Perličky z tisku za květen 2015

*Jefim Fištejn: Pro tento okamžik můžeme konstatovat, že celá politika Vladimira Putina v posledním roce, která spočívala v územních záborech, územní rozpínavosti a propagandisticky byla podpořena válečnou psychózou, dnes vedla k tomu, že válečná psychóza ruského obyvatelstva zůstává, ale územní rozpínavost zatím doznala svých mezí. To je velmi zajímavý závěr pro dnešní den. Otázkou je, co bude zítra, co udělá Putin dál, když se ukázalo, že západní sankce zafungovaly a že je Západ dostatečně pevný, že je dostatečně pevná i Ukrajina. Fakticky došlo pouze k tomu, že Putin svým vojenským dobrodružstvím zdevastoval území separatistů, tamní obyvatele uvrhl do obrovských problémů a tyto problémy by chtěl nyní přehodit na kyjevskou vládu, aby jí ještě více zkomplikoval život. Ukrajinští politici se tomu však brání a teprve čas ukáže, co přesně nastane dál. Dokázal třeba v očích Západu předělat svou zemi ze spojence v protivníka. Podařilo se mu také zbavit svět iluzí o tom, že Rusko se může jednou stát přirozenou součástí rodiny svobodných a demokratických států.

*Jan Čulík: Podpora ultrapravicového oligarchy v Rusku ze strany KSČM nepřekvapuje, neboť režim před rokem 1989 v Československu byl autoritářská pravicová diktatura bez kousku humanity, a postoje tehdejšího režimu výrazně přežívají v postojích většiny dnešních českých politických stran, především KSČM a ODS, které k sobě mají zvlášť blízko. Motorem pro odpor k Evropské unii je iracionální, destruktivní nacionalismus. Dále je to princip kmenového kamarádšoftství, kdy spolu mluví jen ti, kteří k sobě mají přátelské, existenční, komerční, mafiánské vazby. V tomto smyslu je pikantní, že česká levice, která – zřejmě právem – považuje takového Miloslava Kalouska za symbol zkorumpovanosti a neschopnosti, obdivuje Vladimíra Putina, který svou politikou dovedl kalouskovské rysy k naprosté dokonalosti. Považuju za docela pikantní a nepochopitelné, že česká „levice“, která se od lidí typu Miloslava Kalouska právem odtahuje, podobné mafiány, pokud jsou v Rusku, ve Vladimíru Putinovi a jeho spojencích obdivuje.

*Mitrofanov: Běžní UA si chtějí budovat život, běžní RU svůj život nenávidí, nevěří v nic a raději jdou střílet. Lenin byl ateista a internacionalista. Proto se nehodí současnému oficiálnímu Kremlu. Zato praxe vypouštění krakena zloby, nevzdělanosti, malosti a primitivismu, aby pomohl ukonejšit frustrované ego uštknutého jedince, po Leninovi zbyla a kvete dál. Zdaleka nejen v jeho vlasti. (Ten už se nezmění, pravdu nehledá, protože si myslí, že ji má.)

*Jan Lipold: Nesnesitelná lehkost slova fašismus. Čeští komsomolci (Komunistický svaz mládeže) na svém webu otiskli: „Bez socialismu, bez diktatury dělníků v Sovětském svazu by nebyl německý fašismus nikdy poražen.“

*Mladá fronta Dnes: Rusko se tak ocitá v pozici pyromana, který zapálil oheň jen proto, aby následně mohl hasit. Švédský ministr zahraničí Carl Bildt upozornil, že „Rusko dosud posílalo jen zbraně, tanky a ozbrojence a výsledkem byla smrt, zkáza a zoufalství“.

*Mír na Ukrajině není v Putinově zájmu, má zájem Ukrajinu oslabovat a zvyšovat její finanční náklady, aby ji Amerika nemohla postavit na nohy a vtáhnout do NATO. Politickou hegemonii USA ale Putin nezmění a obchodní dohoda TTIP mezi Evropou a Amerikou posílí vzájemný obchod a povede k větší prosperitě. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista a konzervativní myslitel Alexandr Tomský.

*Tomáš Pojar: Rusko chce maximálně oslabit západní svobodný svět a my ho musíme bránit.

*Prezident Polska: Přehlídka Vítězství v Moskvě ohrožuje mír.

*Historik A. Portmann, který v Knihovně V. Havla v rámci besedy Respektu k 25. výročí 17. listopadu pronesl, že kult Václava Havla je třeba pěstovat, i za cenu nějaké té lži.

*Petr Fiala ODS: Když už máme nezodpovědnou vládu, je dobře, že máme zodpovědné politiky alespoň v opozici.

*Martin Milan Šimečka na blogu časopisu Respekt: Člověka zalévají vlny studu při pohledu na slabošství Petra Nečase i Davida Ratha. Pohled na českého prezidenta Miloše Zemana musí mladého člověka utvrdit, že věkem se stav mysli i duše jen zhoršuje. V dějinách všech civilizací bylo pravidlem, že to byla vždy starší generace, která si stěžovala na hloupost a nemravnost mladých, již nectí tradici. Starší generace, která (zejména na Západě) vydrancovala zdroje, zradila společenskou smlouvu, jež po staletí přikazovala investovat do nové generace, a politickou i početní převahu dnes využívá jen na to, aby si hlídala výši svých důchodů. K tomu ještě díky odhrnutým záclonám mediální doby vidí mladí lidé starší generaci doslova svlečenou do naha. A je to obraz tak nepěkný, že se divím vlastně jen jednomu. Proč si mladá generace nevezme slovo a nevykřičí do očí té starší: Stydíme se za vás, protože jste hloupí, nemravní a nectíte tradici.

*Bohumil Sláma napsal článek o Masarykovi. Bloger Mares Mephisto odpověděl: Tak Masaryka už jste zhodnotil. A jak vám vychází třeba pan Pirk jako kardiochirurg? Přidejte názor i na něj, o kardiochirurgii, předpokládám, také nic nevíte.

*V Londýně vydražily za rekordní sumu 4 500 liber (asi 137 000 Kč) stoleté bombarďáky královny Victorie.

*V případě paní Nagyové nás nezajímá původ šperků a luxusních módních doplňků, jejichž hodnota je odhadována na deset milionů korun? Nevzrušuje nás, že kauza ProMoPro vyjde stát bez necelých dvou set milionů na miliardu korun? Máme být nejspíš šťastni, že aspoň někde je svět v pořádku – a že ctný občan A. Vondra bude ochráněn před „zlou lidskou závistí“.

