Pel-mel o Covid-19 (díl 21.)

Vakcína AstraZeneca proti Covidu-19 vykazuje průměrnou účinnost 70 %

23. 11.

Vakcína proti koronaviru vyvinutá Oxfordskou univerzitou a výrobcem léků AstraZeneca vykázala průměrnou účinnost 70 procent, a to v závislosti na dávce, uvedli mluvčí při oznámení výsledků klinických studií. Vývojáři odhalili předběžné výsledky v pondělí (23.11.) po pokusech provedených ve Velké Británii a Brazílii.

Celý článek najdete na webu RT News

***

Nejvyšší soud USA zrušil limit účasti na bohoslužbách v souvislosti s COVID

Amy Howe

26. 11.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA v poměru 5–4 dočasně zablokovalo pravidla New Yorku omezující náboženská shromáždění kvůli covidu, která byla přijata v říjnu. Napadla je římskokatolická diecéze v Brooklynu a ortodoxní židovský sbor Agudath Israel, kteří si stěžovali, že omezení jsou pro některé sekulární instituce méně přísná. Soudkyně Amy Coney Barrettová hrála při rozhodování klíčovou roli. Nejvyšší soud předtím rozhodl v opačném směru v podobném případě, který byl přezkoumán, zatímco soudkyně Ruth Bader Ginsburgová byla stále ve funkci.

Celý článek najdete na webu Scotus Blog

***

Deprese, přibírání na váze. Třetině Čechů se během epidemie zhoršilo zdraví

Echo24, ČTK

26. 11.

Asi třetině Čechů (32 procentům) se během podzimní koronavirové epidemie zhoršil zdravotní stav. Nejčastěji zmiňovali celkovou únavu, bolest hlavy, deprese a úzkosti, bolest zad a přibírání na váze. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal udělat výrobce léků Zentiva. Průzkumu se v říjnu zúčastnilo 1000 respondentů, odpovídali online.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Pavel Kasík

26. 11. 2020

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“ nebo „přirozená stádní imunita“. Jestliže před půl rokem šlo o ambiciózní sen, reálná čísla ze světa jej definitivně pohřbila. Promoření nikde nefungovalo a jeho cena by byla tragická. Proč?

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Za případnou smrt či poškození po vakcíně AstraZeneca si zodpovědnost nesu sám, a nikoliv výrobce? To snad ne!

27. 11.

Premiére Babiši, vládo, jak to skutečně je? Ututlán a v tichosti odezněl jeden šílený vzkaz občanům: Pokud se naočkujete vakcínou covid AstraZeneca a dostanete třeba rakovinu, epileptické záchvaty, poškození mozku či cokoliv jiného, máte holt smůlu, protože výrobce se právně dohodl, že nenese zodpovědnost a je to na debilitě lidí, že se nechali očkovat.

Celý článek najdete na webu Skrytá pravda

***

USA a VB sa pripravujú na vedľajšie účinky vakcín COVID-19

27. 11.

Horúčky, potenie, migrény, únava, zimnica a bolesti svalov, ktoré pretrvávajú celé dni, to sú len niektoré zo symptómov pozorovaných účastníkmi v tretej fáze skúšok vakcín firiem Pfizer, Moderna a ďalších. Aj AstraZeneca uviedla, že podľa predbežných výsledkov ich vakcína vyvoláva len menej závažné vedľajšie účinky, na rozdiel od jej konkurentov. V USA očakávajú minimálnu zaočkovanosť 70%. Preto skupina amerických lekárov varovala predstaviteľov verejného zdravotníctva a výrobcov liekov, aby zabezpečili, že očkovaní nevynechajú pre vedľajšie účinky svoje nasledujúce očkovanie. Pretože jedna dávka nebude stačiť.

Celý článek najdete na webu Zem a vek

***

„Kapitán lodi“ Matovič vymyslel originální vysvětlení, proč se nechá naočkovat jako úplně poslední

27. 11.

„To jsem jednou slíbil, a pak jsem si uvědomil, že prioritu by měli mít pracovníci ve zdravotnictví a starší lidé, kteří jsou navíc ohroženi. Čili ideální by bylo, abych se naočkoval jako úplně poslední, tedy, aby se každému, kdo vakcínu chtěl, ustoupilo. Zároveň by pak lidé pochybovali o tom, zda se dám očkovat. Takže, já říkám, že se na 100 % očkovat dám, ale připadalo by mi to férové, abych byl jako kapitán lodi očkován úplně poslední. Aby všichni ti, kteří by měli být chráněni přede mnou, chráněni byli,“ prohlásil slovenský premiér.

