P. C. Roberts: Zvítězí Matrix?

Jak jsem předpokládal, aféra kolem pařížského útoku se rozšiřuje. Francouzská vláda zamýšlí nahradit francouzské občanské svobody tzv. vlasteneckým zákonem, podobným americkému zákonu PATRIOT ACT.

Čtenáři z Francie mi píší, že podle výzkumu veřejného mínění souhlasí 84 % Francouzů s tím, aby je policie sledovala, pokud to přispěje jejich bezpečnosti. Což znamená, že pouhých 16 % Francouzů si dokázalo uchovat zdravý rozum. Další čtenáři mě pak informují o tom, že ve fracouzské televizi četli dopis, zanechaný jedním z pachatelů na místě střelby a napsaný naprosto bezchybnou angličtinou. Skutečně! Ti lidé z bezpečnostních služeb vědí naprosto přesně, jak hloupí lidé dnes na Západě žijí.

Francouzští a američtí politikové zas žádají, aby se uplatnil článek 5 aliance NATO, umožňující vstup jednotek NATO do Sýrie. Vidí to jako důležité nikoliv pro boj proti Islamskému státu (ISIL), který už velmi úspěšně vedou Rusové, ale pro svržení Asada. Takže jde o politiku, která hrozí přivodit konflikt s Ruskem. Na druhé straně, aby se vyhnul konfliktu s Ruskem, může Washington využít naději ruské vlády, že pařížský útok dokázal Západu, že měl Putin pravdu, když žádal Západ, aby se s ním v boji proti ISIL spojil. Jakmile by totiž vznikla rusko-americká koalice, jak ji teď navrhl francouzský premiér Manuel Valls, stane se Putin zajatcem Západu v jeho úsílí odstranit Asada.

V zájmu toho, aby se nikdo prostřednictvím Ruské televize (RT) a zpravodajství Sputnik nedověděl, jak se věci v Paříži skutečně udály i dějí, rozhodl americký senát uspořádat schůzi o tzv. cizí propagandě. Nemeth Weinstein, člen amerického Broadcasting Board of Gevernors, což je je vzletný název pro cenzurní úřad, řekl senátorům, že jak RT, tak i Sputnik a další důvěryhodné informační zdroje jsou „dobře zafinancované propagační stoky.“ Čemuž můžeme rozumět tak, že věřit můžeme jen tomu, co píší washingtonské propagační stoky, jako jsou New York Times, Washington Post, Fox News, CNN, BBC, NPR atd.

To, co po pařížském útoku následuje, je tedy tímtéž, co následovalo po Bostonském maratónu. Padesát těžce ozbrojených policistů obklíčilo dva pachatele a zabilo je. A jestliže zavražděná žena je dokonce i ruskou televizí označena za „sebevražednou bombovou útočnici“, jakým právem může být – ještě živá a tedy vůbec ne sebevražedná – zabita policisty? Dokonce ani RT se neptá, proč 50 policistů nedokázalo zajmout dva pachatele a proč je tak nezbytně muselo zabít?

Několik čtenářů mě informovalo, že zpráva o pařížském útoku se objevila na wikipedii i twitteru den předtím, než k útoku skutečně došlo.

Upřímně řečeno, nevím si s touhle informací rady. Jen si vzpomínám, že BBC vyslala zprávu o zřícení budovy č. 7 Světového obchodního centra v New Yorku v době, kdy budova ještě zcela pevně stála ve svých základech. A reportér BBC postával před budouvou č. 7 ještě pevně stojící, když zprávu o jejím zřícení do Londýna telefonoval.

Stručně řečeno: K chybám v souhře orchestru někdy dochází, ale štěstím orchestru je, že si jich lidé s vymytými mozky nevšimnou.

Hlavní otázka, která je nicméně v těchto dnech nejžhavěji na stole, je následující: Do jaké míry byl útok v Paříži útokem pod falešnou vlajkou?

Kde jsou videa očitých svědků? Když svědci oficiálního příběhu se tak moc podobají svědkům předcházejících události?

Protože jsem po delší dobu stál na špici jak vlády, tak práce žurnalistické (zástupce šéfredaktora deníku Wall Street Journal – pozn. překl.), nemohu přehlédnout, že v záležitosti pařížského útoku je v tom, co byla veřejnosti sděleno, příliš mnoho falešného a nejasného. Avšak většina lidí na Západě, s mozky už dokonale vymytými, věří, že kdokoli o oficiálním vysvětlení pochybuje, je „konspirační teoretik.“

Řečeno jinak: Jen vlády a jejich presstituky mají pravdu. A kdo by věřil mně, když alternativou k tomu je věřit Fox News, CNN, BBC, Obamovi, Wolfowitzovi, Hollandovi, Merkelové, Cameronovi a časopisu Weekly Standard?

Jestliže Putinova vláda i lid v Číně se tak zoufale přimkli k záměru být částí „slavného Západu“, je svět ztracen. Pokud jde o politiky Západu, je ztracen určtě. Jde o válečné štváče, jejichž odpověď na teorii útoků pod falešnou vlajkou je naprosto bezduchá. Ti tupci totiž tvrdí, že Západ je napadán proto, že umožňuje vzdělání ženám, že je nenáviděn za své „fracouzské hodnoty a francouzský způsob života, za to, že tancujeme“ (ministr zahraničí Fabius).

Platí tedy, že to, co zafungovalo pro idiotského Bushe ml., teď funguje pro vládu Francie. „Jsme terčem útoku, protože jsme dobří.“

My všichni, dobří lidé Západu, bychom se totiž nikdy nestali terčem žádného útoku za to, že jsme po celé jedno století kořistili a olupovali Střední východ a po 14 let jsme vojensky devatovali sedm jeho zemí a zabili jsme přitom miliony lidí a další miliony jsme vyhnali z jejích domovů.

