Pláč matky padlého obžalovává na Hradě naši misi v Afghánistánu

Kdo tu scénu viděl, dlouho na ni nezapomene. Matka s pláčem zaplavenou tváří přijímá z rukou hlavy státu státní cenu pro svého syna, který ji obdržel za to, že padl. A to nikoli při obraně své vlasti, což by byl jediný případ, kdy by se ona smrt dala srovnat se svědomím těch, kteří jej do boje vyslali, ale on padl v cizí zemi, od jeho otčiny vzdálené tisíce kilometrů, kdesi v pustých nehostinných horách a ve válce – vedené v zájmu koho?

Prý v zájmu boje proti terorismu, řekli jí, když ji zprávu o vyznamenání padlého syna oznamovali, a ona to nechápala a nepochopí to samozřejmě nikdy. Což je stále ještě lepší, než kdyby chápala a pochopila. Kdyby věděla, jaký planetární podvod se za „bojem proti terorismu“ skrývá. Kdyby tušila, že onen „terorismus“ přivedli na svět nikoliv ti, proti kterým její syn v Afghánistánu bojoval, ale – jak ve svých knihách svorně dokazují renomovaní američtí autoři P. R. Griffen a E. Woodsworthová, Ron Unz a Ch. Bollyn – stojí za ním vojensko-bezpečnostní komplex velkého státu za oceánem, který svůj zločin proti dvěma tisícům svých občanů obrátil ve vinu téměř všech zemí Středního východu, do nichž pak už i s plnou účastí svého státu vysílal trestné výpravy a přeměňoval je z kvetoucích zemí – a to pěkně jednu po druhé – v pustiny a trosky. A teprve tímto mnohaletým válečným tažením přivedl světový terorismus na svět.

A smysl toho všeho? Vojensko-bezpečnostní komplex mohl ve válečné vřavě daleko od hranic své země rozjet svá výrobní kolečka do plných obrátek, zvýšit zisky i svůj roční rozpočet a získat část tamních ropných zdrojů do svých rukou. A Izraeli, svému spojenci téměř pokrevnímu, odstranil z cesty skoro všechny jeho rivaly – s dosavadními a zřejmě jen dočasnými výjimkami Sýrie a Íránu.

To tažení pokračuje, cizí vojska dál šlapou země, ve kterých nemají co pohledávat, občané těch zemí se cizí přítomnosti na své půdě brání, jak mohou, včetně prostředků, které v tomto případě alibisticky nazýváme teroristickými, a řekl bych, že málo slouží naší cti české a řekněme i masarykovské, že jsme v téhle krvavé komedii o hodné Americe a zlých teroristech – a to ať už po domluvě či násilím – přijali roli. A když pak navíc smrt našich vojáků v téhle „protiteroristické válce“ daleko od nás vydáváme za cosi vlasteneckého a dokonce i vznešeného, dumám nad tím, má-li pokrytectví ještě nějaké hranice, či už je všechny dočista ztratilo.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
30. 10. 2018 14:25

Na TV Barrandov jsem shlédl pravidelný dýchánek se Soukupem/?/. Soukup to zkusil, ale narazil na Zemanovi limity.
Se Soukupem na TV Barrandov seděl při tématu Taliban, 911, terorismus, ceske vojenské angažmá v cizině , narazil na hráz proti povodni. Čeho je moc, toho je prilis.
Zeman si slintal nás kravatu ve zcela kravskem mainstreamovskem stylu jen se hulilo od západní trumpety.
Nějaký irácký výchozí omyl , posloupnost děje mu byla jaksi vzdalena. Narazil na svoje vlastní limity , co se kuráž tyce. A ještě se přitom tvářil jak soudruch Tupolef.

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 14:30

Dovysvetluji: Soukup se pta, Zeman odpovida. A jsou temata, která okamžitě generují logické otazky. Soukup by se nejspíš zeptal, ale vytyčeny prst ho rychle varoval.
Nejaka Lybie vůbec nepřišla na paskal. Co by k ní hejkal asi zareCITOVAL?

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 14:34

Njn, mnohem chytřejší tablet, ale v něčem ještě blbejsi, než ten blbý z minula.
Proste a jednoduse. Soudruh Zeman vyje s vlky , a jenom občas vyboci. Politika mírného poKROKU v mezích západního zakona.

