Pel-mel o Covid-19 (díl 14.)

Němečtí lékaři naléhají na kancléřku Merkelovou: Zastavte stroj strachu jménem COVID

Tyler Durden

9. 11.

Vážená Kancléřko Dr. Merkelová, my, signatáři, jsme lékaři ze všech oblastí zdravotní péče, kteří slouží lidem v praxi a na klinikách po celá desetiletí. Během této doby jsme byli svědky mnohých sezónních infekcí v Německu a většina z nich měla horší průběh a výrazně více úmrtí než epidemie COVIDu zahájená v lednu roku 2020. (…) Stále častěji vidíme starší lidi s depresí, malé děti a dospívající s těžkou úzkostí a poruchami chování, lidi s těžkými stavy, kteří mohli být vyléčeni včasnou léčbou. Pozorujeme poruchy v interpersonální spolupráci, hysterii a agresi způsobené strachem z infekce, existuje více udávání lidí na základě tzv. „pozitivního vzorku testovaného“. To vše vede k nebývalému napětí a rozdělení obyvatel.

Celý článek najdete na webu Zero Hedge

***

Ukrajinský prezident Zelenskyj má koronavirus. Země zvažuje víkendovou karanténu

Markéta Pakandlová

9. 11.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má pozitivní test na koronavirus, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na jeho úřad. Zelenskyj se údajně cítí dobře, pracovat bude z domu. Ve Francii se v pondělí střetli policisté se studenty, kteří kvůli covidu-19 žádali uzavření školy. Britská rozvědka podle listu The Times zahájila kybernetickou operaci, která má bojovat proti dezinformacím o vakcíně. Ty údajně šíří některé státy, zejména Rusko.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

Hlavní palestinský vyjednavač Sáib Irikát zemřel. Za léčbu v izraelské nemocnici sklízel kritiku

Štěpán Macháček

10. 11.

Hlavní palestinský vyjednávač Sáib Irikát v 65 letech zemřel. V úterý o tom informoval izraelský list Haaretz. Irikát čelil před několika týdny kritice ze strany Palestinců i Izraelců. Důvod? V minulosti vyzýval k bojkotu izraelských nemocnic kvůli plánu anektovat Západní břeh, když se ale nakazil koronavirem a jeho zdravotní stav se zhoršoval, nechal se převézt do izraelské nemocnice.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

***

Bude platiť nočný zákaz vychádzania. Na test ohľad nezoberú

10. 11.2020

Na Slovensku bude nočný zákaz vychádzania. Uviedol to premiér Igor Matovič s tým, že presný dátum urči vláda a opatrenie začne platiť súčasne s opätovným prijatím núdzového stavu.

Celý článek najdete na webu Pravda.sk

***

Domovy pro seniory začaly s plošným testováním. ‚Manuál bohužel v češtině není,‘ říká vedoucí

10. 11.

První domovy pro seniory začaly s plošným testováním klientů i personálu na koronavirus. Testy nařídilo minulý týden ministerstvo zdravotnictví, měly by pomoct zabránit šíření nákazy. Domovům ale doteď chyběl materiál. Testovací sady až v pondělí dostal třeba domov pro seniory Centrin v Praze 6. A v úterý je zdravotníci poprvé použili.

Celý článek najdete na webu iRozhlas.cz

***

Šéf Pfizeru prodal většinu svých akcií firmy. V den oznámení úspěšné vakcíny

11. 11.

Výkonný ředitel farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla prodal přes 60 procent svých firemních akcií. Obchod proběhl v pondělí, ve stejný den firma oznámila, že její vakcína proti covidu-19 vykazuje více než 90procentní úspěšnost. Akcie Pfizeru v reakci poskočily o 15 procent, Bourla prodával za cenu blížící se letošnímu maximu.<

Celý článek najdete na webu iDnes 

***

Evropská komise se dohodla na nákupu slibné vakcíny, chce účinněji zakročit proti pandemii

11. 11.

Evropská unie by měla lépe koordinovat zdravotní politiky členských států, aby byla připravena čelit hrozbám, jako je současná pandemie covidu-19. Navrhla to Evropská komise, která počítá mimo jiné se vznikem nové zdravotnické agentury či rozšířením působnosti současných evropských úřadů. Podle eurokomisařky pro zdravotnictví Stelly Kyriakidisové je plán prvním krokem na cestě k „evropské zdravotní unii“. Komise také ve středu potvrdila, že uzavřela avizovanou dohodu s firmami Pfizer a BioNTech o dodávce 300 milionů dávek jejich nadějné vakcíny proti covidu-19.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

Pfizer vydělá na vakcíně miliardy, má ji sedmkrát dražší než AstraZeneca

mso, mcm

11. 11.

Na vakcíně proti covidu-19 mohou společnosti Pfizer a BioNTech vydělat až 13 miliard dolarů (přes 290 miliard korun). Cena vakcíny, kterou tyto dvě firmy společně vyvíjejí, bude téměř sedmkrát dražší než ta, jež ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou vyvíjí společnost AstraZeneca, uvedl Daily Mail.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
12. 11. 2020 5:57

Jasně , rouška jako nápytelník. Anebo plena inkontinenční? V každém případě covidovka.

https://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/je-zrejme-ze-umistit-cizi-vojska-na-nase-uzemi-se-jim-podari-vyjadreni-odborniku-o-covidu.html

orinoko
orinoko
12. 11. 2020 16:31

Už jinde jsem psal, jak se lže a režim s tím nemá problém.
Sametové šepoty, režimní hackeři, děvky systému:

http://www.zvedavec.org/vezkratce/17361/

orinoko
orinoko
12. 11. 2020 17:33

… „Jsem pro testování, jsem pro izolaci potenciálních šiřitelů. Trápí mě však způsob, jakým se rozhodnutí o plošném testování vyvíjelo. Toto však ještě nebyl ten bod zlomu, protože jsem věřila, že se situace ještě dá zvrátit, zejména po prvním úspěšném testování na Oravě. Čekala jsem, že lidé, kteří byli antigenním testem označení jako pozitivní, budou následně přetestováni PCR testy, aby se zbavili strachu. To se nestalo,“ komentovala své rozhodnutí pro Pravdu, přičemž zdůraznila, že při bezpříznakových pacientů mají antigenové testy nízkou vypovídací hodnotu. “ … … „Viděla jsem, že s rozhodnutím nejsou zcela ztotožněni. Nakonec jsem měla pocit, že odbornou část debaty probrali politici, kteří… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 11. 2020 18:04