Perličky z tisku za květen 2016

*Martin Fendrych: Hašek symbolizuje, že jsme rozdělená společnost. Rusy zpracovávaná společnost. Část je pro Putina, nepochybně ta menší. Větší část je západní. Hašek, snad posílen týdenní návštěvou Číny, vysekl Kremlu a jeho politice poklonu. Je s podivem, že nesedl na motorku a s voláním „Za Pútina, za Pútina“ nefrčel s Rusy na Berlín.

*Dienstbier: Fotit se s Nočními vlky, stoupenci nacionalistické a imperiální politiky putinovského ruského režimu, je od Michala Haška pěkná pitomost. Symbolicky by to bylo možné vnímat jako souhlas s okupací a anexí části cizího státu (Krym), vysílání vojáků na cizí území a vedení útočné války proti jinému suverénnímu státu (východ Ukrajiny) nebo s relativizací okupace Československa v srpnu 1968. Nepochybně je to v rozporu se zahraniční politikou našeho státu.

*Štěpán Kotrba: Proboha, co nutí sociální demokraty, aby tohohle idiota měli ve vládě??

*A Dienstbier? Myslím, že by se měl vydat do své druhé vlasti a škodit zase chvíli v Americe, píše Doubrava.

*Vladimír Kučera: Historické nehoráznosti, produkované minulým režimem… propagandou vytvarovaný hlen, který se tváří jako kdovíjaká historická památka. Lid ví své. A co ví lid, je svaté. Byť by to bylo lejno. Všechny ty lži, polopravdy, překroucená fakta interpretace, nedořečenosti, zamlčení musí konečně zmizet z kolektivního vědomí a podvědomí. Aby už ta bývalá historie konečně odtáhla na smetiště dějin, jak její představitelé tak rádi říkali. Přepsat dějiny bude nutné i kvůli nim. Sověti byli od počátku války pěkně vycvičeni v pořadových. Museli si totiž v boji umět předat pořadově pušku, protože ji vlastnil pouze každý třetí. Sověti měli s Japonci domluvený pakt o neútočení. Z toho vyplývalo, že se Američané a Britové budou v tichomořských a atlantických vodách slunit sami. Bez sovětských spolubojovníků. Při svém povalování zadržovali mandžuskou japonskou armádu, která, kdyby Japonci svoji idylu se Stalinem porušili, nejspíš pochodovala až do Moskvy pořádkovým krokem.

*Heřman Chromý: Po druhé světové válce sovětští odborníci ocenili profesionalismus nacistických koncentračních táborů a dokonce zabrali jejich vybavení do táborů GULAGu. Jeden rozdíl ale zůstává: Tehdy Němci zpívali Haydnovu píseň se slovy «Deutschland, Deutschland über alles» (Německo nadevše). V Rusku křičí: za ruský svět – dnes.

*Jefim Fištejn: Jako švábi ze škvír lezou na světlo boží ti, kterým se ještě nedávno přezdívalo staré struktury: vysloužilí profesoři marx-leninismu, absolventi vokovické Sorbonny, šmelináři, kteří honili veksla před Tuzexem a pak tvrdili, že to vlastně byl tak trochu ekonomický odboj, odchovanci pionýrského tábora Artěk, prognostici, prezidenti. Kdysi čestní hosté odborářských zotavoven na Picundě, dnes vesměs Putinovi pochlebovači. Na čtvrt století v sobě museli potlačit libý pocit vlastní důležitosti, který zažívali, když mohli sovětským soudruhům dolít stopečku vodky.

*Karel Dolejší: První krok: Je třeba zajistit v zemi podporu výuce ruštiny (jazyková matrice). Tím je splněn základní předpoklad pro úspěšnou propagaci ruské kultury a mentality. Nastupuje podpora propagace ruského baletu nebo literatury, toho nejlepšího z klasické kultury. Jde nyní o to, aby inteligence v malém družebním městě například kdesi v Portugalsku nejprve založila jen kroužek příznivců díla A. P. Čechova. Na kulturní základ jsou ale později přidávány organizační momenty. Druhá úroveň se týká získávání lidí, kteří s ruskými zájmy a cíli v zemi sympatizují bez toho, aby se sami stali agenty. Lidé, kteří v Rusku vystudovali, „ten kdo sám přišel, načetl si Gumiljova“, se stávají informačními uzly ve zpravodajské válce, aniž o tom vědí. Do takto připraveného prostředí se teprve nasazují prvky třetí úrovně: Bojové oddíly. Na deklarovaný účel obdrží místní kontakt finanční prostředky, výcvik nebo instruktory. Vzniká mnohoúrovňová ilegální struktura, která vyrůstá z perfektně legálních a kterýmkoliv neinformovaným pozorovatelem těžko kritizovatelných kořenů.

*Čulík: V tvrdě manipulativních, kriminálních médiích, jako jsou Parlamentní listy…

*Kolář: Já vím jako bytostný demokrat, že ti, kteří jsou nezodpovědní, mají stejné volební právo jako my.

*Podle katolického historika Radomíra Malého je papež František pro církev pohromou. Všechno se ale může změnit, jestli on se obrátí. Za to se denně modlím.

*Migrační příval má sloužit genetickému obohacení evropských národů, jak tvrdila ve středečních Událostech a komentářích Lejla Abbasová.

*Pavel Kohout: Spal jsem v Husákově posteli a přemýšlel o divoké houpačce dějin. Já a ministr kultury? Vysvětlil jsem Havlovi, že musí existovat něco jako občanské pokání, říká spisovatel v rozhovoru s Jiřím Leschtinou.

*Pavel Kohout v jedné své odpovědi říká: „V roce 1954 to byla má první kritická hra Zářijové noci, za niž jsem byl vyloučen ze strany.“ V další odpovědi pak uvedl: „Sám jsem se stal terčem režimu hned po okupaci, oficiálně jsem byl vyloučen ze strany a degradován z kapitána na vojína.“ A Mackův komentář? „To po vyloučení z KSČ v roce 1954 do ní opět vstoupil? To už by ovšem těžko šlo omlouvat mladickou nerozvážností.“

*Poslanec ANO Jiří Zlatuška o HateFree Culture (Kultura bez nenávisti): Na financování samém nevidím nic problematického. Je to něco na úrovni veřejnými penězi placené propagace bezpečnosti silničního provozu, jen se zde jedná nikoli o provoz na silnicích, nýbrž v našich hlavách. Obojí je zaměřeno k tomu, aby minimalizovalo potenciál katastrof – silničních, jako sociálních.

