Pel-mel o Covid-19: (díl 44.)

 

Co dělá ten Izrael špatně, že lockdown, roušky, očkování nezabírají?

Přece oni jsou nám dáváni jako vzor dodržování opatření.

Zdroj: https://twitter.com/ladislav_janda/status/1351799917413543936

***

Koho očkovat určitě? Kdo získá imunitu i bez vakcíny? Tvrdá data za posledních 10 let slova experta plně potvrzují

Martin Matouš

8. 1.

Protože v rozhovoru pro Reflex se pan Šinkora odvolává na to, jak již na jaře nebyl nikým z vedení našeho státu vyslyšen. Dále zde hovoří o nějakých klíčích a zámcích, kdy v rozhovoru nebyl prostor toto blíže vysvětlit, uvádím na konci tohoto článku opis jeho facebookového vyjádření, kde je vše dopodrobna a velice srozumitelně popsáno. Jeho osvěta by měla pomoci též našim vrcholným politikům při hledání optimálního řešení. Minimálně by měla zvýšil jejich odolnost vůči nátlaku ze strany různých lobistů, kteří jim podsouvají jako jediná možná řešení taková opatření, na kterých mají jejich chlebodárci zájem zejména pořádně vydělat. Aby se přestali bát. A aby se naopak svých poradců začali důrazně ptát, proč by měli být očkováni všichni a ne jen ti, kteří to opravdu potřebují. Proč by imunita, u produktivní části populace vůči novému koronaviru získaná přirozeně nákazou, měla být méně hodnotná, než získaná vakcinací. Navíc pomocí vakcín zcela nového typu, u kterých se nyní naprosto netuší, nezpůsobí-li v delší perspektivě něco ještě mnohem horšího, než je nemoc covid-19. Proč by se primárně neměli zaměřit na to, aby povinné testy museli mít zejména ti, kteří přicházejí do styku s našimi staršími obyvateli. To do doby proočkování. Namísto drahého testování naprosto všech bez rozdílu a racionálního účelu. Proč je nutné nadále zavírat provozovny, školy a sportovní areály, ve kterých se koncentrují právě ti, kterým koronavirus není schopen nikterak fatálně ublížit. Proč utrácet za vakcíny pro ty, kteří je nutně nepotřebují, a nadále tak zadlužovat náš stát astronomickými částkami. Proč vymýšlet navíc další opatření, která připomínají povinné nošení žluté hvězdy na oděvu, když jsou z pohledu naší přirozené odolnosti vůči mikroorganismům zcela mimo mísu. Není se pak čemu divit, že řadě našich spoluobčanů připadají přijímaná opatření jako, pod pláštíkem epidemie záměrné zavádění policejní totality. Totality horší než řada z nás zažila za minulého režimu.

Celý článek najdete na webu Kurýr.média

***

Najväčším vlastníkom poľnohospodárskej pôdy v USA je Bill Gates

17. 1.

Bill Gates, ktorý je štvrtým najbohatším jednotlivcom sveta a samotný sa popísal ako podivín, ktorý je známy skôr svojimi skorými programátorskými zručnosťami ako láskou k prírode, v tichosti získal 242 000 akrov poľnohospodárskej pôdy po celých USA – čo je dosť na to, aby z neho urobila najväčšieho súkromného vlastníka poľnohospodárskej pôdy v USA.

Celý článek najdete na webu Finančný trh

***

Nezávislá studie „nenašla důkazy“ o účinnosti lockdownu na zastavení šíření covidu

Zero Hedge

18. 1.

Liberálové možná budou diskutovat s Fox News nebo dokonce s republikánskými politiky. Co se ale stane, až jedna z jejich prestižních univerzit v Kalifornii přijde s nezávislou studií, která potenciálně ukáže, že jejich kolektivní reakce na covid mohla být naprosto bezcenná a ve výsledku mohla způsobit mnohem více škody než užitku? V tomto duchu může být zajímavé poukázat na to, že nová nezávislá studie ze Stanfordu zpochybňuje účinnost lockdownu a nařízení pobývat doma (což nazývají jako NPI neboli nefarmaceutická intervence) v boji proti covidu-19. Hlavním autorem studie je docent na katedře medicíny ve Stanfordu.

