Pel-mel o Covid-19: (Díl 41.)

https://twitter.com/drdpogson/status/1349126026148851717/photo/1
 

Ženy roku

Zdroj: https://twitter.com/drdpogson/status/1349126026148851717/photo/1

***

Světová zdravotnická organizace (konečně) přiznává, že testy PCR generují falešně pozitivní výsledky

Kit Knightly

6. 1.

Proč se tedy Světová zdravotnická organizace nakonec rozhodla říct, že je to špatně? Jaký důvod mohli mít, aby se konečně rozhodli tuto prostou skutečnost uznat? Odpověď na to je možná překvapivě cynická: Nyní máme vakcínu. Už nepotřebujeme falešně pozitivní výsledky.

Celý článek najdete na webu RESETHEUS.org

***

Jde o život. Němci skoupili vakcíny, EU je nyní za voly. Nový vývoj

kas

13. 1.

Kdo nakonec bude mít dost vakcíny na očkování? Podle článku serveru Politico.eu to vypadá na Němce. Ti totiž skupují drahé vakcíny od Pfizeru a Moderny, které ostatní země EU nechtěly, třeba Polsko, Řecko či Bulharsko. Ale z EU zní, že žádné separátní dohody neexistují a že o nich nic nevědí.

Celý článek najdete na webu Parlamentní listy

***

Rakúsky parlament schválil možnosť „vyslobodenia testom“

ČTK

14. 1.

Poslanci rakúskej Národnej rady dnes schválili právnu normu, vďaka ktorej vláda môže vyhlásiť opatrenia podmieňujúce návštevy kultúrnych podujatí alebo hotelov predložením negatívneho testu na koronavírus. Informoval o tom dnes rakúsky denník Der Standard. Príslušný návrh dnes podporili všetky parlamentné frakcie okrem opozičnej pravicovej populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

Celý článek najdete na webu HNonline.sk

***

V Itálii se rozpadla vládní koalice. Vrátí se Salvini?

14. 1.

Koalice v Itálii se rozpadla, koneckonců to trvalo déle, než se předpokládalo. Důvody konce se zdají poněkud povědomé: Předseda vlády Giuseppe Conté během pandemie vládl sám, nezahrnul parlament a nerespektoval demokracii.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

Nizozemská vláda kvůli skandálu s dávkami podala demisi. Těsně před volbami

Anita Mejzrová

15. 1.

Nizozemský premiér Mark Rutte oznámil v pátek odpoledne demisi své vlády. Stalo se tak pouhé dva měsíce před parlamentními volbami. Rutte se svou vládou čelí v posledních týdnech kritice kvůli skandálu s přídavky na děti.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Po měsících napadání ruské vakcíny Sputnik V se západní novináři v Moskvě řadí do fronty na očkování proti Covid-19

Jonny Tickle

14. 1.

Zástupci západních médií se sídlem v Moskvě šli do fronty, aby dostali vakcínu pomlouvaného Sputniku V. Novináři mají mnohem realističtější pohled na Rusko, než jejich nadřízení z New Yorku a Londýna. Andrew Kramer z New York Times prozradil, že dostal první dávku přípravku Sputnik V a pochválil „úspěch bona fide ruských vědců, kteří pokračují v dlouhé a legendární praxi vývoje vakcín“. Moskva se podle něj vyhnula některým logistickým problémům na Západě.

Celý článek najdete na webu RT News

***

Zájem německých zdravotníků o očkování je nízký. Obávají se bezpečnosti vakcíny

ČTK

14. 1.

Zájem o očkování proti nemoci covid-19 je mezi zdravotníky a pečovateli v Německu překvapivě nízký, výjimkou nejsou situace, kdy v nemocnicích či domovech pro seniory vakcinaci prozatím odmítá polovina personálu. To je také případ věhlasné berlínské kliniky Charité, jak v rozhovoru se zahraničními novináři řekl Andrej Trampuž, vrchní lékař oddělení imunologie a septické chirurgie.

Celý článek najdete na webu Aktuálně.cz

***

V Norsku po očkování vakcinami Pfizer/BioNTech zemřelo 23 lidí

14. 1.

