Paul Craig Roberts: Americké obviňování bez důkazů

Člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts pokračuje na stránkách svého ekonomického institutu v polemice proti americké lži ve věci sestřeleného malasijského dopravního letadla. Píše:

Proč se Washington nepřipojil k výzvě ruského prezidenta Putina, aby případ malasjského sestřeleného letadla zcela objektivně vyšetřila mezinárodní komise expertů?

Ruská vláda pokračuje ve zveřejňování faktů, včetně fotografií z umělých družic, které dokazují, že ukrajinskou armádou vlastněný systém BUK se nalézal na místě, ze kterého malasijské letadlo mohlo být sestřeleno, a že kromě toho, se na místě tesně před pádem malasijského letadla objevila i ukrajinská trysková stihačka SU-25. Na konferenci v moskevském tiskovém středisku to v pondělí 21. července prohlásil vedoucí ruských operačních sil a dodal, že přítomnost ukrajinské stihačky na místě neštěstí potvrdilo i monitorující středisko v Rostově.

Ruský ministr obrany pak na téže konferenci uvedl, že v momentu, kdy raketa zasáhla malasijské letadlo, přeletával nad předmětnou oblastí i satelit, nejpravděpodobněji americký. Ruská vláda se v souvislosti s tím obrátila na Washington, aby zveřejnil fotografie i jiná data, která tento satelit zachytil. Zatím se mu odpovědi nedostalo.

Prezident Putin už mnohokrát zdůraznil, že vyšetřování katastrofy malajsijského letadla si zcela nutně vyžaduje přítomnost nejreprezentativnější mezinárodní skupiny expertů, a směrem k Washingtonu dodal: „Mezitím, než tato komise zahájí svou práci, neměl by si nikdo osobovat právo využívat této tragedie k získávání sobeckých politických bodů.“ Doslova pak řekl: „Opakovaně jsme se obraceli na obě strany ukrajinského konfliktu, aby zasedly za stůl a jednaly. Mohu s jistotou prohlásit, že kdyby Kyjev 28. června neobnovil válečné akce, ke tragédii by nebylo došlo.“

A jaká byla americká odpověď? Jako vždy: Obvinění bez důkazu. Posuďte sami. V neděli americký ministr zahraničí Kerry prohlásil, že ruská účast při setřelení malajsijského letadla je „naprosto jasná“.Doslova pak řekl: „Je zcela jisté, že Rusko předalo tento systém do rukou separatistů. Víme i to, že Ukrajinci takovýto systém v předmětném místě a v předmětném čase k dispozici neměli. Takže ukazováček míří na separatisty.“

Řekli byste to jinak, kdybyste neměli co říct?

Na závěr pak tato otázka: Co myslíte? Byl by svět bezpečnějším místem s méně usmrcenými a vyhnanými ze svých domovů, ale zato s větším podílem pravdy a spravedlnosti, kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly?

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
24. 7. 2014 18:56

Z článku: “ …kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly?“ Nevím, co tím „nynějším uspořádání“ autor myslí. USA má své „nynější uspořádání“ přes 200 let. Tématem kdyby USA nebylo se zabývá film America nyní běžící v amerických kinech. Až ho shlédnu, dám vám vědět. Prozatím můj názor, jaký by svět byl bez Ameriky: SSSR by nevyhrál druhou světovou válku. Bez amerických Christie podvozků by nebylo T-34 tanků, nebylo by amerických náklaďáků umožňující zásobování Rudé armády a bez tanků a zásobování by se válka vyhrát nedala. V tom případě by Evropa byla nacistická a zajisté by drtivé většině diskutujících zde… Číst vice »

Béda
24. 7. 2014 19:01

Než budete pokračovat v rozletu, zeptal bych se. Víte co znamená slůvko NYNĚJŠÍ? Nynější podobou možná autor míní to státní uspořádání, ten politický režim s tou konkrétní aktuální politickou linií, s tou konkrétní aktuální formou „demokracie“ (špiclování, poručníkování), s tou konkrétní aktuální legislativou, s tou konkrétní ekonomikou, ekonomickou bilancí… Neříkejte, že nic z toho se za 200 let nezměnilo.