*Bývalý starosta Chomutova si třeba za přijetí úplatku ve výši 40 milionů odseděl dokonce celé dva roky ve vězení! Zaručila se totiž za něho parta milovníků motorek, a tak byl propuštěn… Bývalý hejtman ve středních Čechách se zase procházel s krabicí vína, v níž bylo milionů jen sedm. Soudní stolice třeba zaujme jiné pozice. Kdo ví?

*Na probíhající bezpečnostní konferenci v Praze šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel předestřel zlověstnou vizi, že „Rusko může obsadit Pobaltí do dvou dnů, my s tím díky své nepružnosti nic neuděláme a pak budeme stát před rozhodnutím, zda jít s Ruskem do války, třeba jaderné“. Jedná se o prohlášení nejvyššího vojenského činitele NATO, nadto českého generála. Chce pan generál to dilema vyřešit tím, že zaútočíme na Rusko preventivně?

*Podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové by mělo jít případně NATO kvůli obsazenému Pobaltí do války s Ruskem, i jaderné. „Ano, bylo by to naší povinností. Byl by to boj i o naši svobodu,“ odpověděla.

*Koller: Především stále nepřichází zdrcující ruský útok na Litvu, Ukrajinu a Evropu. Povykování různých odborníků na téma ruského ohrožení již pomalu začíná být směšné. Momentálně straší přezbrojováním ruské armády. Aby uklidnila zapocené hlavy bojovníků za NATO, měla by ruská armáda pravděpodobně přezbrojit na klacky a pěstní klíny. I to by bylo určitě „nezávislými“ experty a médii prezentováno jako putinovská agresivita. Fakt, že například naše armáda v poslední dekádě přezbrojila daleko razantněji než ruská, kupodivu nikoho nevzrušuje. Rovněž kolem sestřeleného dopravního letadla se nic neděje. Pravdivosti výsledného verdiktu asi bude věřit málokdo. Pravděpodobně se zjistí, že někdo sestřelil letadlo. Taková doba by stačila i na výrobu jakýchkoli „důkazů,“ včetně celého nového rozstříleného letadla a černých skřínek.

*Co nejde ulhat nebo překroutit, to se zamlčí. Takzvaný historik Pavel Žáček, dlouhodobý ředitel ÚSTRu, rozdával rady na Ukrajině jak lustrovat a pravděpodobně i terorizovat. Může si podat ruku se známým gruzínským „demokratem“ Saakašvilim, který se ukrývá před trestním stíháním v USA. I on radil na Ukrajině. Výsledky jejich rad a porad jsou skvělé. Otázkou je, zda si bývalý svazácký funkcionář Žáček bere příklad ze Stalina nebo Hitlera. Každopádně teror, který v současnosti vypukl na Ukrajině, by si pochvalovali oba.

*Kdo nesouhlasí s tím, že americké lejno voní, je agent Kremlu a nepřítel demokracie. Kdo nesouhlasí s TTIP je přímo zločinec. Vymývání mnohdy dutých hlav „nezávislými“ médii pokračuje a seznamy nepřátel se už sestavují. Hitler i Stalin by nad naší demokracií jásali.

*Sovětské ztráty – myšleno zabitých, zraněných a zajatých – z prvních měsíců války lze odhadnou na dva miliony vojáků. Pro srovnání: v roce 1940 měly Spojené státy v ozbrojených silách necelých 460 tisíc mužů; při japonském útoku na Pearl Harbor byly zabity přibližně dva tisíce amerických vojáků. Podle americké Vojenské encyklopedie autorů R. Ernese Dupuyho a Trevora N. Dupuyho ztratil Sovětský svaz v 2. světové válce 17 až 22 milionů lidí, Spojené státy 292 tisíc, Velká Británie 460 tisíc. Jen ve Stalingradské bitvě zahynulo mnohem více rudoarmějců než amerických či britských vojáků během celé světové války. Z původních zajatých 5 milionů přišlo o život 3 a půl milionu. To byl tedy též takový menší holocaust (u těch ruských zajatců).

*Polsko padlo za 28 dní, Francie za 38 dní.

*Stalin to možná trefil přesněji: Anglie dodala čas, řekl, Amerika dodala peníze a Rusko dodalo krev.

*V souvislosti se zajištěním materiálních potřeb fronty se samozřejmě nemohu vyhnout otázce spojeneckých dodávek v rámci tzv. Lend and Lease. V celkovém objemu ekonomických potřeb fronty činil podíl těchto dodávek kolem 10 %. Především však byly zahájeny až po vítězství u Moskvy, kdy investující strana měla alespoň nějakou naději, že se jim vložené peníze vrátí. Byl to jeden z nejlepších obchodů v minulém století, neboť se platilo zlatem a samozřejmě za zboží naložené, nikoliv to, které dorazilo do ruských přístavů. Na druhé straně americká materiální pomoc dorazila ve chvíli, kdy ještě nebyla plně nastartována sovětská válečná ekonomika a v některých specifických položkách týlových služeb Rudé armády byla velmi významná, např. až 58 % automobilů používaných v sovětském týlu bylo z dovozu. Lze tedy konstatovat, že Sovětský svaz by válku s Německem vyhrál i bez přímé západní materiální pomoci, ale pravděpodobně by si to vyžádalo ještě větší oběti a válka by asi trvala déle.

*Klvaňa se chová jako potomek sudeťáckého pohůnka či důstojníka SS, snažící se ospravedlnit zločiny, které ospravedlnit nelze. Nelze přepsat dějiny. Rudá, ale i americká a britská armáda okupovaly nacistické Německo. Právem vítězů války, kterou nacisté rozpoutali. V průběhu 2. světové války zahynulo přibližně 7 milionů obyvatel Ukrajiny. Bitva o Kursk se stala největší tankovou bitvou celé války. Právě na Ukrajině byly zničeny německé tankové zálohy, takže iniciativa na východní frontě přešla definitivně na stranu Rudé armády. Polovinu z padlých Ukrajinců zabili Ukrajinci, kteří kolaborovali s nacisty. Dějiny se opakují…

*Druhou světovou válku začal hitlerovský a stalinistický totalitarismus, sdělil ve svém proslovu polský prezident Bronislaw Komorowski a pokračoval v tom smyslu, že konflikt na Ukrajině nám připomíná, že v Evropě jsou stále temné síly, které by se chtěly rozpínat a nerespektují státní hranice. Tak hovořil na pietním aktu u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války na poloostrově Westerplatte v polském Gdaňsku, kde naopak válka začala.

