Pel-mel o Covid-19: (díl 46.)

 

Takhle se posiluje imunita…

Zdroj: https://es-es.facebook.com/pg/aptchess.ru/posts/

***

‚Hermeticky uzavíráme zemi.‘ Izrael ruší veškeré lety, poprvé v historii zakáže imigraci židů ze zbytku světa

ČTK

24. 1.

Izrael zruší od pondělních 23.00 SEČ do 31. ledna veškerou osobní leteckou dopravu na svých letištích ve snaze zpomalit šíření nového koronaviru. Informoval o tom v neděli list Haarec, podle nějž na izraelských letištích nebudou moci přistávat letadla zahraničních aerolinek. Opustit zemi v tomto období bude rovněž možné jen za výjimečných okolností.

Celý článek najdete na webu iRozhlas

***

Drsný protest proti opatřením v Kodani, demonstranti oběsili a spálili figurínu s podobou premiérky

ČTK

24. 1.

Zhruba 1000 demonstrantů vyšlo v sobotu večer do ulic dánské metropole Kodaně na protest proti opatřením, která mají zabránit šíření koronaviru. Převážně klidný protest přerostl posléze v nepokoje, při kterých policisté pět lidí zadrželi.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

V úterý 26.1. posíláme dopisy proti Lockdownu (který nikoho nechrání a všechno zabíjí)

Jan Mrcasik

25. 1.

Zítra by mělo co nejvíce lidí poslat politickým stranám dopis, že pokud se okamžitě nezačnou chovat přiměřeně, nezruší Lockdown a neotevřou maloobchod, slibujeme jim že je nezvolíme a namísto nich to hodíme komukoli, kdo ty hysterické, kontraproduktivní a škodlivé nesmysly zruší. Pokud na stranických sekreteriátech přistane 100,000 dopisů, znamená to půl tuny papíru garantujícího ztrátu volebního hlasu a propad ve volbách. Překoná 100,000 lidí svou lenost a výmluvy?

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Tak které další údaje jsou vylhané?

Jindřich Kulhavý

25. 1.

Na hru s čísly jsme v minulosti upozorňovali několikrát. Uměle tvořené seznamy a počty měly vzbuzovat děs a hysterii, které by napomohly následné manipulaci se stádem. Vzhledem k tomu, že jde o globální postup, kterého se však momentálně drží především Izrael, Evropa, Austrálie a část Spojených států, je velmi pravděpodobné, že jde o systémově vytvořený návod na použití virové pandemie. I o tom mluvíme již rok a bylo by tedy zajímavé vidět, co se v uvedeném manuálu ještě plánuje. Ekonomika je na dně, velká část středné třídy na kolenou, politická garnitura se sjednotila ve svých názorech a táhne v tomto směru za jeden provaz, a když už se někdo postaví, u nás například poslanec Volný, je velmi rychle umlčen a vyloučen z klubu vyvolených.

Celý článek najdete na webu Pravý prostor

***

Lékař reprezentantů: Až 15 procent sportovců má po covidu následky

ČTK

25. 1.

Deset až patnáct procent profesionálních sportovců má po prodělaném covidu-19 dlouhodobější následky, vyplývá ze zkušeností šéflékaře Centra zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace Jaroslava Větvičky. Řádově se jedná o desítky sportovců. Není jasné, zda se dokážou vrátit na výkonnostní úroveň z doby před onemocněním.

Celý článek najdete na webu Sport.cz

***

Európska komisia chce sprísniť cestovné obmedzenia, cieľom je zastaviť nové varianty koronavírusu

SITA

25. 1.

Európska komisia (EK) v pondelok navrhla, aby členské štáty Európskej únie (EÚ) zaviedli viac cestovných obmedzení v boji proti šíreniu nových variantov koronavírusu, no zabezpečili hladký pohyb tovaru a pracovníkov naprieč hranicami.

Celý článek najdete na webu FinReport.sk

***

Francúzsko zakázalo nosenie niektorých látkových rúšok

Info.sk, TASR

25. 1.