*Český ministr kultury Daniel Herman okomentoval výsledek jako dobrou zprávu nejen pro Österreich, ale i pro celou Evropu. Rozum a rozvaha podle něj zase jednou zvítězily. Máte dojem, že polovině rakouských voličů rozum a rozvaha chybí?

*Čtvrtletní zpráva o extremismu Ministerstva vnitra. Obecně lze říci, že podle kritérií MV si označení extremista zaslouží až 85 % českých občanů. Těch zbývajících 15 % jsou jedinci, pro něž je migrace vydatným zdrojem obživy, ač ještě pořádně nezačala.

*Sociolog Petr Hampl: Pokud by stát přestal tyto neziskovky financovat, podstatná část „sluníček“ by si našla normální práci a nejspíš by se jim obnovilo zdravé myšlení. Minimálně některým z nich.

*Vyjádření Jiřího Ovčáčka pro server Lidovky.cz: Možná ale panu redaktorovi doporučím, aby se objednal k Tomáši Halíkovi, který je expertem na vyhánění duchů minulosti, jak nám všem ukázal v případě polepšeného pana Sekyry.

*Lidé si dělají srandu z Tomáše Halíka:

  • Pustil jsem si znovu svůj monologický rozhovor v Interview ČT24, protože já to tak dělám, chci-li se něco zajímavého dozvědět. V onom rozhovoru, který není oficiálním stanoviskem snad vůbec nikoho kromě Jandourka, popisuji, jak jsem se rozhodl podívat na současnou krizi české společnosti střízlivým, analytickým způsobem hodným kněze. Také tam říkám, že jsem na něco přišel. Už se mi to párkrát stalo, takže mě to nezaskočilo.
  • V nějaký druhý příchod Václava Havla už asi doufat nelze, musíme proto hledat nového, nekompromisního, avšak smířlivého, moudrého a rozhodného názorového vůdce. Víte, kde ho hledám já? Ano, správně, v zrcadle.
  • Otče Halíku, Emotikona grin, zaposlouchejte se častěji do svých monologů, jinak budeme ochuzeni o Vaše velkoskvostná skromná, pokorná a hluboce hermeneuticky zakotvená moudra.
  • Emotikona grin Otče, vaše tolerance je bezbřehá a pokud někdy k nějakému břehu dorazí, v klidu na něj vyleze.
  • Přece jen mám problém s katolickou antikoncepcí: prý chlapečky nosí čápi a holčičky vrány a dokonalá katolická antikoncepce spočívá v plašení ptáků.
  • Já nevím, co všichni máte proti celibátu. Já v něm žil, otec v něm žil, děd v něm žil. Prostě taková hezká tradice.

*Dnes je Klvaňa viceprezidentem pražské pobočky Aspen Institute, což je instituce, jejíž činnost u nás zahajovala Madeleine Albrightová, politicky prosadil Karel Schwarzenberg a založení zafinancoval Zdeněk Bakala.

*Zdeněk Zbořil: Ale už dva dny nám stále někdo vysvětluje, že umístění protiraketového „obranného systému“ někde v Rumunsku odvrátí od států NATO apokalyptické hrozby z území Ruské federace. Když měl být podobný systém umístěn nedaleko Prahy, mluvilo se o obraně před raketami s atomovými hlavicemi z KLDR, potom ze stále někým dobývané Persie. Dokonce, podle tehdejší mediální upovídanosti, měl pan Klvaňa dostat i 15 mil. Kč, aby nás přesvědčil, že bez této obrany Evropa a ČR zaniknou.

*Hele, ty to musíš vědět, vám to určitě říkají, na kolik let byla východní Evropa postoupena Američanům? Když tazatel viděl můj nechápavý pohled, upřesnil: No jak tenkrát na Maltě – nebo to bylo v Reykjavíku – nás Gorbačov zaprodal Amíkům. To bylo na třicet let, že?

*Ministr obrany Martin Stropnický vyznamenal na pětatřicet lidí za účast ve třetím – protikomunistickém – odboji. Stejné osvědčení již má v rukou přes tisíc lidí. Za podporu samizdatové literatury, za šíření protirežimních písniček či za aktivní obhajobu komunistickým režimem pronásledovaných lidí. O osvědčení požádaly téměř čtyři a půl tisíce lidí a více než tři čtvrtiny z nich už byly vyřízeny – tedy odmítnuty. Slavnostního ceremoniálu v hotelu v pražském hotelu DAP se zúčastnili také zástupce náčelníka generálního štábu – ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka, ředitelka Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Eva Michálková nebo předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová.

*Miloš Zeman pozval všechny evropské monarchy. Kdyby nepřijeli příbuzní Karla Schwarzenberga, tak by nepřijel nikdo, napsal Kalousek.

*Do konce roku má mít bezvízový styk s EU ještě Kosovo, Bosna, Gruzie a Ukrajina. Jako poslední zbývá ještě dořešit bezvízový styk s ISIL.

*Jiří Menzel tvrdí, že podepsat tzv. antichartu bylo v pořádku, neboť se tím zachránili velcí umělci pro českou kulturu.

*Roman Szpuk se narodil roku 1960 v Teplicích, od roku 1989 žije ve Vimperku. Pracoval mimo jiné jako noční hlídač kravínů, lesní dělník, strážce CHKO Šumava. V současnosti působí na meteorologické stanici Churáňov jako pozorovatel počasí. Roku 1983 založil nonkonformní sdružení básníků, prozaiků a písničkářů.

*Když měl Vladimír Jiránek retrospektivní výstavu v roce 2008 k sedmdesátinám, řekl mi: „Bilancování je těžká práce, nikomu ji nepřeji! Největší pecku jsem dostal, když jsem se konečně prohrabal ke krabici z roku 1968. Měl jsem pocit, že to musel dělat někdo jiný než já. Najednou jsem tam narazil na věci, které z hlediska mé životní zkušenosti musel kreslit někdo neuvěřitelně naivní, nevzdělaný, plný iluzí. Především bych zdůraznil u sebe falešné očekávání, že se zúčastním nějaké světodějné události. To jsem se až zpotil, když jsem si uvědomil, jak jsem v těch třiceti letech byl nezralý. Připadal jsem si, že jsem někomu sedl na špek. U některých kreseb jsem prožíval pocit studu. Teprve teď jsem si uvědomil, co to bylo za lidi, kteří mně tehdy předestřeli ty iluze. V tomhle smyslu byla ta bilanční část pro mě nejtěžší a chvilku jsem ji v sobě cítil jako trauma.“ (J. K.: Mám naprosto stejnou zkušenost.)

