Paul Craig Roberts: Washington ve věci letadla lže

Člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts reaguje na stránkách svého ekonomického institutu na nejaktuálnější událost současných dnů, jíž je setřelení malasijského dopravního letadla nad územím Ukrajiny. Píše:

Wahingtonská mašinerie jede na plné obrátky ve snaze zakrýt všecha relevantní fakta ohledně této události. Ta jsou následující:

  • Separatisté nemají protiletadlový systém BUK k dispozici a k dispozici nemají ani perzonál k jeho obsluze
  • Separatisté neměli jediný motiv, aby malajsijské letadlo sestřelili
  • Tento motiv zcela postrádalo i Rusko

Každý zná rozdíl mezi nízko letícím bojovým letadlem a letadlem dopravním, letícím ve výšce nad 10 000 metrů.

Ukrajinci systém BUK mají a baterie těchto protiletadlových raketových systémů byla uvedena do operační pohotovosti v oblasti, ze které se na dopravní letadlo dalo vypálit.

Stejně jak separatisté, tak i ruská vláda neměly motiv k sestřelení dopravího letadla a dá se říct, že tento motiv neměla ani vláda Ukrajiny. Člověk by proto předpokládal, že motiv neměli ani nejšílenější ukrajinští nacionalisté z milicí, ochotných bít východní a jižní separatisty v místech, ve kterých se před nimi sama ukrajinská armáda raději stáhla – pokud ovšem tímto motivem nebyla snaha zostudit a falešně obvinit Rusko.

Jeden ruský generál, dobře obeznámený se systémem BUK, dal k dobru domněnku, že mohlo jít o omyl, vyplývající z neznalosti či nedostatečné připravenosti lidí systém správně použít. Ukrajinská armáda už totiž po dobu 23 let – což je doba, po kterou je Ukrajina samostatným státem – se systémem nepracuje a výcvik v jeho používání tedy chybí. Nicméně generálův výklad nevysvětluje, proč byl systém BUK dán do provozu blízko či dokonce uvnitř zóny ovládané separatisty. Zdá se to podivné proto, že separatisté nemají žádná letadla a nabízí se tedy otázka, proč by ukrajinská armáda umistila BUK tam, kde pro něj nemá vojenského použití. A kde navíc hrozí možnost, že jak nákladny systém sám, tak i jeho obsluha budou separatisty přepadeny a systém tak padne do nepřátelských rukou.

Jelikož Kyjev, Washington i jeho prestitutky jsou vřele oddány výkladu, že za vším zlem se šklebí Putin a žádné další vysvětlující poznámky k otázkám shora naneseným nejsou ochotny či schopny dodat, nezbývá nám, než si zaspekulovat.

Zahajme otázkou proč byl BUK právě tam, kde byl? Proč bylo podniknuto riziko umístit velice nákladný a cenný zbraňový systém na místo, kde pro něj nebyla příležtost k použití?

Jednou z možných odpovědí je nekompetence. A druhou, že se na onom místě objevil jako součást určitého plánu.

Jakého plánu? Okolnosti případu poskytují následující dvě možnosti. První je, že ultranacionalističtí extrémisté zamýšleli sesetřelit Putinovo letadlo a spletli si je s dopravním letadlem malasijským. Agentura Interfax News citovala anonymní zdroj, pocházející ze stejně anonymního štábu leteckého provozu, že Putinovo letadlo letělo po trase téměř identické s letadlem malajsijským a v časovém rozmezí několika minut jedno od druhého. Tento zdroj uvedl doslovně toto: „Mohu říct, že dráhy Putinova letadlo a malasijského boeingu se v jednom bodu dokonce přeťaly. Stalo se tak blízko Varšavy ve vzdálenosti 330 metů a výšce 10 100 metrů. Prezidentovo letadlo proletělo tímto bodem v 16 hodin 21 minut moskevského času a malasijské letadlo v 15 hodin 44 minut taktéž moskevského času. Obrysy i barva obou letadel jsou podobné a letadla jsou na uvedenou vzdálenost zrakem jedno od druhého nerozlišitelná.