Celý článek ze Global Research najdete na webu Zvědavec

***

Studie potvrzuje dlouhodobou přirozenou imunitu proti Covidu-19. Vakcína není potřebná?

19. 1.

Nové studie ukazují, že přirozená imunita na koronavirus může trvat roky, což potvrzuje, že přirozená nákaza z onemocnění nabízí dlouhodobou ochranu.

Celý článek najdete na webu Otevrisvoumysl.cz

***

Nová studie poukazuje na rizika a neefektivnost nošení roušek (nejen) u dětí

20. 1.

Nová německá studie ukazuje, že děti, co denně nosily roušky, měly výrazně vyšší riziko různých problémů. Kromě toho další studie z USA zjistila, že ve státech, kde byly nařízené roušky, docházelo k většímu šíření koronaviru než tam, kde roušky nebyly povinné.

Celý článek najdete na webu Otevrisvoumysl.cz

***

Povinné respirátory? Babiš i Blatný by je chtěli zavést v MHD a v obchodech

Vojtěch Vanda

20. 1.

Vyšší ochrana, ale i vyšší cena. Premiér Andrej Babiš i ministr zdravotnictví Jan Blatný uvažují o tom, že kvůli vyšší nakažlivosti nové mutace koronaviru, která byla poprvé zaregistrována ve Velké Británii, zavedou povinné užívání respirátorů v prostorách obchodů a veřejných dopravních prostředků. Česko by tak následovalo vzor našich sousedů z Německa či Rakouska, které už toto opatření zavedli.

Celý článek najdete na webu Refresher

***

Pražský koordinátor: Dodávky od firmy Pfizer se ještě sníží

ČTK

20. 1.

Dodávky očkovacího séra firem Pfizer a BioNTech se příští týden sníží na 60 procent původně dojednaného objemu a v dalších týdnech lze počítat se zhruba 80 procenty. Na jednání zdravotnického výboru pražského magistrátu to řekl ředitel Městské polikliniky Praha a krajský koordinátor očkování David Doležil. Informace podle něj zazněly na dnešní schůzce krajských koordinátorů s národním a se zástupci ministerstva zdravotnictví.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Kuba vyrobí 100 milionů dávek své vakcíny proti covidu

20. 1.

Kuba v letošním roce vyrobí 100 milionů dávek své nové vakcíny Soberana 02 proti koronaviru, aby uspokojila svou vnitřní poptávku a požadavky jiných zemí. Vicente Vérez, ředitel Finlayova institutu, to řekl skupině novinářů na konferenci, během které absolvovali prohlídku institutu, kde se vyrábí vakcína proti COVID-19: „Reorganizujeme naše výrobní kapacity, protože po vakcíně je opravdu velká poptávka a musíme být připraveni.“

Celý článek najdete na webu teleSur

***

Expert uvedl přednost Sputniku V před jinými vakcínami

21. 1.

Ruské ministerstvo zdravotnictví schválilo změny v registračním certifikátu vakcíny Sputnik V. Výrobci se podařilo zajistit stabilitu vakcíny za podmínky dopravy a skladování tekuté formy za teploty +2 až +8 stupňů, což bylo potvrzeno expertízou. Tyto teploty jsou standardní pro skladování biologických přípravků na imunitu.

Celý článek najdete na webu Sputnik

***

Maďarsko hledá vlastní zdroje vakcín. Předběžně schválilo AstraZenecu a Sputnik V

ČTK

21. 1.