leho
leho
24. 7. 2014 19:04

Co se týče první světové, tam by bez Ameriky Británie a Francie určitě vyhrály stejně, ale trvalo by to o nějaký rok déle. No a ta druhá světová, on by se také mohl odehrát scénář z románu „Fatherland“, ve kterém nevyhrál nikdo. Půl světa by pak byla nacistická a půl komunistická, jinak řečeno, pro mnohé ráj to na zemi, že ano.. Ovšem bez Ameriky by také nebylo Internetu, možná ani žárovek, elektřiny, džínů, veřejnosti dostupných automobilů a tedy ty války by se pak bojovaly určitě jinak, možná by ani nebyly světové, jenom lokální a tekla by krev všude a vždycky,… Číst vice »

leho
leho
24. 7. 2014 19:09

Béda: „Neříkejte, že nic z toho se za 200 let nezměnilo…“

Nic zásadního ne, politický systém je stále totožný. Akorát se změnily takové drobnosti, jako například za zradu se okamžitě střílelo pokud se jednalo o vojáky, pokud šlo o komunisty v civilu tak ti se v minulosti lifrovali do rodícího se SSSR kde poté bídně chcípli v gulagách. Za první i druhé světové války se telefony odposlouchávaly automaticky, příslušníci nepřátelských národnostních menšin se zavřeli preventivně do detenčních táborů, atd atd…

Béda
24. 7. 2014 19:10

leho,

vzpamatujte se človíčku. PCR mluvil o NYNĚJŠÍCH USA, nikoliv o USA před 70, rsp. 100 lety. To je problém vás zastydlých, že nevidíte věci, jevy a procesy ve vývoji. Podle vás Rusko je stále SSSR, Česko je podle vás asi stále součástí RVHP a VS, co jsou podle vás dnešní Polsko, Ukrajina…?

Béda
24. 7. 2014 19:12

leho napsal

Béda: „Neříkejte, že nic z toho se za 200 let nezměnilo…“

Nic zásadního ne, politický systém je stále totožný. Akorát se změnily takové drobnosti, jako například za zradu se okamžitě střílelo pokud se jednalo o vojáky, pokud šlo o komunisty v civilu tak ti se v minulosti lifrovali do rodícího se SSSR kde poté bídně chcípli v gulagách. Za první i druhé světové války se telefony odposlouchávaly automaticky, příslušníci nepřátelských národnostních menšin se zavřeli preventivně do detenčních táborů, atd atd…

Co třeba ekonomická bilance, zahraniční politika, občanská práva… pro začátek?

leho
leho
24. 7. 2014 19:22

Béda napsal leho, vzpamatujte se človíčku. PCR mluvil o NYNĚJŠÍCH USA, nikoliv o USA před 70, rsp. 100 lety. To je problém vás zastydlých, že nevidíte věci, jevy a procesy ve vývoji. Podle vás Rusko je stále SSSR, Česko je podle vás asi stále součástí RVHP a VS, co jsou podle vás dnešní Polsko, Ukrajina…? Bédo, ty minulé USA viděno vašima dnešníma očima byly tisíckrát horší než ty dnešní. A vznik Internetu, GPS, mobilních technologií, je dnešní americká záležitost zrovna tak jako ta elekřina, žárovka a džíny v minulosti a nebýt amerického businessu a velkorysosti, tak byste tu svou stupidní… Číst vice »

leho
leho
24. 7. 2014 19:26

Béda: „Co třeba ekonomická bilance, zahraniční politika, občanská práva… pro začátek?“

Jaká práva? Dneska máte právo být komunistou. Dříve nikoliv, to jste skončil tak jak jsem popsal. Ekonomická bilance, jo to je pravda, ale pořád se máme 1000x lépe než tenkrát, nebo ne? Zahraniční politika? Například v minulosti USA potřebovaly Panamský kanál. Tak co se udělalo? Do Panamy se poslala armáda, půda se zabrala na 99 let, najali se dělnící a kanál se postavil. Myslíte, že dneska by bylo něco takového možné?