Neviděl jsem oficiální ruské znění následující informace, ale vím jen tolik, že v ní ruská vláda v reakci na informaci interfaxu uvedla, že Putinovo letadlo se už od počátku nepřátelského stavu mezi Ukrajinou a Ruskem vzdušnému postoru nad Ukrajinou vyhýbá.

Ještě předtím, než tuto informaci zaregistrujeme jako nevyvratitelný fakt, bylo by nejspíš užitečné uvědomit si následující: Z definitivně uznaného závěru, že Ukrajina se pokusila zabít ruského prezidenta, by pro Rusko nevyplývala jiná možnost, než vyhlásit Ukrajině válku. Válku, kterou ovšem Rusko nechce. A nechce ji tím víc při vědomí, že popsaný ukrajinský komplot je nemyslitelný bez účasti Washingtonu, čímž by se válka proti Ukrajině stala automaticky i válkou světovou.

Tolik tedy k možnosti první a přikročme k možnosti druhé. Tou je, že extremisté, operující mimo řady oficiální ukrajinské armády, sledovali sestřelením malasijského letadla jeden určitý cíl. Totiž vrhnout vinu za tento čin na Rusko. Kdyby právě tato možnost byla tou pravou, nedala by se ovšem zosnovat bez spolupráce s americkou CIA či jinou zpravodajskou americkou agenturou, čímž by se k polívčicce ukrajinské a evropské přihřála logicky i polívčička americká. Tou by se EU měla přimět k tomu, aby přestala oponovat sankcím USA proti Rusku a přerušila s ním všechny své zatím stále ještě živé obchodní styky. Wahington totiž stále více frustruje fakt, že Evropa jeho sankce proti Rusku dostatečně věrně nesdílí.

Pro tuto možnost je mluví dokonce jeden přezajímavý podpůrný fakt. Existuje totiž YOU TUBE video, vyznívající jako konverace mezi neznámým ruským generálem a separatitisty, diskutujícími o tom, že omylem sestřelili civilní dopravní letadlo. Expertní prozkoumání kódu uvedeného videa však prokázalo, že bylo pořízeno DEN PŘEDTÍM, NEŽ BYLO LETADLO SESTŘELENO.

Jediný důkaz washingtonské propagandy, že TO UDĚLAL PUTIN, tak bídně pošel ve videu, vyrobeném dříve, než k očekávané události došlo. Ale západní svět i tak stále a jakoby už jen pouhou silou vůle hlásá vinu Ruska a činí hotové divy ve víře či spíš v předstírání víry, že se vše událo tak, jak Washington nadiktoval.. A on sám lže urputně dál, protože spočívá v logice lži, že když se s ní jednou začne, nelze s ní už nikdy přestat.

Převzato z webových stránek autora

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 7. 2014 13:19

Odhad PCR opět zřejmě blízko skutečného průběhu „akce“. Nabízí se ještě jeden důvod pro umístění BUKů na JV: „být jaksi alespoň trochu připraven“ na protiúder RF v případě přenesení konfliktu do RF. Co se týče úvah o možnosti atentátu na VVP lze říci jen to, že pokud mezi USA a Německem došlo k „nepřekonatelné roztržce“ již jen fakt, že by teoreticky k tomu pokusu o sestřel ruského prezidentského letounu mohlo dojít, pak stupeň nedůvěry který by tím USA vypustily by mohl mít nedozírné následky… Za sebe jen uvedu, že takovou koncentraci a takové úsilí mainstreamových médií lhát a překrucovat, takovou… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 13:33

K uvedenému dílku na YouTube: Kromě toho, že se zvukem se dá dneska pracovat velice kreativně, tak na druhé straně tato práce zanechává evidentní stopy, které se dají odhalit ve zvukovém editoru. Leccos se dá modulovat, ale střih různých záznamů, neslyšitelných uchem , je zachytitelný okem ve zvukovém editoru. Charakteristika amplitud různých záznamů bývá už na první pohled zřejmá. Když ne laik, tak odborník je schopen najít všechny střihy v jednom časovém rámci, když se pracovalo s vícero záznamy. Z toho plyne, že kdo stříhá, tak by se neměl chovat jako idiot, který druhé považuje za sobě rovna, aniž by… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 13:34

