Pel-mel o Covid-19 (díl 14.)

Je zřejmé, že umístit cizí vojska na naše území se jim podaří + Vyjádření odborníků o covidu

11. 11.

Vlády USA a Německa nám nabízejí vojenské zdravotníky s požadavkem, že vláda ČR tuto pomoc bude definovat jako žádost o vojenskou pomoc. Jeden z dalších požadavků je, že jejich vojáci na našem území budou ve vojenských uniformách. Materiál o žádosti této pomoci i s uvedenými podmínkami v nejbližších hodinách má projednávat Poslanecká sněmovna. Je zřejmé, že umístit cizí vojska na naše území se jim podaří.

Převzato z webu CFP!

***

Předběžná zpráva o studii III. fáze pro ruskou vakcínu Sputnik V

Kirill Braga

11. 11.

Vývojáři ruské průkopnické vakcíny Sputnik V proti koronaviru ukazují na základě předběžných výsledků rozsáhlé klinické studie fáze III zhruba 92 procentní účinnost bez závažných vedlejších účinků. Vakcína je testována ve dvojitě anonymním průzkumu zahrnujícím 40 000 dobrovolníků. Zjištění založená na pozorování 16 000 účastníků naznačují, že lék opravdu chrání před koronavirem, uvedl ve středu výzkumný ústav epidemiologie a mikrobiologie Gamaleja.

Převzato z webu RT News

***

Horníci na home office. Novou komedii najdete od pátku zdarma na internetu

11. 11.

Pořádnou dávku černočerného humoru slibují tvůrci nové české komedie s názvem Horníci na home office.

Celý článek najdete na webu Karvinský deník

***

V Jižní Koreji se bude ročně vyrábět 150 milionů dávek vakcíny Sputnik V

Sputnik / Ministry of Health of the Russian Federation

13. 11.

Ruský fond přímých investic (RFPI) a biotechnologická společnost GL Rapha se dohodly na výrobě přes 150 milionů dávek vakcíny proti koronaviru Sputnik V v Jižní Koreji. Export začne v lednu 2021, uvádí se na oficiálním Twitteru tohoto přípravku.

Celý článek najdete na webu Sputnik

***

Soud zrušil povinné nošení roušek venku. Ministerstvo má týden na opravu

Městský soud v Praze zrušil mimořádné opatření, kterým ministerstvo zdravotnictví od 21. října rozšířilo povinnost nosit roušky v Česku. Úřad ho podle dnešního rozsudku soudu nedostatečně odůvodnil. Soud dnes rozhodl o tom, že opatření se ruší k 21. listopadu, ministerstvo tak má do té doby čas přijmout nové bez vad, dodala na twitteru mluvčí soudu Markéta Puci.

Celý článek najdete na webu Brněnský deník

***

Temná moc stupňuje strašení: Kdo chce začít další světovou válku? Kdy a kde? A proč? Oznámeno vzápětí po volebním puči v USA. Korona nestačí? Nebo už je její součástí? Uchvatitel stojí v pozadí. Bojujme tedy!

Petr Hájek

13. 11.

Jak otevřeně říkají už i naši vojenští špióni, probíhá formování myslí těch, kdo budou schopni a ochotni se do vyvolání válečného konfliktu aktivně zapojit. Jinými slovy psychologická příprava na apokalypsu vrcholí – a je nutné pro ni získat alespoň část veřejnosti. Odpůrci budou eliminováni násilím: již nyní vznikají ve Spojených státech „seznamy“ Trumpových voličů a příznivců, kteří mají být „smeteni z povrchu“ (v lepším případě jen do koncentračních táborů FEMA).

Celý článek najdete na webu ProtiProud

***

Psychické i fyzické týrání. Covid dramaticky zvýšil případy domácího násilí

Kateřina Perknerová
13. 11.

Uzavřené domovy kvůli pandemii přinášejí kromě zvýšené nervozity, finanční nejistoty a zhoršení partnerských vztahů i vyšší výskyt násilí. Intenzita žádostí o pomoc se u některých neziskových organizací zvýšila oproti loňskému roku zhruba o 40 procent. Ze srovnání meziročních údajů organizace ROSA vyplývá, že počet telefonátů a mailových dotazů spojených s případy domácího násilí vzrostl téměř o 60 procent.

Celý článek najdete na webu Deník.cz

***

Tajné služby dostali telefónne čísla 3,8 milióna Slovákov

14. 11.

To bolo rečí, že bude celoplošné testovanie dobrovoľné a anonymné! Ani dobrovoľné, ani anonymné nebolo. Vojaci dali všetky získané údaje z prvého kola do databáz, z ktorých polícia čerpala pri stíhaní duplicitne testovaných za šírenie nákazlivej choroby. Ak by nebola vytvorená databáza, nemali by ako vedieť, že niekto pozitívne testovaný ráno doma, šiel niekde inde a znova sa dal otestovať. Takže všetko o našom zdravotnom stave, čo sa týka SARS-CoV-2 je v podstate verejné a kto si kúpi údaje, ten ich bude mať.

Celý článek najdete na webu Zem a vek

 

5 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
Reply to  orinoko
15. 11. 2020 19:13

Proč se autor (jinak s ním souhlasím) neptá, proč jsou všechny vlády tak vstřícné, dalo by se říct i poslušné? Vždyť je to také jako epidemie, jenže poslušnosti. A co média?
Proč ta nezahrne do své obžaloby? Bez ohledu na fakta jedou všechna na jednu notu. Proč???

PPK
PPK
Reply to  Bety
15. 11. 2020 20:47

Aby vláda mohla svobodně v celém rozsahu státu rozhodovat, musí mít plné kompetence. Když je nemá, protože „řídí“ nesuverénní stát, pak posluchá toho, kdo ty plné kompetence má, protože on je velmoc a tudíž suverén. Výhodou poslušnosti je však přece jen určité minimum malých pravomocí vůči občanům a zároveň neexistence zodpovědnosti vůči nim za stav země a za počet řídících chyb. Takže vládnout nesuverénní zemi není zas až tak nevýhodné, protože na kritiku lze kdykoliv odpovědět: Já nic, já muzikant.

Bety
Bety
Reply to  fajt
15. 11. 2020 18:34

Ten autor si upravuje statistiky II. světové – jejda, ti nacisté toho zas tak moc neprovedli –
tak proč bych měla důvěřovat nepotvrzeným statistikám???

Irena
15. 11. 2020 9:45

Těm horníkům tam chyběl zásadní obraz. Když se zvedali z té sedačky, tam tam měl být záběr na hezký otisk tří zadnic :-)