V Norsku zemřelo nejméně 23 lidí očkovaných na koronavirus vakcinami Pfizer/BioNTech. Informoval o tom Norský úřad pro léčivé přípravky (Legemiddelverk)… V tuto chvíli je touto vakcionu oočkováno více než 21 tisíc lidí.

Celý článek najdete na webu EurAsia Daily

***

Pfizer dočasně omezí dodávky vakcíny do Evropy. Blatný znepokojen

kov

15. 1.

Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy, zatímco bude pracovat na zvýšení výrobní kapacity. Uvedly to v pátek úřady několika evropských zemí. Šéfka komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že objem nasmlouvaný pro první čtvrtletí firma doručí ve slíbeném období. Český ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že ho zpráva o omezení dodávek znepokojila.

O plánovaném omezení dodávek informovalo ráno mezi prvními Norsko. „Dostali jsme tuto zprávu dnes krátce před 10:00. Očekávali jsme ve třetím týdnu (příští týden) 43 875 dávek vakcíny Pfizer. Teď to vypadá, že jich dostaneme 36 075,” informoval v pátek v prohlášení Norský institut veřejného zdraví.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Norsko varuje před riziky vakcinace nemocných pacientů nad 80 let

Lars Erik Taraldsen, Naomi Kresge

15. 1.

Norsko oznámilo, že vakcíny proti Covid-19 mohou být velmi rizikové pro velmi staré a vážně nemocné, jedná se o dosud nejopatrnější stanovisko evropského regulačního úřadu poté, co země začala hodnotit skutečné vedlejší následky prvních očkování, jež jsou nutná k povolení. Norské úřady sdělily, že v zemi zemřelo 23 lidí krátce poté, co obdrželi svoji první dávku vakcíny. Norský lékařský úřad oznámil, že 13 z těchto zemřelých bylo pitváno s výsledkem, který naznačuje, že tyto vedlejší následky mohou vést k vážným reakcím u subtilních seniorů.

Celý článek najdete na webu Bloomberg

***

Podezřelá úmrtí po vakcíně Pfizer?

Jan Cemper

16.1.2021

Ruská státní agentura Sputnik vydala zavádějící titulek: „V Norsku zemřelo 23 lidí po očkování vakcínou proti koronaviru od společnost Pfizer.“ V něm se píše o případu z Norska a i o dalších údajně podezřelých úmrtí po očkování vakcínou Pfizer, která má zabraňovat propuknutí onemocnění COVID-19.

Dezinformační web Sputnik také zmiňuje případ floridského lékaře Gregore Michaela, který zemřel 16 dní po podání koronavirové vakcíny Pfizer. Tento případ se vyšetřuje a zatím není prokázána žádná souvislost mezi úmrtím a podáním vakcíny.

„Různá antivakcinační hnutí nás jistě již brzy začnou zásobovat případy lidí, kteří po aplikaci vakcíny do několika týdnů zemřeli. Mějte přitom na paměti, že pokud naočkujete velká čísla lidí, tak jich za prvé kvůli vakcíně mizivé množství skutečně zemře, ale že se začnou objevovat i časná úmrtí s vakcínou nijak nesouvisející, která budou tím markantnější, čím více budete očkovat seniory. Pokud byste naočkovali celou populaci ČR (tedy cca 10 milionů lidí), tak do měsíce bude cca 9,000 očkovaných spolehlivě po smrti. Pokud byste podali 10 milionům lidí chleba s burákovou pomazánkou a začali je sledovat, tak do měsíce budete na podobných číslech,“ píše stránka Medicína, Nemoci a Studium na 1. LF UK.

