Pel-mel o Covid-19 (díl 7.)

Venezuela ohlásila účinný lék proti COVID-19

Venezuelský prezident Nicolas Maduro oznámil objev vysoce účinné léčby schopné eliminovat COVID-19. Lék bude předložen Světové zdravotnické organizaci (WHO) k certifikaci. Léčba založená na molekule zvané TR-10 byla navržena venezuelským institutem pro vědecký výzkum (IVIC), který na léčbě pracoval posledních šest měsíců.

Celý článek najdete na webu teleSur

***

Pražská nemocnice pod útokem hackerů! Falšují výsledky testů

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze čelí útoku hackerů. Informovala o tom na svém webu i facebookovém účtu. Hackeři podle vyjádření nemocnice rozesílají falešné výsledky covidových testů, a to i těm, kteří na nich vůbec nebyli.

Celý článek najdete na webu TN.cz

Stanův komentář: Záhada rozluštěna! Proč by to asi ti hackeři dělali, nevysvětleno…

***

Rozbor metodiky vykazování úmrtí na Covid-19: Někdo by měl jít hned do tepláků

František Závora

Při každém úmrtí lékař vyplňuje lejstříčko s názvem List o prohlídce zemřelého. Takzvaný LPZ má část římskou I. kde se uvádí sled patologických dějů, které bezprostředně vedly ke smrti. Římská II. potom obsahuje výčet komorbidit, tedy současně se vyskytujících onemocnění nebo patologických stavů, které se na smrti mohly, ale také nemusely podílet. Hodnocení, do jaké míry se komorbidity na smrti skutečně podílely, je samozřejmě vždy více či méně subjektivní, je to spíše úvaha “co by bylo, kdyby, anebo taky ne”. Příčinu smrti víme totiž vždy jen s určitou dávkou pravděpodobnosti, leda bychom kontinuálně monitorovali zhruba jeden bilion chemických reakcí v organismu a o všech měli detailní přehled až do finálního okamžiku, což se zatím rutinně nedělá.

Na vyplňování elpézetka v době koronavirové existuje detailní metodika Ústavu zdravotnických informací a statistiky, potažmo ministerstva zdravotnictví. V zásadě se jedná o čtyři možné scénáře:

1) Osoba zemřela bezprostředně na dechovou tíseň v důsledku virového zápalu plic s prokázaným SARS-nCoV-2. V části I. formuláře LPZ je to zapsáno (s vyznačením kauzality) takto: COVID-19 s laboratorním průkazem původce → virová pneumonie → respirační selhání. Část II. zůstává prázdná.

2) Osoba zemřela na selhání jiné orgánové soustavy, ke které ale s vysokou pravděpodobností došlo právě na základě virového zápalu plic. V části I. formuláře LPZ je to vyjádřeno nějak takto: COVID-19 s laboratorním průkazem původce → virová pneumonie → selhání ledvin. Část II. zůstává prázdná.

3) Osoba zemřela na dechovou tíseň na základě virového zápalu plic, ale se současným výskytem komorbidit, které se mohly ale nemusely na smrti podílet. Nedá se s jistotou říct, že pokud by komorbidity nebyly, pacient by přežil, a nedá se ani říct, do jaké míry se komorbidity na smrti podílely (je to přesně v rozmezí někde mezi 0% a 100%). V Části I. LPZ bude: COVID-19 s laboratorním průkazem původce → virová pneumonie → respirační selhání, v Části II. bude například hypertenze, diabetes, nebo generalizovaný nádor.

4) Osoba zemřela na nějakou jinou nemoc, a měla jen mírné příznaky čínské chřipky anebo byla bez nich, jen u ní došlo k laboratornímu záchytu viru, avšak to samo o sobě by nejspíš ke smrti nevedlo. V Části I. LPZ najdeme něco jako: Nádor jater → selhání jater → rozvrat vnitřního prostředí. V Části II. potom najdeme COVID-19, původce laboratorně prokázán.

Je evidentní, že problematické jsou zejména poslední dva případy, kdy u prvního nemůžeme kvantifikovat míru, s jakou se covid na smrti podílel, a z druhého implicitně vyplývá, že covid se na smrti podílel buďto málo, nebo vůbec.

A teď: Které z těchto kategorií myslíte, že jsou uváděny v oficiálních statistikách ministerstva zdravotnictví jako “úmrti v souvislosti s covidem” (ale médiemi je to potom široce překládáno jako počet úmrtí na čínskou chřipku)?

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

COVID-1984: Příbalový leták antigenních testů, se kterými se celoplošně testuje na Slovensku, obsahuje zarážející nesrovnalost!

Jihokorejský výrobce SD Biosensor totiž v letáku upozorňuje, že testy jsou určeny pouze pro pacienty s prokazatelnými příznaky onemocnění Covid-19 a důrazně upozorňuje, že testy neumí potvrdit nebo vyloučit onemocnění, slouží jenom pro klinickou referenci! Výrobce upozorňuje, že nejde o diagnostický přípravek k určení onemocnění, ale pouze o referenční nástroj pro určení rodin virů SARS všech druhů, testovací sada totiž označuje pozitivně i lidi s kmenem SARS-Urbani z roku 2003, kterým může být světová populace již dávno promořena!

Celý článek na webu Aeronet

***

Čau lidi, co je todle za projev?

Hlavní problém je, předsedo vlády, že my tady nejsme zaměstnanci z Kosteleckých uzenin, co neplní plán ve výrobě sójových prasat. Takže se nenecháme takhle prcat. Možná tímhle způsobem komunikujete s plukovníkem Prymulou, když jste každý byl u nějaké silové složky, ale na mně tohle nefunguje. Já jsem svobodný občan země, kterou mám rád a vím, kdo jí dělá ostudu.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Smrtící dezinformace o covidu-19 od českých lékařů, vědců a jiných „expertů“

Níže publikujeme galerii neuvěřitelně tupých a neinformovaných, zdravotně nebezpečných výroků českých lékařů, vědců a „expertů“, kteří systematicky bagatelizovali vážné nebezpečí koronavirové pandemie… Ohromující je mimo jiné i skutečnost, že tito „lékaři“ a „vědci“ zjevně vůbec nesledují mezinárodní odbornou literaturu o covidu-19, ani nečtou seriozně pojaté vědecko-populární články v denících, jako jsou Washington Post či New York Times, nebo Guardian nebo libovolné kvalitní německé noviny. Jak je možné, že jsou takto neinformováni?

Celý článek najdete na webu Britské listy

Stanův komentář: Velebme pána, že máme Britské listy, jejichž autoři a editoři čtou WP, NYT a Guardian a tím pádem se nikdy nemýlí

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments