P. C. Roberts: Washington se pokouší zabít venezuelského prezidenta

V sobotu 4. srpna odpoledne byl na prezidenta Venezuely spáchán atentát. Nálože umístěné v několika dronech vybuchly v blízkosti prezidenta během jeho slavnostního projevu na vojenské slavnosti v Caracasu (ZDE video). Prezident Maduro vyvázl bez úhony, ale sedm vojáků Národní gardy bylo při útoku zraněno. Maduro pár hodin poté obvinil z útoku kolumbijsou pravici.

Pacholci CIA, BBC a zbytek prostitujících se médií se nyní pokoušejí zakrýt tento vražedný pokus absurdní teorií, podle níž si atentát na svou hlavu zaranžoval Maduro sám, aby tak mohl své oponenty dostat pod zámek.

Vláda Spojených států nikdy nedovolila kterékoli demokraticky zvolené vládě Latinské Ameriky reprezentující zájmy svých občanů namísto ekonomických zájmů USA, aby přežila. A reformistické vlády vždy vydláždily cestu ke svému svržení tím, že se ve vlastním zájmu včas nezbavily své vykořisťovatelské třídy s Washingtonem úzce spojené.

To, že Maduro obviňuje z útoku Kolumbii, je jakoby používal jen krátkou ruku, protože ta delší by zcela jasně ukázala na Washington. Kolumbie je jen jeho vazalem.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
8. 8. 2018 16:38

Musim uznat snahu autora reportovat video originalni a nevystrihane. Obrazek mluvi za tisic slov. Obvinovat muze Maduro leckoho, atentat to stejne byl amatersky a i kdyby to byla venezuelska opozice, tak to neni nic svetoborneho. Amici to urcite nebyli, americke drony jsou daleko efektivnejsi a funguji z velke vysky, nadmerne precizne.. Pro politickou spicku Venezuely je to ostuda tak jak tak. Vudce Maduro se navlekl do diktatorske uniformy, bezne v juntach v Jizni Americe, ale jeho vojaci, po zjisteni mozneho utoku na presidenta UTIKALI, jako kdyz do slepicince vlitne jestrab. A ty jejich ubohe matrace jako ochranne stity, skoda slov.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 8. 2018 19:53

Demokracie je systém, kde za opravdu veliké krádeže nikdy nikdo nemůže, a proto nikdy nikdo není potrestán. Diktatura je systém, ve kterém jsou za velké krádeže někdy viníci i popraveni.
Pod vedením komunistických stran žije na Zemi pořád podstatně víc lidí než v takzvaných vyspělých západních, ehm … „demokraciích“.