Maďarské úřady předběžně schválily očkovací látku od firmy AstraZeneca a také ruskou vakcínu Sputnik V proti nemoci covid-19 způsobované koronavirem. Uvedl to ve čtvrtek podle agentury Reuters Gergely Gulyás, vedoucí kabinetu premiéra Viktora Orbána. Uvedl také, že šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó odcestoval do Moskvy, kde má ještě ve čtvrtek o vakcíně jednat.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

***

Lídři zemí EU řeší, jak zlepšit očkování a bránit šíření mutací

ČTK

21. 1.

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na dnešní večerní videokonferenci hledají způsob, jak zabránit šíření nových mutací koronaviru a co nejméně přitom omezovat pohyb přes hranice. Političtí vůdci sedmadvacítky se rovněž pokoušejí najít cestu k co nejefektivnějšímu pokračování očkovací kampaně, která v současnosti naráží na nedostatek vakcín.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Z příběhů živnostníků mrazí: Vláda nás nechala chcípnout. Úspory jsou pryč

Martin Pleva

21. 1.

„Vláda mě a mé kolegy doslova nechala chcípnout. Už jsem o přišel o všechny úspory, utratil jsem penzijní připojištění, musel jsem si vzít úvěr na jeden milion. Žádnou pomoc jsem bohužel od státu nedostal a ani nedostanu. Nyní jezdím s náklaďákem a můj plat stačí cca na 60% nákladů a dluhů z podnikání,“ zoufá si Jakub Semerád.

Celý článek najdete na webu Deník.cz

***

Další změny v registru očkování i tabulky PES, do restaurace jen s negativním testem

Zuzana Duzbabová / ČTK

21. 1.

Ministr zdravotnictví bude navrhovat, aby aktualizovaná opatření v protiepidemickém systému PES platila od 1. února. Na dnešní tiskové konferenci řekl, že v pátek novou tabulku předloží vládě. Už dříve avizoval, že v některých stupních rizika bude možné pořádat hromadné akce pro účastníky, kteří předloží negativní test. Rozhodne o tom pořadatel. Podle dřívějších informací by s testem mohlo být také dovoleno ubytování v hotelu nebo návštěva restaurace. V současné době má ČR opatření odpovídající pátému stupni rizika, rizikové skóre je 73 a odpovídá čtvrtému stupni.

Celý článek najdete na webu Plzeňská drbna

***

Důvěra ve vládu se oproti jaru dramaticky propadla. Opatření jsou pro většinu lidí málo odůvodněná

Záviš Dobiášovský

21. 1.

Důvěra lidí ve státní instituce a vládu se drží od prosince na velmi nízkých hodnotách, podle průzkumů National Pandemic Alarm jde o jedny z nejnižších hodnot naměřených od jara. Odborníci přitom dlouhodobě poukazují na to, že důvěra souvisí s ochotou lidí poslouchat vládní nařízení. Ta však podle nedávného průzkumu CVVM většina lidí považuje za nesrozumitelně odůvodněná.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Záhada v Berchtesgadenu: Okres je tři měsíce v uzávěře, počty nakažených vůbec neklesají

Jitka Zadražilová

21. 1.

Zemský okres Berchtesgadener Land se nachází už plné tři měsíce v přísném lockdownu. V reálu to ovšem nemá absolutně žádný efekt. Oblast se potýká s vysokou mírou nákazy koronavirem. V týdenním sledovaném období je to kolem 200 nakažených na 100 tisíc obyvatel, píše server týdeníku Focus. Proč tomu tak je, nedokáže nikdo vysvětlit.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Míříme k trvalému lockdownu

Ondřej Šmigol

21. 1.

Chování vlád a neustálé oddalování momentu, kdy bude možné otevřít, je tak velmi znepokojivé. Zdá se, že se neřídí pouze epidemiologickými nutnostmi, a naplňuje se tak proroctví Adama Wagnera, britského právníka a experta na lidská práva. Wagner rozhodně nepatří k „otvíračům“ a kritikům lockdownů. Uznává, že koronavirus je nebezpečím, které opravňuje vlády využít nouzové prostředky. Zároveň si však klade otázky, jaký to bude mít vliv na následující vývoj v západních státech. V rozhovoru pro web Unherd sice mluví o Británii, ale jeho závěry lze vztáhnout i na ostatní země. Upozorňuje tak třeba, že nouzové zákony byly navrženy, aby se podle nich vládlo relativně krátké období, že dochází k převrácení principu „co není zakázáno, je dovoleno“, že je potřeba důsledně dbát na vyvažování práva na život a na shromažďování, a upozorňuje, že dočasné nouzové zákony mají tendenci stát se trvalými.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Slovensko: Koronatotalita a testovací mafie v praxi

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
22. 1. 2021 10:54

Kuriozita 21.21.21.
V Polsku byla zaregistována další mutace co co vida! Říká se jí česká.
To bychom si měli považovat. Mutace se svěřují jen otestovaným a nejblbějším. Ti také ze všech nejdříve ohlásí státní bankrot a definitivní splnění cílů koronapětiletky.

fajt
fajt
22. 1. 2021 11:04

tož fajn, další civilizační problém, který opičák pouze ( možná) přežije a vůbec nevyřeší – další zářez na pažbě moudra a rozumu, který hlásí, že je naprosto zbytečný a rád by se přetavil v něco potřebnějšího, třebas v třetí ruku, aby při práci pro práci měl větší svobodu pro vlastní onanii. ..)

orinoko
orinoko
22. 1. 2021 11:12
orinoko
orinoko
22. 1. 2021 11:29

Dokud tato fašistická vláda, která se tváří jako tragédie MACH 50, nezavře držku těm nejdebilbějším reklamám v televizi, tak je v koroně velmi kuriozně a tragikomicky. Máme cestovat maximálně do 15 km, ale přitom jedou vesele reklamy na roznášku covida za hranice běžných dnů. Dokud tato vláda apartheidu nezarazí až do odvolání tzv. cenové akce ve všech chrámech konzumu, tak jen de facto podporuje roznášku covida do konkrétních okruhů, aby toto šíření mohlo zdůvodňovat smrdutého psa se slintavkou a vzteklinou občana Babáka. Dokud tato vláda NWO nezreguluje debilitu konzumu do akceptovatelné úrovně, tak ve skutečnosti pracuje na státním bankrotu ve… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 1. 2021 13:58
orinoko
orinoko
22. 1. 2021 14:07
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 1. 2021 17:14

Ono by to patřilo spíš pod jiný článek, ale tothle je reakce na Martinu.

Obsáhlý článek – rozbor na D-FENS přesně k tomuto tématu.
http://dfens-cz.com/twitter-trump-a-parler-problem-neni-udajna-cenzura-nybrz-monopol/

Ctělo by se říci „nějaká veřejnoprávní síť“ … ale s tím termínem my u nás máme svoje boihaté zkušenosti.

PS
Co mi vadí na OM je to, že nikdy opravdu nevím a obvykle ani netuším, za co je příspěvek v „karanténě“. Když už tedy o tom přide celkem zbytečná informace mailem, tak by tam tedy také mohla být nějaké vyznačení co bylo ve slohové práci špatně.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 17:41

Martina mě překvapila. Tyto věci já už na YT nemusím vyhledávat. Přihlásím se a pokud neodklepnu nějaký bezprotřední záměr, tak mi nasype několik témat. A takhle to pak postupuje hlouběji. Dneska jsem objevil písničku, kterou jsem neznal ani tehdy. A zpěvačku jsem hned vůbec nepoznal. Doba , kdy ženské měly v podpažďákovicích /výraz jedné mojí bývalky/ ještě bobra. Cudný striptýz.
Martina vůbec nestárne.

https://www.youtube.com/watch?v=8mMRQZ6tj9A

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 1. 2021 20:54

Jo v těch dobách totiž zpěváci museli mít hlas a museli umět zpívat. Myslím, že pořád vzniká dobrá muzika. Jen zpěvák nebo zpěvačka musí umět, mít hlas a nebát se zpívat. A muzikanti to nesmím kazit – tedy musí hrát s citem k hlasu a ne nutit zpěvačku zpívat do „dechovky“. Jak se u nás děje velmi často. Jako úplnej amatér chytám muiziku z radia a co se mi líbí, tak si do PC nebo do mobilu stáhnu název – a pak se občas docela divím … :-) Třeba … https://www.youtube.com/watch?v=FUBSFzUp924 nebo – úplně něco jiného https://www.youtube.com/watch?v=vIoxrzjerA8 No jednu stálici… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 21:16

A ještě jednu romantiku na dobrou noc …
https://www.youtube.com/watch?v=w46bWxS9IjY

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 21:41

Znám. To mám stažené myslím v sekci – Oblíbené, nebo – To má duši, nebo Soft.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 21:16

Končita Buřt není špatná, ale s obrazem mám problém. Kamarád mi popisoval některé věci v USA. Nedá se tomu říkat ani exotika. To druhé jde taky a Pink je jasná. Ta se v písničce obrátila na prezidebila USA , jestli ví, jak to vypadá dole. Podobně jako Nohavica. A tohle jsem na You Tube propašoval já. Byl jsem na jejich koncertu. Jsou vnímáni jako extrémisté.

https://www.youtube.com/watch?v=H6FThSGPpKs

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 1. 2021 22:36

Ještě jsem to zapnul. – ještě jeden poznatek k tomu zpěvu. To je jako se ženskýma. Vždycky mě udivovaly Italky – co je na nich tak extra. Jasně vždy něco blýskavýho, ale oblečení většinou v podstatě jednoduché. A tak dlouho jsem na ně koukal, až mi to došlo. Ony jsou pěkné a sebevědomé (bez ohledu na věk) samy od sebe a to oblečení to jen podtrhuje. Otevřeně řečeno ženská musí mít charisma i bez šatů. A to ony mají. Oblečením se tomu dá jen trochu pomoci – nebo hodně zkazit.     Stejně tak by zpěvák měl umět zazpívat A Capella. (tohle… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 17:47

A takhle to vypadá dál. Vyhledal jsem a nalezl předložené. Nádhera. To jsem neslyšel asi milion let. A je to takové aktuální.

https://www.youtube.com/watch?v=-6z60tZD1J4

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
22. 1. 2021 17:56

A opět jsem to neznal. Vypadá to zajímavě. Ale je to celý film. Už tehdy jaksi tušili svoje. Ačkoli to natočili v jiných souvislostech.

https://www.youtube.com/watch?v=lMChj4Zg9q0

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
22. 1. 2021 21:47

Jo s pohledem na Conchitu mám taky vážný problém, ale třeba tohle mě fakt překvapilo, že to je taky ono (neurčité pohlaví) :-)
To je tak, dyž jeden poslouchá rakušáky … :-

https://www.youtube.com/watch?v=cWXZTx1tm4k&list=RDt28CQFwMf_g&index=20

A ještě jeden duet z úplně jiného soudku – když to kapela zpěvákům nekazí (ani jako to celý orchestr nezkazil Rodovi).
https://www.youtube.com/watch?v=v-qcAlz_dCE&list=RDv-qcAlz_dCE&start_radio=1&t=336

Bety
Bety
22. 1. 2021 16:34

Velmi dobré vysvětlení od imunologa Šinkory týkající se T buněk a B buněk, přestože pro starší 65ti let není zrovna optimistické. Také grafy týkající se úmrtí ve srovnání s minulými roky by měl vidět každý, kdo se třese strachy. Ovšem na rozhodnutí vlády to vliv mít nebude, protože nikdy nepřiznají, že rozhodovali a rozhodují na základě pochybných expertíz a expertů, napáchané škody by je všechny odrovnaly. A vládnout vystrašeným je tak pohodlné!!!… a také výhodné, že? Ovšem názor vyjádřený v článku , že farmaceutické firmy jsou v dodávání nedostatečně testovaných vakcín běloskvoucí jehňátka, která zcela pochopitelně odmítají nést odpovědnost a… Číst vice »

PPK
PPK
23. 1. 2021 9:17

Martin Luther prý kdysi napsal: Medicína dělá lidi nemocnými, matematika smutnými a teologie hříšnými. Zdá se, že tam ještě chybí politika. I ta lidi dělá nemocnými, především důvěřivou blbostí a nerozhodností, důsledně se postavit proti vyděračsky totalitním manipulacím elit – majitelů moci a zdrojů mzdy. Funguje to jednoduše: Když se nedáš očkovat a následně 3x týdně do nosu testovat, budeš propuštěn. Vím to z první ruky v rodině. No a mladí, zvyklí žít půjčkami a bez úspor, poslechnou. Roušky ale elity nevyžadují po dětech a bláznech. Řekli by pravdu, že Král Kapík je nahý.

fajt
fajt
Reply to  PPK
23. 1. 2021 9:25

ono by se dalo docela jednoduše říci, že covid ( nebezpečí a odklonění musí být vždy reálné) má maskovat masívní ekonomickou ( i lidskou) krizi kapitalismu, teď to můžou viníci hodit na pandemii ( že u toho zase umírají lidé těm nahoře ale vůbec nevadí, ba naopak, chrochtají u toho blahem) – ale globální válka je stále ( ještě více) ve hře, teď se teprve rozjíždějí kola přípravy a nevratných kroků, které nenávist a podlost posunují do krutého levelu. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
23. 1. 2021 10:51

Ke krizi kapitalismu – zdá se, že Bill Gates přesunuje svůj majetek od zelených papírků k něčemu solidnějšímu (půda). Ten vždycky věděl, na které straně je krajíc máslem namazaný.

orinoko
orinoko
23. 1. 2021 14:52

…“ Než boj s covidem v současné mutagenní formě vyhrajeme, tak vláda stát přivede zu grunt. Když je příjem těžce pod potřebou denní funkčnosti, navíc je zbytek zatížen placením výpalného za držhubovné, tak jaký asi bude logický následek? Jediné h@vno v této zemi NATO neumí odpovědět. A ani se o tom nehodlá bavit. Jedeme snad nějaké perpetuum mobile? Která domácnost si něco takového může dovolit? Osobně neznám žádnou. Vítězným tažením za ochranou životů na konci cesty zabili celý život několika generacím na začátku jejich cesty? Které h@vno si tohle zodpoví? A odpovědnost je už teď jasná. Falšuje se všechno, co… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  fajt
24. 1. 2021 12:30

Co k tomu dodat? Ano, takhle nějak funguje demokracie. Systém, ve kterém je právo povýšeno nad morálku a spravedlnost. A kdo to právo vymýšlí? To můžeme vidět denně v TV bedně. DEMOKRACIE!!!!

fajt
fajt
Reply to  Dolmen
24. 1. 2021 14:04

těžký klientismus má v demošce přednost, úřád chrání systém, pak své úředníčky a nakonec musí poctivě vysát svůj rozpočet na doraz a ještě udělat sekeru … beru to tak, že dnes je to vše o lidském faktoru, všichni jsou zranitelní a všichni mají slabé místo, nakonec stát je pouhý projekt, ošklivá fabrika, kde platí gravitační zákon silnějšího ( tak si to tady nechala nastavit i mlčící většina), či spritnějšího, sounáležitost a spolupráce jsou už prázdné pojmy, se kterými mlátí sprostý lid nejvíce propaganda … čtěte pozorně Machiavelliho a budete mít praktickou příručku jak fungovat ( a přežít) v dnešním orwellovském… Číst vice »