Pel-mel o Covid-19 (díl 9.)

K situaci s koronavirem v Německu

Irena

12. 10.

V německých médiích se informační pole začíná otáčet asi od konce září, začátku října. Najednou se objevila spousta reportáží zpochybňujících vážnost počtu nových infekcí, tedy pozitivně otestovaných lidí na ústředních televizních kanálech a vůbec v médiích. Najednou začínají dávat prostor kritikům vládních opatření, která jsou stále zpřísňována s oporou na růst počtu nakažených. Týdně se dělá asi jeden a půl miliónu testů, takže se nějací pozitivní vždy najdou.

Celý článek najdete na webu Fórum KOB

***

Plošné testovanie je aj skúškou odolnosti voči dezinformáciám

27. 10.

Logistická operácia, ktorá na Slovensku nemá obdoby, už prebehla v prvých okresoch. Dávno predtým však začala pracovať na plné obrátky aj mašinéria hoaxov a dezinformácií, ktorá sa snaží snahu vlády sabotovať.

Celý článek najdete na webu Antipropaganda.sk

***

Slovenská lekárska komora: Úmrtnosť covidu je na úrovni chrípky

Marcela Hoffmannová

28. 10.

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) MUDr. Marian Kollár vyzval vládu SR, aby ešte raz zvážila plánované celoplošné testovanie na nový koronavírus. Na dnešnej tlačovej konferencii požiadal vládnych predstaviteľov, aby si sadli za stôl s odborníkmi a prerokovali ďalšie kroky. Na stretnutí prezentovali aj dokumenty, ktoré sme publikovali včera a dnes: metaštúdiu WHO a závery štúdie FN Motol o spoľahlivosti antigénových testov. Zdôraznili aj skutočnosť, že ak je niekto pozitívne testovaný, neznamená to, že je infekčný. Má len pozitívny test. A tvrdenie, že testami sa vychytávajú infekční ľudia, označili za klamstvo. Opierajúc sa o multicentrickú štúdiu WHO, ktorá úmrtnosť covidu vyčíslila na 0,2%, prezentovali záver, že úmrtnosť covidu je na úrovni chrípky.

Celý článek najdete na webu Zem a Vek

***

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska nesúhlasí s plošným testovaním

Marcela Hoffmannová

29. 10.

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) s hlbokým znepokojením sleduje stupňujúce sa napätie, neodbornú diskusiu a polarizáciu spoločnosti spôsobenú zámerom Vlády SR vykonať v dňoch  31.10. a 1.11.2020 celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska antigénovými testami na COVID-19. Ministerstvo zdravotníctvo SR sme opakovane upozorňovali na nedostatky pri realizácii krokov v boji s COVID-19. Hlas odbornej verejnosti, žiaľ, doteraz nebol Vládou SR vypočutý. Nenahradia ho vojaci ani policajti.

Celý článek najdete na webu Zem a Vek

***

Adam Vojtěch se vyjádřil k plošnému testování, k Prymulovi i praktikám Andreje Babiše

Digital Plus

29. 10.

Vystudoval práva, mluví třemi jazyky a kromě toho, že prošel pěveckou talentovou soutěží, stal se nejmladším ministrem zdravotnictví v historii. Z vládní funkce však odešel a zůstal poslancem. Co Adam Vojtěch dělá dnes a jak hodnotí působení v Babišově vládě?

Videorozhovor s bývalým ministrem zdravotnictví najdete na webu Seznam Zprávy

***

Zamestnávatelia protizákonne a protiústavné hrozia zamestnancom odmietajúcim test na Covid-19. Odborári odsudzujú sankcionovanie a vyzývajú nepostihovať ľudí za svoje rozhodnutie

29. 10.

Celoplošné testovanie nariadené Matovičovou vládou vyvoláva čoraz väčšie pobúrenie nielen u ľudí a v právnickej verejnosti, ale ozývajú sa aj odborári.

Celý článek najdete na webu Infovojna

***

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARPA, část 1

Whitney Webb

30. 10.

