Pel-mel o Covid-19: (Díl 42.)

 

Důvěřujte odborníkům, řekněte dezinformacím NE!

Zdroj: https://twitter.com/JiriParkes/status/1350484791163047936

***

Pfizer varuje pred vlastnou COVID-19 vakcínou

Imrich Kovačič

20. 12.

Spoločnosť Pfizer BioNTech otvorene priznáva, že jej produkt môže zmeniť DNA očkovaného a spôsobiť i jeho smrť, uviedol to nemecký portál Laufpass.com. Spoločnosť BioNTech SE vyratúva vo svojej štvrťročnej správe k 30. septembru 2020 finančné a zdravotné riziká svojho vakcínového programu na desiatkach stránok. Prirýchle označenie vakcíny na koronavírus ako „bezpečný produkt“ médiami, úradmi a vládami je vzhľadom na toto priznanie šokujúce, konštatuje portál Laufpass.com.

Celý článek najdete na webu Hlavný denník

***

Letos se nepotvrdil ani jediný případ chřipky. Podle uznávaného epidemiologa za tím stojí covid-19

Rudolf Šindelář

12. 1.

Česko prochází obdobím, kdy každoročně lékaři zaznamenávají nástup epidemie chřipky. Letos ale podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) zatím laboratoře nepotvrdily jediný případ nákazy. To tuzemští praktici nepamatují hodně dlouho. Podle uznávaného epidemiologa Romana Prymuly (56) za tím stojí situace ohledně nového typu koronaviru. „Je zřejmé, že opatření proti covid-19 mají i zásadní vliv na chřipku,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz mezinárodně uznávaný odborník.

Celý článek najdete na webu Život v Česku
***

Ďalšia známa nadnárodná spoločnosť na Slovensku ide prepúšťať. O prácu prídu stovky ľudí v AT&T

Americká firma AT&T na Slovensku pôsobí už od začiatku milénia. Pobočky má okrem Bratislavy aj v Košiciach. Ďalšia zlá správa pre slovenskú ekonomiku. Po firme Johnson Controls k prepúšťaniu pristupuje aj spoločnosť AT&T Global Network Services Slovakia, ktorá je súčasťou amerického telekomunikačného giganta. Podľa informácií Aktuality.sk sa vedenie AT&T rozhodlo znižovať stavy personálu na Slovensku. O prácu by tak malo prísť zhruba 440 ľudí.

Celý článek a zprávy o dalších firmách, které na Slovensku propouštějí, najdete na webu Aktuality.sk

***

Advokátska komora pozastavila činnosť advokátke JUDr. Krajníkovej. Ťažký stredovek, reaguje košická advokátka

16. 1.

Advokátka je známa z októbrového incidentu v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura, keď nastávajúca rodička niekoľko hodín odmietala rešpektovať pokyny lekárov týkajúce sa prevencie nového koronavírusu. Rodičku vtedy cez telefón inštruovala spomínaná advokátka.

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

***

Distanční výuka povede k rozvoji krátkozrakosti u dětí, varují odborníci

Ivo Spisar

16. 1.

Omezení venkovních aktivit a on-line výuka dětí v důsledku epidemie covidu-19 může do budoucna podle očních lékařů prohloubit trend rostoucího počtu lidí, kteří trpí krátkozrakostí, a vidí tedy špatně do dálky. Uvedl to optometrista Jakub Odcházel. Podle něj by rodiče i při distančním vzdělávání měli dbát na to, aby dítě trávilo dost času venku na přirozeném světle a netrávilo příliš volného času u obrazovek digitálních zařízení. Rodiče by podle něj také neměli podceňovat pravidelné oční prohlídky dětí.

Celý článek najdete na webu Pražská drbna

***

Obrovská ignorace lockdownu se šíří nejen Itálií. Došla jim trpělivost, otevřeli zhruba 50 tisíc restaurací

16. 1.

Hnutí, které se šíří prostřednictvím sociálních médií pod hashtagem #IoOpro („otevírám“), je největším celonárodním aktem občanské neposlušnosti od začátku blokování.

Celý článek najdete na webu AC24

***

Tajný stavebný projekt – Sasko plánuje väzenie pre odmietačov karantény

HSP/Bild

16. 1.

„Korona väzba“ hrozí tým, ktorí opakovane porušia nariadenie. „Postup prebieha v etapách: Napomenutie, pokuta, súdny príkaz“, uviedlo ministerstvo. Žiadosť na súd musí podať úrad zdravotníctva.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Nečakaná situácia v Harmanci. Antigénové testy ukázali až 46 percent pozitívnych, PCR testy ani jedného

16. 1.