Karel Dolejší na blistech http://blisty.cz/art/74012.html klade otázku „Jak je pravděpodobné, aby toto způsobila palba ze zadní polosféry?“ Stejný obrázek, plus několik dalších ovšem, jak vidět na http://politikus.ru/events/24997-ustanovlena-traektoriya-rakety-vozduh-vozduh-vypuschennoy-po-malayzyskomu-boingu.html, lze zřejmě docela dobře interpretovat právě jako „palbu ze zadní polosféry“, dle nicku Apoliticus raketou vzduch-vzduch. Toto laik opravdu těžko odsoudcuje, a mírou užití vojenského žargonu (jako obvykle drtivá převaha na straně KD) se netřeba vzrušovat. Jde spíš o to, že debata, aspoň pokud mám čas a chuť to sledovat, se v takto konkrétní rovině mainstreamu nevede, otázky se nekladou, a pokud, tak nedůsledně a zjevně jen pro okrasu. Pokud si ovšem pamatuju… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 13:35

http://literarky.parlamentnilisty.cz/komentare/martin-hekrdla/17963-valka-sedme-velmoci

A zde malý příklad: Červený kříž, který si nevšiml, že na Ukrajině již půl roku probíhá genocida ruskojazyčních obyvatel a že probíhá válka v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, genocida v Gaze najednou obživnul, pookřál a zjistil, že na Ukrajině mohlo „dojít k válečnému zločinu“. Kdyby to nebylo k pláči, tak bych se snad smál na celé kolo. Ti mrtví na zemi jsou zřejmě vzduch. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342934-na-ukrajine-je-oficialne-valka-sestreleni-boeingu-tak-muze-byt-valecnym-zlocinem.html

Béda
22. 7. 2014 13:45

Velekněz Ratata napsal Karel Dolejší na blistech http://blisty.cz/art/74012.html klade otázku „Jak je pravděpodobné, aby toto způsobila palba ze zadní polosféry?“ Stejný obrázek, plus několik dalších ovšem, jak vidět na http://politikus.ru/events/24997-ustanovlena-traektoriya-rakety-vozduh-vozduh-vypuschennoy-po-malayzyskomu-boingu.html, lze zřejmě docela dobře interpretovat právě jako „palbu ze zadní polosféry“, dle nicku Apoliticus raketou vzduch-vzduch. Toto laik opravdu těžko odsoudcuje, a mírou užití vojenského žargonu (jako obvykle drtivá převaha na straně KD) se netřeba vzrušovat. Jde spíš o to, že debata, aspoň pokud mám čas a chuť to sledovat, se v takto konkrétní rovině mainstreamu nevede, otázky se nekladou, a pokud, tak nedůsledně a zjevně jen pro okrasu. Pokud… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 13:57

Béda napsal Měl jste asi na mysli větu, která by Kadlovi velice slušela: Kéž by nám mainstream lhal ( v to počítám i Kadla, viz replika o „obranných“ protileteckých raketách, které má podle Kadla Su-25. Zajímalo by mně nač podle Kadla Suchoji ty rakety asi jsou a jestli jako odborník vylučuje, že by protiletadlové rakety mohly být použity proti letadlům – aspoň tak to plyne z jeho vědeckého pojednání) alespoň trochu věrohodně a ne tolik průhledně a děravě. Jo,tak nějak. Hloupé je, že obecně jdou dolů požadavky na studenty i na úroveň lhaní v manistreamu a vůbec. Za chvíli Karel… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 14:07