Celý článek najdete na webu Sputnik

***

Konec výjimek. Slovensko bude vyžadovat při vstupu negativní test od všech

ivi

27. 11

Od sedmého prosince bude Slovensko vyžadovat na hranicích negativní výsledek antigenního testu koronavirus. Podle slovenského ministra zdravotnictví Mareka Krajčího se toto opatření vztahuje na všechny přijíždějící.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Německo si chce příští rok půjčit téměř 180 miliard eur

ČTK

27. 11.

Německá vláda si chce kvůli koronavirové krizi v příštím roce půjčit 179,82 miliardy eur (4,7 bilionu Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96,2 miliardy eur (2,5 miliardy Kč). Návrh rozpočtu je výsledkem sedmnáctihodinového jednání parlamentního rozpočtového výboru, informovala dnes agentura DPA.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

KOMENTÁŘ: Koronavirus a právo na cenzuru?

Matěj Široký

27. 11.

Zde se dostáváme i k jádru problému dnešní cenzury. Jak věřit těm, kteří hlásali před čtyřmi roky existenci spiknutí Trumpa a Putina, aby ovlivnili americké volby, a nyní popírají náznak nejasností v otázkách kolem amerických voleb i koronaviru?

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Důležité rozhodnutí soudu potvrdilo, že testy na Covid neplní svůj účel

27. 11.

Čtyři němečtí rekreanti, kteří byli v Portugalsku nelegálně umístěni do karantény poté, co byl jeden z nich považován za pozitivní na Covid-19, svůj případ vyhráli. Rozsudek zpochybňuje široce používaný test PCR jako nespolehlivý až na 97 procent. Začátkem tohoto měsíce portugalští soudci potvrdili rozhodnutí nižšího soudu, který shledal nucenou karanténu čtyř rekreantů jako nezákonnou. Případ se soustředil na spolehlivost (nebo její nedostatek) testů Covid-19 PCR. Rozsudek vynesený 11. listopadu následoval po odvolání proti soudnímu příkazu habeas corpus podanému čtyřmi Němci proti azorskému regionálnímu zdravotnímu úřadu.

Celý článek najdete na webu RT News

***

AstraZeneca oznámila, že jej vakcína potrebuje ďalší výskum

TASR

27. 11.

AstraZeneca a jej partner, Oxfordská univerzita, v pondelok oznámili, že ich vakcína má podľa predbežných výsledkov klinických testov priemernú účinnosť 70 percent, a preto už žiada o schválenie regulačným úradom. Percento skočilo na 90 percent, keď bola podaná namiesto pôvodne  polovičnej celá dávka – podobné percento dosiahli aj konkurenčné vakcíny vyvíjané spoločnosťami Pfizer/BioNTech a Moderna.

Celý článek najdete na webu Trend.sk

4 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
28. 11. 2020 5:17

Jo, jedna fungující stádní imunita nám právě odeznívá. Jsou to spalničky. Po generaci s doživotní imunitou (prodělali spalničky v dětství) přichází generace očkovaná (imunita bývá kratší) a pohybuje se tu populace sice bez imunity, ale zato s nákazou. Závažnější je situace s obrnou, kde naštěstí,,chybí“ nákaza,takže případný pokles imunity nemá následky.Pozor, virus, který prošel kojencovým zažívacím traktem je znovu virulentní (pampers).Předtím byl ,,přizabit“někde v opičích ledvinách.
Jo, kdyby stádní imunita proti žloutence A nastala v městě Ú.n.L, to by si tamější hygiena oddychla. Namísto toho jsou tam lokality, kde fungují nevymýtitelné zdroje,to už je horší.

orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
28. 11. 2020 7:34

Něco mi to připomnělo. Covid 19 je smrtelný, že. Něco jako smrtelný hřích. A tak si vesele mlaskáme, jak opatření jsou skvělá, jdou přímo proti národní tragédii ve formě vymírání … rouška v hlavní roli frašky … ale do této chvíle NIKDO NIKDE neřešil likvidaci roušek v terénu. Různě se válejí na ulici, dávají se na bradu, na předloktí, do kapsy vedle šnuptychlu, znám lidi, kteří mají ropuchu jen jednu a od jara dokonce nepranou, a s tímto sborem náčelníků pařenišť bacilů vchází do tvých snů, má lásko. Já jich mám asi 10 a můj problém spočívá v tom, že… Číst vice »

3141262-img-penis-sex-erekce-v0.jpg
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
1. 12. 2020 10:25

α-samec ORIngutan a „dana“ :-)))))

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
fajt
fajt
28. 11. 2020 10:33