Začiatkom tohto týždňa obletela celé Slovensko správa, že v Harmaneckých papierňach antigénové testy označili až 46 percent pozitívne testovaných zamestnancov. Firma ich okamžite poslala do karantény a všetkým pozitívnym na vlastné náklady zabezpečila pretestovanie PCR testom. Ich výsledky šokovali firmu, odborníkov aj ministerstvo zdravotníctva. PCR testy totiž ukázali, že všetci pozitívni z antigénových testov sú vlastne negatívni. Informáciu priniesol Denník E. Ako sa to mohlo stať, si zatiaľ nevie nikto vysvetliť. No všetci kompetentní svorne odkazujú, že jednoznačne musí ísť o anomáliu a antigénové testovanie netreba v žiadnom prípade zatracovať.

Celý článek najdere na webu TVnoviny.sk

***

Štáty, ktoré nehrajú hru na celosvetovú pandémiu (2. časť)

17. 1.

Vo videu (TU) bieloruský prezident A. Lukašenko informoval o úplatku 94 miliónov dolárov, ktoré mu boli ponúknuté, ak v štáte zavedie korona opatrenia a bude postupovať tak, ako v Taliansku. Keď nesúhlasil, ponuku zvýšili na 940 miliónov dolárov. Nedal sa „zlomiť“ a peniaze odmietol. Bielorusko má približne rovnaký počet obyvateľov ako Česká republika. V krajine nemajú žiadne povinné opatrenia, nenosia rúška a nezastavili ekonomiku. Evidujú 1564 úmrtí s covidom, na rozdiel od Česka, kde s opatreniami a lockadownami majú 14 tisíc mŕtvych. Koľko dostali prisľúbené európski politici, aby zaviedli covid diktatúru?

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

Vědci našli 1500 mutací koronaviru. Už nikdy nezmizí, zcela ho nevymýtí ani očkování, tvrdí

Aleš Kulhánek

17. 1.

Podle Anny Popovové je třeba se smířit s tím, že šíření infekce už se nikdy nepodaří zcela zastavit. Koronavirus podle ní ve světě zůstane a stane se nejspíš sezónní záležitostí. Naznačuje tak, že ani pomocí očkování se zřejmě nevyhneme dalším, byť menším epidemickým vlnám, protože některé mutace budou vůči vakcíně více rezistentní. Je otázkou, zda to nedopadne podobně jako právě s chřipkou, kdy každý rok musí vznikat nová vakcína chránící před nejrozšířenějším kmenem dané sezóny. Ta pochopitelně nikdy nechrání stoprocentně.

Celý článek najdete na webu Mix24

***

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
17. 1. 2021 20:42

Expert David Martin: „Shodněme se na tom, že tohle není vakcína. Ano. Musíme to říct jasně. Používáme výraz vakcína, abychom tuto věc dostali do výjimek v rámci veřejného zdraví … Tohle je mRNA zabalená v tukové obálce, která se dostane do buňky. Je to lékařské zařízení navržené ke stimulování lidské buňky, aby začala tvořit patogen … Vakcíny jsou ve skutečnosti právně definovaný výraz v rámci zákona o veřejném zdraví a v rámci standardů CDC a FDA. Konkrétně vakcína musí stimulovat jak imunitu u osoby, co ji přijímá, ale také musí NARUŠIT PŘENOS. A to tato vakcína NEDĚLÁ … jasně nám… Číst vice »

Bety
Bety
17. 1. 2021 21:24

Díval se někdo z vás poslední dobou na ČT 24? Já musela. Byla jsem na návštěvě, kde se pravidelně sleduje. Není tam prakticky nic jiného než:
covid, vakcína,,
covid, vakcína,
covid, vakcína, vakcína
covid, vakcína, vakcína, vakcína…
s malou vsuvkou o tom, jaký je Trump lump,
následuje covid a vakcína.
A i zprávy o počasí jsou přehnané…

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
18. 1. 2021 20:48

Už dlouho před Covidem – pokud jede někde televize, tak si k ní sedám vždy zády.

orinoko
orinoko
18. 1. 2021 10:47

“ …. Ukrutná blbost… Nechci se tady dohadovat – jen můj životní příběh a každý si musí udělat svůj názor. Je mi 57, mám za sebou 6 měsíců chemoterapie kvůli rakovině. Nemám dle doktorů ani nastydnout – nemám žádnou imunitu. Před 14 dny mi oznámili, že mám covid … žádné léky mi nedali. Neměl jsem horečky, jen běžný kašel. Karanténa je už pryč a já žiju a vlastně se vůbec nic na mém zdravotním stavu nezměnilo. TAK a teď mudrujte mudrci. “

“ Nenarušujte svědkům covidovým jejich pořádky, osobo. “ 😉
Odpovědět

fajt
fajt
Reply to  orinoko
18. 1. 2021 12:24

pán má štěstí – ale tady z toho bych pro biozbraň a mediální ( plus proxy) válku proti plebsu nic negenaralizoval. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
18. 1. 2021 22:23

A on to „tam“ někdo tvrdí? Připomínáš mi jednoho jinde, který si vystačí sám se sebou. Patrně nechápe napsané, a tak přečtenému vloží svůj vlastní smysl, načež s nálezem začne náruživě polemizovat. Jediný rozdíl mezi vámi je v délce. V blábolení nikoli.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
19. 1. 2021 7:00

příjde mi to nefér ( i k těm nevinným duším, co se trápily, trápí, i ty, co to to nedaly – bez ohledu na hororové provedení a skutečný záměr zmrdů ), ale pokud to tak cítíš, tak si posluž. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
18. 1. 2021 20:45

Je to silně individuální – měl jsi štěstí.
Znám i horší případy – sportujících a jinak úplně zdravých lidí.
A doktoři na LDN zase naopak mají občas někoho kdo o tom ani neví, že má Covid.

Last edited 2 let před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
18. 1. 2021 21:42

Dneska jsem v jiném městě potkal příbuzné. Komunismus nebudu řešit, oni hned poté myšlenkově přešli na kapík. Chrochtali blahem, jak se vláda stará o naše zdraví. Mladí prý prdu rozumí. Netřeba je brát vážně. – Míněny pochybnosti o koroně. Teď už britské, že. Španělská chřipka či co nesmí zůstat samojedinou. Pokrok nezastavíme. Samozřejmě jsou pro lockdown. Ale dál… Všech spokojených korona imbecilů když se zeptám – a jak dlouho, myslíte, že budete dostávat čmrdlíky od státu, který nemá běžný příjem a navíc svoje dluhy každým dnem hloubí a hloubí … /což by měl vnímat i hloupý/ … tak na mě… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 1. 2021 9:21

Hele – takhle … Nejsem vůbec v situaci, kdy bych se měl Covidu pošklebovat, ale nemám dluhy a dost toho můžu udělat z domu. Tedy mohu mít pohled na věc z obou stran. Na tom jsme asi stejně. No, na něco se umřít musí – jestli na Covid nebo na vakcínu nebo vyděšením. Ale to je prý nejhorší smrt, těm vyděšeným prý nejdou ani zatlačit oči. Že čmrdliky nerostou na stromech, o tom žádná – ty se vyrábí tištěním dluhopisů a v bankách. A říká se tomu inflace a znamená to znehodnocování měny – a úspor zvláště. Celé je to… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
19. 1. 2021 11:11

Jasně, ovšem doba vytváří nové příležitosti. Jak pravilo rádio Jerevan – v době permanentně-parlamentní korony a její prohibice se už teď tumlují celé grupy padělatelů na jakýkoli požadovaný covid doklad. Babákův trh bude diktovat cenu – nabídka, poptávka.
My chaoti tento jev nazýváme – chyba německých soudruhů.
Dneska jsem potřeboval něco zkoumat a tak jsem si na 3D tiskárně vytvořil devatenáct covidů. Ani jeden nebyl negativní. Mají totiž pozitivní myšlení.
Ale promiň , musím si dojít na burzu pro další čmrdlíky. Babákovné už došlo.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 1. 2021 11:43

To je dobrý – očkovací průkaz, či doklad o očkování jako cenný papír.

orinoko
orinoko
19. 1. 2021 9:29

Tak prý otevírají Poláci. … Dosti bylo covida. S ohledem na proslulou místní retardaci, kdy na Národní musel zalehnout Zifčák do pozice mrdvého brouka, aby bolševik nakeťasené mohl otáčet veřejně, tak předpokládám, že Čížek otevře jako vždy až 100 let po sezóně.
Výchud na Záchud otáčí dlouhý nos.

orinoko
orinoko
19. 1. 2021 11:28
fajt
fajt
19. 1. 2021 11:39

komicky apelovat na morálku v místech, kde se na ní programově tisíce let prdělo je sice srandovní ( a nebo zlotřilé), ale kauzalitu zla to neobrátí, páč kde nic není, tak ani covid nic globálně ( a vesmírně) hodnotného nevezme – když se z rozumu stane rychlo obrátková jitrnice fungují ( spíše slintají) trochu jiné receptory a zákonitosti přírody jsou v krátké křeči omámeným octomilkám pro smích – čest výjimkám, ve kterých může ( ale nemusí) dojít k jakémusi uvědomění a snad i překročení bludného stigmatického kruhu … ale čím déle nehmotná myšlenka kvantovou rychlostí tuhne v odporné zlato a… Číst vice »

Irena
19. 1. 2021 13:20

Co je nového u našich Německých sousedů s ohledem na koronavirus. Stručný výtah z videa: V Bavorsku přikázali nosit masky FFP2 (k vidění 0:39 sekund), které se smí používat 75 min., a potom je nutné od nich půl hodiny odpočívat a je nutné je měnit. Takže vycházíte-li ven, musíte je měnit tak 2-3krát denně. Na benzínové pumpě stojí 6 EUR, jinde k sehnání tak za 2-3 EUR. Je velmi vypovídající, že toto nařízení přišlo po rozjetí výroby těchto masek v Bavorsku, když se jim dostatečně naplnili sklady. A protože tuto masku nemohou nosit muži s vousy, vážně se diskutuje o tom, že se budou muset holit.… Číst vice »