Paní Wagnerová nechápe – a moc se zlobí

Nechápe téměř nic. Nechápe, jak si mohla sněmovna dovolit tak příšernou drzost a nezvolit za svého místopředsedu předsedu druhé nejsilnější strany ODS Fialu (to slovo DRUHÉ opakovala několikrát, třebaže dobře ví, že rozdíl výsledku mezi první a druhou stranou činí zhruba dvacet procent, takže druhá je v tomto případě cosi ještě míň než jednooká mezi slepými, ale zato to pro méně informované dobře zní). A už vůbec, ale vůbec nechápe, proč by tento předseda ODS (myšleno takový velký pán) měl jako předseda DRUHÉ nejsilnější strany ve sněmovně za někým chodit a žádat jej při volbě místopředsedů o podporu. Takovýto požadavek je přece opovážlivost, kterou ona už opravdu nechápe. Nechápe z toho, co se ve sněmovně v tomto povolebním čase odehrává, fakticky vůbec nic, a nad celým podle ní naprosto katastrofálním povolebním děním pohazuje nechápavě i nevěřícně hlavou. Nechápe taky to, že národ ani vláda dosud nepochopily, že to, co se v těchto dnech ve sněmovně děje, je nejhrozivějším popřením našeho demokratického vývoje od 17. listopadu 1989 a že by se tedy proti takovémuto vývoji mělo cosi dělat.

Takto všestranně tedy paní Wagnerová v nedělních Otázkách Václava Moravce nechápe a posluchači je jasné, že v prvé řadě nechápe, jak lidé ve volbách volili, a hlavně – jak historicky nezapomenutelně zametli s tzv. naší autentickou pravicí. Tohle jí de facto vyplavuje žluč z těla, tohle nechápe, nad tím se nejpřednostněji zlobí, a celým svým vystoupením dává najevo, jak hluboce jsme ji, my voliči, svou volbou zklamali.

Prostě nás nechápe. A my, když ji vidíme i slyšíme, jak argumentuje, zase nechápeme ji. Nechápeme, jak se osoba s takovýmto pochybným smyslem pro spravedlnost mohla kdy stát soudkyní Ústavního soudu, ve kterém by přece měli zasedat ti nejspravedlivější ze spravedlivých.

A nechápeme ani složení sestavy, která v uvedených nedělních Otázkách V. M. zasedala. Zatímco volby dopadly v poměru autentická pravice ku zbytku politického spektra v poměru 30 ku 70 procentům, u stolu Václava Moravce seděli reprezentanti autentické pravice (Wagnerová, Lebeda a Moravec) k jedinému reprezentantu zbytku politického spektra (Vondráček) v poměru 75 ku 25 procentům. Tedy téměř přesně obráceně, než jak by tomu vzhledem k současnému politickému rozložení sil v zemi mělo být.

Ještě štěstí, že aspoň tohle bývalá někdejší soudkyně Ústavního soudu a dnešní senátorka paní Wagnerová bude chápat s naprostým souhlasem a porozuměním.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
27. 11. 2017 7:40

Co se týče toho Moravce, tam je to tak vždycky. Nijak to nereprezentuje politické preference. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

Aleš
Aleš
27. 11. 2017 10:20

TOP 09 fašismus = všechno obráceně. Souměřitelnost počtů menší než 1 : 1000000. Za svoje činy by jako nedemokratickou stranu měli rozpustit právě TOP 09. Bakalovými médii šířené lži made in TOP 09 pošlapávající práva a zájmy dolních deseti milionů obyvatel nemají s demokracií nic společného. Za šíření ideologie pošlapávající práva člověka by měla být ta sebranka souzena a navždy vyloučena s veřejné diskuse, jelikož s fanatiky diskutovat NELZE. Pan Man má pravdu, ale obávám se, že jeho výzvy nebudou sloužit jako polemika s dotčenými, ale jen k probuzení mlčícího davu. Ale to nevadí, o nic jiného se již také… Číst vice »

peter.
27. 11. 2017 11:13

Aleš napsal
Příště jim ve volbách dát méně hlasů.

Tak zase o 4 roky.Ak nebudú začiatkom r.2018 predčasné voľby.

Aleš
Aleš
27. 11. 2017 13:20

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/havel-byl-gauner-a-praha-by-se-mela-oplotit-a-nechat-vychcipat-drsne-vzpominky-komunisty-40197?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
Překvapilo by mne, kdyby mladý Kroupa nepřevrátil a neobvinil komunistu z toho, čím se proviňuje celá sebranka pražské kavárny včetně Kroupy, demokratické bloku či bakala boys..
Docela by mne překvapilo, kdyby Feri ten příměr nepoužil, terorista z Nadnárodní Americké Teroistické Organizace, fanatický fašista z TOP 09, by nás, obyčejné Čechy, nejraději splynoval a jeho sympatie k Islámskému státu jsou jasné. Islámský terorismus je jednou z nejdůkladnějších forem Evropských hodnot, euroatlantských hodnot či hodnot západních, jež vyznávají ti, jež sami sebe označují za ty jediné správné demokraty. And there is no alternative…

Aleš
Aleš
27. 11. 2017 13:26

peter: Fanatiky a fašisty chce odstavit od moci na všech úrovních, nejen v parlamentu. Jen místo ohlupující diktatury proletariátu protentokrát půjde použít metody zcela demokratické a zcela košer. Tyranie svobodných zednářů končí a…

Martin (už bez taky m)
27. 11. 2017 17:26

Že by „voliči ISIL“ byli těmi zahraničními záchranci Kraďouska a spol zachraňujícími naše „Evropské hodnoty“?? Pan Lihoslav Kraďousek Padákovitý si nejspíše při zakládání DEBIL-bloku vzpomněl na mládí V Národní frontě. A že k tomu nadšeně hýkají naší mladí „veskrze „lidověkřesťanští“ milovníci SL??.. Nikdo mi už nevymluví, že přelezení 5% těmito psychopaty ze slonovinové věže nebyl podvod… A je nepochybně jasné, že ISIL nám proniká do parlamentních struktur… No vždyť je ti škaredí Rusové tak nedemokraticky bombardují!! A to se přece po tak „laskavém zacházení“ s obyvatelstvem BV nedělá! Kde je prosím jaká sralvedlnost?? V příštích volbách Prezidenta nepochybně zkusí snížit… Číst vice »

racek
racek
28. 11. 2017 23:43

Buďte si jisti, že v dalších volbách vytvoří zase nějakou stranu převeliké změny a pokroku, což jim pořád vychází. Zelení, Věciveřejné, Piráti … vše to jsou klasické lapače hlasů zblblé mládeže. No, češi se taky z vedení stran nějak vytratili …