*Parta kuřat vypadá jako bojová jednotka ve srovnání se zahraniční a bezpečnostní politikou Evropské unie, prohlásil emotivně Jean-Claude Juncker. Předseda Evropské komise rovněž poznamenal, že vytvoření evropské armády by měl být dlouhodobý projekt, protože to „není možné provést rychle z nuly do zítřejšího rána“. Juncker je obvykle náchylný k „bludnému myšlení“. Hlavním problémem je, že bez plné politické unie, nemůže mít tato iniciativa žádnou šanci. Tak dlouho, dokud bude panovat silná rivalita mezi národy, tak bude sjednocená armáda bezmocná proti jakémukoliv ohrožení Evropské unie jako celku. To se projevilo v roce 2011, kdy každá země jednala jinak během kampaně v Libyi. Stejně tak je to patrné ve smíšené reakci zemí EU na ruskou akci na Krymu. Daily Mail rovněž připomínají, že Juncker opakovaně vyzýval k vytvoření jednotné armády, jejíž potřeba se stala zřejmější ve světle ukrajinské krize. Podle předsedy Evropské komise vytvořením takové armády bude Rusko rozumět, že EU je odhodlána vážně chránit hodnoty Unie.

*Uvažujme: Naši tzv. „demokrati“ potřebují miliardy na války proti nepříteli, kterého je potřeba vymyslet, i když není. Důvod si dodejte sami, pokud vezmete v úvahu, jaké promile společnosti nám doopravdy vládne, dodává Květa Pohlhammer Lauterbachová .

*Pepe Escobar: Až dosud byla celá ta hra o tom, kdo vládne na vlnách – což byl geopolitický dar, který US zdědily od Velké Británie. Kontrola nad moři znamenala, že US jsou dědici pěti impérií: japonského, německého, britského, francouzského a holandského. Všechny ty ohromné úkolové bojové skupiny kolem US letadlových lodí hlídkující nad oceány, aby garantovaly „svobodný obchod“ – jak roztrubuje hegemonická propagandistická mašinérie – by šly bleskově obrátit proti Číně.

*Pokud si uvědomíme, kde bylo lidsky a ekonomicky Rusko po druhé světové válce a kde byl takzvaný vyspělý Západ, je naprosto neuvěřitelné, co Rusko dokázalo. A v tomto porovnání (s Ruskem) ještě více vynikla neefektivita západního systému. (Já vím, zní to neuvěřitelně, ale zjistěte si, kolik zbylo v Rusku po druhé světové válce chlapů a kolik jich bylo zraněných či zmrzačených. A kolik přežilo studovaných lidí, kolik škol přestalo existovat, kolik průmyslu bylo zničeno.) A výslednice sil je již nastavená. To, co se stane, je již dané. Bude to jen přirozený důsledek procesů, které započaly kdysi dávno.

*Generál William Westmoreland, jenž velel veškerým operacím americké armády ve Vietnamu v letech 1964 až 1968, prohlásil: „Orientálci nepřikládají stejnou váhu životu jako my na Západě. Život na Východě je laciný.“

*Spojené státy ve Vietnamu vedly největší chemickou válku v dějinách. Prezident Nixon a americký ministr zahraničí Henry Kissinger v roce 1969 útoky eskalovali. Kissinger přímo prohlásil: „Chci, aby vše, co létá, bombardovalo vše, co se pohybuje.“ Není toto výslovný pokyn k vykonání genocidy na převážně bezbranné venkovské populaci, jež neměla vůbec nic společného s bojem proti „komunistické hydře“?

*Nixonovu údajnou protiválečnou rétoriku si můžeme poslechnout na vlastní uši, kdy v dubnu 1972 proběhla inspirativní debata mezi ním a Henrym Kissingerem. Nixon: „Myslím si, že bychom se měli pustit do přehrad. Utopí se nějací lidé?“ Kissinger: „Utopilo by se asi dvěstětisíc lidí.“ Nixon: „Ne, ne, ne, radši bych použil atomovku.“ Kissinger: „To by bylo asi příliš.“ Nixon: „Atomovka? To ti dělá problém?“ Kissinger: „(není rozumět)“ Nixon: „Sakra, Henry, chci, abys myslel ve velkým.“

*Laos, přes jehož území vedla legendární Ho Či Minova stezka, která sloužila k zásobování Vietkongu z Hanoje, byl intenzivně bombardován v letech 1964 až 1973. Během této doby byl zasypán 2,5 miliony tun pum, tedy více než Japonsko a Německo za druhé světové války. V té době žilo v Laosu pouze dva a půl milionu obyvatel, takže na každého z nich připadla jedna tuna bomb!

*Byly plány na to, že v Evropě vznikne kolonie, kterou bude ovládat jakási nadřazená šlechta. Tu měli tvořit němečtí veteráni z vítězné války. Bylo pečlivě v těch dokumentech dokonce spočítáno, že na jejich obsluhu by bylo potřeba osm až devět Rusů, sedm Ukrajinců, pět Poláků… I taková tajemství odhaluje historie, na kterou mimo jiné poukázal člověk, který se historií živí – Jan Křen.

*Kdo by chtěl ještě pracovat, když většina lidí věří teorii, že peníze dělají peníze? Na co se špinit ještě nějakou prací? Na tu jsou otroci jinde.

*Bank of England sloužila jako vzor pro soukromě provozované centrální banky, které se objevují v každé zemi světa. Soukromé centrální banky jsou nyní tak mocné, že brzy budou ovládat ekonomiku každé země, což povede k plutokracii – moci v rukách mocných. Jen si představte, že bychom předali řízení armády organizovanému zločinu – chápete už? V krátkosti, finanční kapitál začal de facto přebírat kontrolu nad státem.

*Obecně lze konstatovat, že politici v Bruselu, kteří až na výjimky nejsou nic jiného než omezení, bezcharakterní, hrabiví, nadutí a zkorumpovaní slouhové amerických, případně islamistických zájmů, jsou největším nebezpečím pro vlastní občany.

*Lenka Procházková: Fasáda evropského domu je rozpukaná už od bombardování Jugoslávie a dnes nastává fáze bourání nosných zdí.

*Jiří Menzel: Když se podíváte v Praze kolem dokola, tak nikde nikdo Zemana moc nežere, ale když se podíváte mimo Prahu a zvláště na venkov, tak on – jak je lidový a vulgární – tak je lidem vlastně sympatický. A to by se dřív za Masaryka stát nemohlo.

*Zbořil jako perličku k potvrzení toho, co říká, přinesl s sebou výstřižek jednoho článku z novin, který byl publikován v americkém tisku. Je v něm uvedeno, že nejctnostnější mužové Ameriky a americké politiky pronesli od 11. září 2001 do 19. března 2003 celkem více než 930 vědomých nepravd. Ty měly sloužit k oklamání americké i mezinárodní veřejnosti. „Podotýkám, že to uvádí americký zdroj, nelze tedy nikoho podezírat z toho, že jde o putinovce a jejich propagandu, jak se nyní stává velice často zvykem,“ poznamenal.

*Hádky o to, proč kdo nepojede na Rudé náměstí? Taky propaganda, mnohé ty státy totiž bojovaly po boku Němců. A opět doplňuje konkrétním aktuálním příkladem. „Více než dva měsíce se hádáme o tom, co se bude odehrávat na Rudém náměstí toho 9. května. Až teprve před několika dny jsem však narazil na statistika, který vypočítal zajímavá data. Třeba že z 28, či 29 evropských zemí, které se honosí tím, že odmítají na Rudé náměstí přijet, jich 13 bojovalo přímo na frontě za SS divize. Zapomínat by se nemělo ani na SS division v Chorvatsku, na tu Bosenskou a další, kde všude po Evropě byly (například muslimská, o které se dnes už též příliš neví a která byla Němci velice ceněna). Někteří byli v té válce jít na bojiště s Němci skutečně přinuceni, ale většina z nich se tam hlásila dobrovolně. A byly to dokonce i Norové, Belgičané – co tam stavěli takovéto divize. Dneska je to přitom bráno jiným způsobem. A řeší se, proč tam nechtějí jet. Přitom i toto zřejmě hraje roli – ovšem propagandě současnosti se to nehodí,“ uzavřel Zdeněk Zbořil své vystoupení.

*Kancléřka Angela Merkelová to kolovrátkově vysvětlovala nutností „společného boje proti teroristickým hrozbám“, což je v zásadě jen podivná variace na její dva roky staré „obranné“ prohlášení, že špiclování je přece pro „demokratický stát klíčové“.

*Barack Obama naprosto nemá v úmyslu hnát někoho k odpovědnosti za to, co se stalo. Vydal toto prohlášení: „Žádný národ není dokonalý. Ale jedna ze silných stránek, které dělají Ameriku výjimečnou, je naše ochota otevřeně čelit naši minulosti, čelit otevřeně našim nedostatkům a vůlí provést změny. V současné době je také připomínkou toho, že prosazování hodnot nás nedělá slabší, ale že nás posílí a že Spojené státy americké zůstanou největší silou svobody a lidské důstojnosti, jakou svět kdy poznal.“

*„USA největší silou svobody a lidské důstojnosti?“ Ten šašek si z nás dělá srandu. Pokud USA nechtějí, aby je zbytek světa srovnával s nacistickým Německem, musí se přestat chovat jako nacistické Německo. A mučení vězňů je samozřejmě jen jedna z oblastí, kde tomu tak je.

*Le Penová prohlásila, že za tisíce mrtvých nesou odpovědnost evropští lídři, neboť Evropská unie pomohla zničit země, ze kterých se do Evropy snaží dostat tisíce uprchlíků.

*Pak se divíme, že imigranti „nesdílejí naše hodnoty“ – proč by, proboha, měli, aby dopadli stejně jako my? Vojenské akce, prováděné jménem šíření demokracie a volného trhu. Co bychom dělali, kdyby nám nad hlavou poletovaly řekněme etiopské drony a vybíraly si své cíle? Nebylo by lépe postupovat striktně podle hesla „svého nedati, cizího nežádati?“

*Hlásá, že islám je svou podstatou zvláště nebezpečný pro Židy. Nezapomínejme, že jediným kontinentem, kde byli Židé masakrováni masově, zůstává Evropa.

*Sergej Chelemendik: USA jsou nadále nadšeny perestrojkou a nějak nemohou zapomenout, jak jeden Jidáš s velkou skvrnou na hlavě dokázal „odpálit“ SSSR zevnitř a přinesl jim vítězství, o kterém ani nesnívaly, po kterém USA začaly beztrestně ničit celý svět, včetně Evropy, včetně Česka. Putin vrátil Rusku vojenskou moc do té míry, že porazit Rusko válečnou cestou je nemožné, ostatně to bylo nemožné i v roce 1985, kdy Gorbačov začal hovořit o perestrojce, pokání a svobodném trhu, který vyřeší všechny otázky. Výbuch zevnitř nejprve Jugoslávie, potom Ukrajiny, dává USA naději, že i Rusko se podaří znovu odpálit zevnitř podle toho samého modelu. Prezident Bush starší stál v čele CIA, zatímco Putin skončil svou kariéru v KGB se skromnou hodností podplukovníka, ale Bushovi to nikdo nevyčítá. Na rozpad ruského státu se čeká a usiluje se o něj stovky let, ale nerozpadne se v dohledné budoucnosti, rozpadnou se státy Západu, a to velmi brzy.

*Profesor Zelený o světě: Řinčení zbraněmi je jen propagandistická válka a způsob zahraniční politiky. Jejím jediným cílem je zničit ekonomiku protivníka – tedy toho druhého. Chudý ale může být přece zaměstnaný. Ovšem lidi bez práce, kteří byli vypuštěni z různých rejstříků, byli nezaměstnaní dost dlouho. Přestali práci hledat a něco dělat. Kolik je jich celkem i s těmi v rejstřících, vlastně nikdo neví. U nás se tyto dvě skupiny nespojují do jednoho čísla. Proto je podle mne nějaký oficiální údaj hovořící o nezaměstnanosti u nás naprosto zbytečný ukazatel. Vysvětlení toho, co říkám, je jednoduché. Čím více je lidí bez práce – tedy nejsou součástí pracovní síly – tím je nezaměstnanost podle dosavadních kritérií nižší. Znamená to tedy v extrému to, že až budeme všichni bez práce a nebudeme ji ani hledat – tak bude nezaměstnanost nulová. Takhle je svět chytře nastavený – i když je z toho člověk téměř tumpachový.

*Jak vidí evropský byznys zaměstnance budoucnosti? Evropská unie: Na evropském Byznys summitu v Bruselu prohlásil Aongus Hegarty, šéf Dell pro Evropskou unii, Střední východ a Evropu, že zaměstnanec budoucnosti musí být flexibilní, mobilní, multilinguální a multinacionální povahy, aby byl schopen cestovat napříč Evropou za správnou pracovní příležitostí. Nikdo zřejmě nepočítá s tím, že má zaměstnanec někde svůj dům, rodinu nebo rodiče, o které se musí starat. Budoucností pro byznys je evidentně člověk bez kořenů, bez závazků a bez hmotného majetku.

*Gilbert Keith Chesterton měl velmi realistické bonmoty, například tento: „Znáte, Wimpole, slavný osud impéria?“ „Znám jej jako řečnický obrat,“ odpověděl básník. „Má čtyři dějství,“ pravil Dalroy. „Vítězství nad barbary. Zaměstnání barbarů. Spojenectví s barbary. Vítězství barbarů. Toť slavný osud impéria.“

*Štěpán Kotrba: Podívejte se na takového Bělobrádka, kterého museli nachytřit ve Washingtonu, aby nemluvil úplně z cesty. A je mu to něco platné? Není. Novináři, a to i ti proameričtí, jej stejně ignorují. Zemana nenávidí, ale citují. Putin potenciálně rozvrácené hospodářství Ukrajiny furt nechce. Nechce pouze na Ukrajině vojska NATO. Zaorálek mlčí v Praze a nikdo mu to nepřikázal. Mluví za něj Bartuška a je polojasno. Už víme, že ministr zahraničí zaměstnává idiota na pozici diplomata. Není prozatím jasné, jak dlouho ještě ho zaměstnávat bude. Pehe, Štětina a další apologeti euroatlantismu dál píší sloupky, které čte stále méně lidí. Nikdo nemá peníze na to, aby platil válku. A jen proto je ještě mír. Každému jde jen o zisk a v této válce dolar i euro prohrávají. Putin svou ekonomiku ubránil. Bez armády tanků.

*F. R. Čech: Já myslím, že pan profesor Klvaňa si vždy přál, aby nás Rudá armáda nedobyla, a tanková brigáda SS tady zůstala pořád. Jak jinak lze jeho slova vysvětlit?

*Patton prohlásil, že se nehodlá zastavovat na demarkační linii podél Labe, ale že půjde dále na Polsko, odtud na Ukrajinu a Bílou Rus, až do Stalingradu. Rusy nenazýval jinak, než „potomci Džinghischána“, které nutno vyhnat z Evropy.

*Hitlerovi je v ukrajinské školní učebnici přičítána následující věta: „Duše bolí, když vidíme utrpení ukrajinského lidu a vznešených lidí z Kavkazu. Je čas vytvořit jednotný ukrajinský stát.“

*Přece si tuto poctivou práci nenecháme pokazit! Naše skvělá ČT 24 se nemůže propůjčit k proruské propagandě! O. Krejčí: A srbští vojáci pochodovali na Přehlídce vítězství. Mimochodem: Jugoslávie ztratila za 2. světové války přibližně 1,5 milionů lidí – více než USA, Velká Británie a Francie dohromady. U nás se veřejnoprávní média čtvrt století snaží národu vštípit, že 2. světová válka byla bojem šíleného Hitlera proti Židům a skončila slavnou bitvou Američanů o Plzeň, přičemž role Sovětského svazu působila velmi rušivě. A pak, zajímavá by přece byla přehlídka v Moskvě jen tehdy, kdyby se tam něco pokazilo. A ono ne! A nesmíme zapomínat, že je tu objednávka shůry: chcete-li změnit výsledky světové války, musíte její děj převyprávět.

*Rusko se nakonec, poprvé za 400 let, plně obrátilo směrem ke své přirozené ekosféře – na Východ. Vládnoucí třídy Západu ho za přítele neměly nikdy.

*Timothy Snyder neúprosně kritizoval chování nacistů vůči sovětským vojenským zajatcům, protože byla porušena Ženevská konvence, zajatci byli považováni za slovanské Untermenschen. Z 5,7 milionu sovětských vojenských zajatců ztratilo život více než 60 procent. U spojeneckých zajatců se všeobecně přiznává číslo 3,5 procenta! I to mluví za vše a pro Rusy.

*Buchanan: Já se ovšem musím ptát, pokud jsou dnes Spojené státy tak skvělou zemí, proč se tolik národů na východě i západě odvrací od toho, co jim nabízíme? Neměli bychom se nad tím hluboce zamyslet?

*Paul Craig Roberts: Američané, lidé to lehkověrní, nemají tušení, že Napoleona porazilo Rusko, a ne Wellington z Anglie. Grande Armée se nevrátila z Ruska. To byla ta ztráta, co vojenské moci Francie zlomila vaz. Německý wehrmacht, který se Francií prohnal za pár dní a Brity vytlačil z kontinentu, rozdrtila Rudá armáda v Rusku. Spojenecká invaze v Normandii narazila jen na pár neúplných německých útvarů, jimž scházely pohonné hmoty. Německá armáda i všechny zdroje, které měla, byly na ruské frontě. Amerika hrála ve válce proti Hitlerovi malou roli. Eisenhower si mazaně počkal, až Hitlera rozdrtí Rudá armáda, a vylodil se dávno poté, co se to obrátilo proti Německu. Washington si dnes připisuje triumf ve válce, v níž hrál malou roli. Spojené státy válku nevyhrály až do porážky Japonska. Spojené státy prohrály s armádami třetího světa v Koreji a Vietnamu. V Afghánistánu prohrály Spojené státy s chatrně vyzbrojeným Talibánem. Půl Iráku je po 8 letech v rukou militantního Islámského státu. Washington promrhal tisíce miliard ve válkách, které prohrál. Díky tisícům miliard, vyhozených za války, to jde s ekonomikou a životní úrovní Spojených států s kopce. Neokonzervativní váleční štváči, kteří tu pohromu mají na svědomí, ovládají stále obě politické strany. Střelení váleční štváči ženou Ameriku na konečnou porážku.

*Gen. Ben Hodges a jeho prohlášení: „NATO ani USA nemají v úmyslu vyvolat konflikt, ale naopak hledají cestu, jak z Ruska znovu udělat odpovědný a mírumilovný národ.“

*Schacht: Nacisté neumějí vládnout, ale já mohu vládnout jejich prostřednictvím.