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-v-centru-prahy-ukoncili-velkou-nelegalni-party-40343593#dop_ab_variant=0&dop_req_id=qXxZ4uZzDFf-202011281021&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – wau, když musí, tak musí – do toho jeden hostinský Palivec, který si jde průseru liberálně naproti – klidně, chtějí stádní promoření ( i když v podstatě nefunguje, protože C19 je pro lidské tělo dost cizorodá látka, slepenec, který ale umí i zabíjet), tak do toho – ale se všemi důsledky, co z toho plynou a nastanou – tedy bez zdravotního servisu – můžou si pomáhat sami navzájem a léčit se prostředky, které dnes jaksi nemohou opustit, tedy pivem, tvrdým chlastem a někteří drogami ( ty jsou dnes státní správou a justicí bagatelizovány i ve věznicích ) –… Číst vice »

PPK
PPK
28. 11. 2020 16:33

Před rokem propukla pandemie propagandy děsu z epidemie koronaviru. Svět tomu věřících zachvátil strach, aby virus nakonec neusmrtil i umělou inteligenci novinářů televizních médií, manažérů nadnárodních bank a globálních pojišťoven a zejména právníků, soudců a politiků – aby oni nám pak strachy neumřeli. Vždyť smrt z vyděšení je smrtí nejhorší, že? To by přece teprve! nastala ta největší planetární tragédie! Co bychom si bez ředitelů Zeměkoule počali? … No ale, možná bychom už konečně měli pochopit, že každé náboženství strachu je reklama na válečný byznys chytrých velitelských darebáků; příprava na byznys se smrtí důvěřivých řadových poctivců v zákopech podvodu –… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 11. 2020 17:21

Covid 19?
Nemoc šílených krav a volů!

orinoko
orinoko
28. 11. 2020 19:08

Nikdy jsem nedával odkaz na tuto skladbu. Ale Pink Floyd vykazují civilizační genialitu. Dneska aktuální tak, jako snad ještě nikdy.
NWO a covidovo seřadiště k vakcin-AKCI.

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
28. 11. 2020 20:39

Zdravím – Floydi stejně jako mnohé jiné skupiny té doby jsou v podstatě i dnes živou Vážnou hudbou. Navíc s velmi silnými texty o něčem.

A k tomu si dovedli zachovat i fantastickou zpěvnost. Když zpívají – jako by mluvili a když hlaje kytara – jako by zpívala.

Z oblíbeného alba tedy jedna zpěvná:
https://www.youtube.com/watch?v=Y5rde4bRIZA

A z jiného oblíbeného alba jedna na myšlení:
https://www.youtube.com/watch?v=bFRBPNEt6Hs

No a neodpustím si hudbu světových Doors ze světového filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgkIqU15WO0

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
28. 11. 2020 21:35

To je velmi dobrý výběr. To druhé – Sheeps mi jednou vrazilo do spaní příšernou depku. Je to už dávno, přehrával jsem si to na noc z desky. A byl jsem sám. To mečení a vzdálené štěkání psů bylo šílené. Na noc už nikdy Pink Floyd.
Doors si v tomto ohledu můžou s PF podat ruku. Zlatý Mládkovy Vánoce v Ďáblicích. Je to smutné, protože nevratné. Těžký smutýnko. Ale nikoli depka.

https://www.youtube.com/watch?v=lYhWr7kW8nE

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
28. 11. 2020 21:49

Mě Floydi uklidňují – vždy v těch jejich vrstvàch jde najít něco co zaujme. A navíc jsou přitom zapamatovatelní.
Tedy nedá se u toho nic dělat, ale ideálnii při řízení sám a v malém provozu.

No a když jsem připoměl Apokalypsu – tak ještě jednu pridám. Pokud se namýlím, tak se taky v tom filmu mihla.

https://m.youtube.com/watch?v=HjSPDr8e9VE

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
28. 11. 2020 22:06

O zásadní vyhlášení konce Rolling Stones svět připravila světová lež. Odkaz je dobrý a kromě toho, že jsem zahlédl nabídnutého současného Keitha Richardse v nějakém dost zoufalém šramlu, tak konec Rolling Stones nenapsala kapela sama, ale politická prasata. Přesto na ně stačila skupina reagovat. Ale už jsem to sem myslím dával.

https://www.youtube.com/watch?v=LNNPNweSbp8

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
28. 11. 2020 21:55

Tohle mi nedávno předložilo YT. Byl jsem v šoku. Deja vu nebralo konce. Ji jsem samozřejmě znal, ale dlouho jsem o ní neslyšel. Když jsem byl čerstvě po rozvodu, zašel jsem právě za takovou z mládí , a řekl: Jsem rozveden.
Mohutně mě objala a do ucha mi šeptala – vítej mezi námi. Asi jsem jí fakt miloval. Vzájemně jsme se pravidelně rozcházeli.

https://www.youtube.com/watch?v=SJquCcBvkXE

orinoko
orinoko
28. 11. 2020 19:28

Omlouvám se, pokud jsem to sem už vložil.

https://svobodnakultura.wordpress.com/2020/11/08/prameny-ke-covid-19/