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 14:38

Sečteno podtrzeno: Češi v Afghánistánu pomáhají bránit svět proti talibanskemu teroru, který žije z drogového prumyslu.
Tak pravil ten váš hrdinny vejlupek na Pražském hrade.
Ona matka by měla byt hrda. Asi jako musulmanska matka.

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 15:14

A další kritika toho vašeho milovaného mameluka. Na Hrade.
Měl by velmi zpozornet v případě Rakouska. V mnohém nás jejich vývoj může varovat.
A hejkal? Proč by to proboha delal?
Rakousko narazilo na problém islámské náplavy ve treti generaci. Je nejméně integrovatelna. Už si to tam přiznali vsichni. Včetně debilních politiku. A kriplovy levice. Proto Kurz.
Ačkoli pravicak, asi bych ho volil take. Věci nazývá pravými jmeny. Rakousko buduje vlastni politiku.
A vůbec přitom nemusí vyhulovat afghánsky doutnik emerickeho kripla.

orinoko
orinoko
30. 10. 2018 15:38

A dnešní definitiva: Ještě že se Soukup na TV Barrandov nezeptal hejkala na saudskou spravedlnost. Respektive na její boj proti terorismu. Hlavně že hejkal posluhoval britským pazdratum v kauze skripal.
Takový český hrdina. Bojovník za pravdu.
A tolik srače.k po nem.

Dolmen
Dolmen
30. 10. 2018 17:48

Žid Hejkal (označil se sám za žida) má oproti bývalým hradním pazdrátům jediné pozitivum – že neskonale nas..á pražskou kafírnu.

Gatta
Gatta
30. 10. 2018 19:26

Re
orinoko – pěkně jsi to napsal – no ale z té silné poplyšové trojky , co se už všichni postupně vystřídali na Hradě byl MZ přes svoji (pro mě) vrozenou odpudivost v obou volbách prezidenta ještě nejpřijatelnější. Což se samo o sobě považuji za velmi tragické …

Dolmen – už od svých disputací se Siem o tom „kdo za MZ stojí?“ si myslím, že ten hlavní není Lukoil, ale především někdo s jarmulkou. To stejné si myslím i u Trumpa.

Admirál
Admirál
30. 10. 2018 20:50

Dolmen napsal

Žid Hejkal (označil se sám za žida) má oproti bývalým hradním pazdrátům jediné pozitivum – že neskonale nas..á pražskou kafírnu.

Něco jako náčelník Bílý Polozub z Hlavy XXII.

Milá figura.

Dana
Dana
30. 10. 2018 23:08

Zrovna vyznam Afghanistanu ma M.Zeman podchyceny spravne. V dnesni situaci bude Taliban nezbytny pro dalsi politiku zeme, vsechny tri vladnouci partaje s nim jednaji , ciliz, i Americane. Je docela mozne, ze az USA vycouvaji, Taliban se zmocni cele vlady. Nastane vzorova sharia. :-) . Pak asi zacnou cistky a vrazdeni se mezi sebou, coz na geopoliticke scene umozni dalsi cas pro strategii zapadu. Zdejsi obdivovatele Ruska by pak v te situaci museli fandit tomu parlamentnimu vudci – Uzbekovi, ktery uz za sovetske okupace pomahal Rusum, ten a jeho strana si preje navrat Rusu, talibance vidi jako konkurenci. Mozna, ze… Číst vice »

Bety
Bety
31. 10. 2018 8:44

Světová velmoc nemůže být hodná… Lišíte se v tom Dane od nacistického Německa jen tím, že jste přesvědčeni o svém bezpečí díky oceánu, jenže to už je pasé. K Americe už se nevzhlíží s respektem, ale jak sám píšete se zlostí, a despektem k vašim politikům, kteří všechno řeší válkou a já se přiznám, že se bojím, že v zájmu ne svých občanů, ale v zájmu maximálně několika procent z nich se připravují řešit vaše problémy válkou opravdu velkou. Světová velmoc nemusí být zrovna hodná, ale mohla by být alespoň přijatelná… Pokud není alespoň přijatelná, přestává být v očích lidí… Číst vice »

