Paranoická vize reality jako politický program Západu

Prožíváme terminální fázi Západu v jeho iracionalitě a popírání reality, což odpovídá psychologickému stavu příbuzných ve vztahu k umírajícímu rodinnému příslušníkovi. Západ nyní prochází prvním stadiem terminálních stavů bez rozumu, které jsou následující: popírání, zlost, vyjednávání, deprese a přijetí reality.


Napsal jsem článek Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě. Poté jsem byl kritizovaný za to, že jsem nezveřejnil reakce západních médií na Putinův projev. Takže bych rád vysvětlil, jak a proč západní média mlčí. Začněme tímto článkem z velmi oficiálních US-korporátek – časopisu Foreign Policy. Citujme z oficiálního média západní politiky, která je řízena z Washingtonu.

Jeffrey Lewis napsal:
Skutečná geneze nové generace bizarních jaderných zbraní v Rusku nespočívá v nejnovější konfrontaci ohledně jaderných zbraní, ale v rozhodnutí vlády George W. Bushe v roce 2001 odstoupit od smlouvy proti balistickým raketám a dvoustranného selhání Bushovy a Obamovy administrativy, jež odmítly smysluplně spolupracovat s Rusy ohledně jejich obav kvůli americké protiraketové obraně. Putin řekl ve svém projevu toto: “Během všech těchto let od jednostranného odstoupení Spojených států od smlouvy ABM,” vysvětlil Putin, “intenzivně pracujeme na pokročilém vybavení a zbraních, což nám umožnilo udělat průlom při vývoji nových modelů strategických zbraní. Tyto technologické objevy jsou nyní tady. Je smutné, že nedošlo k diplomatickému průlomu, který jsme požadovali.”

A nyní k termínu bizarre nuclear weapons, který je skutečně bizarní a ukazuje v plné nahotě současnou iracionalitu Západu vůči Rusku. Západ prohrál další kolo ve zbrojení, které sám vyvolal svou nadutostí a hloupostí. Podívejte se na tento Sakerův článek Newly Revealed Russian Weapons Systems: Political Implications, který ukazuje, co se stalo zavedením nových zbraní typu hypersonických raket Kindžál. Nechávám bokem ostatní čtyři nové zbraně, o kterých mluvil Putin. Ty asi ještě nejsou ve výzbroji, ale Kindžál už ano. Hypersonická raketa exceluje nad střelou Zirkon, která šla do výzbroje před dvěma lety. Rychlost Kindžálu je Mach 10, účinná obrana proti této manévrující raketě neexistuje, její dolet je 2000 km a je vypouštěna z nejrychlejší stíhačky světa Mig-31BM, která se navíc modernizuje. Takže americké lodě od Perského zálivu až po Středomoří jsou k smíchu a stejně tak Tichomořské loďstvo, které se musí vzdálit mimo dolet těchto migů s raketami ze základny Centralnaja Uglovaja (Vladivostok) minimálně na vzdálenost tři tisíce kilometrů, to jest až na ostrov Diego García uprostřed Indického oceánu. Takže letadlové lodi jsou k ničemu, protože jejich letadla už nikam nedoletí. Spolek válečných veteránů zvaný NATO může vypouštět pouze balistické střely, což znamená Třetí světovou válku. Nebo křídlaté rakety Tomahawk, které Rusové bez problémů sestřelili a radiolokačně zmátli v Sýrii loni při útoku na syrské letiště. Výsledkem je krach americké imperiální doktríny letadlových lodí, které od 2. světové války vedly beztrestně jednu prohranou válku za druhou, od Vietnamu až po Irák a Afghánistán.

Známý komentátor Saker napsal v citovaném článku, že Západ je zbabělý, lže a chová se naprosto iracionálně. S tím nelze než souhlasit, což ukazuje vývoj v Sýrii a hysterie ohledně neexistující kauzy Skripala. Tak se podívejme na finální stav myšlení Západu, kterému odpovídá stav médií. Obojí je možné analyzovat podle modelu Kübler-Ross, což dělá Saker. Prožíváme terminální fázi Západu v jeho iracionalitě a popírání reality, což odpovídá psychologickému stavu příbuzných ve vztahu k umírajícímu rodinnému příslušníkovi. Západ nyní prochází prvním stadiem terminálních stavů bez rozumu, které jsou následující: popírání, zlost, vyjednávání, deprese a přijetí reality. Tak se podívejme na první stádium.

Vraťme se na začátek článku.