*Petránek varoval také před názory lidí, kteří mají podivnou minulost. Americký senátor, který hýří svými nápady na rozšíření vyzbrojování například pobaltských zemí a dalších zemí NATO, při svém působení v armádě bombardoval ve Vietnamu napalmem tamější obyvatelstvo. Nu a není bez zajímavosti, proč je tlak na zvýšení nákladů na armády? Ze 100 procent zbraní se 49 procent vyrábí pro USA, které se snaží je uplatnit nebo prodat spřáteleným zemím.

*Wolfowitzova doktrína. Tato doktrína je základem zahraniční politiky Washingtonu. Doktrína uvádí: „Naším prvním cílem je zabránit opětovnému vynoření se konkurenta, buď na území bývalého Sovětského svazu, nebo jinde, který představuje hrozbu rozsahu, kterou dříve představoval Sovětský svaz. Toto je dominantní důvod, který je základem nové regionální obranné strategie, a vyžaduje si, abychom usilovali o zabránění tomu, aby jakákoliv nepřátelská mocnost ovládla region, jehož zdroje by, za konsolidované kontroly, postačovaly k vytvoření globální mocnosti.“ V březnu tohoto roku CFR tuto doktrínu rozšířila o Čínu. Washington se nyní věnuje blokování vzestupu dvou velkých jaderně vyzbrojených zemí.

*Prezidenta Obamu všichni mají za blábolícího nekompetentního troubu.

*Diplomaticky to vyjádřil čínský ministr zahraničních věcí Wang I, když v sobotu přivítal Johna Kerryho slovy: „Ne všichni lidé na světě si přejí lepší čínsko-americké vztahy, ale já věřím, že státní tajemník sem přilétá, aby komunikace a kooperace nahradily hádku a konfrontaci.“

*V době, kdy Kaddáfí přebíral v roce 1969 vládu, patřila Libye k nejchudším zemím planety, ale v roce 2011 už byla nejbohatší africkou zemí; patřilo jí 53. místo na světě s HDP 16 600 USD, gramotnost stoupla z 10 na 88 procent. Libyjská centrální banka, pod přímou Kaddáfího kontrolou, měla téměř 144 tun zlata. Libye tak byla mezi 25 zeměmi světa s největší zásobou drahého kovu za 6,5 miliardy USD. Můžeme se potom divit, že libyjské obyvatelstvo mělo nejvyšší životní úroveň v Africe? Průměrný věk dožití byl nejvyšší na kontinentě – muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice.

*Řecko je dnes ovládané klanem zhruba 100 majetných rodin, nikoliv opravdovými občany.

*Klaus: My máme 30 tanků, Němci 322, Rusové 2500 a zadlužení Řekové 1462. A tak se tam šetří. A nemohu si odpustit, abych tady nezmínil porovnání počtu tanků Řecka s Ruskem, které jako světová velmoc má jen 2500, to znamená s tím Řeckem srovnatelné. Pár slov padlo i o Marshallově plánu samotném. Podle Klause nebyl pro Německo po válce příliš přínosný. Lze ho prý přirovnat k evropským dotacím na cyklostezky nebo lyžařské areály v místech, kde nejsou ani dost vysoké kopce, ani dost sněhu.

*Hybridní válka, to nejsou „zelení mužíčci“ v Estonsku nebo v Polsku, jak se snaží sugerovat neodborníkům média, včetně českých. To je totální rozvrat státního systému dané země, způsobení chaosu a zejména vštípení obyvatelstvu buď touhy po změně, nebo vědomí bezvýchodnosti situace. Podle mého názoru nic takového pobaltským zemím ani Polsku nehrozí a je tedy otázka, co vlastně nacvičují a proti komu. Ukrajina, na rozdíl od Libye, Iráku nebo Sýrie, se do současného stavu dostala naprosto dobrovolně, aniž by proti ní kdokoliv vedl jakoukoliv válku (a už vůbec ne hybridní), pouze péčí své vlastní vlády a oligarchů. Představa, že by Rusko rozpoutalo „hybridní válku“ proti některé pobaltské zemi, je zcela scestná a nemá zakotvení v realitě.

*Putin sám argumentoval, že na výnosu z nafty participují z 24 % zahraniční společnosti.

*Bartuška: Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a zahrabali u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.

*Vládu, kterou významný Němec Verheugen označil za čistokrevnou vládu fašistů z masa a kostí, zatímco neméně významný Američan Henry Kissinger prohlásil Majdan za nic víc a nic méně, než za generální zkoušku na to, co se Washington chystá provést v Moskvě.

*Kancléřka Angela Merkelová místo toho, aby vztyčila nad Reichstagem vlajku s hvězdami a pruhy, cestuje 10. května do Moskvy, aby si zlepšila svůj image v očích Vladimíra Putina. François Hollande se v zoufalství žene potopit své Mistraly a jenom sliby dokařů, že vzápětí utopí jeho samého, ho od tohoto rozhodného kroku odrazují. V Římě museli podpálit městské letiště, aby odtud nikdo z vládních činitelů nemohl odletět do Moskvy.

*Renegáti v jižní a střední Evropě jsou připraveni přeběhnout na stranu Moskvy v jakémkoli vhodném momentě. A právě v té době prezident Porošenko trvá na rychlém přijetí Ukrajiny do NATO, což rodí nové obavy mezi Evropany, protože větší hrůzu pro sebe i společenství si nedokážou představit.

*Friedman bez obalu říká, že se musíme smířit s tím, že i v Evropě budou války, které jsou prý projevem lidskosti. „Kdyby se Ruská federace rozpadla v devadesátých letech dvacátého století a region by se roztříštil do mnoha menších států, ruská síla by zmizela a s ní i hrozba, jakou Rusko představuje pro Evropu. Kdyby se Američané, Evropané a Číňané spojili v útoku, ruská otázka by byla definitivně vyřešena. Kdyby se Západu podařilo získat převahu na Ukrajině, Rusko by se nemohlo nijak bránit. Největším nebezpečím pro hegemonii USA není spojení Německa a Ruska, ale Číny a Ruska. Přičemž platí zcela jednoznačně, že americká politika na Ukrajině a obecně v Evropě urychluje sbližování Ruska s Čínou.“ (Malují scénáře věčného zápasu o nadvládu a co nejefektivnějšího užívání americké síly. Uvažují v protikladu MY ve Spojených státech versus ONI ve zbytku světa.)

*V knize Velká šachovnice současný poradce prezidenta Baracka Obamy Zbigniew Brzezinski kdysi napsal, že by USA měly Ruskou federaci více přimknout k sobě. Udělat z ní pozorovatele NATO či nějakou bilaterální smlouvou mnohem strategičtějšího partnera. Nikdy se to nestalo. Proč USA tento koncept opustily? Brzezinski měl pravdu. Jestli USA chtěly nad Ruskem definitivně zvítězit, bylo potřeba se s ním přátelit a dusit ho v objetí.

*Jelcinovské Rusko vytvořilo neskutečný chaos. Každý, kdo měl informace a dosti silnou kůži, si bral moc, jež ležela na ulici a „privatizoval“. Zahraniční korporace, nejrůznější poradci a hlavně bankéři si v zemi dělali, co chtěli, a korumpovali každého, kdo mohl pomoci vysávat bohatství země.

*Irina Novikova, Sergej Michejev: Západ nikdy nebyl a nebude ideálním vzorem, za kterým je třeba se pachtit. Nejméně polovina z toho, co vykládají na Západě o lidských hodnotách, je zjevná cynická lež. Tam žádné morální hodnoty nebyly a nedají se očekávat. Mají jen svou politickou hru, v níž využívají nejšpinavější metody. V roce 1946 došli v administrativě prezidenta Trumana k závěru, že ať Sovětský svaz dělá jakoukoliv politiku, už jenom jeho existence není v souladu s americkými zájmy národní bezpečnosti. O tom, že Rusko musí zmizet, mluvil na tajném zasedání Spojeného výboru velitelů štábů 25. října 1995 Clinton. Řekl: „V nejbližším desetiletí nás čeká řešení následujících problémů: Za prvé rozdělení Ruska na malé státy cestou regionálních válek, podobných těm, které jsme zorganizovali v Jugoslávii. Za druhé konečný rozvrat vojenskoprůmyslového komplexu a armády Ruska. Za třetí v republikách oddělených od Ruska ustavení režimů nám vyhovujících.“ Dnes je takový Američanům vyhovující režim ustaven na Ukrajině.

*Aktuálně se stačí podívat na Makedonii, přes níž má vést ruský plynovod do Evropy a zničehonic se tam zjevili albánští teroristé a na obrátkách nabírá varianta barevné revoluce současně…

*„Otce mám Makedonce, matka je Albánka. Poraďte, kterou prodejnu mám vypálit?“ Vyčítavý nápis se objevil v podobě graffiti na jedné ze zdí v severomakedonském městě Kumanovo.

*Nikdo na Makedonii neútočí, a přesto jí jde o existenci. Na Ukrajině to ale bylo připraveno lépe. Zdá se, že v Makedonii jsou silné provládní demonstrace?

*Roberts, MZV USA pokračuje s vyjadřováním znepokojení v souvislosti s politickou krizí v Makedonii, kterou USA rozdmýchaly samy.

*Zelený: Oni (Číňané), když řeknou něco – znamená to, že je to již napůl udělané. Tam si nemůže premiér říct, s něčím jen tak vystoupit. To už musí být vše prodebatované.

*Švejnar: V čínském parlamentu je třicet, nebo čtyřicet dolarových miliardářů. V americkém Kongresu není ani jeden. Nejbohatší má „jen“ kolem 500 milionů dolarů.

*Clifford: Carnajev zabil tři lidi a bude popraven, zatímco vraždy miliónů lidí v Iráku a Afghánistánu potrestány nebudou, zdůrazňuje znechuceně autor. Takže uložení trestu smrti Carnajevovi není žádným překvapením. Koneckonců, se tím Spojené státy zabývají – zabíjením! Ale pokud Carnajeva postavily před soud za vraždu tří lidí, proč se nikdo nezodpovídá za smrt 3 milionů lidí v jihovýchodní Asii, ptá se novinář. Neměl by být někdo pohnán před spravedlnost za smrt více než milionu Iráčanů a bombardování země po více než 20 let? Proč Carnajeva odsoudili, a jiné ne? Možná, že někdo bude říkat, že Carnajev zabil nevinné lidi, poznamenal autor. Potom je tedy nepochopitelné, čím byly na vině 3 miliony obyvatel jihovýchodní Asie, milion civilistů v Iráku a nespočet nevinných obětí v Libyi, Sýrii a Afghánistánu. USA bombardovaly osm různých svateb v Afghánistánu. V důsledku toho zemřely stovky lidí. A opravdu, je rozdíl mezi zabíjením nevinných lidí na maratonu a na svatbě? Takže, když bomby zabíjejí, neměl by na všechny, kdož jsou zapojeni do bombardování, dopadnout stejný trest? uzavřel novinář řečnickou otázkou.

*Daniel Veselý: Zatímco Indii po vyhlášení nezávislosti v roce 1947 žádný obrovský hladomor nesužoval (během britské nadvlády v letech 1765 až 1947 při periodických hladomorech zemřelo podle neúplných údajů nejméně 43 milionů Indů), v porovnání s Čínou – kvůli chatrnému zdravotnictví, špatně fungující distribuci potravin a naprosto podfinancovaným sociálním službám v této zemi převládá přímo hororová podvýživa a hladovění, a v tomto důsledku úměrně vysoká míra úmrtnosti. To se konkrétně projevuje v tom, že na základě výše uvedených údajů v demokratické Indii zemře o 3.9 milionu lidí ročně více než v totalitní Číně, jak vyplývá ze zprávy obou výzkumníků, kteří dodávají, že každých osm let zemře na následky hladovění v Indii více lidí, než za bezprecedentního hladomoru v Číně v letech 1958 až 1961. Hovoříme o takzvaných „nadbytečných úmrtích“ – (excess deaths). Oslím můstkem se tedy můžeme vrátit k Arnoštu Lustigovi a jeho dceři a potvrdit jejich slova o tom, že Indie coby „největší demokracie na světě“ je snad ještě horším lidským peklem, než byla Osvětim, potažmo holocaust.

*Svatý Bonifác (Winfrith, 675-754) tvrdil, že Slované jsou „nejhnusnější a nejpříšernější z lidských kmenů“. To se psalo osmé století. Dětmar Merseburský (Thietmar von Merseburg, 975-1018), jehož Kroniku si čtenáři mohou nyní přečíst i v češtině (vyšla roku 2008), prohlašoval, že „slovanské plemeno musí být střeženo jako býk a bičováno jako osel“. Nelze zapomenout na urážlivé výroky v Augsburger Allgmeine Zeitung z doby Frankfurtského sněmu v roce 1848. Pánové od těchto novin odepírali (a dočasně, do června 1848, zmátli i Marxe a Engelse) Čechům a Slovanům právo na utváření vlastní historie mimo rámec Německa (pozn.: Německa jako historického území; Německé císařství bylo vyhlášeno až 1871). 2. května 1848 v těchto novinách napsali, že „Češi v Čechách nemají jinou volbu než být Němci, anebo nebýt. Přejeme jim jejich jazyk, jejich zvyky, jejich vzpomínky, dokonce i jejich naděje, ale požadujeme, aby přijali za svůj německý zákon a zřekli se jakéhokoliv pokusu odloučit se od německých dějin“.

