Pel-mel o Covid-19 (díl 34.)

Zdroj: https://twitter.com/D26011980/status/1345059649171685378
 

Rusko označilo za fejk zprávu agentury Reuters o odmítnutí ruské vakcíny ze strany Maďarska

31. 12.

Ruský fond přímých investic (RFPI) vyvrátil texty v médiích o odmítnutí Maďarska koupit ruskou vakcínu Sputnik V. Dříve o tomto rozhodnutí Budapešti informovala agentura Reuters s odkazem na vedoucího kanceláře maďarského předsedy vlády. Agentura upřesnila, že Maďarsko má v úmyslu dostávat preparáty prostřednictvím mechanismu zásobování EU nebo přímo čínské vakcíny: „Dnešní článek agentury Reuters o rozhodnutí Maďarska neobjednat vakcínu Sputnik V je bohužel dalším příkladem zveřejňování falešných zpráv některými váženými médii,“ uvedli ve Fondu. „Maďarsko již obdrželo první dávku vakcíny dne 28. prosince a jsme připraveni plně dodat vakcínu v požadovaném množství v lednu až březnu 2021,“ řekli Sputniku v RFPI.

Celý článek najdete na webu Sputnik

***

Poslanci Spojeného království nominují kubánské lékaře na Nobelovu cenu za mír

teleSUR – CE

31. 12.

Kampaň Solidarita s Kubou ve Spojeném království oznámila, že další čtyři členové britského parlamentu nominovali kubánské lékaře na Nobelovu cenu za mír v roce 2021. Podle zprávy šířené na Twitteru se poslanci z Liverpoolu Paula Barker, Ian Byrne, Kim Johnson a Dan Carden připojili k dalším poslancům a akademikům z Velké Británie, kteří dříve nominovali na tuto cenu Mezinárodní lékařskou brigádu Henryho Reevea z Kuby.

Celý článek najdete na webu teleSUR

***

Někteří zdravotníci odmítají vakcínu COVID-19, i když mají přednostní přístup

Coleen Shelby at al.

31. 12.

Jsou to pracovníci v první linii s nejvyšší prioritou přístupu k vakcíně COVID-19, ale odmítají ji přijmout. V komunitní nemocnici sv. Alžběty v okrese Tehama byla méně než polovina ze 700 nemocničních pracovníků vhodných pro vakcínu ochotna nechat se očkovat jako první. V lékařském centru Providence Holy Cross v Mission Hills to odmítla každá pátá zdravotní sestra a lékaři v první linii. Přibližně 20% až 40% zdravotníků okresu L.A., kterým byla vakcína nabídnuta, učinilo podle úředníků veřejného zdravotnictví v okrese totéž. V okrese Riverside odmítlo vakcínu asi 50% zdravotníků, takže nemocnice a úředníci řešili, jak nejlépe rozdělit nevyužité dávky.

Celý článek najdete na webu Los Angeles Times

***

Silvestrovská pohádka

1. 1.

…poté, co ekonomika zcela propadne a „Obyčejní lidi“ jsou buď mrtví, nebo opuštěni, „Jedno procento hamounů“ a Bankstéří si budou moci zpětně koupit aktiva, která prodali za vysokou cenu (protože měli znalost o vypuknutí „zdravotní krize“), za mnohem nižší cenu, plus spoustu dalších levných dobrot, s využitím jejich záchranných peněz poskytnutých vládou zdarma. A samozřejmě, „Obyčejní lidé“ to všechno zaplatí prostřednictvím … uhodli jste, ještě nižší mzdy, ještě více nejistých pracovních míst, více nezaměstnanosti, více daní a více úsporných opatření. Ale sorry jako lidi, to nemělo s námi nic společného, za vše může ten proklatý Virus!

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Štastný nový rok. Bude to jízda

D-FENS

1. 1.

Koronavirus se stal zjevně jediným společenským tématem a nástroj na reset společnosti jede na plný pecky. Například ministr Havlíček má během řízení dvou ministerstev čas číst dost divné věci.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

VIDEO: MUDr. Andrej Janco o príkazoch lekárom zo strany vedenia nitrianskej nemocnice a jeho naliehavé upozornenie Matovičovej vláde

1. 1.

Prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco vzhľadom na kritickú situáciu v zdravotníctve apeluje na kompetentných vládnych predstaviteľov, aby začali konať.

Celý článek najdete na webu Infovojna

***

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Gabriela Brázdová

2. 1.

Náš web není určen pouze pro mediální profesionály, ale kupříkladu dva animované cykly Slovník pojmů a Infodemie se snaží celou problematiku přiblížit širší veřejnosti. Sekundárním cílem projektu je posílení zdravotní a mediální gramotnosti veřejnosti, což může být jeden z preventivních kroků ve vztahu k infodemii,“ řekl k zaměření webu hlavní řešitel projektu Václav Moravec.