*Glazjev: Projevy evropských politiků na Euromajdanu před tlupami řádících nacistů ukázaly, jak hluboko klesla evropská politická kultura. Vedoucí představitelé EU nejednají nezávisle – ve skutečnosti jsou loutkami USA. Zatím to není partner, ale „stín“ Washingtonu. Ale život je donutí vrátit se do reality a myslím, že nakonec evropské demokratické tradice a evropský humanismus sehrají svou důležitou roli při návratu Evropy ke zdravému rozumu.

*Zpravodajský server newsru.com s odvoláním na ukrajinské úřady uvedl, že na hraničním přechodu s Ukrajinou požádal o politický azyl ruský opoziční aktivista Alexandr Šelkovenkov, který byl v minulosti mnohokrát zadržen kvůli účasti na nepovolených demonstracích v Moskvě, a to i na podporu Ukrajinky Nadije Savčenkové, vězněné v Rusku. Loni podle serveru dostali politický azyl na Ukrajině čtyři Rusové.

*„Dovolím si vyprávět jednu anekdotu, protože mi připadá, že v daném případě je skutečně na místě. Jeden dobře známý vedoucí ukrajinský činitel se modlí ke Všemohoucímu: Pomoz mi vrátit Krym. A ten mu odpovídá: Krym jste už vrátili, teď je načase, abyste vrátili peníze,“ řekla Zacharovová, když komentovala rezoluci Evropského parlamentu o Krymu.

*Kupodivu po převratu západní státy kdovíproč popíraly, že nějaký převrat kdy byl. Držely se směšného tvrzení, že Janukovyč prostě jen tak utekl ze země. Asi se prostě jednoho dne zrána vzbudil a rozhodl se, že už nechce prezidentovat.

*Již v roce 2012 upozorňovala média na to, že politický azyl, který v ČR získal manžel bývalé ukrajinské premiéry Tymošenkové Oleksandr byl motivován finančně, protože do Čech uklidil peníze od politických sponzorů.

*Porošenko vyhlásil Ukrajinu za ochránkyni evropské civilizace před barbarstvím. Petro Porošenko tvrdí, že právě jeho země brání Evropu před „barbarstvím, tyranií a terorismem.“ Prohlásil to na ceremonii vztyčení vlajky EU u příležitosti Dne Evropy. „My, Ukrajinci, stojíme dnes na přední linii obrany evropské civilizace,“ prohlásil.

*Na naší straně je též mezinárodní právo, podpora ze strany svobodného světa a hlavně – spravedlivost a pravda, která vždy vítězí,“ uvedl Arsenij Jaceňuk.

*Generální prokurátor Ukrajiny zruší správu zabývající se událostmi na Majdanu. Nový generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko prohlásil, že zlikviduje správu, která se zabývala vyšetřováním událostí na Náměstí nezávislosti. „Měl jsem poradu s advokáty Nebeské setniny. Hodlám zlikvidovat správu, která vyslýchala vyšetřovatele a členy policejní skupiny zabývající se případy z Majdanu,“ napsal Lucenko na své facebookové stránce.

*Andrij Senčeko, ukrajinský poslanec: „Po obnovení ukrajinské moci na Krymu, by měli být všichni, kteří žili na poloostrově po 20. únoru 2014, deportováni během několika dní.“ Je očividné, že libovat si v deportacích neopustilo politiky ani v 21. století.

*Fragment řeči Igora Kolomojského v Haifě na počest Roš Ha-šanu (25. 9. 2014): „Provedli jsme s Ukrajinci pokus. Vzali jsme jen jazykový rozdíl a přitlačili na dějiny, kde jsme za hlavní nepřátele rozkvětu „Nezávislé“ prezentovali Rusy. Po 20 letech propagandy jsme získali ideální bojovníky proti Rusům v podobě jejich slovanských bratří – nyní již bude kterýkoliv Ukrajinec, který zabije Rusa, nazýván hrdinou. Doufám, že jsme jejich vztahy přerušili asi tak na sto let. Teď už bude snadné zničit samotné Ukrajince jejich odtržením od Ruska, když se jim budou poskytovat půjčky na válku, a pak se jim pro dluhy odebere všechno. Ti, kteří zůstanou, mrzáci, ženy a starci, se již vůbec nebudou schopni bránit.“ (Není to ale hoax?)

*Prezident Polska Andrzej Duda: „Apeluji na všechny občany Polské republiky, aby byli připraveni bojovat o návrat bývalých polských zemí, kde naši lidé jsou i nadále podrobeni obtěžování a ponižování od již nového ukrajinského vedení. Pokud moderní Ukrajina odsuzuje činy Sovětského svazu, tak by Ukrajina měla dobrovolně vrátit území Polska, která patřily k Polsku až do roku 1939. Již pracujeme na návratu Polesí, Galicie a Volyně a potřebujeme podporu celé populace Polské republiky. Každý občan této země by měl být připraven na spravedlivý boj o navrácení polského území, které je domovem pro obrovské množství etnických Poláků, kteří potřebují naši ochranu,“ ukončil projev Andrzej Duda v polském Sejmu.

*Nejsilnější polská nevládní organizace „Restituce Kresy“, která je podle neoficiálních zdrojů podporována polským ministerstvem zahraničních věcí, má hlavní úlohu v právních nárocích vůči Ukrajině. Organizace byla zřízena k řešení problému nároku pravých vlastníků na západní Ukrajině ztraceného majetku a peněžní náhradu za uplynulé roky. „Apelujeme na kyjevské orgány. Jestliže oni prohlašují, že se pohybují směrem do Evropy, kam patří, musí uznat i evropské normy. Včetně základních právních ustanovení, že majetek je posvátný. Podáme žaloby na ukrajinskou vládu požadující navrácení majetku nebo zaplacení peněžité náhrady v tržních cenách. My a naši právníci projednáme naše nároky u ukrajinských soudů, u polských soudů. Dalším krokem je odvolání k soudům těch zemí, jako jsou Spojené státy, kde jsou přijímány u soudu nároky vůči kterémukoli státu nebo k Evropskému soudu, zejména proto, že Ukrajina podepsala asociační dohodu,“ řekl Conrad Renkas z Evropského centra geopolitické analýzy. Polští a ukrajinští političtí odborníci se domnívají, že finanční nároky Poláků vůči Ukrajině, to je jen začátek rozsáhlého procesu „přeformátování“ západu Ukrajiny.

*V Istanbulu bude poprvé proveden celosvětový summit OSN s cílem „projednání efektivních cest transportu humanitární pomoci a zastavení válek, násilí a utrpení lidí v celém světě“. O tom je informováno na stránkách organizace. Očekává se, že události se zúčastní okolo 6 tisíc lidí.

*Do sta let bude náš rodný jazyk jazykem celé Evropy, sliboval Vůdce Němcům.

*Německý wehrmacht a vojska SS v roce 1941 spolu se svými spojenci vypálila na 250 sovětských měst a 9000 vesnic a zmasakrovala v nich civilní obyvatelstvo! Jak se dnes opovažuje Německo znovu poslat svou armádu na hranice této země?! Rusko se k Německu po vítězství nad nacisty zachovalo více než velkoryse, nebylo žádné oko za oko, zub za zub! Rudá armáda nezačala provádět genocidu na německém národu, tak jak to plánoval udělat Hitler s Rusy! Navíc dokonce Rusko po skončení studené války souhlasilo se spojením Německa a na rozdíl od Američanů stáhlo svou armádu z této sjednocené země!

*Rooseveltova slova v jednom rozhovoru s ministrem financí Morgenthaunem: „Musíme být k Němcům patřičně tvrdí, a když říkám, že k Němcům, nemyslím tím, jen nacisty, ale skutečně všechny německé občany. Buď je musíme nechat vykastrovat, nebo s nimi zacházet tak, aby neplodili potomky, kteří si v budoucnu budou počínat stejně jako jejich předci.“

*Roosevelt byl přesvědčen v rozhovorech se Stalinem, že pokud má být v budoucnu dosaženo trvalého míru, je třeba zajistit, aby Němci již nikdy nenosili uniformu. Stalin připojoval stanovisko, že nejhlavnějším a nejdůležitějším úkolem je kontrola Německa a prohlásil, že Německo bylo a vždy bude hlavní hrozbou pro světový mír.

*Propaganda je jako dělostřelecká příprava. Žijeme v ní už pětadvacet let. Začala tím, že alternativa ke kapitalismu neexistuje. Pokračovala tím, že není rozdíl mezi špinavými a čistými penězi. Dnes končí tím, že neplatí základní postuláty demokracie, neboť lid nemá možnost si vládnout jinak než dalším státním převratem. Přiznejme si, že „je nám vládnuto“, že nevládneme. Zastupitelský princip selhal. Nastoupil marketing jak u jogurtů.

*Čeští vojáci šli do afghánské války ne pro ideje obrany českého státu, ale pro peníze. Ale dělat žoldáky Američanům v jejich ropných a plynových válkách je ostudné. Pokud máme být chráněni před kontinentální válkou EU či NATO s „agresivním“ Ruskem, ta nenastane. Protože tlustá roura s ropou a druhá tlustá roura s plynem teče z východu na západ, ne naopak. Prachy tečou opačným směrem.

*Evropská komise vymyslela, že pokud nebudeme chtít přiděleného uprchlíka, zaplatíme 250 tisíc euro. Euroskeptik Jan Zahradil ironicky pochválil EU, že se jí povedlo stanovit cenu lidského života.

*Jiří Koskuba:No vidíte. A to já, hlupák, si myslel, že potupný obchod s otroky je dávnou minulostí.“

*Petr Mach kritizoval současné kvóty na imigranty: „Vše začalo kvótami na chov skotu, kdy došlo k jeho omezení u nás. Pak přišly kvóty na mléko a cukr. A teď už dochází na kvóty na lidi, což mi už hlava přestává brát!“

*Jaroslav Doubrava:Bože, kdy už si konečně přiznáme, že EU řídí duševně choří lidé! To je soubor kreténů a gaunerů, i když tím bych kretény a gaunery urazil. Větší lumpárnu, než je pokutování států, těžko hledat! Navíc naprosto nestoudnou částkou! Nemáme peníze na naše nemocné, nemáme peníze na lékařský personál a na další výdaje. Na pomoc postiženým dětem sbíráme víčka, jejich rodiče v podstatě žebrají o finanční pomoc a budeme platit za něco, co jsme nezpůsobili?“

*Miloš Malý: „Je to velmi zajímavá informace. Já k tomu dodám trochu osvěty. Za částku 6 750 000 korun by mohl český důchodce pobírat svůj důchod ve výši 12 550 korun celkem 44 let. To snad samo o sobě vypovídá o nesmyslnosti takového požadavku. Ještě navíc si musel náš důchodce odpracovat minimálně 35 let a uprchlík jen překročit cizí hranici.“

*Nejlepší by samozřejmě bylo ukončit válku, ale to by pak Západ a jeho spojenci museli přiznat prohru. Místo toho francouzská vláda, která – i po zničení Libye se všemi důsledky, které z toho vyplývají, dál žízní po Asadově krvi možná víc než al-Kájda s Daešem – si do Paříže pozvala zástupce Saúdů, Kataru, Emirátů – zkrátka samých „kovaných demokratů“ – aby s nimi probrala další vojenské možnosti v Sýrii. Mimochodem, Usáma stihl v Súdánu vybudovat síť silnic a dálnic, které tam do té doby neměli. Pak se ale raději vrátil do Afghánistánu, následovalo 11. září, k němuž se Usáma nikdy nehlásil; a nyní Barack Obama tvrdí, že těsně předtím, než ho komando mariňáků v Pákistánu rozstřílelo, se prý kál a všechno přiznal. Jako kdyby u toho Obama byl, ale pět let to tajil…

*Sergej Chelemendik: „Hrozia teda aj Slovensku nepokoje na spôsob majdanu alebo farebných revolúcií? Je to jednoduchá otázka. Ak sa USA rozhodnú zamiešať do situácie na Slovensku, pravdaže, budú. Všetky nástroje na takýto zásah v rukách USA sú – priamo alebo prostredníctvom eurobyrokracie v Bruseli kontrolujú väčšiu časť politických strán na Slovensku, pod ich kontrolou sú médiá, mimovládky, teda celý súbor možností. Preto, keď niekto chce triezvo hodnotiť slovenskú politiku a jej perspektívy, musí brať predovšetkým do úvahy toto – USA si môžu robiť na Slovensku všetko, čo si zmyslia . Ak to robia v Nemecku, na aký odpor môžu naraziť na Slovensku?“

*Dohoda mezi Tureckem a Evropskou unií, nebo mezi Německem a Tureckem, jak rád říkám, se dohodla tak, že hlavní jednající strany byly nejenom Německá spolková republika, Itálie, ale také Francie a Velká Británie a vlastně když si vzpomeneme na 2. světovou válku, tak zjistíme, že toto jsou signatáři Mnichovské dohody, to jsou lidé, kteří v předvečer 2. světové války se snažili určit směr expanze hitlerovského Německa na Východ, to že se potom útočilo na Západ a bojovalo na dvou frontách, to byla jenom hra osudu, připomíná Zdeněk Zbořil.

*O. Krejčí: „Už 9. května 1945 jste mohli potkat lidi, kteří vnímali osvobození Prahy Rudou armádou jako svoji porážku. Novým je fakt, že v třetí generaci po válce už chybí citová vazba na hrůzné válečné události i radost z vítězství nad Zlem. Digitální generace vnímá filmy o světové válce jako ne zrovna dobře zpracovanou fantasy či jako nedokonalou počítačovou hru.“

*Ve Spojených státech na vítězství v druhé světové válce vzpomínají jako na triumf Američanů a uvádí se, že Rudá armáda vystupovala více méně v roli pomocníka, píše Washington Post.

*Mojmír Grygar: „Pravidelný přírůstek kapitálu vynáší 4 % – 5 %, ale největší majetky vynášejí 6 % – 8%. Přitom růst největších majetků není závislý ani na růstu výroby, ani na zvláštní dovednosti majitelů. Bil Gates, ani Lilian Bettencourtová, parfémová baronka, už nemusejí hnout prstem, a jejich kapitál jako pohádkový stoleček se bude dál a dál štědře prostírat a prostírat.“

*Neúměrný růst nerovnosti je v příkrém rozporu se základním pravidlem demokracie a liberalismu, který oceňuje člověka podle zásluh a výkonnosti, ne podle výhod daných dědictvím, výsadami minulosti. Podle jakých zásluh dostávají šéfové bank, mezinárodních společností, špičkoví podnikatelé, ale i sportovci, herci, zpěváci a lidé v internetovém byznysu své platy, honoráře, tantiémy? Kde zůstal demokratický princip odměn za zásluhy. (V Atkinsonově knize jsem se dočetl, že slon v zoologické zahradě ve Whipsande, na kterém se mohou návštěvníci projet, vydělává stejně jako univerzitní profesor.) Neokonzervativní revoluce si vytvořila a stále posiluje úzkou vrstvu bohatých lidí, jejichž životní příležitost není dána v prvé řadě talentem a pracovitostí, ale sociálním původem. Amerika po Reaganovi si vytvořila obdobu aristokracie; bohaté rodiny jsou podporovány daňovými výhodami. Stačí připomenout jména z devatenáctého století – Rockefellery, Morgany, Sachse, Vanderbilty – nebo novodobé dynastie Kennedyovců, Bushů, Kochů, Romneyů a dnes aktuálních Trumpů, abychom si uvědomili, že konzervativní revoluce se již dočkala vytoužených květů.

*Erich Kästner, Óda na bankéře: Jejich apetit je bezedný. Požírají Boha a svět. Nesejí. Jenom sklízejí. Oplodňují svoje vlastní peníze. Jsou zosobněním čarodějů a čarují z prázdné dlaně. Vyrábějí zlato po telefonu.

*Názor Svazu průmyslu ČR k dohodě o volném obchodu, známou jako Transpacifické partnerství (TTP): Neoprávněné zveřejnění dokumentů může poškodit nejen vlastní vyjednávání, ale i veřejnou diskuzi. Zároveň může zhoršit vyjednávací pozici EU. Žádné vyjednávání této složitosti nelze vést zcela veřejně. Ovšem obdobná dohoda se v minulosti nikdy neprojednávala s tak velkou mírou transparentnosti a pod tak přísnou veřejnou kontrolou.

*Od některých pražských intelektuálů nedávno zaznělo v televizních debatách, že odbory jsou v České republice prakticky zbytečné, jelikož se naprosté většině lidí daří dost dobře, a že odboráři vyvolávají jen sociální napětí.

*Takto to schytala britská královna v čínských médiích: „Nezdvořilé narcistické drbny v médiích, cenící své tesáky, stále nesou stopy neuhlazenosti barbarů. Věříme nicméně, že trvalým kontaktem s 5 000 let starou civilizací Východu (Číny) budou dělat pokroky,“ stojí v textu.

*Ivo Šebestík: „Třicetiletá válka byla mimořádně destruktivní „novinkou“ evropské historie. Její důsledky byly vzhledem k počtu evropského obyvatelstva a jeho tehdejší materiální situaci srovnatelné s katastrofami první a druhé světové války. Někteří historikové pro tento válečný konflikt sedmnáctého století používají rovněž označení světové války, neboť do jejího vedení už zasahovaly zdroje plynoucí ze zámořského obchodu, zámořských zdrojů a prvních kolonií. V době jejího vzplanutí (stalo se tak vlastně v Praze roku 1618, symbolicky památnou defenestrací pánů Slavaty, Martinice a písaře Fabricia) už byly Východoindické společnosti Holandska a Anglie v plném proudu zámořského podnikání a velké finanční domy v Itálii, Holandsku, Německu a dalších zemích s touto válkou kalkulovaly jako s prostorem investic a zdrojem zisků. Hojně totiž půjčovaly císaři, králům, vévodům, generálům a plukovníkům všech zúčastněných stran peníze na nábor vojska, neboť samotné rabování dobytých území žoldnéřům na plat nestačilo.“

*Zatímco vládnoucí struktury a nositelé velkého kapitálu vědí, proč a za co bojují, lidovým vrstvám, které je třeba pro válku, z níž nebudou mít žádný prospěch, jenom bolest, hoře, zranění a smrt, teprve získat, těm je třeba dát motiv. Vysvětlit jim, proč budou riskovat úplně vše. Těmito motivy bývají nejčastěji obrana sebe sama nebo obrana nějakých hodnot. Zkrátka vyšší pověření a vyšší vůle, boj pro dobrou věc. Ve světle „dobré věci“ lze jen málokdy onu věc ovšem vysvětlit takovou, jaká skutečně je. Proto jsou války spouštěny z jedné strany mohutnou vůlí touhy po bohatnutí, moci a ovládání a z druhé strany jsou výsledkem strachu, že všechny tyto možnosti budou ztraceny a předány někomu jinému, kdo bude mocný, bohatý a vlivný namísto NÁS. V novověku jsou totiž války zřetelným produktem cesty, kterou si Evropa právě někdy v 16. a 17. století zvolila za svou základní. Bohatnout, sílit, expandovat, využívat ostatní části světa jako zdroj surovin, lidských (otrockých) sil, později odbytiště zboží. Evropa kapitálu, trhů, peněz, akcií, odbytišť a zdrojů se stala hnací silou touhy po stále vyšší moci, vlivu a bohatství.

*Iannis Varoufakis říká, že zápas mezi pilnými mravenci a žravými kobylkami se odehrává nejen v rámci států, ale ohrožuje i jejich soužití v celosvětovém měřítku. Některé státy vystupují jako kobylky, jiné hrají podřízenou roli mravenců. Většinu přistěhovalců dnes domácí mravenci považují za saranče, které jim chce sežrat úrodu, a neuvědomují si, že i běženci jsou mravenci, kteří jim mohou předhazovat vinu za vlastní bídu.

*Bývalý vůdce Ahrar ash-Sham, Hassan Abboud: „Demokracie je meč, který Západ drží nad hlavou ostatních zemí. Je to způsob, jak může zemi vládnout jen malá skupina lidi. V jiných společnostech, dodržujících šaríu, je vůdce vybírán nejmoudřejšími a nejrespektovanějšími muži, po poradě s lidmi.“

*Mít paláce přeplněné nádherou, /ale pole zarostlá býlím /a sýpky zející prázdnotou /oblékat se v přepychová roucha /a k opasku připínat ostré meče /žít v nadbytku jídla a pití /uprostřed přepychu a bohatství /tomu se říká chvástat se lupičstvím! O životě a osobnosti Lao-c‘ nevíme skoro nic. Dnešní lupičství se liší od starověkého otroctví stejně, jako se dnešní rakety liší od ostrých mečů. Přesto jde stále o totéž – překročí-li se lidská míra, prohloubí-li se propast mezi lidmi, třídami, národy, státy, civilizacemi, nastávají zlé časy.

*V období druhé světové války řekl Roosevelt: „Můj hlavní úkol je zachránit bankéře a průmyslníky před sebevraždou.“ Po druhé světové válce byla těmto bankéřům a průmyslníkům zajištěna politická a finanční hegemonie Ameriky.

*Barack Obama ve Washington Post: Amerika má určovat pravidla, Amerika musí rozhodovat. Ostatní země musejí hrát podle pravidel, které stanoví Amerika a její partneři, a nikoli obráceně.

*1. května 2003 stál George W. Bush v elegantním malém leteckém oblečku na palubě USS Abraham Lincoln a v rámci pečlivě zinscenovaného cirkusu řekl lež století: „Velké bojové operace v Iráku skončily. V bitvě o Irák Spojené státy a naši spojenci zvítězili. A nyní naše koalice tuto zemi zabezpečuje a rekonstruuje. V této bitvě jsme bojovali za svobodu a za světový mír. Když se iráčtí civilisti dívali do tváře našim vojákům, viděli sílu a laskavost, a dobrou vůli. Mise dokončena. Naše oddanost svobodě je americkou tradicí. Zastupujeme lidskou svobodu,“ uzavřel Bush na USS Abraham Lincoln. Byly někdy lži bezútěšnější? A kdy se bude Bush, Blair a jejich komplicové zodpovídat za své válečné zločiny před soudem?

*Leonid Ivašov: „Člověk by měl chápat, že dnes je Evropa z vojenského hlediska kolonizována Američany. USA dosadily v západních zemích proamerické režimy a zcela si podrobily východní Evropu. Máme mnohonásobně menší ozbrojené síly, jakož i vojenské vybavení. Takže se můžeme jen nějak bránit, ale nemáme téměř žádné útočné skupiny. Naše pokusy vytvořit něco podobného Varšavské smlouvě nemají žádný základ. Nemáme takové země ve východní Evropě, které by byly ochotné k dlouhé vojenské technické spolupráci. Američané drží všechny pod krkem. Ale my prostě nepotřebujeme takové spojence, jako Polsko, pobaltské státy a Rumunsko. Ať jsou raději našimi nepřáteli. Evropanům by mělo být řečeno, co je čeká. Nebudeme je již osvobozovat od nějaké okupace.“

*Rusko nepřijalo podanou ruku spojenectví, ale vybralo si cestu agrese, okomentoval současnou situaci velitel NATO generál Philip Breedlove.

*Gen. Scaparotti: „NATO potřebuje zůstat v bdělosti a připravené k boji už dnes v noci.“

*Stoltenberg: „Dialog s Ruskem? Pouze z pozice síly! Chcete-li spolupracovat s Ruskem, musíte být silní. Rozšíření NATO nebyl akt agrese ze strany NATO. Bylo to rozhodnutí nezávislých, demokratických zemí. Lidé v Polsku, Lotyšsku, Litvě a Estonsku chtěli vstoupit do NATO. Měli jsme jim říct: My vám to dovolit nemůžeme, protože jste v regionu, které Rusko vnímá jako svoji zájmové sféru?“

*Mimochodem, kolik hranic po skončení studené války narušilo jednostranně NATO? O strategickém začlenění zemí střední a východní Evropy do NATO strategicky rozhodovaly nejvyšší politické a vojenské elity Spojených států a Západní Evropy. Mnohdy i bez oněch „lidí“ jako v České republice.

*P.C. Roberts: „Je stejně nepochybné, že Rusko nenapadlo Ukrajinu. Jak to víme? Kdyby se totiž tak stalo, Ukrajiny by už nebylo. Byla by zase ruskou provincií, kterou – s výjimkou posledních dvaceti let – byla po staletí, v každém případě pak mnohem déle, než trvá existence Spojených států. A jen tak na okraj: Ukrajina patří k Rusku mnohem víc, než patří Havaj či vykořeněné a přemožené státy amerického jihu k USA.“

*Zdeněk Zbořil: „Ale i kdyby pan Schapiro tancoval na ruské ambasádě kozáčka, nic to nezmění na tom, že v Evropské unii a v NATO – a samozřejmě i v Britských listech – je spousta lidí, kteří si přejí vyhlásit Ruské federaci válku. V našich médiích pak neméně těch, kteří ji už Ruské federaci vyhlásili. A známe i některé, kteří si myslí, že ji dokonce už vyhráli. Dokud budou Spojené státy kontrolovat každé slovo a každého vojáka na zeměkouli, bude to stále stejné. A nezapomínejme, že jsme o tom všem informováni z mimořádně neseriózních médií, a tak nám nezbývá, než poslouchat a číst lidi, kteří nejsou od novin.“

*Viktor Lošťák: „Ve společnosti neexistovala žádná nenávist, dokud se proti ní nezačalo bojovat. Jen dokud nepřišla tahle politická skvadra hrůzy a nerozhodla se, že nesouhlas obyvatel nazve nenávistí. HateFree opravdu pracuje s nenávistí ve společnosti. Jen ji nemírní, ale rozdmychává. Je od samého začátku – ne chybou, programově – zřízená proto, aby násilí do společnosti vnesla. HateFree z oponentů dělá zločince a na ně je útok už morálně ospravedlnitelný.“

*Ne nadarmo Varufakis, bývalý ministr financí, vzpomíná, že při jedné ze schůzek s věřiteli ironicky nadhodil, že zadlužené země by možná ani neměly mít volby, a odpovědí mu bylo jen mlčení… to vypovídá o stavu eurozóny hodně. Je zcela jedno, jakou si zvolíte vládu, politiku musí provádět jen jednu – a tu vám naordinuje zahraničí, resp. Německo. Politika EU je ale natolik přihlouplá, že si zhroucené státy vyrábí sama jak na běžícím pásu a pak se diví následkům.

