Plánování masakru v Oděse


Informace o plánování operace v Oděse přišla ze zdroje v orgánech činných v trestním řízení. Ukazuje se, že nepřítel není jednotný a že mezi těmi kdo dnes slouží juntě nejsou jen fašisti, neboť i Hitler měl svého Stauffenberga. Někteří lidé se bojí toho, co se stalo v Oděse a co provádějí členové junty. Odhalit jeho jméno ale nemáme právo – jinak historie Ukrajiny bude mít další oběť se dvěma výstřely do hlavy z důvodu "sebevraždy".

Při hodnocení událostí v Oděse si musíme uvědomit, že po ztrátě Krymu a neklidné situaci v Mariupolu zůstala Oděsa jedinou námořní bránou Ukrajiny. Stala se tak po Kyjevu nejdůležitějším městem státu. Junta jmenovala do jejího čela Vladimira Nemirovského, který však prokázal úplnou politickou impotenci. Po dobu dvou měsíců se mu nepodařilo rozptýlit populární tábor na Kulikovu poli, kontrolovat policii a ani nebyl schopen navázat kontakt s místní nepočetnou, ale dobře organizovanou komunitou ukrajinských nacionalistů.

Deset dní před teroristickým útokem v Oděse proběhla porada, které osobně přesedal Turčinov. Diskuse se dále zúčastnili ministr vnitra Arsen Avakov, vedoucí SBU Valentyn Nalyvajčenko a Andrej Parubyj. Svoji radou přispěl i gubernátor Dněpropetrovského regionu Igor Kolomojskyj.

Koncepci operace s využitím fotbalového zápasu "Speciálními silami" předložil Arsen Avakov. Ještě z doby, kdy byl v čele Charkovské regionální státní správy, měl podpůrný tým koordinátorů, který stále sponzoroval. Kolomojskyj navrhl začlenit do silových struktur dohlížejících na právní ochranu v Oděse svůj praporu nacionalistů Dněpr. On také vypsal finanční odměnu, 5000 USD za každého mrtvého "Rusa". Do přípravy operace byly zapojeny fašistické milice vedené Korčinským. Měli červené pásky na rukávech. Korčinského ozbrojenci hrají klíčovou roli při organizování provokací, které měly údajně vyvolat obránci stanového městečka na Kulikovu poli a následně pak nalákat dav k Domu odborových svazů, kde došlo k masakru.

V Oděse bylo vytvořeno cirka 15 zátarasů, kolem nichž operovali radikálové, a to jak osobní Kolomojského prapor "Dněpr 1" , tak bojovníci Pravého sektoru z Dněpropetrovska a dalších oblastí západní Ukrajiny. Kromě toho dorazilo na příkaz Sergeje Pashinského do Oděsy dvě stě militantů z kyjevského majdanu. Mimochodem je to ten Sergej PAŠINSKÝ, který je spojen s nálezem odstřelovačské pušky v kufru auta 18. února v Kyjevě. Pašinský později prohlásil, že nebyl zasvěcen do plného rozsahu plánované akce a poslal své lidi výhradně s cílem " chránit" občany Oděsy. Je třeba dodat, že celkový počet bojovníků z jiných regionů Ukrajiny činil asi 1400 lidí. Na otázku k událostem v Domě odborových svazů později uvedl, že jej pravděpodobně "zapálili" sami obyvatelé Oděsy.

Ze strany policie se aktivně na operaci v Oděse podílel osobně vedoucí krajského velitelství Peter Lucjuk a jeho náměstek Dmitrij Fučedži. Lucjuk měl za úkol neutralizovat Nemirovského, aby případnou nevhodnou iniciativou nenarušil průběh operace. Fučedži přímo organizoval bojovníky v řeckém čtvrti, kde byl též údajně "raněn" , aby se zabránilo šetření jeho odpovědnosti za následné události. Datum operace byla naplánováno na 2. května v den fotbalového zápasu, který odůvodňuje přítomnost velkého počtu "Speciálních sil" v centru města a také minimalizuje přítomnost pořádkové policie..

2. května v 07:59 přijel do Oděsy vlak z Charkova, v němž byli jak fanoušci Metalistu, tak příslušníci "Speciálních sil" připravení k plánované operaci. Kromě toho ve stejné době do města po malých skupinách vstoupili ozbrojenci praporu Dněpr 1 a Pravého sektoru.