Celý článek najdete na webu Manipulátoři.cz

Stanův komentář: Různé vakcinační marketingové kampaně nás jistě brzy začnou zásobovat případy neočkovaných lidí, kteří po otestování PCR testy do několika týdnů zemřeli. Mějte přitom na paměti, že pokud otestujete velká čísla lidí, jak jich za prvé kvůli koronaviru mizivé množství skutečně zemře, ale že se začnou objevovat i časná úmrtí s nemocí nijak nesouvisející, která budou tím markantnější, čím více budete testovat seniory. Pokud byste otestovali celou populaci ČR (tedy cca 10 milionů lidí), tak do měsíce bude cca 9,000 otestovaných spolehlivě po smrti. Pokud byste podali 10 milionům lidí chleba se škvarkovým sádlem, tak do měsíce budete na podobných číslech,“ píše na svých stránkách „dezinformační, proruský a antisystémový web Outsidermedia“, který tímto zdraví „informační, protiruský, systémový“ a absolutně nekompetentní web Manipulátoři.cz…

***

Hackeři zveřejnili ukradené dokumenty o vakcínách, pozměnili v nich údaje

Echo24, ČTK

15. 1.

Při kybernetickém útoku na Evropskou agenturu pro léčivé přípravky (EMA) se pachatelům podařilo získat dokumenty o lécích a vakcínách proti covidu-19. Později je zveřejnili na internetu, jejich text ale pozměnili, oznámila EMA v tiskové zprávě. Zmanipulované texty by podle ní mohly podkopat důvěru veřejnosti ve vakcíny.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Podle Leyenové se v létě bude v Evropské unii cestovat s očkovacími pasy nebo negativními testy

ČTK

15. 1.

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bude možné v Evropské unii v létě cestovat buď s očkovacími pasy nebo negativními testy. Předsedkyně EK to uvedla po jednání s portugalským premiérem Antóniem Costou, napsala agentura AP.

Celý článek najdete na webu Lidovky.cz

***

Když už lhát, tak ve velkém. Spolumajitel Ambiente vyvrací Havlíčkova čísla

Daniel Kronďák

15. 1.

Teprve ve svých posledních vystoupeních představitelé vlády konečně přiznávají, že by asi bývalo lepší zvolit už na začátku jednoduchý kompenzační program založený na tržbách z předchozího roku. Jen je prý škoda, že se vynaložilo tolik práce a prostředků na stávající kompenzační programy. Jejich administrace je extrémně složitá a kontroly budou nejspíš probíhat ještě roky poté, co už s námi covid-19 nebude. Vláda propásla unikátní příležitost využít dat z EET a podle nich kompenzace vyplatit. Raději EET zrušila. Stalo se tak to, co jsme předpovídali před jejím zavedením, totiž že stát žádnou umělou inteligenci vyvinout neumí a že celé EET bude k ničemu.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Maďarsko má volnou ruku pro nákup čínské vakcíny, uvedla Evropská unie

Echo24, JCH, ČTK

15. 1.

Zákony EU nebrání Maďarsku nakoupit si dodávky vakcíny od čínské společnosti Sinopharm. Uvedla to Evropská komise v tiskovém prohlášení. Maďarská vláda už ve čtvrtek uvedla, že smlouva o nákupu čínské vakcíny je prakticky dohodnutá. Píše o tom server Euroaktiv.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Veřejný sektor utržený ze řetězu

Dalibor Uhlíř

16. 1.

Jakoby zaměstnanci státu a zaměstnanci soukromých firem žili na odlišných planetách. Veřejný sektor a soukromý sektor vypadají jako dva zcela odlišné světy. Mediánový výdělek v soukromém sektoru byl ve třetím čtvrtletí uplynulého roku 31 073 korun, zatímco ve veřejném sektoru činil 39 512 korun (zdroj www.ispv.cz). Jinými slovy, typický zaměstnanec v soukromém sektoru vydělává skoro o čtvrtinu méně než zaměstnanec státního sektoru. Nebylo tomu tak vždy. Ještě v roce 2014 byly průměrné mzdy v soukromé sféře vyšší než ve státní. Pak se ale platy lidí na výplatní pásce státu utrhly ze řetězu.

Celý článek najdete na webu Zvědavec

***

Na bombardino na svahu zapomeňte. Výjimečný stav bude v Itálii až do konce dubna

Martin Kratochvíl

16. 1.

Od této soboty platí v Itálii nový vládní dekret. Navazuje na ten předchozí a v ničem se od něj neliší. Prodlužuje výjimečný stav v zemi. Až do konce dubna. „Nad Evropou se stahují bouřková mračna. Nedivme se, pandemie opět přešla do expanzivní fáze,“ varoval podle RAI ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Celý článek najdete na webu Deník.cz

***

Ivan David: Vakcíny bez výběrového řízení

Ivan David

16. 1.