A díky, titulek Novinek „Na Ukrajině je oficiálně válka. Sestřelení boeingu tak může být válečným zločinem“ se mi líbí moc a moc. Sice hned po něm následuje text „Na Ukrajině panuje válka, sdělila zatím neoficiálně :-) organizace Červený kříž Ukrajině a Rusku“, ale nebudeme troškařit. Konečně, aspoň už na Donbasu nemusí lidičky tonout v nejistotě: vědí, že to co u nich panuje, je válka. K nezaplacení. Kdybych někdy plánoval, že se dopustím válečného zločinu, tak už vím, že si musím dát pozor, aby tam byla určitě oficiálně válka a radši se ještě předem zeptat na Novinkách. Ale nevím nevím, byla… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 14:08

orinoko napsal

http://politikus.ru/events/24997-ustanovlena-traektoriya-rakety-vozduh-vozduh-vypuschennoy-po-malayzyskomu-boingu.html

ori, kdyby se prokázalo, že to byl letecký sestřel, pak by to zajisté měli také na triku buďto domobranci (prý se zmocnili nějakého Suchoje, anebo dokonce Rusko). Nic by se v přístupu „hlídacích psů“ lži nezměnilo, akorát by nahradili BUKy Suchojem. Vyloučena by nemusela být ani verze s dálkovým odpálením nálože v letadle. Pak by zajisté šlo o konspiraci ruských agentů anebo domobranců, kteří se někde domákli změny letového kurzu a připravili konspiraci, která jim mezinárodně zavaří. Holt sbevražední teroristé, kteří jenom koukají jak by si uškodili.

Vodník
Vodník
22. 7. 2014 14:22

Pokud budeme vycházet pouze z „cui bono“, Putin vypadává z kola jako první a Washington je v tom až po uši. Omyl „separatistů“ se teď po odevzdání černých skřínek zdá ještě méně pravděpodobný, takže jestli CIA něco neupeče ve spolupráci s malayskou vládou, tak bychom se aspoň část pravdy dovědět mohli. Jak velká ta část bude?…

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 14:39

Kolik má takové dopravní letadlo tzv. černých skříněk? Já jsem se vždycky domníval, že jen dvě. České opice v rádiu tvrdí, že jich je hodně, ale nijak to nespecifikovali. Mělo to kontext s jejich vydáním zástupci Doněcké lidové republiky, kterou ve své pitomosti stvořil emerický osvobozený cikán. Některé skříňky prý vydány nebyly a tzv. separatisté si je ponechali. K převeliké nasranosti tzv. USA a k velké nelibosti vedoucího anglického slizouna.
Na videu byly dvě.

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 14:45

…“Černou skříňku vynalezl v roce 1954 australský technik David Warren a pojmenoval ji ARL Flight Memory Unit. Nejdříve byla užívána pouze ve Velké Británii, později se rozšířila do USA a odtud do celého světa. V současnosti se do letadel umisťují černé skříňky dvě, zpravidla do zadní části letadla, protože právě ta bývá při leteckých nehodách poškozena nejméně. Každá z těchto skříněk má svou funkci: Cockpit voice recorder (CVR) → nahrává rozhovory v pilotní kabině Flight data recorder (FDR) → nahrává letové údaje (výšku, rychlost, tlak vzduchu v letadle, stav paliva a mnoho dalšího) Černá skříňka je konstruována pro zachování neporušeného… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 14:46

orinoko napsal Kolik má takové dopravní letadlo tzv. černých skříněk? Já jsem se vždycky domníval, že jen dvě. České opice v rádiu tvrdí, že jich je hodně, ale nijak to nespecifikovali. Mělo to kontext s jejich vydáním zástupci Doněcké lidové republiky, kterou ve své pitomosti stvořil emerický osvobozený cikán. Některé skříňky prý vydány nebyly a tzv. separatisté si je ponechali. K převeliké nasranosti tzv. USA a k velké nelibosti vedoucího anglického slizouna. Na videu byly dvě. To doufám. Amíci mají velký vliv na Malajskou kolonii, lehce by mohli výstupy sfalšovat a znesnadnit přístup k černým skříňkám. Jsou to největší odborníci… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 14:51

Ostatně očekávám brzkou leteckou provokaci v režii emerického cikána vůči Číně. Ani bych se nedivil, kdyby v tom figuroval zase nějaký malajsijský letoun soumraku. Dle kadence různých falešných vlajek s hvězdami a pruhy se emerický cikánov nachází v horní úvrati dějinného tobogánu.