Mnozí bojovníci z Majdanu bez identifikačních znaků také přijeli auty z Kyjeva. Policie v Oděse dostala tento den přísný rozkaz nezastavovat auta s SPZ Kyjeva, Dněpropetrovska a Lvova. Odpoledne někteří šli na Katedrální náměstí, kde měl začátek plánovaný pochod Za Jednotnou Ukrajinu. Jejich úkolem bylo organizovat dav a vést jej na barikády v řecké čtvrti.

Skupina se stvatojiřskými stuhami měla na sobě kukly a pochodovala dolů po Alexander Avenue. Jsou vidět na mnoha fotografiích a video nahrávkách jako skupina "proruských aktivistů". Aby bylo možné je odlišit od oděských aktivistů, provokatéři měli na rukávech červené pásky, podobně jako část policejních jednotek.

Dav podlehl volání provokatérů a šel zastavit nacisty, v jejichž řadách byli také příslušníci speciálních sil. Nebyl jsem tomu všemu přítomen a informace mám od aktivistů. Další průběh událostí je zaznamenaných mnohými očitými svědky. Údajní "proruští" provokatéři se s podporou policie zastavili v blízkosti nákupního centra Athena v řecké čtvrti na křižovatce ulice viceadmirála Žukova a přilehlé uličky. Zde provokatéři z řad fanoušků, mezi nimiž byli zástupci "Pravého sektoru" a Korčinský, hlásili, že byli napadeni (to potvrzují i ty zdroje s kladných ve vztahem k Majdanu) a na obou stranách byly použity nejen střelné zbraně a na obou stranách byly oběti.

Některé části speciálních sil pak měly za úkol rozptýlit "poctivé" fanoušky fotbalového utkání a odeslat dav na Kulikovo pole . Provokatéři ustoupili do obchodního centra "Athena", kde byli později odstraněni policií. Oběti mezi nimi nebyly, jen zranění. Zatím se skupina zločinců Pravého sektoru ujala realizace hlavní části operace s kódovým označením "Ola" (z výrazu "a mizbah – ol", což znamená hebrejsky "oltář pro zápalné oběti".) Vešli zadním vchodem do domu odborových svazů a rozmístili se v suterénu a do podkroví. Tato skupina zahrnovala pouze osvědčené bojovníky, kteří mají zkušenosti se zabíjením lidí . Vzhledem k tomu, kudy šel dav z řecké čtvrti do oblasti Kulikova pole, tedy středem města, část provokatérů v automobilech se přesunula před hlavní část davu, doběhla do tábora a vyvolala tam paniku výkřiky: " Je tady pravý sektor ", " Jdou nás zabít!" Atd.

Pod vedením provokatérů a tlakem davu mnoho aktivistů vstoupilo do Domu odborových svazů. Někteří z nich šli do sklepa, kde byli mučeni a zabiti. Jiní šli nahoru po schodech a zde byli různými způsoby usmrceni. Štiplavý smrtící oxid uhelnatý vzniklý na levném nábytku byl vytvořen za použití směsi benzínu s vlastnostmi napalmu. Objevila se i dosud neověřená zpráva, že byl použit plyn VX či jiné chemické zbraně izraelské provenience.

Zdroj: Veterans Today

 

Překlad: Starý doktor


Další odkazy:

http://www.veteranstoday.com/2014/05/05/kiev-and-right-sector-kristallnacht-odessa-extreme-graphics/

http://leva-net.webnode.cz/products/odesky-masakr-byl-provokaci/

(s popisem několika hodinového videa a odkaz k němu- velmi silné!)

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/05/07/den-vitezstvi-odesa-co-prozradily-fotografie-ktere-uz-znate-angela-merkel-a-game-over/

(velmi dobrý a logický popis místa činu v případě těhotné ženy!)

http://news.e-republika.cz/article2590-Po-masakru-v-Od-se-ji-neni-cesty-zp-t

http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17400-pravy-sektor-v-odse-pes-40-mrtvych-zaina-obanska-valka 

http://www.veteranstoday.com/2014/05/08/us-nato-absurdity-continuing-in-ukraine/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments