Pel-mel o Covid-19 (díl 36.)

https://twitter.com/USRealityCheck/status/1347057701042401280
 

Němci už mají karantény dost. „Otevíráme,“ šikují se podnikatelé navzdory opatřením

ECHO24, JAF

4. 1.

Řada obchodníků v Německu už má plné zuby přísné karantény, kterou tamní vláda vyhlásila v polovině prosince. Někteří podnikatelé, zejména z oblasti maloobchodu, pohostinství a dalších služeb, se proto rozhodli i přes očekávané prodloužení opatření až do konce ledna své provozovny k 11. lednu znovu otevřít, informuje německý web Nordkurier.

Celý článek najdete na webu Echo 24

***

Klaus: PES je dezinformací par excellence

Václav Klaus

5. 1.

Slovo dezinformace je výrok užitečný pro totalitní společnost, v níž existuje jen jedna povolená pravda a všechno další je dezinformací, jejíž formulování a rozšiřování je namířeno proti základům této totalitní společnosti. Slovo dezinformace proto nemůže být součástí debaty o pravdě a nepravdě. Samo o sobě nemá smysl. Jeho užívání v našem dnešním kontextu je v podstatě akceptací konspiračních (či spikleneckých) teorií, které sugerují veřejnosti, že je obětí organizované dezinformační kampaně.

Celý článek najdete na webu ePortál

***

Wuchanská chřipka: co všechno může ukázat vývoj vakcíny?

Challenger

6. 1.

Australané vrazili do výzkumu nikoli 20 milionů korun jako české Ministerstvo zdravotnictví nýbrž asi 2 miliardy australských dolarů a projektu se chopila Queensland University spolu s technologickým gigantem CSL. Dotáhli vakcínu dokonce do fáze 1 klinického testování. Vakcína měla pozoruhodnou účinnost v podobě sérokonverze anti-COVID protilátek, jen měla jednu nepříjemnou vlastnost. Po očkování byli lidé detekováni jako HIV pozitivní. Tedy ne že by trpěli infekcí HIV, měli jen protilátky proti HIV, protože diagnóza retrovirové HIV infekce je založena na detekci protilátek. Australané tak bezděky vytvořili bivalentní očkování jak proti strašlivé čínské chřipce, tak proti HIV! Samozřejmě, nikde není psáno, že by australské očkování proti COVID-19 jeho uživatele proti HIV skutečně ochránilo, ale zajisté si naši čtenáři vzpomenou na zde prezentovanou práci indických vědců, kteří v genomu SARS-CoV-2 identifikovali sekvence totožné z kapsidovým proteinem gp120 viru HIV. Tak názor na to, že jsou to skutečně sekvence viru HIV, nemají jen tito vědci a na ruské tajné služby napojení internetoví trolové, jak prohlásila česká mainstreamová média a některé provařené vědecké autority (kupř. Václav Hořejší), které si novináři ihned povolali, aby to dementovaly, ale stejný názor sdílí i imunitní systém, protože zcela nepokrytě vytváří proti HIV protilátky. To je ale překvapení! Australská vláda proto prohlásila, že od vývojářů tuto vakcínu nechtějí a firma musela investice na vývoj vakcíny odepsat.

Celý článek i s popisem (ne)vývoje české verze vakciny najdete na webu D-FENS

***

Diletantský Národný plán očkovania proti COVID-19 neráta s prirodzeným premorením ani dobrovoľnosťou

Jana Tutková

6. 1.

Štúdia na 3 rómskych dedinách ukázala, že 44% z ich obyvateľov malo už COVID protilátky a teda ochorenie prekonalo. Z toho 33% ani netušilo, že ochorenie prekonali. Prečo sa podobný výskum nerobí aj medzi nerómskou populáciou? Čo keď zistíme, že až polovica populácie Slovenska ochorenie už prekonala? No Národný očkovací plán ráta aj s tými, čo to prekonali, že sa budú očkovať. Toto je plytvanie prostriedkami na nepotrebnú vakcínu pre týchto ľudí.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

O čem skutečně je současná situace kolem covidu-19, k čemu spěje, kdo za ní stojí, a co bychom měli udělat?

6. 1.

V tomto rozhovoru s Catherine Austine FIttsovou se dozvíme, o čem skutečně je současná situace kolem covidu-19, k čemu spěje, kdo za ní stojí, a co musíme udělat.

Celý článek a video s českými titulky najdete na webu AC24

***

Omyl ministra zdravotnictví. Experti se nemohou shodnout ohledně očkování proti koronaviru

Ilona Cílková

7. 1.

„Ukazuje se, že vakcíny, které budeme používat, nemusí chránit proti vylučování viru beze zbytku. Člověk by měl být chráněn proti hospitalizaci, proti úmrtí, proti těžkým a středním formám, nebude ale zřejmě dokonale chráněn proti bezpříznakovým formám,“ uvedl Prymula. Jiného názoru je současný ministr zdravotnictví Jana Blatný. Podle něj lidé, kteří se nechají naočkovat, nemohou „chytit“ nemoc COVID-19, a tudíž nejsou ani infekční. „Ve chvíli, kdy jste naočkována, tak nemoc nedostanete ve statistické pravděpodobnosti, která odpovídá efektivitě vakcíny. Takže když jste naočkovaní, nedostanete chorobu, a tudíž nemůžete nakazit nikoho jiného. Když jste naočkovaní, tak se nemůžete stát infekčním, protože tu nemoc nedostanete,“ prohlásil ministr na úterní tiskové konferenci.

Celý článek najdete na webu Magazín Plus

***

Nemocnicím dochází lůžka i personál, omezují péči a rozšiřují covidová oddělení

Záviš Dobiašovský

7. 1.

V některých krajích začínají docházet nemocniční kapacity či personál. Kromě plnících se lůžek na nich leží i testování či očkování proti covid-19. Dochází také k dalšímu rozšiřování oddělení pro péči o pacienty s koronavirem na úkor omezování neakutní péče. K reorganizování nemocnice přistupuje například i největší fakultní nemocnice Motol, někteří zaměstnanci si pak musí brát úvazky navíc.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Prečo je nitrianska nemocnica preplnená?

7. 1.

„Situácia, v ktorej sa nachádzajú ľudia v Nitrianskom okrese, je katastrofálna,“ povedal predseda vlády s tým, že ho zaráža sebecký prístup súkromných nemocníc v okolí. Tie podľa neho štátnej nemocnici nepomáhajú a nevyčleňujú dostatok lôžok pre covidových pacientov. Okolité súkromné nemocnice pacientov posielali do Nitry, ktorá jednoducho dosiahla svoju kapacitu. Aký má naša vláda plán, ktorého vypracovanie avizovala už v marci? Ako sa ministerstvo zdravotníctva pripravilo v lete na zimný nápor nemocníc? Zjavne doposiaľ žiadny „plán B“, ako postupovať v prípade, ak nejaká nemocnica naplní svoju kapacitu, nemajú.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

Zpěvák přirovnal opatření ke koncentračním táborům. Nejen v Superstar skončil

Vít Chalupa

7. 1.

„Koncentrační tábor Německo? Je to jednoduše opovážlivé, co si tato vláda dovoluje! Zavírání svobodných a nevinných lidí je proti lidské důstojnosti!“ Tyto věty napsal v úterý večer zpěvák a porotce soutěže Německo hledá superstar Michael Wendler na svůj účet služby Telegram. Ve středu ráno ho televize RTL propustila a její vedení rozhodlo, že z již natočených castingů vystříhá všechna Wendlerova vystoupení.

Celý článek najdete na webu CNN Prima News

***

Bude očkování v Itálii dobrovolné?

Veronika Lefrancois

7. 1.

Zajímavé možné řešení problému s odmítáním vakcíny navrhli v San Marinu, ministátě ležícím ve středovýchodní části italského poloostrova. Očkování proti covidu zde sice bude dobrovolné, ale občané, kteří by je odmítli, aniž by k tomu měli zdravotní důvody, budou muset zaplatit z vlastní kapsy všechny náklady případné hospitalizace, pokud covidem onemocní.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

***

Škoda Auto možná omezí výrobu. Chybějí důležité čipy

Václav Horáček

7. 1.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se podle odborů potýká s nedostatkem čipů, které jsou součástí mnoha zařízení v automobilech. Může to vést až k přerušení či omezení výroby některých modelů. Důvodem je pandemie koronaviru i růst poptávky, uvedl týdeník Škodovácký odborář.

Celý článek najdete na webu Čtidoma.cz

***

Chcete, aby skončil Lockdown? Cítíte se bezmocní? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit

Jan Mrcasik

7. 1.

Představte si, že by každá z parlamentních politických stran, bez ohledu na to, zda jsou pro vás jinak volitelné nebo nikoli, dostala identický dopis. Ten dopis by sekretariát nebo předsedu strany informoval, že pokud nepřestane s Lockdowny, potlačováním lidských a ekonomických práv a svobod a s vydíráním, zavazujete se jí nedat svůj hlas – a naopak svůj hlas slibujete dát takové straně, která se proti Lockdownům, potlačování práv a vydírání (s vakcínou i čímkoli jiným) veřejně postaví a prokáže to nejen slovy, ale i hlasováním a pozměňovacími návrhy zákonů. Žádné přemlouvání, žádné žadonění, prostě průzračně čistá demokracie: pokud mne vy slibujete věznit a šikanovat, já dám svůj hlas komukoli kdo mne osvobodí.

Celý článek najdete na webu D-FENS

3.4 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
8. 1. 2021 9:42

Ještě jsem se nerozhodl definitivně, ale v neděli možná pojedu do Prahy na odpolední sešlost. Bez možnosti někde si sednout a dát třeba i jen kafe je to ovšem tristní. Pokud zjistím, že na místě můžu něco potřebného rychle zakoupit, pravděpodobnost se zvýší.
Nejlepší je vždycky přímý osobní dojem. Uvidíme.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
8. 1. 2021 12:15

Orinoko, ten Charlie Kirk je oproti Fittsové naprostý čajíček neználek, protože netuší příčinu a jen „trepe“ o následcích. 

orinoko
Reply to  PPK
8. 1. 2021 15:19

Já to nečtu a neposuzuji. To ponechávám na druhých.

orinoko
8. 1. 2021 9:56

Tak první totalitní funkční opatření současného fašistického režimu v Česku je absence vyhledání spojení veřejnou dopravou o nastávajícím víkendu. Do Prahy evidentně. Zobrazí se dnešek a pondělí. Sobota 9. a neděle 10. pro totalitu udavače Babáka přestaly existovat.

idiotronic
Reply to  orinoko
8. 1. 2021 17:06

Na http://www.cd.cz vlaky na uvedenou dobu (úsek Odry-Plzeň přes Prahu) jsou. Ovšem rychlé spoje z minulosti už tam nejsou, Dráhy předaly četné vlaky soukromým dopravcům a tyto spoje zatajují. A tak se napřed musí couvat do Ostravy-Svinova a hned je hodinka navíc. Na slovenském webu http://www.zsr.sk jsou v Česku i vlaky ostatních dopravců, takže tam je hledání vnitročeských spojení lepší.

orinoko
8. 1. 2021 10:53

Přicházím odjinud. A hned zkraje jsem dostal varování: Pozor , OM podílí se na šíření dezinformací.
Po letech výrazně napadl sníh. Tzv. technický není třeba a tak právě proto je třeba hory uzavřít, aby si snad náhodou někdo nemyslel, že je třeba situaci využít. Nejdou pustit vleky, a tak někde nahoru zájemce vytahují sněžné skútry. Jak pravil Bilak – to je vedecké! To když signál rádia v roce šedesát osm posílali technici po tramvajových trolejích. – Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
8. 1. 2021 12:06

