Pel-mel o Covid-19 (díl 26.)

Epidemiologický chaos zasiahol spoločnosť plnou silou: Ľudia sa začínajú stavať Matovičovi na odpor

Ronald Ižip

7. 12.

Ľudia sú nahnevaní a sklamaní. Okrem toho, že sa polícii odviazali ruky pri boji s korupciou, všetky ostatné sľuby išli do stratena. Čo je najhoršie, bojovníci proti establišmentu sa stali sami establišmentom, ktorým tak opovrhovali. Boris Kollár je toho najvýraznejším príkladom. Igor Matovič miesto jeho kritiky torpéduje všetky konštruktívne návrhy smerom k pandémii či otváraní škôl. Sám tak nepriamo podporuje papalášstvo svojho najdôležitejšieho koaličného partnera. Nečudo, že voliči začínajú mať pocit, že boli oklamaní.

Celý článek najdete na webu Trend.sk

***

Utraťte čokla, dokud je čas!

Ladislav Větvička

8. 12.

Je prašivy, nebezpečny, žere lidi. Co s nim? Utratit. Stejně si ho vymysleli polityci enem jako alibi, aby nemuseli vysvětlovat totalitni hlupoty typu zakazu vychazani v noci, zavřeni nedělnich obchodu, hospod,

Celý článek najdete na blogu Ladislava Větvičky na iDnes

***

Britská Národná zdravotná služba varuje alergikov pred podaním vakcíny proti koronavírusu

9. 12.

Dvaja zamestnanci NHS, u ktorých sa vyskytli alergické reakcie, boli medzi tisíckami ľudí, ktorí dostali prvú dávku vakcíny voči koronavírusu SARS-CoV-2.

Celý článek najdete na webu Čas.sk

***

Jozef Marec: Za prudký nárast pozitívnych môže celoplošné testovanie

Petra Demková

10. 12.

Primár detského oddelenia v Čadci, ktorý dlhodobo kritizuje kroky vlády v boji proti korone, sa zas ohlásil. Za vysoký nárast pozitívnych na COVID-19 podľa neho môže celoplošné testovanie a hlavne spôsob, akým sa vykonávalo.

Celý článek najdete na webu Hlavný denník

***

Trnavská firmička Eurolab Lambda zarobila pri dovoze antigénových testov milióny eur a nie státisíce eur ako tvrdí jej majiteľ Krajčovič.

Ladislav Kamenický

10. 12.

Počas núdzového stavu sa už v zúžených výberových konaniach rozdali zákazky za vyše 2 miliardy eur! Nezneužíva sa náhodou núdzový stav na obrovské nákupy mimo systému štandardného verejného obstarávania?

Celý článek najdete na webu Eurorešpekt.sk

***

Kukaččí vejce technokratů světové totality

Jan Vítek

11. 12. 2020

Nenechme se odradit, že zatím nevidíme jasně, co dělat. Jedno staré indické přísloví praví, že z toho, co housence se zdá jako konec světa, vzlétne motýl. Uvědomme si, že neexistují beznadějné situace, že jsou pouze lidé, kteří zaujímají beznadějné postoje.

Celý článek najdete na webu Zvědavec

***

Britský minister informuje o zákaze vstupu bez očkovacieho preukazu

Ján Horváth

11. 12.

Pre BBC Radio 4 Zahawi uviedol, že očkovanie bude dobrovoľné, ale zároveň si firmy budú môcť žiadať tzv. imunitné pasy ako austrálsky Qantas. Európski byrokrati chystali imunitné pasy už dávno a dnes sa im s koronavírusom otvára okno príležitosti. Poukazovaním na „strašiaka“ môžu tromf vytiahnuť a opäť ukrojiť zo slobody ľudí.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

K iniciativě proti zavírání hospod se v Praze přidávají další podniky

ČTK

12. 12.

K iniciativě Chcípl PES, bojující proti povinnému zavírání restaurací ve 20:00, se v Praze přidaly další dva podniky. Jde o pivní bar Obývák v Praze 10 a smíchovský Sugar Daddy by Bejzment. Tankovna U Zlatého Jelena, restaurace Šeberák a Obývák měli včera otevřeno déle než do vládou povolených 20:00. Ve čtvrtek policie zadržela majitele provozovny Šeberák Jakuba Olberta.

Celý článek najdete na webu Pražská drbna

***

Nesmysly o vakcíně můžou stát životy, varuje biochemik Konvalinka

Stáňa Seďová

12. 12.