Ty “bizarní zbraně” Rusů přece neexistují, je to Putinův trik. Takže popírání reality běží na plné obrátky v dezinformačním modu business as usual. Jenže už to začíná být křeč. I náš hlavní herec z bývalé obrany a nynějšího zamini dobře ví, že ruská raketa Kindžál a možná i Avantgard brzo vletí do Sýrie, kde se testují nové zbraně. Takže od popírání reality jsme přešli ke druhému stádiu západní iracionality a totální pitomosti, což je vztek Západu jako samolibého pitomce na Rusy. Jak nám to mohli udělat, po všech těch neoliberálních zlodějnách, kterými jsme jim zničili stát? Připomeňme, že všechny prozápadní liberální strany a hnutí dohromady dostaly v Rusku při nedávných volbách dohromady méně než 5 %. Takže ve druhé fázi nevyhnutelného konce přišel iracionální vztek Západu, viz Sakerův obrázek.

To se právě děje, viz vyhoštění ruských diplomatů z EU a možná i z USA po neexistující aféře se Skripalem. Ale západní iracionalitě se meze nekladou a armáda mediálních poskoků udělá, co je třeba. Jenže to je všechno k smíchu v situaci, kdy Západ ztrácí polovinu planety s Čínou a zeměmi BRICS a k tomu i příslušné surovinové zdroje a intelektuální kapacity. Takže po druhém iracionálním kroku bude následovat třetí krok. To je paranoidní vyjednávání z pozice politického psychopata. Tuto konečnou rozumu ukazují poslední Trumpova jmenování mučitelky Giny Haspelové do čela CIA, Johna Boltona jako Reaganova válečného pohrobka za poradce v otázkách bezpečnosti a jmenování Mikea Pompea, který potřebuje s Boltonem válku s Íránem, šéfem CIA. Tato parta představuje pro vyjednávání s Rusy naprosto ideální paranoický tým, viz Sakerův další obrázek.

Bylo by to opravdu k smíchu, kdyby to nebylo spíše k pláči. Západní strategie je určena k nezdaru z úplně jednoduchého důvodu, protože je psychopatická. Západní strategii řídí vzdušné zámky jednoho procenta, které ale hloupé není. Jedno procento ví, že Rusové válku nechtějí, protože to není v jejich zájmu. A Západ nemůže nejbližších 5-10 let válku s Ruskem vyhrát, protože ji právě prohrál jak v konvenčních, tak v jaderných zbraních. A o míru Západ s Putinem jednat nebude, protože potřebuje zbrojit, aby se jedno promile legálně napakovalo z našich daní. A proč se má jedno promile napakovat na studené válce? Protože jsme v režimu korporátního fašismu, který zbrojením sleduje následující cíle:

  • Pohádkový zisk z našich daní pro elitu jednoho promile napojenou na prodejnou státní byrokracii typu deep state. Inovace jaderné triády nemá žádný limit na výdaje a žádný strop. Nikdo neví, kolik nové zbraně budou stát. A mohou stát úplně cokoliv.
  • Programy letadel F-35 a lodí Littoral combat ship stály po biliónu dolarů. Letadla efektivně nelétají a lodě efektivně neplují, protože ani jedna ze zbraní není bojeschopná v normálních bojových podmínkách.
  • Takže zbrojařské firmy využily předešlých 10 let k tomu, aby se napakovaly na čistých podvodech. Korporátky v žoldu jednoho procenta věděly, že po rozpadu SSSR jsou Rusové neškodní. Dnes se ukazuje, kdo lhal a kradl doopravdy. Rusové to nebyli, jak je vidět z Putinova projevu.
  • Hysterie kolem “fake news” a “ruského nebezpečí” legálně zavře tzv. “nepřátelské weby”. Tím jedno procento ničí demokracii a zavede nedemokratický režim korporátního fašismu.
  • Až tento korporátně-fašistický režim bude fungovat, tak budeme dále vesele zbrojit a nastolíme loutkové režimy typu majdanu a barevných revolucí. Zbytek protestujících pošleme do koncentračních a převýchovných táborů, protože se spolčili s našimi úhlavními nepřáteli. A to se nesmí a je to trestné, že ano.

Popírání reality je ve skutečnosti zcela racionální krok k budování režimu korporátního fašismu. A nastolení tohoto systému moci je naprosto a jednoznačně v zájmu pouze jednoho procenta, či dokonce jednoho promile Západu. Proto západní média a vlády mlčí k Putinovu projevu a začaly iracionální mediální akce oznamující další stádium studené války a lokálních válek typu Sýrie. A tak se podívejme na poslední obrázek, který ve zkratce ukazuje

postoj zblblé střední třídy.

