P. C. Roberts: Washington překročil ruskou červenou čáru

Washingtonský vojenský útok na Sýrii je nesporným válečným zločinem. Byl spáchán bez schválení OSN a dokonce i bez souhlasu tzv. „koalice ochotných“. A předcházel jakémukoli šetření události, kterou Washington jako ospravedlnění svého útoku využil.

Washingtonský příběh syrského použití chemické zbraně – což má právě být ona událost – je absolutně nepřijatelný. Všechny chemické zbraně byly Ruskem ze Sýrie vyvezeny a předány USA a jejím evropským spojencům. Sýrie proto žádné chemické zbraně nevlastní a nemá též žádné důvody – i kdyby je měla – k jejich použití. A navíc: není přece v pravomoci Washingtonu rozhodovat o tom, jaké zbraně jakákoli země použije proti teroristickým silám, usilujícím svrhnout její vládu.

Vlády Kanady, Austrálie, Japonska, stejně jako vlády v Evropě válečný čin USA neodsoudily. Naopak, ministerstvo zahraničí Velké Británie jej podpořilo. A tak ještě jednou a znovu prokázal Západ své pokrytectví.

Jak už Rusko ozřejmilo, nese uváděný útok chemickou zbraní všechny znaky washingtonské předem připravené události, která má ospravedlnit americký vojenský útok na Sýrii. Jak vysvětlilo ruské ministerstvo obrany, musel být americký raketový útok naplánován už před uváděným chemickým útokem. Takovýto raketový útok nelze totiž provést okamžitě, jeho naplánování zabere jistý čas, ale v Sýrii odpálili Američané své rakety na syrské letiště okamžitě po uváděném chemickém útoku. To mluví samo za sebe.

Řečeno jinak: šlo o připravenou a zharmonizovanou akci, ke které Gilbert Doctorow říká: Idiotští Američané, topící se ve své aroganci, překročili dnes ruskou červenou čáru – a to se všemi důsledky, které to přinese.

Šílený Washington žene Svět do termonukleární války. A kde jsou protesty?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 49 komentářů