Z nedávného průzkumu STEM/MARK vyplynulo, že téměř polovina Čechů se očkovat proti covidu nenechá, 19 procent oslovených neví. Nedůvěra k vakcíně podle biochemika Jana Konvalinky, prorektora UK pro vědu a výzkum, roste kvůli tlaku záměrně vypouštěných dezinformací a lží. Ty považuje za práci profesionálů.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Jaképak konspirační teorie: Vláda i Big-pharma to s námi přece myslí jen dobře. Vakcíny nemohou být škodlivé. S dobrovolností bychom to daleko nedotáhli. Koho zajímají ta ústavní základní občanská práva a svobody?

Oldřich Lukáš

12. 12.

Jak jistě víte, poslankyně paní Karla Maříková navrhla obohatit vládní návrh zákona o několikavětnou garanci, že očkování bude dobrovolné, že nebudou narušena základní práva člověka a že neočkovaní nebudou nijak persekvováni. I když nijak nepochybuji o čistotě vašich pohnutek, nemluvě o nezištných zájmech Big-farma byznysu, je mi jasné, že taková úprava očkovacího zákona by udělala radost všem nepoučeným pochybovačům, jako jsem já. A tak mě překvapil odpor části poslanců i pana premiéra. Nu což, nerozumíš tomu, řekl jsem si. Nicméně semínko pochybností již vzklíčilo. Proč vy, kteří o rizicích vakcinace víte úplně všechno, jste odmítli zakotvit v zákoně naprosto jednoduchou pojistku proti zneužívání? Vždyť tím vůbec nic neriskujete! A pak mne napadla naprosto hříšná myšlenka: Odmítá-li někdo něco zabezpečit, není to tím, že to chce ukrást? Nechce-li někdo akceptovat pojistku ochrany základních práv člověka, byť jsou zakotvena v Ústavě, není to tím, že právě na útok proti nim se připravuje? Ještě teď se za tak mrzkou podezíravost stydím! Prosím o laskavé ujištění, že tak činím právem. Dále jsem panu premiérovi vděčen, že mě ve svém vystoupení uklidnil, že informace o nebezpečnosti vakcín jsou naprostá blbost. Jinými slovy, že konspirační tvrzení o tom, že ve vakcínách jsou hliník, rtuť, formaldehyd a další sajrajty jsou nesmyslné, stejně jako fámy o organických derivátech čehosi, co má modifikovat lidskou DNA či RNA (expresi transkriptu z genomu ChAd0x1 nCoV-19 v buněčné linii MRC-5 – produkt z plicní tkáně čtrnáctitýdenního potraceného mužského plodu, recombinant DNA – molekuly DNA, rDNA vytvořené genetickou rekombinací jako klonováním z více genetických materiálů atd.)

Celý článek najdete na webu ProtiProud

***

Po podání australské vakcíny proti covidu měli dobrovolníci protilátky na HIV

Alex Švamberk

12. 12.

Při vývoji dvou slibných vakcín proti koronaviru se objevily problémy. Australská vakcína od Queenslandské univerzity a firmy CSL sice protilátky v tělech očkovaných vytvářela, ale také se u nich při testech objevila falešná pozitivita na nákazu HIV. Očkovací látka od francouzské společnosti Sanofi vyvíjená s britskou farmaceutickou firmou GlaxoSmithKline nechrání dostatečně nejohroženější skupinu lidí nad 50 let.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

První očkování v USA začne do 24 hodin

ČTK

12. 12.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil mimořádné použití vakcíny proti covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Na svém webu o tom s odkazem na tři nejmenované zdroje napsal nejprve list The New York Times (NYT), úřad FDA jeho zprávu vzápětí potvrdil. Prvních 2,9 milionu vakcín se v zemi začne distribuovat příští týden, napsal list.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Lékaři a sestry už nemohou, řeší to výpovědí. Švédsku chybí personál na JIP

Barbora Nováková

12. 12.

Švédské zdravotníky zmáhá vyčerpání, mnohdy také nejsou kvůli výši platu ochotní riskovat v první linii a se zaměstnáním raději končí. Švédské jednotky intenzivní péče se potýkají s nedostatkem kvalifikovaného personálu.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Slovensko hlásí rekordní čísla. A to i bez započítání antigenních testů

Ivan Vilček

12. 12.

Od začátku pandemie SARS-CoV-2 zaznamenalo Slovensko v pátek nejvyšší přírůstek pozitivně testovaných lidí, když 18 tisíc PCR testů odhalilo 3707 nových případů. Pozitivita testování představuje dvacet procent. Přírůstek by byl ještě vyšší při započítání antigenních testů.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Dosavadní premianti Japonsko a Korea hlásí rekordní přírůstky a mluví o prudké třetí vlně

Echo24, ČTK

13. 12.