Viky
Viky
1. 11. 2018 11:29

…. Češi v Afghánistánu pomáhají bránit svět proti talibanskemu teroru, který žije z drogového prumyslu. …. Ano, pěkná blbost. Taliban, ať se to komu líbí, či ne, je poměrně úzce geograficky lokalizovaná záležitost. A svět svým fundamentalistickým pojetím islámu nikdy neterorizoval. Afghánistán ano, „svět“ včetně Evropy a emeriky ne. Ona totiž Al-Kaida není totéž co Taliban. S „drogovým průmyslem“ nemá, ve smyslu financování, Al- Kaida zvláštní problém. Kdežto jeden z mála pozitivních rysů vlády Talibanu byla likvidace (ne úplná! ale hodně zásadní) právě zmíněného „drogového průmyslu“ na území Afghánistánu. To, čeho se Talibové „dopustili“, bylo poskytnutí „přístřeší“ části Al-Kaidy na… Číst vice »

Viky
Viky
1. 11. 2018 12:29

Milá Dano, …. – zkratka citim se byt casti naroda, ktery predevsim prosazuje zajmy SVYCH OBCANU. …. Co Vám na to odpovědět? Snad jen – to je dobře. I to, že se cítíte být částí nějakého národa, i to že ten národ prosazuje zájmy svých občanů. (i když jsem se dosud nesetkal s podobnou formulací…) Já zase nejsem nijak hrdý na přítomnost a činnost svých ozbrojených spoluobčanů na území jiného státu. Který navíc nikdy nijak této zemi nehrozil, neohrožoval ji, neokupoval ji, atp. Prostě nikdy nebyl s touto zemí v konfliktním vztahu. A pokud dovolíte, ani Taliban, ani země Afghanistan… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 11. 2018 15:22

Včera jsem na e-republice četl nový článek od Umlaufa. Parada. I on už se dopracoval ke sprostým slovum. Ono to prostě jinak nejde.
Článek je dobrý i bez nich, ale takhle napsáno to ma více dimenzi.
Jsme jenom lide… A proti sobe máme dobytek non plus ultra.
Betonové prehazovacky, perverzní forty, dominy ala OSN, halicske trubce,lobotomicke uchylaky, hydroceFALICKE kretenoidy….

orinoko
orinoko
1. 11. 2018 15:26

Ty brdo, tablet se úplně zbláznil. Jasně, jako celá slavná CNC mašina.

orinoko
orinoko
1. 11. 2018 15:37

To je paráda, Rus začal námořní manévry u Norska, pricemz se to jeho překrývá s těmi západními darebaky. A víte kdo nejvíce řve…
Polsky leBRAK… Cítí příležitost expanze. Takový severní turek.
To snad nemyslel Jirásek vážně… To mají být naší bratři…

orinoko
orinoko
1. 11. 2018 15:53

Tak nevím…. Mám neodbytny pocit, že Rus v Sýrii uvolnil ruce erdragonovi proti kurdskym dementum výměnou za syrskoruske tažení v Idlibu. Co s tím bude ten éterický křídla dělat… A co český generální štáb.. Zachovamé stadnickou moudrost.

orinoko
orinoko
1. 11. 2018 15:56

Émerický blb nemá étericka křídla ani náhodou. Navštívim prodejnu.
Ty brdo, zlatý Windows.

orinoko
orinoko
2. 11. 2018 14:51

Tak nevim, co si o tom myslet. Indie, Írán a Rusko plánuji alternativu k Suezskemu kanalu. Kombinace vody a pevniny. Z Indie lodě na íránskou pevninu, po ní ke Kaspickemu mori, dále voda, ruská pevnina, a směr do Evropy, nebo výše na Moskvu a Petrohrad. Indie údajně vyclenila astronomické sumu pro Írán a Čína prý udělá totez, neb na tom chce participovat.

racek
racek
7. 11. 2018 21:36

Milá Dano, kromě první věty s Vámi souhlasím, i když pochybuji, že by Rus ještě jednou intervenoval v Afganistánu. Zeman? Je naprosto nekritický vůči politice Izraele tak, že v tom překonává i rodilé židy. Kde se to v něm vzalo, netuším. A občas je s tím postojem za hlupáka. Člověk by řekl, že v Tom Afganistánu bude chtít chránit demokracii i po odchodu USA. Jinak USA potřebuje s Talibánem vyjednat jednu či dvě základny a slibuje mu hory doly. Ostatně, invaze SSSR do Afganistánu byla způsobena právě tehdejším vyjednáváním Afgánské vlády o tomtéž. A Talibán to ví a bojí se… Číst vice »