Béda
22. 7. 2014 14:56

orinoko,

ZHN v Iráku jim už vyhladly, chemické zbraně v Sýrii jakbysmet, nyní si vymysleli ruskou hrozbu Evropě a pletou si domobrance s vlastními fašisty, kteří se po svém velkém zaoceánském vzoru neštítí žádného podvodu ani zločinu.

Béda
22. 7. 2014 14:56

…vychladly

Bob Senklár
Bob Senklár
22. 7. 2014 15:15

http://www.youtube.com/watch?v=pgS7-b3FLn8
Netuším, zda to již zde někdo viděl, ale dosud jsem nikde nezaslechl ani zmínku, jen hluboké ticho.

Béda
22. 7. 2014 15:37

orinoko napsal

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1127-sestreleny-boeing-777-letu-mh17-cesta-k-vyhlaseni-bezletove-zony-nad-ukrajinou-kterou-bude-zajistovat-nato-shodne-indicie-se-ztracenym-letadlem-mh370.htm

To je jasné. Stará šablona. Nejdřív odborně rozesrat pomocí pátých kolon (vytvořit konflikt) a pak „chránit civilisty“ = naprat tam vlastní armádu, aby dohlížela, jestli jsou „dodržovány pravidla“. A účel bude splněn – NATO se natáhne na ruskou hranici. Američtí Goebbelsíci si v ničem nezadají a v mnohém předčí svého velkého německého učitele.

Béda
22. 7. 2014 16:41

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/07/6070-byla-to-putinova-raketa.htm (Nyní jsem napsal a odeslal článeček, který v mnohém souzní se „Zvědavcem“. Vypadá to jako že jsem „opisoval“, přitom Zvědavce jsem otevřel až poté co jsem to poslal Stanovi)

aram
aram
22. 7. 2014 16:48

Teď jsem zaslechla další možný motiv, podle mne, sestřelení.Nevím zda úmyslaně či neúmyslně byl vypuštěn (myslím) Fištejnem na čro2 v událostech a argumentech, kde citoval jakéhosi (tuším) Appelbauma. No zítra to bude v archivu. Ale šlo zhruba o toto:
na UK umírají lidé, UK vláda místo aby konsolidovala ekonomiku musí bojovat proti povstalcům, Evropa se k situaci staví vlažně, jakoby vážnost situace neviděla, takže (prý) uvidíme jak bude reagovat nyní, když tam bylo setřeleno letadlo s 298 převážně evropskými občany!!!

Béda
22. 7. 2014 16:51

aram,

já bych se presstituta Fištejna zeptal, jestli ví, odkdy na ukrajině umírají lidé. Od kterého momentu a jestli již tehdy začali umírat ruskojazyční Ukrajinci. A taky, jestli si myslí, že za tím prvotním násilím stálo Rusko anebo vzbouřenci z jihovýchodu Ukrajiny. A asi by bylo vymalováno.

Béda
22. 7. 2014 16:55

aram,

a taky bych se té loutky zeptal co soudí o legitimnosti nové ukrajinské vlády. Jestli podle něj vznikla demokratickým způsobem. A proč tato vláda není pokládána za teroristy a proč ti, kteří reagují na její kroky podobným způsobem jakým jednala a jedná tato vláda jsou považováni za teroristy. A taky proč majdanisté mohli brutálně vraždit policisty a obsazovat úřady a nemohly být proti nim použity policie a vojsko a proč, když vzbouřenci kteří neuznávají fašistickou vládu v kyjevě nemohou stejným způsobem jednat a proč proti nim může být volně použito brutální násilí.