V Japonsku a Jižní Koreji v uplynulém dni přibyly rekordní počty případů koronavirové nákazy. V Japonsku poprvé přibylo více než 3000 infikovaných, Korea pak hlásí 1030 nově nakažených, informují dnes tiskové agentury.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Německo míří k plošnému lockdownu. Počet nakažených rychle stoupá

Kateřina Sejková

13. 12.

Počet nakažených v Německu roste a země podle místních médií směřuje k celonárodnímu lockdownu. Od středy by stát mohl mít zavedená přísná opatření v podobě zavřených škol a obchodů. Některé spolkové země zpřísňují pravidla už nyní.

Celý článek najdete na webu TN.cz

***

Rozvolňování se nekoná. Francouzi přijdou i o veřejné oslavy silvestra

Markéta Pakandlová

13. 12.

Francie znovu zpřísňuje opatření proti koronaviru. Denní počet nakažených je stále vysoký, hospitalizovaných je pětadvacet tisíc lidí. Uvolňování restrikcí proto nebude pokračovat podle původního plánu. Vláda prodlužuje večerní zákaz vycházení a nechává uzavřená místa, kde by se mohl potkávat větší počet lidí.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

„Důležitý krok v prevenci COVIDu-19“: AstraZeneca souhlasila se spoluprací se zpracovatelem Sputniku V

Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová

13. 12.

„Dnes oznamujeme zahájení programu klinických testů ohledně hodnocení bezpečnosti a imunogenicity kombinovaného použití vakcíny AZD1222, zpracované společností AstraZeneca spolu s Oxfordskou univerzitou, a vakcíny Sputnik V, zpracovanou Národním výzkumným centrem pro epidemiologický a mikrobiologický výzkum Nikolaje Gamaleji, za účasti dobrovolníků ve věku 18 let a výše“, je uvedeno v oznámení, zveřejněném na serveru AstraZeneca.

Celý článek najdete na webu Nová republika

***

Čtvrt na deset večer. V baru se svítilo a nechtěli zhasnout. Tak policie vzala beranidlo… A to neměli dělat

nab

13. 12.

Na místo dorazila také speciální pořádková jednotka, a když se ukázalo, že oba vchody jsou zamčené, policisté si vytvořili vstup beranidlem, kterým vyrazili dvoje dveře, informovaly Novinky. Přítomní byli převážně mladí cizinci, kteří jsou v Praze na výměnném pobytu.

Celý článek najdete na webu Parlamentní listy

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
13. 12. 2020 13:37

Jj, tak koVIDA měla prý i Coca Cola. Zajímavý úkaz. Dodám odkaz.
Tady NATO jdou z gruntu:

https://southfront.org/covid-19-facts-december-2020-updates/

fajt
fajt
13. 12. 2020 13:41

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bod-zlomu-cesky-byznys-umira-hotelieri-zvazuji-nepokoje-v-ulicich-133578#dop_ab_variant=0&dop_req_id=2fTYj3oVXT0-202012131338&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – muhehe, tak pračky peněz prý půjdou dělat revoluci :) podle mediálních děveček dělají skoro celou českou gospodárku jenom mužíci od piva a s mastnou zástěrou od přepáleného proviantu. ..)

orinoko
orinoko
13. 12. 2020 20:16

Tohle stojí určitě za přečtení. Nezahlcuje to, a má to neutrální výstup.

https://www.stoplusjednicka.cz/siroka-rodina-viru-jak-presne-funguji-rna-viry-jak-se-jim-telo-brani

orinoko
orinoko
13. 12. 2020 20:59

Prorocká záležitost. Jestlipak si to Janda uvědomuje? Asi ne. On vždycky čuměl doleva , a ono to přilétlo zprava.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/olympic/ulice-i-8747

Petrpavel
Petrpavel
13. 12. 2020 23:36

Není od věci si to připomínat, zvlášť v době zadlužovacého šílenství :
https://www.nasrestart.cz/debata-k-veci/1968-je-pravda-ze-nam-evropska-unie-dava-vice-penez-nez-li-my-ji

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Petrpavel
14. 12. 2020 13:46

Velice zajímavá informace. Velice.

Gatta
Gatta
14. 12. 2020 8:25
Petrpavel
Petrpavel
Reply to  orinoko
14. 12. 2020 9:31

Chyba 404 … bohužial…

orinoko
orinoko
Reply to  Petrpavel
14. 12. 2020 11:20

Takže ještě jinak:
https://www.mojevideo.sk

Ale musí se to tam vyhledat asi pod vakcínou , nebo covid, či podobně.

Já tam mám vlastní účet, takže dostávám i interní tipy, které asi běžné rozhraní neukazuje.

orinoko
orinoko
Reply to  Petrpavel
14. 12. 2020 11:24

Nový odkaz funguje. A do vyhledávání zadat – australská premiérka. Příslušné video tam je, ale našel jsem ho až takto.