*Docentka Švihlíková: „EU má neuvěřitelnou schopnost vytvářet problémy, které následně nedokáže řešit, a to jak ve vnitřní politice, tak i v zahraniční – a pak se divit následkům, viz Ukrajina, Sýrie, Libye… Pokud nebudou evropské elity, na prvním místě Angela Merkelová, rychle vyměněny, tak nás nic dobrého nečeká.“

*Těch, co ochotně vysvětlují nevysvětlitelné, stále přibývá, stačilo v zimě zajet do Davosu.

*Harold Pinter (laureát Nobelovy ceny): „USA se neohlížejí na OSN, mezinárodní právo či kritický nesouhlas, naopak považují je za impotentní a bezvýznamné. Jak je přinutit, aby na to přestaly kašlat, než nás všechny pozabíjejí? Inu, to je otázka.“

*Na druhé straně nejsem tak naivní, abych si myslel, že po případném rozpadu EU nás čeká něco dobrého. Nezapomeňte, že nám doma už nic nepatří. To by se rozpadem EU bohužel nezměnilo.

*Stojí-li nepřátelé Ruska o ozbrojenou intervenci, proč nepošlou své syny? V hrobech naší země je pro ně místa dost, říká Puškin. Silné emoce, silná slova. Fedotov viděl v Puškinovi člověka, jehož politické názory formovalo 18. století – svoboda, to ano, ale ne pro každého.

*Znalců Ruska, jasnovidců i telepatů čtoucích pravidelně, až denně, myšlenky V. V. Putina, má nejenom Rusko, ale celý širý svět, jak říkají bratři Slováci, neúrekom.

*Ivan David: „Vždy jsem znovu překvapen, jakým žvaněním se také lze uživit. Od německého sociologa jsem se dozvěděl, že v politice nejsou důležité zájmy, ale emoce. Staré tradiční strany mají prý staré emoce, kdežto nové populistické strany mají nové emoce. Od oxfordského profesora jsem se poučil, že ve Francii je hodně nenávisti, kdežto v Británii je spíše úzkost… Podobné moudrosti moje venkovská babička komentovala výrokem  ‘To by němej neřek, kdyby mu hubu rozplácal.’“

*Fukuyama hned varuje: jsou čtyři body, kterých se za žádných okolností nelze vzdát. Jsou to: soukromé vlastnictví, svoboda, demokracie a „střední třída“. Je celkem jasné, proč do toho výčtu byla vmáčknuta „střední“ třída, která k filosofickým pojmům nemá celkem žádný vztah. Právě ona, „střední“ třída, totiž požaduje existenci soukromého vlastnictví, svobody a demokracie. Chudým jsou tyto vymoženosti k ničemu – není jim z nich ani horko, ani zima. A bohatí svobodu a demokracii nepotřebují, svoje vlastnictví jsou schopni uhájit si sami. Tudíž „střední“ třída se stává velmi důležitým omezujícím prvkem.

*Mojmír Grygar: „Můžeme přijmout tvrzení, že listopadové vítězství nad komunistickým režimem vybojovala hrstka statečných jedinců – disidentů, kteří holýma rukama, silou pravdy a lásky, přiměli držitele moci, aby jim bez jediného výstřelu předali moc? Můžeme disidenta, který litoval, že se u nás v roce 1948 nenašel generál, který by s komunisty rázně zatočil, považovat za demokrata? Kolik tisíc lidí s hvězdou na klopě i bez odznaku by musel jeho český Pinochet dát postřílet, popravit, uvrhnout do vězení, aby se země mohla dát tou správnou cestou? Můžeme veřejné nadávání bolševikovi v hospodách, zvlášť když bylo povzbuzeno větší dávkou alkoholu, považovat za akt občanské statečnosti?“

*Bylo vyvraždění Slavníkovců hrdinské, nebo zločinné? Muže a ženy do jednoho pobili, a sťavše čtyři bratry svatého Vojtěcha se vším potomstvem před samým oltářem, hrad zapálili, ulice krví zkropili, a obtíženi krvavým lupem a krutou kořistí, vesele se vrátili domů. Šlo o historicky důležitou událost, založení českého státu pod vládou Přemyslovců.

*Před pár lety se s nadsázkou říkalo, že Katar v Británii nevlastní snad už jen Buckinghamský palác, a to jen kdoví jestli. Takže, když se nyní provalilo, že velkolepé oslavy královniných 90. narozenin z minulého týdne financovali vedle britských zbrojních firem také například králové z brutálního Bahrajnu nebo Ománu, vše tak nějak znovu zapadlo do sebe.

*Tereza: „Vliv České republiky v rámci Evropy je takový, jaký je, a tak se Saúdům nebo Katařanům ani nevyplatí sem vysílat zaslepené imámy, natož ještě stavět mešity, v nichž by něco kázali. Takže, zatím dobrý.“

*Polský ministr ekonomického rozvoje Mateusz Morawiecki: „Vláda utrácela peníze Evropské unie na horoskopy pro psy.“

*“Vybírat si mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem je stejné, jako si vybírat ‘mezi morem a cholerou’,“ prohlásil polský vicepremiér Mateusz Morawiecki.

*Polské Radio: „Kaczyński doporučil Clintonovi návštěvu lékaře. Podle Polského Radia vůdce vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński dokonce poradil americkému politikovi, aby vyhledal lékařskou pomoc.“

*Polsko, to je taková Saudská Arábie křesťanské Evropy.

*Někdy v roce 1944 si nechal Himmler zjistit, kolik Slovanů vlastně bojuje v řadách německé armády – ať už ve wehrmachtu či jednotkách eseswaffen. Sám byl překvapen, že jich bylo půldruhého milionu. Ani se to neodvážil říci Hitlerovi, který by neunesl skutečnost, že po boku nadřazené německé rasy bojují druhořadí Slované. Mezi nimi byli zejména ti, kteří očekávali od německého vítězství i rozpad sovětské říše.