Béda
24. 7. 2014 19:32

leho napsal Bédo, ty minulé USA viděno vašima dnešníma očima byly tisíckrát horší než ty dnešní. A vznik Internetu, GPS, mobilních technologií, je dnešní americká záležitost zrovna tak jako ta elekřina, žárovka a džíny v minulosti a nebýt amerického businessu a velkorysosti, tak byste tu svou stupidní rudohnědou propagandu mohl maximálně křičet z okna nebo klábosit se štamgasty v hospodě. Bez těch dnešních USA by byl svět zhruba takový jak jsem ho popsal: mnoho neustálých lokálních a krvavých válek po celém světě, před kterými by nebylo kam utéci. Nebo si myslíte, že se velký vožď Vladimír Vladimírovič P. o vás… Číst vice »

leho
leho
24. 7. 2014 20:08

Béda: “ O těchto USA PCR mluvil.“ Nikoliv. Ještě jednou, co PCR napsal: kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly? Tak tedy si to proberme ještě jednou a pomalu: N-Y-N-Ě-J-Š-Í P-O-L-I-T-I-C-K-É U-S-P-O-Ř-Á-D-Á-N-Í v USA se nezměnilo po více než 200 let. 200 let, Bédo!!! To co se změnilo jsou například ty žárovky, džíny, Internet, mobily. Zákonodárství se také vyvíjí, tenkrát bylo otrokářství, pak segregace, teď už není obé. Za dřívější války se preventivně pro jisté národnostní menšiny zřídily tábory, dneska se to už nedělá. Dříve se komunisti lifrovali do SSSR, to se také už nedělá. Dřív se automaticky odposlouchávalo,… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2014 20:28

leho • 24. Červenec 2014
Z článku: “ …kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly?“

…“Nevím, co tím „nynějším uspořádání“ autor myslí. USA má své „nynější uspořádání“ přes 200 let. Tématem kdyby USA nebylo se zabývá film America nyní běžící v …“ …

…. ČO TO TÁRAŠ , TY LEHOVISTO?!
Kde jsi přišel k tomu svému blábolu? Umíš číst? Se nedivím, že takovými blby Emerika disponuje v nepřehledném množství.
Umíš číst? Ano? Ale pak nechápeš co čteš. Jenom se válíš jak to prasátko ve vlastních fabulacích.

mirror
mirror
24. 7. 2014 20:33

leho napsal
Bez amerických Christie podvozků by nebylo T-34 tanků, nebylo by amerických náklaďáků umožňující zásobování Rudé armády a bez tanků a zásobování by se válka vyhrát nedala.

Ten blb leho ještě napíše, že bez americké nosné rakety by nebylo ruského sputnika. Že vás to baví se s tímto pošahaným americkým řiťolezcem bavit.

Arbed
Arbed
25. 7. 2014 6:34

Diskuse mezi zavilými ameriko a rusofily je vždy poněkud trapná.:-) I tato svědčí o potřebě řešení „globálního“ problému DOBRÝCH MRAVŮ – viz http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140429080000.

Béda
25. 7. 2014 6:44

leho napsal Béda: “ O těchto USA PCR mluvil.“ Nikoliv. Ještě jednou, co PCR napsal: kdyby USA ve svém nynějším politickém uspořádání neexistovaly? Tak tedy si to proberme ještě jednou a pomalu: N-Y-N-Ě-J-Š-ÍP-O-L-I-T-I-C-K-ÉU-S-P-O-Ř-Á-D-Á-N-Í v USA se nezměnilo po více než 200 let. 200 let, Bédo!!! To co se změnilo jsou například ty žárovky, džíny, Internet, mobily. Zákonodárství se také vyvíjí, tenkrát bylo otrokářství, pak segregace, teď už není obé. Za dřívější války se preventivně pro jisté národnostní menšiny zřídily tábory, dneska se to už nedělá. Dříve se komunisti lifrovali do SSSR, to se také už nedělá. Dřív se automaticky odposlouchávalo,… Číst vice »

Béda
25. 7. 2014 6:55

Řekl bych to ještě jinak. Mluvme třeba o jisté nejmenované zemi, která sama sebe označí za demokracii. Její vývoj jde v průběhu času zhruba takto – Na začátku rozhodují vyšší vrstvy a spolupodílí se střední vrastvy, původní obyvatelé a majitelé území nejsou plnoprávnými občani, stejně jako zvenčí přivezeni otroci, ženy. Postupem času dochází k tomu, že původní obyvatelé, přivezení otroci, ženy získávají formálně volební právo, ve skutečnosti jsou až na elity všichni postupně průměřování „ke dnu“, prakticky neomezeně vládne úzká skupina vševlastníků za pomoci jejich ohlupovadel, všestranného špiclování. Obsah se významně měnil v čase, přitom formálně jde stále o tutéž… Číst vice »

Sio
Sio
25. 7. 2014 7:06

Soudruh lež-hov zase zavedl diskusi nesmyslným směrem. Jeho premisa „kdyby USA neexistovaly“, kterou vložil do úst autorovi je stejně nesmyslná. Jednak USámové obchodovali čile i s Němci, dokud nedošlo k válečnému stavu. Takže za dobrý peníz podpořili obě strany. No a pokud už takovou otázku položil, je namístě i otázka co by bylo, „kdyby neexistoval SSSR“. Počítám, že pak by germáni opravdu ti 2. světovou vyhráli a tekla by potokem ne ruská, ale usámovská krev. Ta zanedbatelná vojenská podpora je mnohonásobně převážena ušetřenými americkými životy.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
25. 7. 2014 7:28

To je síla, kam to diskuse dovede. Leho, což takhle abyste iniciativně zavedl podle vzoru „sebenenávistného Žida“ (Finkelstein a další) pojem „sebenenávistný Američan“ ?? Nabízím zcela nezištně, a Saša Vondra to určitě ocení. Že se US stávají o dost jinými, než byly ještě před pár desítkami let, toho se nebojí zdaleka jen Roberts, o kterém můžete dejme tomu tvrdit, že mu hráblo, přičemž obavy jsou nejvíc ohledně těch tradičních amerických hodnot. (Mimochodem, pokud říkáte, že odposlouchávat se už dneska nedá automaticky či co, tak je to docela sranda.) To ale přece nemá moc co dělat se stabilitou ústavního rámce, která… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
25. 7. 2014 7:52

Druhá změna je právě to, čeho se bojí Roberts, Paul a další a zase je to vyvoláváno (nikoli předem loženo) logikou (finančního) kapitálu: velmi nepřesnou zkratkou řečeno se i ty vnitřní svobody stávají pro vládnoucí třídu více postradatelnými, protože rapidně klesá význam té klasické produktivní, klidně řekněte i střední třídy, která je hlavním adresátem a „spotřebitelem“ těch svobod. (Jak už věděl Chesterton, oligarcha slušnou vládu ani nepotřebuje: může nasednout na jachtu a odplout do Jižních moří.) Co napsal Roberts, je prostě jenom nadsázka, pokud by to myslel vážně, byl by naivní, což jistě není: říct, než takovouhle Ameriku (to jak… Číst vice »

Béda
25. 7. 2014 8:09

Pane Veleknězi Ratato,

běžně to nedělám, ale musím vám vyseknout velkou poklonu.

Béda
25. 7. 2014 8:13

Snad jenom jedinou dílčí rozšiřující připomínku bych měl. USA nejsou pouze nositelem destabilizace systému (ekonomické, politické, válečné) a jeho násilné protektorské stabilizace pod svou samozvanou rolí neomezeného světovládce, jsou také nositelem prohlubující se totality a fašizace systému.