K tomuto nariadeniu zverejnenému v piatok vláda podľa ministra zdravotníctva Oliviera Vérana pristúpila po odporúčaní odborníkov. „Rada pre verejné zdravie rovnako ako ja odporúča, aby Francúzi nenosili rúška, ktoré si vyrobili doma,“ uviedol Véran. Odporúčanie sa podľa neho týkalo aj priemyselne vyrábaných látkových rúšok s nižšími filtračnými vlastnosťami, ktoré patria do takzvanej druhej kategórie. Ako pripomína The Guardian, látkové rúška prvej kategórie filtrujú 95 percent častíc o veľkosti tri mikrometre, zatiaľ čo tie v kategórii dva filtrujú iba 70 percent. Naopak chirurgické rúška filtrujú 95 percent týchto častíc a respirátory typu FFP2 filtrujú 94 percent ešte menších častíc s veľkosťou len 0,6 mikrometra.

Celý článek najdete na webu Info.sk

***

Rakušané musí nově nosit respirátory, jejich cena spadla ze 7 eur na nulu

Filip Harzer

25. 1.

Zatímco v Česku se o povinnosti nošení respirátorů třídy FFP2 stále vede debata, v Rakousku nové pravidlo platí od pondělí. Jejich cena během několika týdnů klesla ze 7 eur na desítky centů, některé obchody je nabízí i zdarma.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Česko neuvažuje podle Blatného o nákupu vakcíny mimo smlouvy EU

ČTK

25. 1.

Česko podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) neuvažuje o nákupu vakcíny proti novému koronaviru mimo společné smlouvy Evropské unie. Žádná jiná vakcína kromě látek od firem Pfizer/BioNTech a Moderna zatím podle něj není pro EU schválena. Pokud by byla, bylo by možné uvažovat i o její distribuci v ČR. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes Českému rozhlasu (ČRo) naopak řekl, že Česko bude uvažovat o nákupu vakcíny mimo EU.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Vakcína Moderna COVID-19 (mRNA-1273): Co potřebujete vědět

26. 1.

Zatímco těhotenství vystavuje ženy vyššímu riziku závažného COVID-19, použití této vakcíny u těhotných žen se v současné době nedoporučuje, pokud jim nehrozí vysoká expozice (např. zdravotničtí pracovníci). Jedinci s anamnézou těžké alergické reakce na kteroukoli složku vakcíny by neměli tuto ani žádnou jinou vakcínu mRNA užívat. Přestože se očkování u starších osob doporučuje kvůli vysokému riziku závažného COVID-19 a smrti, měly by být individuálně hodnoceny velmi křehké starší osoby s předpokládanou délkou života kratší než 3 měsíce. Vakcína by neměla být podána osobám mladším 18 let, dokud nebudou k dispozici výsledky dalších studií.

Celý článek najdete na webu WHO

***

Čarnogurský ml.: Život po COVIDe bude iný

Ján Čarnogurský ml.

26. 1.

Život po covide by mohol byť rovnaký ako pred covidom. Ale nebude. Predovšetkým ľudské práva ako ich poznáme budú potláčané na neurčito a vlastníctvo vecí, najmä nehnuteľností, nebude samozrejmosť. Práve sa začalo Svetové ekonomické fórum, ktoré sa každoročne stretáva v Davose vo Švajčiarsku. Jeho zakladateľ naznačil, ako sa má svet v najbližších mesiacoch vyvíjať

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Ředitelka AstraZeneky pro ČR popřela informace německých médií, že vakcína nechrání staré

Alex Švamberk

26. 1.

Oxfordská vakcína od firmy AstraZeneca chrání lidi starší 65 let jen s osmiprocentní účinností, tvrdí německá média. Společnost to ale rezolutně odmítá, nízká účinnost je podle ní pouze po podání první ze dvou dávek. Ředitelka zdravotní péče firmy AstraZeneca pro ČR Jarmila Dolečková to popřela. AstraZeneca navíc oznámila výrazné zkrácení dodávek pro země EU. Ta žádá vysvětlení a hrozí naopak přiškrcením dodávek konkurenční vakcíny Pfizer/BioNTech do Spojeného království.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Irán schválil ruskú vakcínu Sputnik V

TASR/HSP

26. 1.

Irán schválil ruskú vakcínu Sputnik V proti novému druhu koronavírusu. Oznámil to v utorok iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf, ktorého citovala tlačová agentúra AFP. Podľa nej ide o víťazstvo pre Moskvu, ktorá sa usiluje o posilnenie svojho geopolitického vplyvu v danom regióne

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Covidový tunel v ČR: Ministr zdravotnictví odpálil bombu, že jeden covidový test v ČR hrazený státem stojí téměř 6 000 korun, v přepočtu 230 EUR a pouze jedna třetina obětí z oficiální statistiky opravdu zemřela na Covid-19 v přímé souvislosti!

