Plíživá rekatolizace

Všímám si toho již delší dobu, ale ještě jsem nepostřehl, že by se nad tím někdo pozastavoval, nebo proti tomu dokonce protestoval – českým veřejným prostorem obchází strašidlo plíživé rekatolizace. A nechodí jen tak na špacír, ale pilně se činí. Katolická církev je ve veřejném prostoru stále více přítomna. Představitelé kléru nechybí u žádné významnější státní záležitosti, u těch armádních jsou pak téměř povinní.

V rozhlase, televizi i dalších médiích, nejvíce ale v televizi, jsou náboženství a církve, opět s jasnou převahou té katolické, stále častěji přítomny jako samozřejmá a přirozená součást lidských životů; kritika se nevyskytuje. Tady zpráva o těžce pracujícím faráři (sic!), tam nový kostel, tady modlení, tuhle bohoslužba, o perfidních církevních restitucích ani slovo, zato řada více či méně nápadných náznaků, že bychom si měli církví vážit a že jsme jako společnost nějací divní, když jenom cca třetina populace věří v boha (přičemž jsou důsledně započítávání i všichni satanisté, new-age pomatenci a vegetariáni, aby číslo bylo co nejvyšší a nějaká forma spirituality byla přiřknuta co největšímu počtu lidí).

Vrcholem všeho je pak indoktrinace dětí v dětských (sic!) pořadech, která kulminuje v pohádkách, kde se aktéři modlí jenom pro modlení samo, zcela bez jakékoliv vazby na děj.

Jsem jediný, kdo to vidí? Jsem jediný, komu to vadí?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jigael
jigael
29. 12. 2016 16:35

Když Duka slavnostně otevíral tunel Blanka, tvářil se, jako by ho sám prokopal.
Tribune, nejste sám, komu to vadí. Už zase mocní prosazují to, to co oni chtějí a jako obvykle se neptají na názor dolních deseti miliónů. A bude hůře, miliardy z restitučního tunelu rekatolizaci zaplatí. Po pětadvaceti letech systematické debilizace je, zdá se, národ připraven na vymícení ateismu.

hudryper
hudryper
29. 12. 2016 16:41

S čerty nejsou žerty,Tribune. Nebo snad Dalskabáty hříšná ves ? Ani za tuhých časů padesátých let nedocházelo k tomu,že by náboženská tématika byla zcela odmítána ve filmových pohádkách pro děti,jak to znepokojuje Vás.Svým způsobem je připomínání našeho tradičního náboženského ritu vhodným neutralizačním činidlem proti stále arogantnějšímu protlačování musulmanství do škol. Po všeobecných nepříznivých reakcích na výlety Duky vojenským vrtulníkem v Afghanistanu se to už neopakovalo a kardinál zaujal přijatelnou pozici vůči invazi běženců za lepším v rozporu se svými nadřízenými ve Vatikánu.Sblížením se Zemanem došlo k celkem rozumnému dokončení sporů o některé objekty Hradčan a k podpoře Zemana. Nevidím v… Číst vice »

peter.
29. 12. 2016 17:01

Viete Tribun!
Keby to nenapísal človek,ktorý sa nadchýna „plíživou“islamizáciou ČR, človek ako vy,ktorý bojuje za príchod minimálne 400 tisíc imigrantov do ČR a ktorý túži po „multikulti kotlíku“, tak by bolo možné s vašim názorom aj diskutovať.Len provokujete.Nič viac.

Bety
Bety
29. 12. 2016 19:03

Možná je za tím snaha, abychom naděje v lepší život zase začali vkládat až po smrti na nebesa – a vládnoucí špičce je úplně jedno, jestli ten ráj bude katolický, muslimský…. Hlavně abychom se vzdali touhy mít se lépe a žít v klidu už tady, dole, na zemi.