Soudím, že jde o korupci a narušení hospodářské soutěže. K takovému postupu nebyl racionální důvod. Nyní se ukazuje neschopnost Evropské komise řídit postup vakcinace. Lépe jsou na tom srovnatelné země, které se starají o svoje obyvatelstvo a hospodářství samy. Izrael, čerstvě samostatné Spojené království a USA. V rámci Evropské unie na tom jsou a budou lépe státy, které na společné zásobování nespoléhají, píše Ivan David v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

WHO neodporúča, aby sa od cestujúcich vyžadovali potvrdenia o zaočkovaní

„Vzhľadom na to, že vplyv očkovania na zníženie prenosu (infekcie) dosiaľ nie je známy a dostupnosť vakcín je v súčasnosti príliš obmedzená, výbor odporučil, aby krajiny nevyžadovali od prichádzajúcich cestujúcich dôkaz o zaočkovaní,“ uvádza sa vo vyhlásení Výboru pre reguláciu zdravotných predpisov v mimoriadnych situáciách.

Celý článek najdete na webu Topky.sk

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
16. 1. 2021 12:15

“ Koronární jednotka Sametu? Covid Replikátor. “ – 23.7.2020.

“ Covid 19 si šel také zařádit. Ale až po dlouhých minutách zjistil, že je to jen nafuckovací Andula. “ – 24.4.2020.

“ Nechtěl se už dál koukat na tento zbídačený svět – Covid 19! A tak si roušku progresivně přesunul na oči. “ – 19.4.2020.

orinoko
orinoko
16. 1. 2021 17:21
prozaik
prozaik
Reply to  orinoko
16. 1. 2021 18:32

To je furt dokola, už asi 20 let. Akce na kterou bych klidně jel, ale byla dobře utajená, jako desítky podobných, vlasteneckých akcí.
Pak je velké divení, jak málo lidí tam příjde…

orinoko
orinoko
17. 1. 2021 7:27

“ Tak se po téměř roce tvrdšího či měkčího tzv. lockdownu a fámyzdatu Covid 19 konečně blížíme k jádru, na nějž se bude postupně přepřahat. Prakticky celosvětově dochází k prokazatelnému zdebilnění populace spolu s nárůstem tzv. civilizačních chorob, které začnou naprosto fakticky kosit celosvětově zdravotnictví způsobem, který korona může jen závidět. Především roční nárůst tlustoprdů s jejich logickými průvodními zdravotními problémy je olala – dechberoucí. Není třeba vyjmenovávat. Ale jsou tu další zdravotní problémy, jejichž roční upozadění už bublá ve zkumavce vakcíny – totiž kapavka, chlamydie, syfilis, HIV. Jako už rok neexistuje chřipka , tak celý rok neexistují venerologické a… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
17. 1. 2021 13:42

Teď je ta pravá chvíle abys začal studovat medicínu – existuje jen jedna nemoc s 1-2 příznaky – to dáš! :-)))

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
17. 1. 2021 18:46

Patrně verbální – průjem. Ten se taky vládě vede dobře. Budeme si moci koupit podprdy a podbombardy. “ Už v týdnu se budou moci koupit podkozenky a bombarďáky. To je pozitivní, neb korporátky pláčou. – V roce 2018 koupil Babiš 51% podíl ve firmě Astratex, největším středoevropském internetovém prodejci podprsenek. Ale jsou i další důvody. – Vpředu žlutý, vzadu hnědý. … Vepředu sluníčko vzadu kakaová stezka. … Na přírodu je člověk slabej :(((. … Ale babiš by si měl vyměnit trenky posrané strachem z EU. … No konečně. Už mám zapařený podvlíkačky přilepený na … slabinách… Bodrý lid mám v… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
17. 1. 2021 13:46

Je zajímavé, že za ten poslední rok, spolu s těmito jeden a půl milionu obětí COVIDu-19, zemřelo 10 milionů lidí hlady a více než 20 milionů lidí na problémy, spojené s obezitou.