Ad „signál rádia v roce šedesát osm posílali technici po tramvajových trolejích“ je naprostý nesmysl … Študuj víc študente!

orinoko
Reply to  PPK
8. 1. 2021 15:29

Hmm… lze přijímat web prostřednictvím elektrické zásuvky? Ano nebo ne? Jak jsem nakoupil , tak jsem prodal – čti pozorněji, KANTORE! Já nejsem expert na chemtrails, HAARP a podobné co co tiny. To tady šířili vědečtí experti. Stačil dětský dotaz , a vědci drželi ústa, jak zařezaní. S ohledem na tvojí betonovou bázi na řece Moravě bych byl celkem umírněný v závěrech, co vlastně za čím je. OM má problém. Adminovi je to jasné. A všem myslícím rovněž. A ty jsi součástí toho problému. Chováš se tu jako vědecký antivirák, čímž … jak jinak, že … betonuješ stav mramorového komtura… Číst vice »

PPK
PPK
8. 1. 2021 12:01

Ad video na AC24 – velice pravdivé! Ad článek „Škoda Auto možná omezí výrobu“. Chybějí prý důležité čipy … Důvodem je prý pandemie koronaviru a růst(?) poptávky, uvedl žluťácký Škodovácký plátek. Aha, takže český odborář „jako“ neví, že je ve světě krize z nadvýroby a politicky skrývaná nezaměstnanost (za kurzarbeit apod.) … A co to je, např. těch 300 tisíc VW Diesels za víc než 7,4 mld. USD na starých letištích, vrácených zákazníky v USA, to je také tím koronavirem? Aha …
https://e-republika.cz/article4036

orinoko
8. 1. 2021 17:35

Věci se mění. Pomalu, ale i velmi rychle. A proč nebýt konkrétní? You Tube zavětřila. Ponechám stranou složitá jednání této společnosti s nezpochybnitelnými držiteli autorských práv. Ti odkývali používání, pokud uživatel nehodlá zpochybňovat jádro a sbírat pro sebe čmrdlíky. A tak se na YT množí i kecání, což vychytralá trubka začíná využívat. A já osobně také. Množí se odkazy, vzkazy, názory, ideje, oponentura, chápání či opak … a také upozornění na jejich existenci. Husitský Blaník přichází v pravý čas. Jako útok pěchoty na křížácký bok na Vítkově. Kdo nepochopil význam obrazu, ztratil pojem o obsahu textu. – Praví orinoko. Jsem… Číst vice »

orinoko
Reply to  orinoko
8. 1. 2021 18:17

Jsou věci, které nepochopím. Na YT se objevily moje staré animace , které jsem neměl ani zálohované. Neviděl jsem je 10 let. A některé existovaly ve jménu OM.
Obracejí se na mě s možností diskutovat o věcných problémech. Nechápu.
Ale YT asi ano. Kdo ví? Běží o frontální útok na ksichtoknihu?
Víte tu h@vno, ale údajné poznání je tu svatým grálem.
Jen tak na okraj: V Iráku vydali zatykač na Trumpa. – Toho vašeho.
Admin tohle všechno minimálně tuší, ale stojí před neuvěřitelným rébusem. Vůbec mu nezávídím. Ale mám možnost mu jako všichni ostatní pomoci.

orinoko
Reply to  orinoko
8. 1. 2021 18:24

Ze všech umění je pro nás nejdůležitější FILM. – Pravil Lenin. Zpochybní to snad nějaký pochybný KANTOR?

fajt
8. 1. 2021 21:03

https://www.badatel.net/rudolf-steiner-1861-1925-jedneho-dna-vyvinu-vakcinu-co-oddeli-ludi-od-ich-duse/?fbclid=IwAR2fUi0ZepPRDKHFEgTGpM7fOFXCZ-fTDKInDGz6_LeSOBjj7bTllfx1AK0 – ani nemuseli vypouštět covid, korporátní fašismus je už ze své podstaty ten nejhorší virus, který kdy opičáka napadl. ..)