Jan Kristek
Jan Kristek
14. 12. 2020 14:09

Tak jsem se včera podíval na stránky ministerstva: počet hospitalizovaných s covidem nejnižší od 19. října, počet těžkých případů s covidem nejnižší od 14. října. A PES má VZTEKLINU!

orinoko
orinoko
Reply to  Jan Kristek
14. 12. 2020 14:45

Cosi jsem napsal, a vypadá to jako kritika Kristka. Ale tak to není. Směřuje to k režimním prasatům Za takovouto faktickou, statistickou a lehce dohledatelnou lež by se komunista snad i styděl. Momentálním šejdířům je to úplně jedno, ačkoli …. možná úplně ne. Česká republika nepojede hospodský kolchoz, když nacisti kolem jedou těžkou totalitu. /Rakousko vyčleňuji, je na tom podobně jako my./ Kdyby to naši vrcholní soustruzi nechali běžet, tak by Česko mohlo připomínat Bělorusko, a něco takového je nepřípustné. Jsme banánovka. Pokud jde o covida, tak podobně se i v ruských diskusích někteří projevují: Covid – ruský banán. Ale… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
14. 12. 2020 16:32

Tak si to vše dejme do souhrnu: Jak je to vlastně se statusem koronaviru? Postačí tento citát z internetu: Světová zdravotnická organizace oficiálně pojmenovala nový koronavirus. Šíří se po celé zemi. Je tu nová pandemie koronaviru. Mezinárodní mimořádná událost veřejného zdraví. David Martin: Víme, že manipulace koronaviru začala s Ralphem Baricem v roce 1999. Ralph Baric je výzkumník na univerzitě Chapel Hill, který je známý za svůj chimérický výzkum koronaviru. V roce 2002 se mělo za to, že koronavirus se považoval za využitelný mechanismus jak pro dobro tak zlo. Americké Centrum pro kontrolu nemocí 25. dubna 2004 podalo patent na… Číst vice »

Irena
14. 12. 2020 16:48

Představte si vakcínu tak bezpečnou, že vám musí vyhrožovat, aby vás donutili si ji nechat aplikovat proti nemoci tak smrtelné, že vás musí testovat, abyste vůbec zjistili, že ji máte….

orinoko
orinoko
16. 12. 2020 6:19

Ještě něco přidám. A v diskusi se už chce umírat.

orinoko
orinoko
16. 12. 2020 12:08

Jsem v hospodě. Není nás tu ani do sboroveho kokrhání. Čtyři na baru ob židli, já u stolu přes uličku. S přítomnými se znám jen na pozdrav a do diskuse se nezapojuji. Ale stojí za poslech. Samá korona. Tak jedna pravila: Znám se s doktorem odněkud z konkrétní Moravy a ten mi řekl – covida už jsme měli všichni, ale je málo účinný, proto budou další a další vlny. Sdělil tím mezi řádky, že nás málo chcípá a jaksi z celku mělo vyplývat, že je třeba odlehčit eldéenkám. Pokud tu bude důsledné – tak soukromé podnikání v LDN začne být… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
16. 12. 2020 12:28

Tak ano, na té další adrese video funguje na uzavřeném okruhu členství. Ale běží. Holky z mládí se neuvidí. Ale nějak se hýbe sledovatelnost. Nic omračujícího , ale má to progres. Zkusím pro YT vytvořit alternativu – na tětivu. Uvidím, co vadilo. Ale některé věci nezměním. Na jedné z dalších adres to vypadá na uzavřené jednání kabinetu.

orinoko
orinoko
16. 12. 2020 14:09

Další chaotiker – jak říkají Rakušáci. Slonbidlo Flígr už má svých 10 minut slávy za sebou , tak přišla adorace dalšího dementa. Je z komerční pojišťovny. Z takové , která má na tzv. trhu pozici slabingra. Každé všimné ale hraje svojí roli. 2020 jsou absolutně nejodpudivější vánoce , jaké jsem ve svém životě zažil. Dokud vládnoucí prasečí smečka nesmete chrámy konzumu zákazem vstupu covidu, dokud nezavře hubu tv kraksnám na báječný vánoční čas právě teď, dokud neutne konečně držku debilům , kteří by bez covidu museli svoje úchyláctví provozovat bez kamer, dokud bude vládnoucí personální chór připomínat polykače záchudních exkrementů… Číst vice »

fajt
fajt
16. 12. 2020 14:36

comment image

lidi, noste masečky, pokud nejste dítě a nebo vám není dvacet, pak docela rychle a intenzívně pochopíte, proč je emzácká chřipka pro opici takové svinstvo … ale pak už může být i pozdě. ..)