Přejme vyparáděné Červené Karkulce hezkou cestu. Už Havlíček dobře věděl, že opičení po vyšší vrstvě má fatální následky: Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohy zláme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2018 11:35

Военная приемка. Звериная дивизия. Часть 2.
https://www.youtube.com/watch?v=822mK7ChT8Q

peter.
25. 3. 2018 20:11

https://vimeo.com/261405093
české titulky

Dana
Dana
25. 3. 2018 22:58

Hezke protireceni. V clanku uz Zapad, jiste vnimany mnohymi zde jako vsemocna korporatni chobotnice rizena volstrytem muze za vsechno nestesti sveta a na druhe strane uz je v poslednim tazeni, mele z posledniho a prohrava. Prohravajici varianta se mi libi vic. Nechme Zapad tedy prohravat dalsich sedmdesat let, Spojene Staty mozna za tu dobu projdou mnoha zmenami, ale zaklad – to jsem presvedcena – zaklad zustane. Ohledne zapadni Evropy si nejsem tak jista.. Pane Umlauf, casopis Foreign Policy je progresivne liberalni platek, podivala jsem se na ochutnavku, pac se jinak musi platit a hned vidim „levicove“ clanky. Jeden clanek varuje… Číst vice »

peter.
26. 3. 2018 6:01

motto:
“ Vo vojne nie sú intelektuálne kvality relevantné.Dôležitejšia je schopnosť prerezať nepriateľovi hrdlo“.
http://www.meras.cz/2018/03/van-creveld-izrael.html
Učia naše deti,že slová národ,národný,vlasť,vlastenectvo sú zlo ktoré treba zničiť.Že tradičná rodina je škodlivým reliktom minulosti ktorý treba zničiť,že naše deti patria štátu a nie nám a že láska medzi mužom a ženou je čosi nepatričné,čosi čo si zaslúži odsúdenia a dehonestáciu,lebo free je voľná láska a sex v každej aj v tej najzvrátenejšej podobe.
Rodina,deti,žena,vlasť a národ….to boli „ešte včera“hodnoty,za ktoré bol pripravený zomrieť každý muž.No teraz,keď muž nemá nič,za čo by chcel zomrieť….načo má žiť?

Irena
26. 3. 2018 13:01

Ukrajinští politici neskrývají, že zaváděním této praxe donašečství, plní „doporučení“ svých západních patronů. Návrh zákona o vytvoření placených „informátorů“ byl vytvářen za finanční podpory Agentury USA pro mezinárodní rozvoj. A systém donašečství, který je v něm navržen, se na vlas shoduje s praxí rozšířenou v americké společnosti. Jsou to přece Spojené státy, kde je zákonem zakotveno vytvoření celé sítě „informátorů“, mezi jejichž povinnosti patří udávání sousedů, přátel, příbuzných a známých. „Informují“ státní orgány o „nezákonném“ původu něčích prostředků a získávají za to štědré provize – od 15 do 20% ze zkonfiskovaného majetku. Také informují úřady o „neloajálních“ občanech. V americkém… Číst vice »

Bety
Bety
26. 3. 2018 17:37

Víte Dano, nám by ta vaše chobotnice byla šumafuk, kdyby ta svoje pokřivená pravidla nechtěla vnucovat celému světu. Když si tu vládu bank nechají Američané líbit, snášejí bez odporu ty finanční krize a podobně, je to jejich věc. A jak si s tím poradí či neporadí je také jejich věc. Ale nemůžete se divit, že ostatní už ztrácejí s tím vojenským vyšilováním trpělivost. Když bez té války nemůžete být, tak si ji zařiďte doma, místa tam na to máte dost a nevnucujte ji těm, co o ni nestojí. Neměli byste ale zapomínat, že Země je jen jedna a v dnešní… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 3. 2018 8:51

Bety: Úspěšnost PSYCHOPATIE, jako životní strategie, je určena tím, jak dokážou dopady (v tomto případě tzv. kolaterální ztráty na životech v konfliktech či skutečné ekonomické náklady) přenášet na druhé. A celé 20. století a začátek 21. století se neslo v tomto (americkém) duchu. Cesta nepovede tak, že bude nutná domluva s nimi (je jedno, zda je nazveme deprivanti, psychopati, mocní), protože s nimi domluva možná není, jakoukoliv dohodu si stejně vždy vyloží po svém nebo na ni programově zapomenou. Cesta povede tak, že budou odstavováni od moci. Nástroje můžou být různé. Demokracie, řízená demokracie, ekonomické nástroje, technologický vývoj, atd. Ale… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 3. 2018 9:49

A tak dále pokračují ve své „veleúspěšné“ parazitické strategii, kde jak hejna kobylek rabují jeden zdroj za druhým, někde jim zdroje odevzdají dobrovolně, někde se k nim dostávají po vybombardování do doby kamenné. A pokračují v ní samospádem i dále, přestože se našla země, která ve spojenectvím s částí světa je tomu schopna čelit, i rázně vojensky. Takže jsme zrovna v okamžiku, kdy jsme se dostali do stádia živých štítů, takto na nás velitelé Dany a jejich loutkovodiči pohlížejí. Od klasických živých štítů máme nevýhodu, že za takové poskytované dobrodiní jim ještě platíme. S válkou na území NATO počítají, jen… Číst vice »