JK
JK
29. 12. 2016 19:36

Také se s tím střetávám, ale má to u mě efekt zcela opačný než žádoucí. Jak mi byli preláti a jejich církve lhostejní a měl jsem na ně neutrální názor, stále hlouběji se v mém hodnocení posouvají po negativní škále. Od spuštění zločinného spolčení zvaného církevní restituce doslova padají.
Nechci mluvit za všechny, ale masivního nasávání oveček bych se v ČR neobával. Jisté ovšem je, že se zbohatnutím církve získávají mocenský vliv.

Gatta
Gatta
29. 12. 2016 19:46

Základ rekatolizace vidím především těch tzv. „restitucích“ – protože řeči se vedou, ale nakonec jsou vždy rozhodující majetky a moc z nich plynoucí. A každá moc má snahu se prosazovat …

Dolmen
Dolmen
30. 12. 2016 8:05

JK napsal Také se s tím střetávám, ale má to u mě efekt zcela opačný než žádoucí. Jak mi byli preláti a jejich církve lhostejní a měl jsem na ně neutrální názor, stále hlouběji se v mém hodnocení posouvají po negativní škále. Od spuštění zločinného spolčení zvaného církevní restituce doslova padají. Nechci mluvit za všechny, ale masivního nasávání oveček bych se v ČR neobával. Jisté ovšem je, že se zbohatnutím církve získávají mocenský vliv. Mocenský vliv získávají a to velmi rafinovaně a trpělivě. Církevní restituce jim daly křídla – katolické tělovýchovné organizace, katolické školky, katolické školy, katolická gymnázia….a mají s… Číst vice »

Alena
Alena
30. 12. 2016 10:04

Hlava katolické církve, papež František, uprchlíkům líbá a myje nohy. Je to největší autorita katolické církve, jejíž hierarchické uspořádání je takové, že nižší duchovní jsou mu bezvýhradně poslušni.
Pravděpodobně křesťanská víra v Evropě úplně vymizí na úkor Islámu, nebo dojde ke kompromisu- vzniku nové církve, která bude mít v sobě obsaženy prvky křesťanské víry a koránu.
V českých zemích pak po vzoru církevních restitucí bude předáván nemovitý a movitý majetek Islamistům.
Na rozdíl od dnešní doby, kdy lidé ,kteří nejsou organisováni v žádné církvi, nemají postih, budou v budoucnosti bezvěrci pronásledováni, jak to učí korán.

hudryper
hudryper
30. 12. 2016 10:06

Dolmen napsal
možná už někde zárodky existují, aby nám pak produkovaly dostatek „vynikajících“ jedinců typu Vladimír Dlouhý.

Měl jste Dolmene na mysli tohoto jedince ?
comment image?oh=1a1e427a1afefb99ac0d47333d87d494

karpi
karpi
30. 12. 2016 10:23

K tématu: Jak to vidí 21.12.2016 08:30
Host: teolog Tomáš Halík.

http://media.rozhlas.cz/_download/3767461.mp3

Něco tak výživného jsem dlouho neslyšel, a to ani z roztlemené mordy tohoto Belzebuba.

Béda
30. 12. 2016 10:26

Papež vítající islamizaci v čele nadnárodního náboženského státu, Halík, Herman, Putna a množství skvělých lidí majících velice hloubkový citový vztah k nastupující generaci – to je jenom skromný výčet osobností, které dnes ovlivňují směřování organizace, která v minulosti byla oporou Conquisty, zdrojem inkvizice, křižáckých tažení atd..

Aleš
Aleš
30. 12. 2016 11:11

Rozděl a panuj!!!
Přemýšlím o tom,
co mě nejvíc děsí,
NATO, Wallstreet, atom,
další pentagramu běsi.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
30. 12. 2016 15:45