Clověk se až diví, že nad tím vším nesvítí nepřetržitě běžící text:

SKUTEČNÉ TERORISTICKÉ ÚTOKY NA ZÁPADNÍ ZEMĚ, KTERÉ SI JE SKUTEČNĚ ZASLOUŽÍ

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
20. 11. 2015 5:42

POté co Turecko po atentátech v Paříži odkrylo karty (turečtí diváci při fotbalovém zápase s Řeckem při minutě ticha za oběti atentátů v paříži) vykřikovali Aláh Akbar a Erdogan vyzval k uznání islámského státu, čímž prakticky potvrdil že jeho země podporuje Daeš, měla by být reakce okamžitá. Vyloučit Turecko z NATO, zavřít mu navřdy cestu do EU a Merkelovou, která otevírá náruč migrantům a chcepřijmout Turka podporujícího Daeš do EU prohlásit za blázna ohrožujícího bezpečnost Evropy. Od nesvéprávných bruselských blbců se sebevražednými úmysly je ovšem možno čekat jenom další blbosti. Ještě větší „sluníčkaření“, kvóty, miniSchengen, současně válku s IS a… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 11. 2015 8:10

Pohledem na míru „vymytí evropských mozků“ ztrácí i takový bojovník jako Roberts optimismus.
Mnohokrát už byla položena otázka jak to udělat,aby se svět zlepšil. Myslím,že podstatným krokem k zlepšení vztahů mezi lidmi a národy by bylo znárodnění všech prostředků masové komunikace a
mimořádně pozorná supervize ,která odhalí i pokusy ovlivňovat zlým směrem podvedomí lidí. Dokud bude západní mainstrem v rukou těchže bankéřů,kteří ovládají a okrádají celou planetu,
nebude nic snazšího,než poštvat jedny lidi proti druhým a těžit z toho ,jak to dělají Anglosasové.

Sio
Sio
20. 11. 2015 10:07

Jak nás učili v marxáku, stát je prostředkem organizovaného násilí vládnoucích tříd proti třídám ovládaným. Takže znárodnění by to rozhodně nevyřešilo. Viz naše ČT žijící z koncesionářských poplatků, které si nevybíravě vynucuje.

Asfalt
Asfalt
20. 11. 2015 11:47

Sio napsal Jak nás učili v marxáku, stát je prostředkem organizovaného násilí vládnoucích tříd proti třídám ovládaným. Takže znárodnění by to rozhodně nevyřešilo. Viz naše ČT žijící z koncesionářských poplatků, které si nevybíravě vynucuje. ČT je státní právě proto, aby byla nezávislá. Ano, nedaří se. Je to podle mě dáno širší společenskou kontrolou, ale konkrétní důvod je v tom, že ČT jen opisuje z oligopolu západních zdrojů, jež jsou privátní. Takže Vaše uvaha by měla znít, co by se stalo, kdyby americký mainstream (jež určuje informovanost lidí v celé sféře amerického vlivu) byl nezávislým a nestranným a zda by tomu… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 11. 2015 16:25

Asfalt napsal
ČT je státní právě proto, aby byla nezávislá

Ona je navzdory koncesionářským poplatkům nezávislá nejen na svých koncesionářích,ale i na české vládě a parlamentu,na národu. Ona je stejně jako Nova formou personální únie podřízena
a tedy závislá na subjektech za velkou louží. Soukromovlastnická či veřejnoprávní forma nehraje
naprosto žádnou roli.A protože je koupena i vláda a většina těch důležitějších poslanců z vedení politických partají,není jiná obrana než nezapínat ,nebo ještě lépe nemít televizor a rádio si pustit
selektivně . Jenže to by nesměli být jejich diváci či posluchači líní myslet a zbabělí proti tomu konat.

peter.
20. 11. 2015 17:49

Irena napsal

http://politikus.ru/video/63405-iz-akvatorii-kaspiyskogo-morya-po-terroristam-v-sirii-nanesen-udar-18-yu-krylatymi-raketami-kalibr-nk.html

p.Irena:
Rusi spustili do teraz najväčšiu ofenzívu.Údajne opäť použili ťažké strategické bombardéry a nejaké nové rakety Ch- 15 a Ch-101.Rozbíjajú ISIL priamo pri tureckých hraniciach a turecký ambasádor podal diplomatický demarš.Píše kchodl u p.Bavora.Držím palce Putinovi aby to zdarne dokončil aj bez pomoci USA.

peter.
20. 11. 2015 17:51

peter. napsal
Držím palce Putinovi aby to zdarne dokončil aj bez pomoci USA.

https://www.youtube.com/watch?v=VtvVtpHFaOI

Béda
20. 11. 2015 17:56

peter. napsal p.Irena: Rusi spustili do teraz najväčšiu ofenzívu.Údajne opäť použili ťažké strategické bombardéry a nejaké nové rakety Ch- 15 a Ch-101.Rozbíjajú ISIL priamo pri tureckých hraniciach a turecký ambasádor podal diplomatický demarš.Píše kchodl u p.Bavora.Držím palce Putinovi aby to zdarne dokončil aj bez pomoci USA. Stejně nechápu jakým právem turecký Trojský kůň Američanů držkuje. To mi rozum nebere. Hlavní podporovatel teroristů – džihádistů (spolu se Saudskou „demokratickou“ diktaturou, sám diktátor podniká po libosti trestné výpravy na území cizího státu, zabíjí jeho obyvatele, podporuje podvratné živly proti vládní moci v cizím státě a vláda tohoto státu anebo jim pověřená armáda… Číst vice »