P. C. Roberts: Washingtonská orwellovština

Daniel Ortega byl zvolen prezidentem Nicaraguy už dvakrát a zastává tuto funkci už od roku 1979. Neokonzervativní válečný zločinec John Bolton, kterého Trump pověřil praktickým vedením ahraniční politiky USA, prohlásil, že Washington se chystá prezidenta Nicaraguy svrhnout a nahradit jej americkou loutkou. A pak, řekl Bolton, bude lid Nicaraguy svobodný.

Čímž Bolton samozřejmě mínil, že v momentu, kdy se Nicaragua ocitne znovu pod americkým palcem, stane se svobodnou pro veškeré americké kořistnické zájmy. Ve washingtonské verzi orwellovského jazyka je svobodou míněno vazalství a demokracie se stává svým přímým protikladem. To je vedením, které bylo zemi vnuceno cizí mocností.

Ve stejném čase se váleční zločinci Bolton a E. Abrams pokoušejí propašovat americké zbraně osobě, kterou Trump jmenoval novým venezuelským prezidentem. A to s tím cílem, aby v zemi byla svržena demokracie a vlády se zde chopila americká loutka. Která následně předá venezuelské ropné bohatství (největší na celém světě), do rukou amerických ropných společností.

Američtí občané by měli být hrdí na to, jak jejich stát pečuje o svobodu a demokracii. Vždyť kdyby Washingtonu nebylo, lidé by se dnes už jen dohadovali, co to ta svoboda a demokracie kdysi vlastně byly.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 2. 2019 20:34

Deda Roberts zase kvili.
Rudi Sandiniste se ufrzeli u moci v Nicaragui po obcanske valce a meli celych 40 roku na to, aby zemi zvelebovali. Jak naivnimu lidu slibili. Zemi prakticky ridi socialisticke odbory uz 40 let. N

Dana
Dana
24. 2. 2019 21:47

Nicaragua se hlasi k zemim socialistickeho „Ruzoveho prilivu“-(Pink tide), uz leta letouci vede polo-socialistickou politiku v zemi, kazdopadne Spojene Staty 40 let nechaly Nicaraguu budovat jejich „spravedlivou spolecnost“. Vybudovala Nicaragua svymi socialistickymi odbory za 40 let system, co by vyhovoval vetsine ? Ne. Nevybudovala. Odbory se mezi sebou perou jako psi… Jejich predaci vesele prodavaji zeleninove produkty a ovoce do Ameriky, zisk maji predevsim zkorumpovani podnikatele z rad Sandinistu. Daniel Ortega je oslehany revolucionar, ucil se zabijet imperialisty na Kube a tak mu prijde normalni strilet neozbrojene demonstanty i z delnickych odboru… Uz jich nekolik stovek postrilel. V Nicarague nejde… Číst vice »