aram
aram
22. 7. 2014 17:03

Béda, Fištejn je demagog a rusofob o tom žádná. Určitě by Vám to zdůvodnil, že je to Putinova vina už od samého prvopočátku na podzim minulého roku. Přitom, myslím, že i on byl jedním z těch, kdo se předváděli také na majdanu spolu s dalšími výtečníky Kocábem, Štětinou, Scharzenbergem….. Teď opět kličkuje a tlumočí US lži a podvrhy. Mně šlo o to, že možná mimochodem prozradil jeden z motivů katastrofy. Zatáhnout do toho víc Evropu a zároveň vystrašit její občany, protože začíná být zjevné, že nejsou tak s UK a US vládou tak zajedno jak by bylo potřeba. Vyhrožování z… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 17:23

aram, to zdůvodnění by mne velice zajímalo. Pokud by začal mektat o nepodepsání asociační dohody, tak bych se ho zeptal, jestli Janukovyč měl takovou povinnost a jestli není prvořadým úkolem hlavy státu seznámit se s podmínkami jakékoliv smlouvy a prioritně hájit zájmy občanů státu, tak aby nebyly poškozeny smlouvou. Také bych se ho zeptal, jestli pokaždé, když prezident odmítne podepsat nějakou dohodu, kjde o legitimní důvod pro provedení neústavního násilného puče a dosazení vlády pomocí parlamentního násilí a podvodu. A taky jestli dává rovnítko mezi diplomatické a obchodní praktiky (Putinův přístup) a násilný nelegitimní puč a brutální násilí (praktiky USA… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 17:27

Jefim Fištejn coby geniální reinkarnace poručíka Duba v české publicistice jistě o tom o všem ještě před touto (oficiální) válkou mluvil s nějakým svým hatemanem… „…ale vono to bude asi tak, že to dělo padlo do rukou Rusů a my jsme si ho museli zas nazpět vydobýt, a taková kořist je mnohem cennější … Poněvadž,“ řekl Švejk slavnostně, když zpozoroval poručíka Duba, „nepříteli se nesmí nechat nic v rukou.“ (…) Poručík Dub po odchodu Švejkově byl ke všemu ještě tak pitomý, že vojáky upozorňoval na jeden sestřelený rakouský aeroplán, na jehož kovovém ráfu bylo zřetelné vyznačeno Wiener Neustadt. „Ten jsme… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 17:39

A ještě jednu věc. Pokud by Fištejn držel „Zemanovu lajnu“ to znamená, že prezident bez ohledu na to co si o tom myslí, resp. když poté co zjistí že smlouva obsahuje pro zemi a pro občany zjevně nevýhodné podmínky (oproti podmínkám nabízeným konkurencí) má povinnost smlouvu podepsat protože se k tomu zavázal ve volbách, tak bych se ho zeptal, jestli občani ve kterékoliv „demokratické“ zemi poté co zjistí, že jim politici (prezident, premiér, politici koaličních stran etc) naslibovali něco co poté „stornovali“ mají kdykoliv poté neústavně svrhnout takového prezidenta, vládu, poslaeckou sněmovnu a použít k tomu JAKÝCHKOLIV PROSTŘEDKŮ, včetně brutálního… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 17:39

Důkazy emerického cikánova o ruské vině na malajsiském sestřelu.

comment image

Osvědčený český humor.

Buk a fejzbuk-zbraně hromadného ničení.

peter.
22. 7. 2014 17:40

Vážení.Teda ak je toto pravda,tak chunta v krátkom čase zvíťazí.Je to smutné.Zrada,korupcia a sebecké záujmy.
http://leva-net.webnode.cz/products/proc-si-stezuje-strelkov/

Béda
22. 7. 2014 17:41

dovětek: a dokonce k tomu využít přímé vměšování cizího státu – jeho pátých kolon, politiků, zpravodajských organizací atd..

aram
aram
22. 7. 2014 17:46

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/7.3.2014/
Ještě k Fištejnovi. Pakliže si chcete toho živočicha připomenout(někdy to neškodí i vzhledem k tomu, že dnes už víme, jak to pokračovalo), tak zde je v hydeparku ze 7.3.2014. Zvláště pak doporučuji od 16 min.

mirror
mirror
22. 7. 2014 17:48

Hodně si slibuji od záznamu hlasů v kabině v Cockpit voice recorderu. Piloti jsou jistě zvědaví a při vstupu do zóny bojů se dívali z kabiny nejen na horizont, ale také pod letadlo. Je tam totiž kamera, která například při startu ukazuje ubíhající runway s přenosem na displaye i uvnitř kabiny s cestujícími. Jestli spatřili přibližující se raketu, mnoho času jim nezbývalo. Odhaduji, že to bylo jen krátké zaklení. Bude rozhodující, komu bylo určeno. Může to být například zvuk Fuck the Porošenko nebo Fuck the Obama anebo velmi pravděpodobně Fuck the Ukraine. Tři slova a prozradí vše!

Béda
22. 7. 2014 17:52

Mirror,

vzhledem k tomu, že černé skříňky neobdrželi experti mezinárodní letecké asociace bych si velké naděje nedělal. Malajsie je ve „sféře vlivu“ (diktátu a závislosti) USA. Ty se už postarají o zveřejnění toho „co je potřeba“.

leho
leho
22. 7. 2014 18:00

Samořejmě, že letadlo bylo sestřeleno nejméně separatisty, ale nejspíše Rusy samotnými. Tyhle konspirační teorie uvedené v tomhle článku a diskuzi jsou stejně směšné jako argumenty o duté zeměkouli. Tedy k tématu: jak to, že na mnoha záběrech z místa katastrofy jsou evidentně ruští ozbrojenci v podivných uniformách bránící mezinárodním agenturám v prozkoumání vraku? Proč museli tihle evidentně Rusové vykrádat vrak letadla včetně osobních věcí a kreditkaret cestujících? Proč tihle Rusové, nebo tedy kdo to vlastně je, nezabezpečili vrak a nenechali pracovat mezinárodní agentury a vládní organizace aby promptně vyšetřili příčinu katastrofy? Jestli jsou Rusové nevinní, tak to měli udělat. Ale… Číst vice »

Béda
22. 7. 2014 18:08

leho napsal Samořejmě, že letadlo bylo sestřeleno nejméně separatisty, ale nejspíše Rusy samotnými. Tyhle konspirační teorie uvedené v tomhle článku a diskuzi jsou stejně směšné jako argumenty o duté zeměkouli. Tedy k tématu: jak to, že na mnoha záběrech z místa katastrofy jsou evidentně ruští ozbrojenci v podivných uniformách bránící mezinárodním agenturám v prozkoumání vraku? Proč museli tihle evidentně Rusové vykrádat vrak letadla včetně osobních věcí a kreditkaret cestujících? Proč tihle Rusové, nebo tedy kdo to vlastně je, nezabezpečili vrak a nenechali pracovat mezinárodní agentury a vládní organizace aby promptně vyšetřili příčinu katastrofy? Jestli jsou Rusové nevinní, tak to měli… Číst vice »

mirror
mirror
22. 7. 2014 18:10

Podle BL má britský Guardian v městě Torez informátory. Na internetu se dozvídám, že BUK není jen jedno vozidlo, ale kolona 4 vozidel. Počkáme si, až je Guardian přilže a Čulík bude publikovat.

Béda
22. 7. 2014 18:18

Když byly vidět na satelitu BUKy a prostředky junty, zajisté byl vidět taky systém BUK opolčenců. A taky by bylo viděno – satelity – jeho přemisťování (ovšem ne to účelově vyfabrikované fašisty). Zajímavé, že USA doposud nepředložily na rozdíl od Rusů ŽÁDNÉ DŮKAZY. I to, co nyní vrhly do éteru není nic než libovolně dle momentální potřeby narýsovaná čára nad maúpou. Jak je to možné?

Béda
22. 7. 2014 18:22

Můj subjektivní pocit. Amíkům se v zahraniční politice snad již nedá věřit ani kdyby se náhodou spletli a začali mluvit pravdu

leho
leho
22. 7. 2014 18:29

Bédo, Boeing odkloněn nebyl, viz můj předchozí příspěvek pod překladem článku DemocracyNow!

Vodník
Vodník
22. 7. 2014 18:55

Leho, vzpamatujte se: jde o desinformační válku ve fasi, kdy se nesmí věřit vůbec nikomu. Jde o to, kdo k tomu měl motiv. Rusové naprosto v žádném případě, UK, EU a USA celou řadu. Rusové nikomu v ničem nebrání, černá skřínka je v malajských rukou a dokud nebude zodpovězena hlavní příčina katastrofy – kdo a proč odklonil letadlo o 200km na sever do válečné zóny – je jakékoli ukazování prstem na viníka směšné, v případě Rusů a Putina přímo absurdní!

Béda
22. 7. 2014 19:41

Zajímavá novinka: Svědci z města Torez: Byl tady raketomet Buk http://www.blisty.cz/art/74021.html

jde asi o nějakou inovovanou verzi BUKu v sestavě jediného vozidla.

leho
leho
22. 7. 2014 19:47

Béda: „Které mezinárodní agentury a vládní organizace máte na mysli?“

Na videu ČT se pokoušela ICAO den po sestřelu o vstup na místo vraku a ruské gorily vstupu zabránily. Video bylo s titulkama v původním znění v ruštině. Rovněž bylo nafilmováno už v pátek jak některé trosky byly nakládány na náklaďáky a odváženy pryč. Rabování zavazadel a mrtvých bylo rovněž zachyceno. Holt gorily měly samopaly a ICAO jenom identifikační karty. Obhajování tohoto zločinu je zločinem samým, Bédo, uvědomujete si to?

PS: A co rusky, umíte velmi dobře asi jako rodilý mluvčí, že?

Béda
22. 7. 2014 19:55

Česká lžimédia sleduji zcela výjimečně a vůbec jejich propgandě nevěřím. Tím netvrdím, že to není možné. Akorát mi nenjde na rozum, proč by to domobranci dělali a pak klidně vydali černé skříňky malajcům a oběti poslali do Charkova. Jinak, pamatujete si jak šikovně a střehlbitě uklízeli důkazy soudruzi v N.Yorku? Ti nedali nikomu žádné černé skříňky a taveninu štandopéde vyvezli do Číny.

orinoko
orinoko
22. 7. 2014 20:00

Video ČT je samozřejmě zdrojem jaksi echt emerickým. Proto tam dodnes mají naložené v láku normalizační informační struktury, které se vyznají v tom, jak se má informace ideologicky a třídně správně podat. Až se bude maďarskou nížinou blížit Číňan, tak v české TV je uvítá skvadra kompletně s předchozí oční procedurou. Když v Sýrii kradou a ničí allahakbaristi, tak je všechno OK. Logický leho pelešinec ví a zná, že jde o „naše“ čubčí syny. Strana západního polosvěta do této chvíle nepřišla s jediným seriozním dokladem, kterým by podpořila svojí leho propagandu. Po celém českém webu se začínají rozlézat cikánovi nádeníci… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 20:20

Kterak Evidentně Rusa rozpoznáš?? Má plnovous „kak cap“, (odtud „kacap“, tancuje kozáčka, drží se láhve vodky, stojí za Bukem (9K37) a vykřikuje do webkamery, že ho poslal a navedl Putin.

Pokud byste si rovnýma nohama netroufli na Evidentně Rusa, zhlédněte nejprve instruktážní film „Jak určit zednáře“ (prof. dr. M.Python), případně si nalistujte v Jedenácté cestě Ijona Tichého pasáž „kterak hlinomaze rozpoznáš“.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
22. 7. 2014 20:46

Jsem laik, ale od těch skříněk bych si toho taky moc nesliboval. Jednak souhlasím s tím, že u Malajců budou v až příliš dobrých rukou. Pokud byl let kýmkoli vybrán, byl vybrán zkušeně. Ani Holanďani toho proti větru moc neučůrají. Kdyby tam sedělo dvěstě Němců, Angela by si možná dovolila na chvíli zatnout pěstičky se slzami v očích (jako dle Financial Times v listopadu 2011 v Cannes). Pozůstalí po Holanďanech by se mohli dát dohromady a tlačit na informační pilu (jenomže, co dokázali pozůstalí po obětech 9/11??). Dovolte popustit uzdu fantazii: Jsou-li za tím banderovci na špagátcích CIA, tak budou… Číst vice »