Pel-mel o Covid-19: (díl 38.)

Úmrtnost ve Švédsku 1851 - 2020
 

Celkový počet zemřelých ve Švédsku
v letech 1851 – 2020

Zdroj: https://twitter.com/ohboywhatashot/status/1348683724972580879

Stanův komentář: Uměl by někdo ze čtenářů udělat podobný graf pro ČR a EU, abychom měli srovnání?

***

PROTI INJEKCI. ODPŮRCI OČKOVÁNÍ A KORONAVIROVÁ PANDEMIE

Nora Belghausová, Sabine am Orde, Christian Jakob

4. 1.

Počínání odpůrců a odpůrkyň očkování dělá starosti také Evropské komisi. „Situace je velmi vážná,“ říká mluvčí Generálního ředitelství pro zdraví. Postupem proti fake news týkajícím se očkování se zabývají úředníci pěti orgánů EU. Zastoupení Evropské komise v členských zemích zřídila systém varování před fake news. Především ale EU spoléhá na spolupráci internetových koncernů. „Pokud dnes budete na Googlu hledat informace o ‚očkování proti Covid-19‘, zobrazí se vám odkazy na WHO, nebo jiné spolehlivé prameny. To je velký přínos,“ říká Siddhartha Datta z WHO. Facebook, Twitter, Mozilla, Google, Microsoft, a nakonec i TikTok podepsaly dobrovolný závazek, že budou fake news potírat. Komunikační aplikace Telegram se zatím nepřipojila. Odpůrci očkování přitom nejraději komunikují právě prostřednictvím této platformy.

Celý článek převzatý z TAZ najdete na webu Kulturní noviny

***

Velké fiasko plošné vakcinace ve Francii

Vladimir Prochvatilov

8. 1.

Podle sociologického průzkumu, provedeného Národní zdravotnickou agenturou počet Francouzů, odmítajících vakcinaci (des réfractaires au vaccin) roste každým dnem. Jestliže v červenci r. 2020 by chtělo „určitě nebo pravděpodobně“ podstoupit vakcinaci 64 % respondentů, v listopadu se počet zájemců snížil na 53 % a na konci prosince projevilo odhodlání dát se očkovat jen 40 % dotázaných. Na začátku oficiální kampaně se „Francie stala světovým šampionem ve vyhýbání se vakcinaci“, píše Le Figaro.

Celý článek najdete na webu Zvědavec

***

Jsou důkazy o asymptomatickém šíření COVID-19 významně zveličené?

Clare Craig, Jonathan Engler

9. 1.

Důkazy o přenosu SARS-CoV-2 od pacientů, kteří zůstali asymptomatičtí (na rozdíl od pacientů presymptomatických), lze nalézt jako součást mnoha metaanalýz. Důkazy o asymptomatickém přenosu jsou založeny jen na několika málo případech, které jsou samy o sobě sporné. Existence přenosu SARS-CoV-2 od asymptomatických jedinců se stala obecně přijímanou pravdou, ale důkazy pro to, že tento fenomén není ničím jiným než chybnou interpretací falešně pozitivních výsledků testů, jsou nedostatečné. Prozkoumání podkladových údajů z nejčastěji citovaných metaanalýz odhaluje, že závěry vycházejí z překvapivě malého počtu případů (celkem šesti případů globálně) a navíc nelze vyloučit možnost, že se ve všech případech jedná o náhodné kontakty s lidmi s falešně pozitivními výsledky. Přenos, který je presymptomatický, je vzácný a představuje pro populaci zanedbatelné riziko. Je proto sporné, zda některá z rozsáhlých strategií testování, trasování, izolace a lockdownu přinesla nějaký užitečný přínos v porovnání se strategiemi, které doporučují, aby se izolovali jedinci se symptomy.

Celý článek najdete na webu Reset our way

***

Hyundai a auto od Applu, podvody s internetovou reklamou a sociální sítě vs. Donald Trump

Daniel Dočekal

10. 1.

Policie v Singapuru má přístup k datům z tamní koronavirové trasovací aplikace TraceTogether. Na jaře přitom tamní vláda tvrdila, že nic takového se dít nebude. Tamní aplikace je navíc povinná. V podmínkách užití se to objevilo až 4. ledna 2021. Povinné používání znamená, že je využívána prakticky 80 procenty 5,7milionové populace.

Celý článek najdete na webu Lupa.cz

***

Čau lidi, očkování osvobozuje!

