Pel-mel o Covid-19 (díl 24.)

Budeme mazat nepravdy o vakcínách, oznámil Facebook

ČTK, Echo24

4. 12.

Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že začne na svých platformách mazat dezinformace o vakcínách na covid-19. Opatření má zasáhnout nepravdivá tvrzení, která byla vyvrácena zdravotnickými experty, a také konspirační teorie kolem očkovacích látek. Záměrné šíření dezinformací v tentýž den oznámila účinněji postihovat i Evropská unie. Evropská komise chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které mají „efektivněji postupovat proti zveřejňování manipulativních příspěvků“.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Rakousko začalo plošně testovat na covid. Systém postihly problémy

ČTK, iDnes

V Rakousku začalo plošné testování na koronavirus na úrovni spolkových zemí. Otestovat se mohou nechat obyvatelé Vídně, Tyrolska a Vorarlberska. Zájem byl od brzkého rána značný, testování ale doprovázely problémy s elektronickým systémem, informovala rakouská média. Na podzim už se hromadně testovalo také na Slovensku či v severoitalské autonomní provincii Jižní Tyrolsko.

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Blatný: O čem to proboha mluvíte? Poslanci se přeli o vakcínu na covid-19

Michaela Rambousková

4. 12.

Schvalování zákona o financování očkování proti onemocnění covid-19 se v Poslanecké sněmovně zvrtlo ve vášnivou diskusi zastánců a odpůrců očkování a ochránců lidských svobod.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Poslanec Volný k očkování proti covid ve Sněmovně

4. 12.

Dnes Sněmovna v prvním čtení ve stavu legislativní nouze projednávala návrh zákona, který zkráceně označím jako „zákon o očkování proti covid“. Poslankyně Maříková načetla spolu s několika dalšími poslanci pozměňovací návrh, díky kterému se ve Sněmovně musela vést rozprava o dobrovolnosti očkování. A poslanci a poslankyně odhalili karty.

Celý článek najdete na webu Stav bez nouze

***

Jsme pozadu. Český očkovací plán už měl být hotový, Německo ho má, připomíná farmaceut Dvořáček

Martina Mašková, Jan Burda, Zuzana Marková

4. 12.

Ochota nechat se očkovat je mezi Čechy stále poměrně nízká, poukazuje na výsledky průzkumů sociolog a ředitel agentury STEM/MARK Jan Tuček. „Od října se to pohybuje mezi 30 a 40 procenty. Skutečně rozhodnutých lidí je ale jen 10 až 12 procent.“

Celý článek najdete na webu Český rozhlas

***

Těhotné ženy a děti vakcínu v Británii nedostanou. Neví se, co s nimi udělá

JCH

4. 12.

Vakcína proti covidu-19 zřejmě nebude ve Velké Británii podávána těhotným ženám a dětem pod 16 let věku. Těhotné ženy a mladiství totiž patří mezi skupiny, na nichž byly klinické testy vakcíny prováděny jen minimálně. Vědci tedy nemají dostatek dat na to posoudit, jaký vliv na ně očkování bude mít. Píše o tom například britský The Telegraph.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Rusko hlásí v posledních dnech rekordní nárůsty nakažených. Pod tlakem jsou i nepřipravené regiony

Ivana Milenkovičová

Rusko zápolí s nárůstem nakažených novým koronavirem. Za poslední dny několikrát ohlásilo nejvyšší počty nových případů od začátku pandemie. Podle poslední statistiky se infekce během jednoho dne potvrdila u více než 27 000 lidí. Na rozdíl od jara dopadá pandemie ve velkém už nejenom na Moskvu, ale i na vzdálené a mnohem hůře připravené regiony.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

***

Putin nariadil, aby sa na budúci týždeň začalo s očkovaním

5. 12.

Ruský prezident Vladimir Putin vydal pokyn na začatie „rozsiahleho očkovania“ proti chorobe COVID-19 spôsobovanej koronavírusom SARS-CoV-2. Ako prví by mali byť zaočkovaní lekári a učitelia.

Celý článek najdete na webu Topky.sk

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč