Petice odevzdána. Teď budou o Šumavě rozhodovat poslanci

Už ve druhé polovině září mohou poslanci začít jednat o návrhu zákona, který předložila skupina senátorů v čele s Tomášem Jirsou a Pavlem Eybertem (oba ODS). Ten by národní park na Šumavě prakticky zlikvidoval. Senátoři chtějí podpořit těžařské firmy, spekulanty s pozemky a otevřít národní park developerům a další zástavbě.

Prosíme, pomozte nám přesvědčit poslance, aby likvidační návrh ihned zamítli. Osobní e-mail, který  od Vás poslanci dostanou, jim může pomoci se rozhodnout. Uvidí, že lidé chtějí chránit šumavskou přírodu a hlasování budou sledovat. Funguje to.

Je to jednoduché: stačí prosba a několik vět o tom proč Vám na Šumavě záleží. Váš vzkaz se z webové stránky www.hnutiduha.cz/srdce rozešle všem poslankyním a poslancům. Děkujeme.

Více informací o senátorském návrhu: http://hnutiduha.cz/publikace/prachobycejny-najezd-na-statni-pozemky.

Pošlete také tuto zprávu dál, aby se šířila. Děkujeme!

Poděkování

Petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava jsme předali poslancům. Nasbírali jsme 41 667 podpisů! Jen za poslední dva měsíce přibylo více než 15 000 podpisů. Děkujeme Vám za její podporu.

Petici již projednal Petiční výbor poslanecké sněmovny. Vyslechl argumenty petičního výboru, předních vědců i zástupců šumavské veřejnosti. Zpravodaj petice, poslanec František Laudát (TOP09), uzavřel veřejné projednání s tím, že navrhne petičnímu výboru sněmovny přijmout usnesení na podporu východisek a cílů petice. Vyzval přítomné poslance, aby „nenechali proměnit Šumavu ve druhé Krkonoše“ a přislíbil, že udělá vše pro to, aby byl likvidační senátní návrh zákona sněmovnou „smeten ze stolu.“

Více informací zde: http://www.hnutiduha.cz/aktualne/uz-41-667-lidi-spolu-s-vedci-pozaduje-ochranu-jedinecne-sumavske-prirody-stop-developerum

Třetí koncert pro šumavskou divočinu

Další velký koncert Please The Trees a jejich hostů pro šumavskou divočinu bude 22. září opět v Praze v Lucerna Music Baru.

Cílem koncertu je mobilizovat veřejnost před hlasováním poslanců právě o návrhu zákona, jehož schválení by znamenalo také konec divoké přírody v Národním parku Šumava. Kdo vystoupí tentokrát? NAČEVA & Tomáš Vtípil (Urband, DG-307), JAROMÍR 99 (hlas a duše kapel a projektů jako PRIESSNITZ / Umakart / The Bombers / Alois Nebel / Kafka Band ad.) sólo, KILL THE DANDIES!, VÁCLAV HAVELKA III (frontman PLEASE THE TREES) sólo, RUDOVOUS, TRABANDITA, čili šéf skupiny Traband Jarda Svoboda sólo…a exkluzivně pro Šumavu elita českého hip-hopu v BIGG BOSS JAMu: VLADIMIR 518, LA4, ORION, JAMES COLE, REFEW & MIKE T,ad.

Sledujte naše webové stránky a facebookový profil.

Mandela, princ Charles, přední vědci a teď Hnutí DUHA

Jako vůbec první středoevropský laureát jsme získali prestižní cenu od evropské nadace EuroNatur. Toto ocenění za přínos k ochraně přírodního dědictví v mezinárodním měřítku dosud dostali špičkoví vědci a významné osobnosti, mezi nimi např. princ Charles, Nelson Mandela či Michail Gorbačov.

Hnutí DUHA získalo cenu za své „mimořádné zapojení do úspěšné ochrany NP Šumava během dvou posledních desetiletí.“ Prezidentka nadace Christel Schroeder zdůraznila, že tento „výjimečný úspěch souvisí s osobním nasazením pracovníků i podporovatelů organizace.“

Cena samozřejmě nepatří jen nám, ale je vás všech, kdo jste s námi, třeba I symbolicky, Šumavu chránili. Děkujeme. Podrobnosti a přehled naší dosavadní práce na ochraně NP Šumava najdete na www.hnutiduha.cz.

Opravdu to na Šumavě nejde?

Přidáváme malé zamyšlení Miroslava Krejči, senátora za Strakonicko, který se jako jeden z mála senátorů zasazuje o ochranu vzácné šumavské přírody: http://www.sumavskenoviny.cz/456/proc-sumave-nejde.

Co schází k tomu, aby Šumava fungovala jako jiné národní parky v Evropě, kde je chráněna divoká příroda ku prospěchu a ekonomickému profitu místních lidí ze šetrné turistiky? Řešení existuje: http://www.hnutiduha.cz/aktualne/nova-studie-ekonomicke-dopady-rozdilne-pece-o-np-sumava

O zásadních událostech v ochraně šumavské divočiny Vás budeme nadále informovat.

S pozdravem a přáním krásného babího léta,

MVDr. Jaromír Bláha za Hnutí DUHA a tým dobrovolníků

Přejít do diskuze k článku 1 komentář