Není vůbec pravda, že bysme brali nenačkovanejm práva. To je absolutní nesmysl a šíří to tady popírači kovidu a antirouškaři. Nic takovýho prosímvás zavádět nebudeme. Nenaočkovanejm se žádný práva brát nebudou, protože my už jsme sebrali práva vám všem. To jste asi zjistili a jestli jste to nezjistili, tak nemá cenu vám to připomínat, protože je vám to asi jedno. Každopádně všichni už nemáte některý práva. A budete jich mít míň a míň. To, co jste ještě včera mohli, už dneska nemůžete, a co můžete dneska, to nebudete smět zítra. To je snad jasný a komu se to nelíbi, ať si jde makat na kovidovou jednotku.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Protestovala s židovskou hvězdou, dostala na hodinu výpověď

Jan Stránský

11. 1.

Kvůli zneuctění židovské symboliky – žluté šesticípé hvězdy – při nedělních protestech proti vládním opatřením a očkování Liberec na hodinu vyhodil seniorskou ombudsmanku Lenku Tarabovou.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Lyžovat se zatím nebude, vlekaři dostanou až 530 korun na den a sedačku

Sofie Krýžová

11. 1.

Vláda schválila program COVID sport III Lyžařská střediska, ze kterého mohou čerpat kompenzace skiareály. Stát na ně vyčlenil až jednu miliardu korun.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

MUDr. Martin J. Stránský: Prestaňte šíriť hystériu!

Martin Stránský

11. 1.

Jako lékař se ptám:

Kolik lidí zemřelo a zemře následkem mediální a vládní hysterie?

  • Jsme svědky rekordního nárůstu úzkosti a deprese, což zhoršuje všechny rizikové faktory pro tzv. „rychlé“ smrti, jako jsou mozkové mrtvice a srdeční infarkty.
  • Počet sebevražd se ztrojnásobil (9. 11. 2020 Medical Tribune).
  • Dále je tu omezení lékařské péče „běžných“ nemocí, jako je cukrovka, zvýšený krevní tlak atd.
  • Dále je tu odložení předem objednané péče, například vybavení ortézy či operace kyčle, takže pacienti žijí dál v bolestech.
  • Dále jsou tu poškození dětí, které jsou ponořeny do toxického prostředí digitální výuky na dálku, omezení příjmů matek, které s nimi musí zůstávat doma, a rozklad podnikatelského prostředí a všeho s tím spojeného.

Netvrdím, že se nemáme epidemii věnovat. Ale pánové a dámy, takhle ne.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

Slovensko opět plánuje plošné testy na koronavirus

ČTK

11. 1.

Slovensko by podle premiéra Igora Matoviče mohlo příští týden obnovit plošné testování lidí na koronavirus s cílem potlačit šíření infekce. Stávající karanténní opatření a omezení volného pohybu osob totiž nákazu nepotlačily. Matovič to řekl novinářům po jednání vlády.

Celý článek najdete na webu Eurozprávy.cz

***

Při naočkování milionu nejstarších ubude úmrtí o 70 procent, spočítali čeští experti

kar

11. 1.

Pokud Česká republika naočkuje milion nejstarších občanů, počet úmrtí na nemoc covid-19 se sníží o 70 procent. Při naočkování druhého milionu nejstarších klesnou úmrtí o dalších 15 procent. Uvedlo to Centrum pro modelovaní biologických a společenských procesů BISOP.

Celý článek nejdete na webu ČT24

***

Náklady na očkování v Česku vyjdou pojišťovny na devět miliard, odhaduje náměstek ředitele VZP

Petr Král

11. 1.

Kalkulace se pohybuje při avizovaných 15,6 milionu dávek, pouze jedna vakcína je jednodávková, ostatní jsou dvoudávkové a ty náklady dosahují devět miliard.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

3.8 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
12. 1. 2021 8:54

V zaměstnání vypukl Covid – mladí prošli docela dobře, ti 55+ meli průběh podstatně horší a podle jejich slov by sito zopakovat nechtěli a až to půjde, tak se budou chtít naočkovat. Ale to píšu je „na okraj“ – z několika případů nelze dělat všeobecné závěry.

Zajímavá je ochota Židů k masivní očkování v Izraeli. Izraelští Arabové údajně odmítají.
Tak nevím, buď je to ďábelský plán na dokončení holokaustu, nebo ví něco , co my nevíme, nebo se prostě jen nebojí nějakého konspiračního „židovského vakcinačního spiknutí“.