P. C. Roberts: Vidím, jak se západní svět proměňuje v hájemství nacismu

To, zda se expresident Trump může či nemůže svobodně vyjadřovat, závisí od toho, kdo vlastní Twitter.

Jak se ve výjimečné a nepostradatelné Americe může stát, že soukromá komunikační společnost upře někdejšímu americkému prezidentovi jeho právo na svobodné vyjádření?

Jak může soukromá společnost negovat Ústavu USA a Listinu práv?

Jak je možné, že Ústavou zaručená práva všech Američanů závisí v případě někdejšího prezidenta na tom, kdo vlastní Twitter? A Facebook? A Google? A New York Times?

Jak si Američané, zvláště pak konzervativci, mohou myslet, že žijí ve svobodné zemi, když někdejšímu prezidentu USA jsou ústavní práva buď upírána či poskytnuta – a to soukromou společností?

Není tohle případ, kdy „soukromý sektor“ řídí vládu? Jak mohou být lidé svobodní, když je jim upírán přístup k faktům, otevřené debatě a pravdě?

Ředitel Vnitřní bezpečnosti, instituce jako vypadlé z éry německého nacismu, která v současnosti přebírá v USA vládnoucí roli, ustavil americké Ministerstvo pravdy, které má pravomoc umlčovat všechny, kteří se postaví proti oficiálním narativům. Jak je možné, že prezidentova administrativa se odvažuje ustavit v USA gestapáckou instituci vybavenou pravomocí potlačovat pravdu?

Co se děje s „Bidenovými demokraty?“ Jsou neschopni pochopit že svoboda a volnost, čili práva, která zakladatelé země probojovali, jsou dnes v sázce?

Jak může být něco ještě cennějšího než pravda?

Jak mohou být práva menšin, rasová práva, práva lesbických žen, práva homosexuálů, práva transgenderů a jakákoli jiná nová práva, která se ještě objeví, shledána důležitějšími, než PRAVDA sama?

Kde je americký lid? Kde jsou jeho zvolení zástupci ve sněmovně reprezentantů a v Senátu? Kde jsou média, hlídací psi demokracie? Kde jsou soudy, právnické školy, asociace zabývající se otázkami práva, kde jsou protestující, stavějící se na obranu svobody, jejímž základem je svoboda slova , což je právo chráněné ústavou? Proč nějaká vlivná skupina nechrání práva zaručená americkou Ústavou? Proč ani jedna univerzita neprotestuje, když je pravda nahrazována jen fikcí, sloužící elitám?

Proč Američané prostě jen sedí, zatímco americký nacista, ředitel „Vnitřní bezpečnosti“ vytváří v USA orwellský stát? Nedávno jsme byli svědky toho, jak v USA, to je v domněle svobodné zemi, prohlašuje Bidenem ustavený ředitel Vnitřní bezpečnosti, že jeho gestapácká agentura má právo rozhodovat o tom, co je pravda a co je nepravda.

V Americe je respekt k pravdě tak nicotný, že uvedený nacista stále ještě zůstává ředitelem americké „Vnitřní bezpečnosti“. Ještě ho z místa nevyhodili. A nebyl dokonce ani pokárán za to, že cenzuru povyšuje nad Ústavu Spojených států.

Je už dnes jen vtipem říci o jakékoli západní zemi že je „zemí svobodnou“. Nu a jelikož je dnes skrz naskrz znacifikován už celý západní svět, nelze se divit nadšené podpoře, který tento nacifikovaný svět, a to navzdory riziku své záhuby v dešti nadzvukových interkontinentálních raket, vyjadřuje nacistickému režimu na Ukrajině. Putin je ruský liberál a je proto nerozhodný. Ale není zas až tak nerozhodný, aby Rusku umožnil propadnout nacismu tak, jak k tomu došlo v zemích západních. Konečné zúčtování se přibližuje a naivní Američané se dál starají o práva transgenderů a o hranice nacistické Ukrajiny. Jako by úplně zapomněli na práva vlastní, zaručená jim americkou Ústavou. Takže nedělají prakticky nic pro to, aby jim byla tato práva zachována.

Svoboda byla zkrátka na Západě vhozena na smetiště dějin. A to nikoli cizími uchvatiteli, ale Západem samotným.

Překlad: Lubomír Man

5 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
13. 5. 2022 19:56

Když už i politik pan Roberts konečně pochopil, že v kapitalismu „soukromý sektor“ řídí vládu, tak si v duchu optimisticky říkám: Vida, slepé kuře zrno našlo…

Gatta
Gatta
13. 5. 2022 21:35

To by jeden řekl, že pan P.C.R. pobýval posledních 20 roků někde hluboko v amazonském pralese.

Jinak „svoboda“ je především „individuální subjektivni pocit svobody“, který ne zcela vždy koresponduje s tím co se za svobodu předkládá.

fajt
fajt
14. 5. 2022 5:48

otázkou zůstává, proč západní svět tak lehce a radostně přešel na stranu neonacistů, protože skutečných hnědých netvorů, kteří z toho mají hlavní prospěch a krev druhých jim naplňuje jejich existenční status je jenom pár zmetků – ale přesto hýbou miliony, kteří bez ohledu na vlastní záhubu dělají svým vrahům tu nejšpinavější práci, dokonce sami navrhují, vylepšují a realizují pogromy a genocidu na svém vlastním osudu … nejsem si jistý, jestli s touhle postiženou masou lze provést nějakou smysluplnou katarzi, jestli je vůbec nějaký důvod tuhle masu ( ručičky a nožičky kryptonácků) zachraňovat. ..

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
14. 5. 2022 6:33

Západ ŽIVOTNĚ POTŘEBUJE Ruské zdroje.

Rusové relativně nedávo (tuším, že to bylo v souvislosti s aktivitami pana Hřiba v Praze) říkali, že už nikdy nikoho nebudou osvobozovat.
A zase stejná chyba – zase podlehli iluzi „zachránce“ …

Bety
Bety
Reply to  Gatta
14. 5. 2022 9:45

Tentokrát osvobozují své lidi. Ale také předkládají možnost – jen možnost –
dalším státům, že je možné opřít se anglosaské hegemonii. Takže vlastně
zase zachraňují cizí, a jak už je pravidlem vděčnosti se nedočkají. Nemyslím,
že by na ni čekali, přesto si říkám, kde by dnes svět byl nebýt jejich vítězství.
Kdysi jsem viděla nacistický glóbus a ty jejich hákové kříže byly všude.

M.C.
Reply to  Gatta
14. 5. 2022 10:19

To říkali (bohužel pro nás) zcela správně. Protože nevděk světem vládne. Co se Ukrajiny týče, tam se podle mě snaží hrát na všechny strany a kapku jim to přerůstá přes hlavu. Ale oni si s tím ve finále poradí. Rusové potřebují jednak ochránit svoje lidi před banderovci, dále zásadním způsobem omezit množství banderovců a těm přeživším dát najevo, že s.át se do Rusů je nebezpečný sport a hlavně, potřebují pacifikovat co největší část území, které se stávalo stále nebezpečnější základnou pro případný útok na Rusko z bezprostřední blízkosti. O osvobození se jedná hlavně v levobřežní části Ukrajiny, tam se spousta… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
14. 5. 2022 11:49

Máš nějaké vysvětlení pro budování ruských zákopů kdekoli na Haliči? Zákopů!! … nikoli palebných pozic. Nějak se množí haličské zdroje, kterak tyto pointy trefují pomocí munice houpající se pod dronem/?/
A pokud jde o „tamten“ přechod přes řeku, tak je tam vícero nesrovnalostí. Jednou jeden ponton, jindy zase dva. Vozbu údajně zničily ukro rakety Hillmas zachudni provenience. Zničeny tank pod neporušenym stromem? To je jako Kramatorsk, po kterém dneska ani Bidet nesplachnul. Den předtím Rusko hlásilo stejný počet zničené ukro vozby.
Zdaleka nejpodrobnější zpravodajství vede Asie. A celé je to divné – sděluje.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
14. 5. 2022 12:50

Hele, našel jsi nějaké video od toho pontonového mostu?
Video ničení ne mostu, ale především té techniky !!!

Bylo by divný kdyby si to ukři nenatočili, když to (prý) byla tak dokonalá past a tak dokonalý úspěch.

Jinak – fotoshop je taky mocná zbraň.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
14. 5. 2022 14:38

Podle nějakého rakouského generála Rusko postupuje pomalu, zato však trvale průměrným frontovým ziskem 1,5 km za den. Nejdříve hustá noční kanonáda, ve dne průzkum sníženého odporu všemi směry, poté nástup do těchto prostor. Jinak spolu po 2,5 měsíci mluvili Sojgu a ten emero úlovek z K. Konga. Ministr obrany a šéf Pentagramu. Z toho plyne, kdo má kde armádu pod palcem. Nic nedohodli. To by Kongo nejdříve muselo zamést haličskou zeleninu. Další nepřehlednou věci je Haličstal. Viděl jsem záběry některých zraněných. Skurutajove hadr. Ovšem takový Palomar vypadá umyte. Boží náměstek na zemi přijal delegaci bab a dětí za trpící v… Číst vice »

M.C.
Reply to  orinoko
15. 5. 2022 8:20

Kolik tam může být východů? Přesně tolik, kolik jich tam konstruktéři bunkrů udělali. Plány určitě existují, ale asi jenom ve fabrice. Rusové v podstatě nepotřebují ty bunkry dobýt. Stačí když zmenšili prstenec obklíčení, aby tam nemuseli držet tolik vojáků a využívají to jako polygon pro nácvik přesného bombardování pro osádky těžkých bombardérů. Jinak je pro Rusko výhodnější držet obránce naživu a zajišťovat jim elektřinu a internetový signál. Živí obyvatelé bunkrů spojení se světem jsou stálým zdrojem PR problémů pro tragikomika a jeho partu. A pro ruské představitele je to zdrojem možností popovídat si napřímo s různými politiky ze záchodu a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  M.C.
15. 5. 2022 9:45

Plány Halicstalu existují. Má je nějaká inženýrka, která teď žije v Petrohradu. Ukazovala je. Dříve v Mariupolu pracovala. Doporučuje neobnovovat provozy, až bude po všem. Hutní provozy tam jsou dneska nonsens. Celá oblast má údajně rekreační a lázeňský potenciál.
Útokem na oblast Kyjeva Rus údajně sledoval dva cíle. Odlehčit jiným oblastem, především jihu. – Povedlo se. Vyvolat v Kyjevě vzpouru. – Nepovedlo se.
Dostal jsem se na nějaké rusko-ruske debaty. Někteří doporučují přestat brát ohled na nějaké slovanské bratry, kteří se zhlédli ve hněde barvě. Totéž platí o nosalech.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
14. 5. 2022 17:19

Docela objektivní informace jsou snad zde: https://www.michalapetr.com/

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
14. 5. 2022 17:28

Obecně, ačkoli mnohé je známo.

https://gloria.tv/post/6JpUyBrYKza8BiBfh3mkkpxNt

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
15. 5. 2022 10:26

Teď jsem se dostal k ruskému popisu události na inkriminovaném místě. Nejblíže je Dolmenuv odkaz. O to místo se vedl tuhý boj tam i zpět. Proto vícero pontonů. Jde o nejužší místo na řece. Rusové nakonec postoupili za cenu výrazných ztrát, ale ukro lzid klidně místo zadokumentoval i se svými vlastními ztrátami, které nakonec vydává za ruské. Dva tanky jsou nepoškozené, ale opuštěné.
Zkusím dodat odkaz, zase je to bez horní řádky.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
15. 5. 2022 10:59

Údajně nastal nějaký rozkol v linii Kyjev – Lvov. Je to logické, dalo se to čekat? Dalo, ale osobně bych tipnul, že později.

M.C.
Reply to  orinoko
15. 5. 2022 7:26

To je taky dost možné, že si někde na Haliči, třeba u toho Javorova, natočili Ukrajinci fake video. Tam jsou určitě zákopy vykopány v dostatečném množství. Ruských uniforem mají určitě dost, na technice stačí zatřít okrové a hnědé skvrny, které do ruské kamufláže nepatří, přimalovat Z a hned je z ukrajinského tanku ruský. Pro jistotu video maličko rozostříme, aby si nikdo nemohl všimnout nějakého nevhodného detailu. I když ono by to asi šlo. Přidělat na protitankový granát nějaká stabilizační křidélka, aby ho proud vzduchu nepřevracel a on dopadl správnou stranou na pancíř. Už za druhé světové měly proto německé protitankové… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  M.C.
14. 5. 2022 12:41

Re M.C. – vidím to v podstatě stejně.

ad.3) … a prezidenta jenom hraje.

Last edited 4 dní před by Gatta
fajt
fajt
Reply to  Gatta
14. 5. 2022 17:24

https://news.mail.ru/politics/51303577/?frommail=1 – Lavrov : Kolektivní Západ vyhlásil Rusku totální hybridní válku, Moskva výzvu přijímá – to je jediné, co dnes potřebujeme vědět ve vztahu kolektivní západ versus Rusko, který se dnes vinou nacistického západu stal pouhým a jediným záměrem, tedy totálním válečným úsilím ke zničení Ruska, vše ostatní je pro korporátní elitáře, americké neocony a globální psychopaty podružné, k likvidaci přistupují naprosto stejně jak to udělaly předchozí generace feudální Evropy v Americe, v Indii, v Africe a v Asii … takže tady máme záchvat vrcholné predátorské korporátní hyeno smečky, která umí jenom ničit, likvidovat, vše rozcupovat a nakonec nelidsky sežrat,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
15. 5. 2022 8:07

Jsem vysvětlil … a příspěvek zmizel.
No – mínusy si vyberu jindy.

Ale třeba jsem ho jen v závěru špatně odeslal :-)
No – tak někdy jindy.

Last edited 3 dní před by Gatta
Bety
Bety
Reply to  fajt
14. 5. 2022 6:39

Západní svět nejsou jen jeho současné nacistické špičky. Bohužel jim ale podléhají silové,
soudní a mediální struktury, proti čemuž normální občané – zatím – kromě své nespokojenosti nemají co postavit. Taková Riga je názorný příklad. Občané dali
názorně najevo co si myslí a co udělá parlament? Zruší dotyčný památník. To je
přímý výsměch lidem.

fajt
fajt
Reply to  Bety
14. 5. 2022 17:43

občané s názorem ( dokonce s reálným vlivem, který by mohl něco změnit) v dnešním korporátním nacismu ( tam patří v podstatě i celá EU) je naprostý eufemismus – krom toho, nikdo není na západě bez viny, když se mohla měnit vůle a rozhodnutí pouhými slovy, tak se dav nechal lacině uplatit upatlaným pozlátkem, falešnými sliby politických kur@v ( i když bylo i mentálům jasné, že jde o lži), podivnou a kriminální kariérou, liberálním nepotismem, servisním mafiánstvím a se sprostou, zákeřnou politickou a asociální propagandou, za kterou by šel i Goebbels do plynu – za ty léta pod hnědou svini… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  fajt
15. 5. 2022 10:29

Myslím, že to vidíte příliš černě. Lidé jsou v zásadě materialisté, proto
na ně sliby o zbohatnutí tak zabírají.
Jenže doba slibů a bezbřehé důvěry už není na pořadu dne.
Přitvrzuje se na všech frontách v domnění, že maskovat se už netřeba.
A slogan !Nebudete mít nic a budete šťastní“ není právě to, co by lidé
chtěli slyšet.

fajt
fajt
Reply to  Bety
15. 5. 2022 17:29

jsem pouze realista, který neignoruje životní zkušenosti s lidmi – doufám, že mi nechcete říci, že lidé jsou obecně dobří a že pravda, láska a lidskost vždy zvítězí – už jenom to, že uznáváte materialismus ( u lidí spíše chorobnou chamtivost ) jako hlavní lidský znak nějak vylučuje nějakou nápravu a jakousi důstojnou a vyšší budoucnost. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
16. 5. 2022 18:15

Inu bez jídla,vody, nějakého ošacení a příbytku na ochranu před zmrznutím či úpalem se lidé obejít nemohou, v tom jsou
a zůstanou materialisté. Postupující civilizace nám k tomu přidala mnohé, které nám život zpříjemňuje a ulehčuje a není rozumné lidem vyčítat, že si toho cení.
Neznamená to, že uznávám chamtivost jako hlavní lidský znak. Naopak, je mi odporná a má za cíl jen vliv a moc.
Přesto doufám, že zvítězí ne nějaká neurčitá pravda a láska,
používaná hlavně těmi chamtivými k ovládnutí davu, ale zdravý lidský rozum vyžadující spolupráci a respekt ke každému, kdo se o to snaží.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
16. 5. 2022 20:58

Jo, jen mám obavu, že to bude až ta posledni cesta, až z nouze lidé pochopí, že jedině toto je možný způsob soužití.

Ono se o něco takovéhonpokouší, více měně úspěšňě budhismus, ale zase to zavádí lidi ke smířením se čímkoliv a odevzdaností.
V naší kultuře je spíš snaha o změnu toho co nám vadí, či co je potřeba zmènit a to nejen myšlením a prací, ale bohužel není tabu ani agrese.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
16. 5. 2022 21:01

To mi připomňělo jeden takový vtip. Originál byl v kreslené pododě.

Moderní mladá paní u řezníka se ptá: “ A je to maso ze šťastného prasete?“
Řezník: “ Ale samozřejmě, celý život dostávalo drogy a zabili jsme ho, když zrovna souložilo“.