Celý článek najdete na webu Pozitivní zprávy

***

Profesor Beran zjišťoval, jaké osoby vytvářely systém PES. A přišel šok

nab

2. 1.

„Protiepidemický systém, který byl představen veřejnosti 13. listopadu, vytvářelo široké portfolio odborníků, čtyři inženýři, čtyři magistři a pět doktorů přírodních věd. Tedy nikdo z nich není lékařem, natož pak epidemiologem,“ píše profesor Beran… Celý PES, protiepidemický systém, by se měl spíše jmenovat MESS – matematický systém sledování. Bohužel podle Berana systém vůbec nepracuje se základními ukazateli, které jsou v epidemiologii běžně používané a mají větší výpovědní hodnotu. Což jsou především: 1) počet nově hospitalizovaných za jeden den, 2) počet osob v daný den propuštěných z nemocnice, 3) celkový počet hospitalizovaných a 4) počet zemřelých v daném dni.

Celá článek najdete na webu Parlamentní listy

***

Tvrdý odhad: Největší pojišťovna VZP přijde o úspory a bude dlužit miliardy

Radek Nohl

2. 1.

Členka správní rady za KSČM Soňa Marková řekla, že se možná po volbách znovu otevře jedna varianta. Tedy, že si pacienti budou za nějakou péči připlácet. A tím by do systému mohly přitéct další peníze. Takzvané nadstandardy přitom komunisté dlouhodobě odmítají. „Záležet ale bude na tom, kdo vyhraje další volby. Když to bude pravice, tak se zvýší tlak na vyšší spoluúčast pacientů. Druhou cestou je, aby zdravotní pojišťovny za stejnou péči platily méně peněz,“ prohlásila Marková.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Domovům pro seniory v Královéhradeckém kraji chybí kvůli koronaviru desítky zaměstnanců

jas

2. 1.

Některé z domovů pro seniory v Královéhradeckém kraji se na počátku nového roku potýkají kvůli epidemii koronaviru s nedostatkem personálu i množství nakažených klientů. Například v městském domově důchodců Zdislava v Třebechovicích pod Orebem chybí momentálně polovina personálu a 36 z 42 klientů je nakažených, či v izolaci.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Rozvojové krajiny radikálne znižujú úmrtnosť na COVID-19 s týmto zázračným liekom. Zaostávame už aj za nimi?

Jana Ray-Tutková

2. 1.

Naši epidemiológovia idú tých, čo nechcú vakcíny, posielať do rozvojových krajín. Od nich by sa však mali inšpirovať. Je však len otázne, či také rukolapné fakty im môžu otvoriť oči, keď na nich majú klapky a nevidia nič iné len vakcíny. Portál Aliancie lekárov v prvej línii kritickej starostlivosti o COVID-19 pacientov zverejnil prehľad dôkazov o účinnosti lacného antiparazitika Ivermektínu v profylaxii a liečbe COVID-19. Ide o úspechy, ktoré preukazujú, že Ivermektín znížil úmrtnosť a mieru pozitívnych prípadov v jednotlivých krajinách.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

3.7 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
3. 1. 2021 22:18

Jen tak na okraj: You Tube mi předložilo dotaz na písničku Tiché dohody – Neříkej ta slova. Odkaz na ni sem dal Gatta. Je to skvělá věc. Měl jsem ji palcově hodnotit ve škále. Dal jsem 5 plných. A pak se vynořil dotaz, proč se mi líbí? Škála odpovědí byla úplně úplně mimo mísu , protože TAM chybělo – je burcující! Pak se vynořily další otázky – Co minulý rok? Dobrý? A nějaký debil napsal, že každý rok je takový , jaký si ho člověk udělá. Imbecil. Tak jsem odpověděl , co asi tak člověk může dělat v systému připomínajícím… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
3. 1. 2021 22:32

Napadají mě k tomu jen dvě úsloví:

„Blahoslavení chudí duchem. neboť jejich je království nebeské“.

A jak říkal kamarád-tramp psycholog:

„Hlavně si to umět sám sobě vysvětlit, tak aby si u toho člověk nepřipadal jako blbec“.
Dodávám: „Nebo jako ku*va“ – ve všech významech toho slova.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
3. 1. 2021 22:36

Zase blok – asi – „k**** se neříká!“ Ani s jednou hvězdičkou … :-)

No hlavně, že jiným tady procházejí i úplně jiná slova.

PS
Tím nemyslím orinoka.

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
4. 1. 2021 12:32

Čau , dneska jsem si byl vyřídit nějaké bankovní záležitosti a jdu kolem malého kšeftu, kde nově kdosi cosi otevřel. Poněkud nezvyklá nabídka různého, tak čumím do výkladu , a uvnitř mě něco zaujalo. Něco osvětleného tam lítalo. Maje u výfuku rasistické roušky , zaťukal jsem a vstoupil dovnitř, ale zeptal se, jestli můžu. Šlo to. Uvnitř prodejny létal tak malý dron , že musel být osvětlen , aby byl vidět. Ptám se: Je to k mání? … Bylo! Má to kameru? … Nemá, ale už za týden tu budu mít o trochu větší s příslušenstvím, na které se ptáte.… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 1. 2021 13:09

Fašistický Seznam informuje – Emily Mitchell ( ✝ 36), instagramová influencerka a bloggerka, která se zabývala především tématem rodičovství, zemřela náhle tři dny před Vánoci. Tak to jo, jistě celebrita. Ty si s covidem tykají za účelem PR. Influencerka … ty brďo , to je hlína. Nemůžeme se divit, že obludé mají vylízáno. Netuším, co to je , a ani mě to nezajímá stejně, jako nějaký vypraskaný Instagram. Potkal jsem bývalého spoluhráče z jedné kapely. TYDLE sociální sítě zrušil. Prý tam jde jen o to hnědé. Také jsem potkal blízkou známou. Nebýt vdaná , tak hodně blízkou. Pořád vypadá dobře.… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
4. 1. 2021 15:26

Nějak se nám ti manipulátoři rozhojnili, není-liž pravda? Teď se jim vznešeně říká influenceři. A někteří jsou dokonce i instantní!

fajt
fajt
5. 1. 2021 8:34

včera jsem byl s kolešem, na začátku podzimu si uhnal covid, v podstatě celá rodina ( měli to docela v klidu, až na dva dny teplot, trochu bolesti hlavy a ztráty čichu nebylo nic), teď před svátky sral na všechno, měl mít i podle hygieny nejméně 3 měsíce imunitu, asi to nějak nefunguje a nebo je něco špatně, přes svátky se mu hůře dýchalo a tak si zašel ( v rámci všudy přítomného a na česko už naprosto nezbytného klientizmu) na plícní, má nějaké fibrózní změny ( no a jeho žena taky), teď má brát nějaké kortikoidy nové generace (… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  fajt
5. 1. 2021 15:58

Dlouhodobě lipový a bezový čaj šálek 3x denně, domácí med (ne z EU), vitamín C, D3 a B- komplex co se dobře vstřebává. Rozumně pít jinak slabé čaje či vodu v teplotě těla. Vločkové polévky s vejcem.

fajt
fajt
Reply to  Martin (už bez taky m)
5. 1. 2021 18:56

tak vitamíny jsou dobré u každé nemoci, či snížení imunity, pak i příroda není úplně slabá a docela efektivně nahrazuje chemii miliardových koncernů ( osobně v době respiračních vln preferuju echinaceu a lichořeřišnici v tinktuře, známý si na borelku nemohl vynachválit štetku lesní, ta má prý docela široký záběr, pak a další ve stresu zase vyměnil průmyslové drogy za bylinku ze Sibiře – šišák bajkalský – a je spokojen), no a jedno místní jablko vydá za hrst syntetických pilulek. ..)

orinoko
orinoko
5. 1. 2021 11:53

Tak nám pomalu vznikají nové profese:
Covidový poradce, korona trenér či analytik korona potřeb.
Nemusíme mít obavy z nezaměstnanosti. Vzniknou mnohá další korona odvětví kromě již těch zformovaných. I rock se zapíše do historie nově vznikající progresivní odnoží – covid rock. Či vakcína nářez.
C poradce bude radit, kterou rouško ano a kterou ne, trenér pak nás bude promrskávat v aplikaci a ANAL y tik pak bude hodnotit, čím doplnit roušku po stránce společenských požadavků.
Jaké potvrzení kam si vyřídit, s čím nikam nelézt a jak si našít žlutou hvězdu pro nové exempláře docenta Mengeleho.

fajt
fajt
5. 1. 2021 22:47

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nemocnice-v-kralovehradeckem-kraji-nezvladaji-napor-zachranka-vozi-pacienty-jinam-40346897#dop_ab_variant=0&dop_req_id=CbmNKRgyKld-202101052233&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – začíná to tady vypadat jako v Polsku před cca měsícem, nejdříve za zahltily malé nemocnice, pak už měly problém i velké, pak sanitky stály hodinové fronty před příjmem, pak rovnou k RZ ze špitálu vozily lahve s kyslíkem, pak došel kyslík … no takové ostravské krematorium ( jedno z největších) má už dost a začíná plnit mrazící kamiony … a dalo by se říci, že na testech to už začíná vypadat na zázrak, když je někdo negativní. ..

Točmistr
Točmistr
6. 1. 2021 6:40

Zajímalo mě jak je zaměřený ten romský web info móre ale nějak se to nedalo zjistit. Sice tam něco píšou ale stejně tam není nic co by se dalo nějak číst aby si z toho člověk udělal úsudek.