*Petr Uhl: Němci se sem konečně vrací. Bude to nyní asi ještě pár let trvat, ale nemůže to podle mne v příštích letech skončit jinak než účastí české vlády na sudetoněmeckém sjezdu a nakonec i tím, že se sjezd bude konat na území České republiky.

*Americký ministr obrany: „Můžeme se podílet na porážce IS, ale nemůžeme udělat z Iráku příjemné místo k životu, nemůžeme udržovat vítězství, to mohou dělat jen Iráčané a v tomto případě sunnitské kmeny na západě.“ Takže USA mohou udělat z Iráku válčiště, ale nemohou z něj udělat příjemné místo k životu? USA mohou dělat bordel, ale nemusí ho uklízet? USA mohou ničit, ale nemusí opravovat? USA mohou a všichni ostatní musí? Tenhle washingtonský škleb, to už není fraška, to už není ani černý humor, to už je čirý cynismus. (Převzato z blogu Tribun)

*Jiří Jírovec: Součástí této zrůdnosti je to, že si Západ nepřítele napřed vytvoří, vyzbrojí a pak vyhlásí za smrtelné nebezpečí. Jinak by nebylo s kým bojovat a nad kým (ne)slavně vítězit. Napadlo někoho, že Islámský stát nemá žádné zbrojovky? Takže musí někde a za něco zbraně nakupovat?

*„Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti. Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které navázaly kontakty s Národní přechodnou radou Libye“, prohlásil v srpnu 2011 Karel Schwarzenberg.

*Fajt: doporučuju si přečíst Envera Hodžu, který se v názorech na svět nepáral s nikým a s ničím (nešetřil ani svůj národ) – uznával jediného státníka své doby, a to Stalina, ostatní měl buď za kapitalisty anebo revizionisty, Chruščova měl za neschopného šaška a Brežněva za darebáka.

*Politika nemá nic společného s tím, jestli máte pravdu, vysvětluje španělský politický fenomén Pablo Iglesias. Politika je o dosažení úspěchu.

*Arsenij Jaceňuk řekl, že jeho vláda se nikdy nebude zabývat současnými představiteli Donbasu. „Budeme komunikovat pouze s legitimními zástupci regionu, chceme tam provést legitimní volby,“ řekl premiér a zdůraznil, že je připraven hovořit s představiteli uvedených samozvaných republik „pouze tehdy, když budou za mřížemi. U nás je, mimochodem, dostatek volných cel,“ dodal Jaceňuk.

*Minulý týden se francouzský novinář Jaceňuka zeptal, kdy už konečně Kyjev přestane s genocidou civilistů na Donbasu. Jaceňuk bez rozmyslu odpověděl: „To záleží na tom, jak Putin bude plnit Minsk.“ Krása nechtěného je někdy nejvýmluvnější.

*David M. Herszenhorn se ve svém textu publikovaném v americkém deníku The New York Times zabývá neutěšenou situací na Ukrajině. Země je sužována ekonomickým poklesem, korupcí a vnitřními sváry. Podle některých expertů prý Rusko nemusí pro další oslabování svého souseda nic dalšího podnikat, protože na to si Ukrajina vystačí sama.

*Bašta na adresu Jaceňuka prohlásil: „Ukrajina má v čele mladého muže se slovníkem starého nacisty“.

*Jak známo, každý koncentrák obsahuje zločince v hojné míře. A jak je z historie dobře známo, nejsou to ti, kteří tam sedí v koncentráčnickém dresu.

*Česká televize, když informovala o prvomájových oslavách a ve zprávách uvedla, že se v Moskvě na Rudém náměstí sešly mimo jiné nezávislé odbory a v Petrohradě představitelé opozice. To byla celá věta o tom, jak probíhal první květen v Rusku. Tahle jediná věta měla vyjádřit sdělení, že Rusko znamená nezávislé odbory a nějaká Petrohradská opozice. To, že tam byly miliony jiných lidí a s jinými myšlenkami nebo hesly, to zůstalo zase za dveřmi, jako kdyby to bylo nežádoucí. Tak to opravdu nevím. Ale v tomto nezůstává Česká televize osamocena, to se týká i komerčních médií. (Holt naši médiusové…)

*Za elity se lidem předkládají komedianti. Až poslední převrat umožnil, že když se komediant ráno probudí, může mít pocit, že je elita. Je pozván do televizního Dobrého rána, aby poradil v čemkoliv, protože on rozumí všemu a všechno ví.

*Už jsem někde řekl, že žijeme v dobách postmodernismu, který se dá přeložit hezkým českým novotvarem „cochcárna“.

*Setkal se Nikita Chruščov s papežem a dohodli se. Chruščov souhlasil s tím, že Bůh stvořil zemi, a papež, že to učinil pod vedením komunistické strany.

*Glenn Greenwald: Prosté dodržování zákonů už nestačí, nově se navíc musíme Velkého bratra naučit i milovat.

*Slobodan Miloševič řekl Američanům, že je chápe: Když jsou velmoc, mohou tvrdit, že čtvrtek je úterý. Dnes jsme to však dopracovali mnohem dále. Dnes si toto právo osobuje úplně kdokoliv.

*Básník Cyprian Norwid napsal, že krvavé povstání proti Rusům každých pětadvacet let je tradicí polské společnosti.

*„Pan prezident kdysi řekl o novinářích, že jsou žumpa a stoka. A někteří novináři se snaží ze všech sil, aby mu dali za pravdu,“ uzavírá Petr Žantovský své pravidelné mediální ohlédnutí za uplynulým týdnem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
31. 5. 2015 8:38

Díky za ochotu dívat se, poslouchat, přemýšlet a do počítače zaznamenat perly z české politiky a dát je k dispozici návštěvníkům OM.

Pan Kadubec má pochopení pro stress našich nejlepších politiků z toho, že Rusové podle všech očekávání neútočí a neanektují cizí země, jak by si naši demokraté přáli. Doufám, že v soukromí naše protiruská elita národa nemlátí svoje partnerky a manželky jako demokrat Cibulka, když ve volbách do parlamentu propadl.