Technologie vyvinuté kontroverzní agenturou amerického ministerstva obrany DARPA nabraly díky současné koronavirové krizi čerstvý vítr do plachet. Jen málo pozornosti je však věnováno postranním motivům organizace pro vývoj uvedených technologií, jejich potenciálnímu vojenskému využití i nezamýšleným důsledkům.

Celý článek najdete na webu Délský potápěč, původní zdroj Last American Vagabond

***

Vyhláška apartheidu

31. 10.

Zoznámte sa s vyhláškou, ktorá bude od 2.11.2020 rozdeľovať ľudí na dve kategórie a Slovensko sa tak stane prvou pokusnou krajinou plošných aplikácií farmaceutických produktov pod dohľadom spojeneckých vojsk.

Celý článek najdete na webu Infovojna

***

Blíží se katastrofa: Vlády v Evropě ztrácejí kontrolu nad pandemií a občané se proti nim bouří

Julian Coman

1. 11.

Jak druhá vlna covidu naplňuje evropské nemocnice a země neochotně postoupily k různým verzím nového uzamčení země, Evropané ztrácejí důvěru ve své vlády.

Evropa je znovu v ohnisku globální pandemie. Minulý týden měla téměř polovinu všech nákaz na světě. Avšak zoufale potřebný systém finanční podpory nebyl realizován, systémy testování a trasování v Evropě nefungují, veřejnost zuří a v některých případech se bouří. V pátek večer házeli demonstranti ve Florencii na policii Molotovovy koktejly.

Celý článek najdete na webu Britské listy, původní zdroj The Guardian

***

Protesty kvůli covidu-19 ve věznici na Mostecku vyšetřuje policie. Organizátorům hrozí dalších deset let vězení

Markéta Pakandlová

1. 11.

Vyšetřování pátečních protestů ve věznici v Bělušicích na Mostecku převzala policie, která zahájila úkony trestního řízení. Organizátorům protestu hrozí dalších deset let vězení, jsou podezřelí ze spáchání zločinu vzpoura vězňů. Policie o tom informovala na twitterovém účtu. Vězni se vzbouřili kvůli nepodloženým informacím o nemoci covid-19, situaci se podařilo uklidnit. Zásahová jednotka bělušické věznice je stále v pohotovosti, informovala ČTK mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

Celý článek najdete na webu ČT24

 

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
1. 11. 2020 15:50

Jenom poznamka k članku:“Plošné testovanie je aj skúškou odolnosti voči dezinformáciám“
„…Internetom sa začali šíriť poprekrúcané informácie o 20 eurovej odmene pre pracovníkov, za každého pozitívne testovaného občana…V skutočnosti síce ide o pravdivú informáciu, že štát vypláca zdravotníkom, ktorí pomáhajú pri testovaní sedem eur za hodinu + rizikový príplatok 20 eur za každého pozitívne testovaného, s ktorým prídu do kontaktu….“

Kontrolni otazka pro „antipropagandisty“ – v čem si vlastně „dezinformatoři“ protiřeči? Neprotiřeči si spiš provladni slovenšti „antipropagandiste“ (= dezinformátoři) ?

Béda
Reply to  Béda
1. 11. 2020 15:57

Ja tam nic překrouceneho nenašel. Aťsi těch 20 Eur za pozitivně otestovaneho nazvou vladni dezinformatoři na Slovensku jakkoliv – podstata je stale stejna.

PPK
PPK
1. 11. 2020 17:41

Zázrak, jak patenty na koronavirus zároveň existují a zároveň neexistují, pěkně „vysvětluje“ Jan Cemper zde: https://manipulatori.cz/hoax-kdo-stoji-za-vznikem-koronaviru-2019-ncov-aneb-patenty-koronaviru-us7220852b1-a-ep3172319b1/ a také pan Libor Novák zde: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/veda/vyvracime-fake-news-koronavirus-covid-19-vytvorila-cia-mame-dukazy-tvrdi-dezinformatori.879256cf/ Jen tam ještě chybí nějaká chytrá horákyně, aby nám V PRAXI experimentálně předvedla jak zároveň něco existuje a současně to neexistuje. Ono totiž v celém patentovém světě platí jasné pravidlo: Všechno, na co kdy byl udělen patent, musí být výhradně jen vynálezem a výtvorem člověka, protože na objevy se patenty zásadně neudělují. Proč? Inu proto, že objevy nejsou vynálezy a výtvory člověka, ale JEN OBJEVY objevených a poznaných výtvorů a produktů přírody. Ergo – za objevy (a to… Číst vice »

JanDrda
JanDrda
Reply to  PPK
2. 11. 2020 13:16

K diskuzi/ zamyšlení, nechci rozvádět ani polemizovat s PPK:

  • je biolíh (ethanol) produktem přírody nebo člověka? (nemyslím z hlediska patentování, ale obecně).
  • Jaký je rozdíl mezi patentem a užitným vzorem? Ve většině zemí „patentová legislativa“ druhý pojem nezná.
  • Co je objev, bylo vcelku přesně vysvětleno. Jaký je rozdíl mezi vynálezem a technickým řešením?
  • Řešení typu Coca-cola nebo Bechrovka se nepatentují. To by udělal jenom blbec. Stejný závěr platí pro podobná řešení.
PPK
PPK
Reply to  JanDrda
2. 11. 2020 17:18

@JanDrda – odpovím, jak umím:  1/ IMHO VŠECHNY právní normy (i o objevech a vynálezech) jsou vždy jen pouhé výmysly lidí řídících velmoci, které pak ty menší a mocensky slabší země musí „smluvně“ akceptovat, chtějí-li pěstovat mezinárodní byznys.  2/ ad ethanol – podle mne je produktem přírody (viz přírodní kvasné procesy) a jako vynález by mohl být uznán jen tehdy, pokud by se našel člověk, který by mezinárodně soudně prokázal, že to byl on, kdo JAKO PRVNÍ NA SVĚTĚ vytvořil lihový destilátor (jako že on se určitě nenajde); pak by on ale byl jen vynálezcem destilátoru (kdyby ho jako funkční… Číst vice »

Irena
2. 11. 2020 6:36

Cituji: Internetom sa začali šíriť poprekrúcané informácie o 20 eurovej odmene pre pracovníkov, za každého pozitívne testovaného občana. Dezinformátori túto informáciu ďalej posúvajú v kontexte, ktorý evokuje pocit, že z testovania majú lukratívny biznis tí, ktorí testy vykonávajú a zároveň ich aj podozrievajú z falšovania testov za vidinou zisku.

V skutočnosti síce ide o pravdivú informáciu, že štát vypláca zdravotníkom, ktorí pomáhajú pri testovaní sedem eur za hodinu + rizikový príplatok 20 eur za každého pozitívne testovaného, s ktorým prídu do kontaktu. Konec citace.

To je dost dobrý fór ne?

Irena
2. 11. 2020 10:59

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2020/10/30/nechapem-ako-je-mozne-moju-studiu-nazvat-hoaxom/ Nechápem, ako je možné moju štúdiu nazvať hoaxom. Je to recenzovaný článok v oficiálnom vedeckom časopise Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Výsledky založené na 82 meraniach z celého sveta sú robustné: medián miery smrtnosti (IFR-Infection Fatality Rate. ďalej iba IFR, poz. redakcie) je oveľa nižší, ako sme si mysleli v prvých dňoch pandémie a je veľmi závislý od vekovej štruktúry a od toho, či sú domy opatrovateľskej služby zasiahnuté alebo nie. Pre ľudí, ktorý majú menej ako 70 rokov, je medián miery IFR nižší ako 0,05%. Myslím si, že je čudné, že sa tieto témy stávajú predmetom politického boja. O… Číst vice »

JanDrda
JanDrda
2. 11. 2020 13:01

Z preambule toho sk-webu uvádějící na pravou míru tzv. dezinformace (rubrika O nás): „Desaťročia trvajúci totalitný režim premenil kedysi prosperujúce demokratické Československo v zaostalý štát. Prenasledoval, šikanoval, mučil a popravoval svojich občanov na základe ich názoru, viery, politického presvedčenia, alebo úplne svojvoľne.“ Buď jsou to magoři, nebo nevzdělaní magoři, nebo si sami ze sebe dělají p.del.