Vedoucí kolotoče

26. 1.

Všechno ostatní jsou “nafoukanci”, jak se mezi řediteli českých nemocnic říká zemřelým, kteří nafukují covidovou statistiku a jsou do systému hlášeni jako oběti covidu, ale ve skutečnosti zemřeli na něco jiného, třeba autonehodu! O nafukování čísel jsme psali už před půl rokem, byla to prý konspirace, teď je to už najednou realita a věc bude vyšetřovat poslanecká sněmovna!

Celý článek najdete na webu AE News

***

Úmrtnost v Česku roste nejvíc od 2. světové války, doba dožití rekordně klesla, říká demografka Hulíková

Čestmír Strakatý

26. 1.

Na covid umírají lidé i po tom, co byli propuštěni z nemocnice nebo byli negativní, může jít až o třetinu úmrtí, která není ve statistikách, říká demografka Klára Hulíková. Je to podle ní druhá strana k výroku ministra zdravotnictví Blatného, který mimo jiné zmínil, že přímo na covid zemřelo 30 % z vykázaných obětí a že ve statistice jsou i pozitivní oběti autonehody. V roce 2020 zemřelo asi o 14 % lidí víc než v roce 2019, to je 16 tisíc mrtvých, tento rok bude v naší historii vždy vyčnívat, říká demografka Klára Hulíková. Doba dožití za loňský rok klesla nejvíc od druhé světové války. Pro ženy se zkrátila o rok, pro muže o 1,2 roku. Vrátili jsme se tak o deset let zpět. To není srovnatelné s žádným poklesem za posledních 75 let. Loňská úmrtnost není srovnatelná ani s žádnou chřipkovou epidemií.

Celý článek najdete na webu Reflex.cz

Stanův komentář: Takhle se pracuje s daty, paní demografko?

***

Náměstek izraelského ministra zdravotnictví: Důvodem pro vysokou úmrtnost na Covid je britská varianta

26. 1.

„Nesledujeme takový pokles smrtnosti, v jaký jsme doufali, a důvodem je nepochybně šířené britské varianty,“ řekl v úterý ráno v interview pro armádní rozhlas náměstek ministra zdravotnictví Yoav Kisch. Podle Kische bylo od včerejška nově diagnostikováno 8 571 pacientů, 9,8 % pozitivních testů ze všech uskutečněných a Izrael má teď 1 150 pacientů v kritickém stavu. „Pokud bychom nebyli v lockdownu, byla by tu právě teď panika a měli bychom mnohem vyšší čísla,“ řekl Kisch během interview a dodal: „Včera jsme se obrátili na ministerského předsedu s požadavkem, aby byl lockdown prodloužen.“

Celý článek najdete na webu The Jerusalem Post

***

V zariadení Arcus v Košiciach zomrelo na COVID-19 v priebehu týždňa 16 klientov. Pilotné očkovanie pre nepriaznivú situáciu prerušili

TASR/HSP

26. 1.

Podľa vedenia zariadenia sa nový koronavírus v ňom objavil napriek zavedeným prísnym opatreniam. Počas soboty (23. 1.) boli testovaní PCR testami všetci klienti, ako aj zamestnanci zariadenia, ktorí mali dovtedy negatívne testy, a čaká sa na výsledky. Faktom tiež je, že práve v tomto zariadení sa začalo s pilotným očkovaním proti Covid-19, a to len 19. januára tohto roku. Druhým zariadením v rámci pilotného očkovania bola DSS-ka v košickej mestskej časti Barca. Očkovanie kvôli nepriaznivej situácii v zariadení Arcus po pár dňoch prerušili. Nie je jasné, či kompetentní medzi očkovaním a húfnym umieraním klientov vidia nejakú súvislosť.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Index PES klesl na 68: Česko se již 13 dní drží ve čtvrtém stupni, ač dál platí pátý

ČTK, Veronika Dočkalová

26. 1.

Index protiepidemického rizika PES klesl k dnešku o jeden bod na 68 bodů. Ve čtvrtém z pěti stupňů rizika je 13 dní, v zemi ale stále platí pátý stupeň. Z kritérií, z kterých se index vypočítává, mělo vliv na bodové ohodnocení zlepšení čtrnáctidenního průměru nakažených na 100 000 obyvatel.

Celý článek najdete na webu Extra.cz

***

Výsledky celoplošného testovania dokázali potrebu zrušenia všetkých opatrení, tvrdí advokátska kancelária Weis & Partners

26. 1.

Prečo? Z jednoduchých dôvodov.

Predbežné čísla hovoria o priemernej pozitivite 0,8 percenta. Klinická špecificita použitých testov je mierne pod 99 percent. To znamená, že pri otestovaní veľkého množstva populácie správnym spôsobom podľa návodu a odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre daný produkt by ste sa mali za každých okolností dostať k číslu vyššiemu ako je doplnok k číslu 99 percent. V praxi to pri dodržaní všetkých postupov znamená, že od počtu pozitívnych prípadov odpočítate cca 1 percento tzv. falošne pozitívnych prípadov (bližšie informácie o použitých testoch nájdete TU).

Celý článek najdete na webu Infovojna

***

V Taliansku padla vláda, Conte odstúpil z funkcie

TASR/HSP

26. 1.

Taliansky premiér Giuseppe Conte odstúpil dnes z funkcie v súvislosti s politickou krízou vo svojej krajine, informovali agentúra AFP a DPA.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

VIDEO: V Holandsku sa ľudia búria proti korona-opatreniam. Polícia zadržala vyše 150 odporcov zákazu vychádzania

26. 1.

Pouličné nepokoje, ktoré sa v asi desiatich holandských mestách odohrali v nedeľu, označila polícia za najhoršie za posledných 40 rokov. Holandská polícia zadržala v noci na utorok viac ako 150 ľudí, ktorí sa zišli na protestoch proti zákazu nočného vychádzania zavedenému cez víkend v rámci sprísnenia opatrení proti šíreniu koronavírusu. Ako informovala agentúra DPA, v centrách viacerých miest v Holandsku – vrátane Amsterdamu, Haagu a Rotterdamu – sa v pondelok večer, krátko pred začiatkom zákazu nočného vychádzania, zhromaždili stovky, prevažne mladých, ľudí. Podobné protesty sa konali už aj v sobotu a nedeľu.

Celý článek najdete na webu Infovojna

***

***

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JanDrda
JanDrda
27. 1. 2021 21:08

Pfizer ruší / údajně snižuje výkon distribuce, údajně z důvodu rozšiřování kapacity. Prdinec, pane domácí. Vybírá si rychlou nebo pomalejší smrt. Problémem nejsou nežádoucí účinky a nesmyslné podmínky skladování vakcíny s nimiž první souvisejí. Zásadním problémem zřejmě je celkový pokles účinnosti mRNA vakcíny při tak rychle mutujícím viru. Jak rychle virus mutuje, tak rychle nebudou schopni technologicky (asi ani laboratorně) aktualizovat jeho „tykadla“. V případě vektorových (rAd5, rAd26) vakcín je takový problém malý, ale také je. Podobně chřipkové viry. A klasické vakcinaci pořád patří budoucnost. AstraZeneca jsou vyčúranější. Sichrují to ruskou vakcínou. Zatím jen druhou dávkou, ale pro 150% jistotu… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  JanDrda
28. 1. 2021 9:11

A možná ve Pfizeru museli velkou část té rychlokvašky zlikvidovat, protože se jim v ní namnožilo něco, co si distribuovat přece jen netroufnou??

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 1. 2021 10:25

„Čínští lékaři začali brát výtěry k testování koronaviru REKTÁLNĚ: podle jejich názoru je tato metoda přesnější než jiné.“
https://ria.ru/20210128/mazok-1594895277.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
Není to fórek :-))))comment image 

orinoko
orinoko
28. 1. 2021 13:05
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 1. 2021 13:16

Reklama-doporučení pro ty, kteří váhají se sexem s uprchlíky: comment image
Nepamatuji si žádnou takovou kampaň pro ty, kteří prchali na západ za železnou oponou. Časy se mění, touhy zůstávají.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
30. 1. 2021 10:38

Ono to práskne – „Dříve než si myslíte“:

„Stát zruší polní nemocnici v Letňanech, kterou nikdy nepoužil. Jen pronájem ploch stál 51 milionů…
Polní nemocnice v pražských Letňanech vystavěná kvůli epidemii bude zrušena. Na páteční tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Smlouva na pronájem prostoru by měla skončit k 6. únoru. Záložní nemocnice v Brně nadále zůstane. Náměstek ministra Vladimír Černý uvedl, že zrušení nemocnice v Letňanech navrhl proto, neboť její udržování považuje při nedostatku zdravotnického personálu za neúčelné.“
No comment.