*Americká politika v Sýrii doputovala ke konci slepé uličky. Zbývá už jen nervózní konstatování například Hlasu Ameriky, že ruská politika v Sýrii je „cynická“ a vede ji jen ješitná snaha postavit se na roveň Spojeným státům…

*Aleksander Kuzněcov: John Kerry vyhrožuje, že na srpen 2016 stanoví Rusku lhůtu, aby pomohl vytvořit „přechodnou vládu“ v Sýrii, a tvrdí, že jinak začnou proudit dodávky amerických zbraní „umírněné opozici“. Víme velmi dobře, jak vypadá „přechodné období“ v americkém stylu – viděli jsme to v Iráku a Libyi. A to je budoucnost, kterou USA zamýšlí pro Sýrii. Staré plány se nezměnily.

*Strýček Sam neskončí, dokud kolem Severní Ameriky nezbydou jen ruiny.

*Jak říkal Charles de Gaulle: Krev schne rychle.

*Profesor Rajko Doleček: „Trápí mě premiér Sobotka, že se nechal vyfotit s Madeleine Albrightovou, které i na Západě říkají balkánská řeznice. Ona je jedním z hlavních viníků zničení Jugoslávie.“

*Představuji si, že kdyby Amerika přišla o svoji moc, hlavně vojenskou a hospodářskou, asi by se stal svět mírovějším, prosperujícím a transparentnějším.

*Zdeněk Troška: Tito křesťanští uprchlíci se do kostela nikterak nehrnuli. Je zajímavé, že tisíce běženců poztrácelo své pasy, ale nikdo z nich neztratil svůj iPhone.

*V každé organizaci je alespoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zničit!

*Víte, že studium na Harvardské universitě stojí tolik peněz, že si to mohou dovolit jen děti asi 2 % nejbohatších Američanů?

*Foldyna si rýpl do Putnovy menšinové sexuální orientace, když dodal: „Božínku, kde má kabelku?“

*Třeba hromadná výroba bude časem natolik hromadná, že stlačí cenu nových kol natolik, že začne být přijatelná i nám, kteří jsme ve chvíli, když se při privatizaci zhaslo, čekali až se rozsvítí.

*Izraelci mají svébytný ochranný návyk: Když jsou konfrontováni s nepohodlnými pravdami, vyhýbají se podstatě problému a zabývají se raději sekundárními, nedůležitými aspekty.

*Martin Heidegger: „Myšlení nastoupí tehdy, až se naučíme, že tato věc, která byla vychvalovaná po celá staletí, totiž rozum, je tím nejurputnějším nepřítelem myšlení“.

*Platí parafráze na nápis na naší prezidentské standardě „Pravda vyděsí“?

*Jeden z přátel mi poslal tuto story: Potopa světa má začít do dvou dnů. Svět zachvátila panika. Lidé se ze zoufalství vracejí ke starým vírám, zaplňují chrámy a modlitebny a prosí Boha o záchranu. Stařičký rabín vstoupí do synagogy plné lidí, které nikdy předtím neviděl, jak s hlavami pokrytými modlitebními šálami kývají sebou sem a tam a přeříkávají jednu modlitbu přes druhou. „Zbláznili jste se, mrhat čas modlením?“ vykřikne na ně. „Zbývá vám osmačtyřicet hodin naučit se, jak žít pod vodou!“

*Neurotici staví vzdušné zámky. Psychotici v nich bydlí. Psychiatři vybírají nájem.

*Když ti bude v životě smutno a nic se ti nebude dařit, vzpomeň si na to, že jsi byl kdysi tou nejrychlejší a vítěznou spermií…

*V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY VLŚYO NJAVEO, ŽE NZEÁELŽÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE SOLVĚ. JEDNINÁ DLEŮITŽÁ VĚC JE, ABY BLYA PNVRÍ A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŹŮE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉŮ PEŘČETŠ. JE TO PORTO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŽÉ PENSÍMO, ALE SVOLO JKAO CLEEK.

***

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
28. 5. 2016 16:10

Je hodně fajn, pokud je někdo z Čechů činný na ruských webech… Protože pokud by měli posuzovat Rusové podle těch podlých ubožáků které pan Kadubec citoval, tak … Merdiální totalita… Z těch nicek tak trčí ta touha „projevit se nějakým bombastickým prohlášením na účet Ruska“, až ta jejich ubohost „bučí“… Je to poštěkávání podvraťáka, který zahodil možnost být důstojným, a rozumně se chovajícím menším psem, a namísto toho se projevuje jako ten nejubožejší slouha… To „tulení se do náruče Západu“ je tak ubohé, že celá předlistopadová propaganda posledních dvaceti let „režimu“ se se svou ubohostí může jít naprosto schovat! Tady… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 5. 2016 23:30

Ahoj Martine. Děláš moc dobře ty sračky, sráče a spáče IGNOROVAT. Jedno však ignorovat nejde. Okupace naší země, našeho národa a vlastně celé Evropy nejkomplexnější teroristickou organizací všech dob čili Severoatlantickou aliancí. Můžu ještě s tichým a dušeným hněvem ignorovat okupační jednotky demonstrující svou „sílu“ a provokující lidi v blízkých zemích. Ale znásilňování našich životů, beznaděj, rozvrácený stát od zdravotnictví přes školství po justici, diktát mediokracie, s tím ať se jdou všichni kolaboranti vycpat. Na úkor zbytku lézt okupantům do zádele a po nás potopa? Co je to za perspektivu? Jiné cesty z toho není, JDE O NATO ROZPUŠTĚNÍ. Buď… Číst vice »

Béda
29. 5. 2016 16:27

Oskar Krejčí: http://www.noveslovo.sk/c/Valka_je_mir_nevedomost_je_sila

PZ: Situace se ale přece jen změnila – tehdy byla u moci vláda vedená ODS, dnes je v čele vládní koalice sociální demokracie…

OK: …která dělá vše proto, abychom nezapomněli, jak sociální demokraté v Evropě roku 1914 hlasovali pro světovou válku a v roce 1999 pro bombardování Jugoslávie. Jen se podívejte na protokol ze sjezdu ČSSD v dubnu 1999. Když dnes informují sociálnědemokratičtí politici s těžko uvěřitelnou ležérností o vytváření týmu ideopolicie či o nutnosti přesouvat vojska NATO na ruské hranice, je to víc než déjà vu. Je to nebezpečná realita evropské politiky.