Pět faktických poznámek k aktuální politické situaci

1. Hra na policajty a zloděje

Opoziční pokrytci národu přes média vzkazují, že by se mělo šetřit a lidem peníze nerozdávat, když se teď ekonomice daří. Zapomněli, že právě zkušenost se současnou opozicí národ poučila, že ekonomice se daří právě proto, že sami šafářové státu už zdaleka tolik nekradou a naopak teď hrozí, že lupiče začnou dokonce i zavírat. Což se dnes za vyděšeného křiku „neziskových“ paviánů už po jistý čas i děje (že se tolik nekrade).

2. Dotace – žádný dar, ale jenom smluvní vztah

Jak v Bruselu vytvořili nevolenou vládu úředníků nad národy Evropy? Tak, že si „smluvně-právně“ přisvojili část vydělaných peněz těchto národů a nazvali je dotačními penězi. Jenže i každá dotace je pouze smlouva typu „Já něco všem užitečného do určité doby postavím, když ty mi na to něco přidáš“. A jak známo, odstoupit od smlouvy lze jednoduše jenom tehdy, pokud vypršel termín, kdy sice má stavba stát – ale postaveno by nic nebylo. Příklad: Stojí Čapí hnízdo, nebo ne? A je tu k dispozici pro všechny? Je.

3. Dotace: Pomoc, anebo nástroj závisti?

Proč bruselští úředníci tak rádi milostivě rozdělují dotační peníze, které předtím od národů Evropy politicky vymohly? Inu proto, aby si pak ty národy dotační peníze navzájem pěkně záviděly a Bruselu se snadno nad těmi národy vládlo pod zásadou „Rozděl a panuj!“ Takže co s tím? Stačí zrušit odvody do Bruselu, tím zaniknou dotace a zruší se nástroj vlády Bruselu a kdysi ti tzv. „dotovaní“ začnou hospodařit podle svého. Jenže pak tu bude problém: To potom už oni budou soběstační a politicky svobodní a nepůjde je ovládat.

4. Agenda odvádění pozornosti

Také jste si povšimli, jak se na politickém orloji Evropy točí stále nové a nové partaje? Proč jsou na paškále jednou oteplovači a zelení, potom války a terorismus, gender, MeToo a LGBT, pak zas školská inkluze, imigranti a teď zas Piráti s jejich touhou denně kouřit marjánku? Proč se stále mění agenda? Inu přece proto, aby se nikdy nedostalo na rozkrádání států a lichvu, na vykořisťování zaměstnanců a na obchod s chudobou, a tak aby ani nikdy nebyl léčen ten základní vřed nerovnosti šancí v kapitalismu – sociální otázka. A od té je přece nutné neustále odvádět pozornost.

5. Jak obchodníci s poctivostí došli jak ta panna jenom na kraj lesa

Co požaduje obyčejný občan od státu? Aby jeho správci vládli kompetentně, hospodárně, sociálně citlivě a zejména poctivě a spravedlivě. Zajímavé přitom je, že žádná politická strana si ještě nikdy nedala do názvu pouhé slovo Spravedlnost. A proč asi? Sliby lze totiž slibovat a na ně zapomínat. Právo i demokracii lze formulovat a pak výkladově ohnout. Spravedlnost však buď je, anebo není a přes to vlak už nejede. Takže, klidně se na příštích deset let s kýmkoliv o láhev slivovice vsadím, že nikdo z českých politiků tady nikdy žádnou Stranu spravedlnosti nezaloží. Proč? Inu proto, že to slovo zavazuje.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alice
Alice
10. 6. 2019 19:45

Dovolím si jen k bodu 5. – myslím, že je autore podceňujete. Stejně jako jejich lži a nenávist vydávají za pravdu a lásku, tak klidně bezpráví nazvou spravedlností. Dnes není důležitý původní obsah slova, ale jeho výklad těmi, co ovládají mainstream. A my? Zvykáme si rychle, je to pohodlnější :-(

zajoch
11. 6. 2019 7:27

Podle mne jsou dotace pochybná záležitost. Peníze musí Bruselu státy EU nejdřív dát, sami úředníci je neplatí ze svého. Takže jde jen o přerozdělování vybraných peněz. To autor napsal. Další pochybnost je v tom, na co se přidělují. Jestliže jdou na výstavbu silnic a mostů, tak ve skutečnosti nejdou dotovanému státu, ale celé EU. Komunikace, byť jsou na území jednoho státu, slouží celé Evropě. Právě náš stát je křižovatkou Evropy a komunikace jsou ničené možná více ostatními Evropany než našimi lidmi. Tak jaképak dotace a ještě s požadavkem na naši vděčnost.
To je poznámka k bodu č.2

idiotronic
idiotronic
11. 6. 2019 11:50

zajoch napsal Komunikace, byť jsou na území jednoho státu, slouží celé Evropě. V letech 1981…1985 jsem bydlel v dřevěné chatě, na dohled od 5. brány Škoda (dnes Techmánia). V prostoru přilehlé skládky parkovaly řecké a turecké kamiony, které měly namířeno přes Folmavu do Německa. K večeru se pak na místo scházely nezletilky ( a jistě i zletilky) , které navazovaly (tehdy ještě v rámci proletářského internacionalismu) mezinárodní kontakty s řidiči v kabinách vozů. Čas od času přišli i orgánové Veřejné bezpečnosti, jejichž kontakty se však vyznačovaly menší vřelostí a vyžívali se spíše ve formalitách kolem osobních dokladů zúčastněných. Turečtí a… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 6. 2019 14:57

Zvlastni… … jak mnohdy člověk pociťuje ke konkrétním věcem nějakou relaci, něco tusi… ale dále se tím nezabyva… Muj pripad. PPK zformuloval několik nekonecne frekventovaných atributů naší současnosti do pro mně osobně velmi srozumitelné podoby. Konecne můžu bez velkého přemýšlení poslat několik eurosoudruhu do ritniho sverace. Prostě jako za sociku, tehdy také nebylo nic zadarmo. O dotace… O nich by nasemu národu mohli hodně vyprávět vybraní chartiste. Proč to nedelaji? Že by se tomu jinak říkalo vystizne: výplatní páska? A nejde jen o to. JDE I O TO: Že být na výplatní pásce těch právě pokrokovych siritelu demosky , opravňuje… Číst vice »

Gatta
Gatta
11. 6. 2019 19:07

Re Alice – souhas – „slova jsou jen slova, která dle potřeby obrátit se dají (Nohavica) – a podstatný je pouze výsledek, který se těmito (jakýmikoliv) slovy podaří dosáhnout. To ví i každý podomní prodavač …

Dotace: „Kdo drží bank, ten rozhoduje“ – tedy (až na nějaké vyjímky) „nástroj ovládání“.

Tak ten Nohavica … nádherná životní moudrost ….
https://www.youtube.com/watch?v=yVpNyy1N_Iw