Jako v zásadě ano, je to ideologická polívčička, co se tu přihřívá. Ale souhlasím s těmi, kdo říkají, že tohle nebude nejpalčivější problém české společnosti. On ten zpolitizovaný katolicismus v Česku taková síla není a v dohledné době nebude, navíc svou projevenou hamižností ze sebe udělal snadný terč, do kterého se s gustem trefí i takový Zimola. Samotné projevy v pohádkách atd. o jakých píše Tribun, budou v českém prostředí neškodné, navíc nepřímo úměrně tomu, jak moc se scenárista bude snažit. Římskokatolická církev naštěstí není ideologický monolit a najdou se v ní jak pragmatici schopní aspoň reflektovat společenskou realitu (Duka),… Číst vice »

peter.
30. 12. 2016 18:13

Kyjak ktorým Tribun mláti okolo seba sa menuje „cirkevné reštitúcie“.Ja to ale vidím tak,že svojou pažravosťou si najmä RKC poriadne zavarila.Ukázala ľudu svoju odpornú tvár a ozbrojila svojich oponentov oprávneným argumentom svojej“nenažratosti“.Cirkev má byť chudobná.To,že neoprávnene prišla k majetkom,je ale a priori zločinom politikov,ktorí o reštitúciách rozhodli proti vôli svojich voličov a cirkve sú vinné až druhotne.Navyše,už to tu bolo spomínané,že aj predstavitelia RKC sú rôzni.Spomeniem vedľa kardinála Duku takých predstaviteľov RKC,ako sú p.prof.Petr Piťha,alebo už zmieňovaný p.Umlauf. Napriek tomu si myslím,že autorovi tohoto článku viac ako cirkevné reštitúcie vadí to,že RKC sa pri všetkých výhradách k nej, môže v… Číst vice »

Béda
30. 12. 2016 18:44

peter. napsal Kyjak ktorým Tribun mláti okolo seba sa menuje „cirkevné reštitúcie“.Ja to ale vidím tak,že svojou pažravosťou si najmä RKC poriadne zavarila.Ukázala ľudu svoju odpornú tvár a ozbrojila svojich oponentov oprávneným argumentom svojej“nenažratosti“.Cirkev má byť chudobná.To,že neoprávnene prišla k majetkom,je ale a priori zločinom politikov,ktorí o reštitúciách rozhodli proti vôli svojich voličov a cirkve sú vinné až druhotne.Navyše,už to tu bolo spomínané,že aj predstavitelia RKC sú rôzni.Spomeniem vedľa kardinála Duku takých predstaviteľov RKC,ako sú p.prof.Petr Piťha,alebo už zmieňovaný p.Umlauf. Napriek tomu si myslím,že autorovi tohoto článku viac ako cirkevné reštitúcie vadí to,že RKC sa pri všetkých výhradách k nej,… Číst vice »

peter.
30. 12. 2016 18:59

Béda napsal
A hlava nenažrané hydry, která má být hrází islamizaci líbá muslimům nohy.

Áno Béda!
A keď je pápež ch.j,tak ním musí byť aj p.Umlauf,alebo p.prof.Piťha.
Keď je p.Sobotka trasoritka,tak musí byť takou aj celá ČSSD včítane prof.Kellera a iných.
Ak sa islam u nás rozšíri,tak mne osobne nebude prekážať nikto,kto sa proti tomu postaví.

Béda
30. 12. 2016 19:14

Klíčové není jestli jsou v nějaké politické straně 1 – 2 „černé“ ovce, klíčový je celkový politický kontext a dlouhodobé směřování dané strany. Obě zmíněné strany jsou tzv. „středové“ strany. Někdo tvrdí že skrz naskrz lobisty a ponzory legálně zkorumpované systémové strany – prodloužená ruka globalistů. (Koneckonců ŘKC je v podstatě sama globalistická organizace.)

Béda
30. 12. 2016 19:22

Peter,

ŘKC islamizaci Evropy nebrání ale žádá její zintenzivnění.

Dolmen
Dolmen
30. 12. 2016 21:58

peter. napsal
Keď je p.Sobotka trasoritka,tak musí byť takou aj celá ČSSD včítane prof.Kellera a iných.

Prof. Keller není členem ČSSD, jenom za ně kandidoval do Brusele. Třeba někdy svoje pohnutky vysvětlí.

peter.
31. 12. 2016 8:49

Béda napsal

Peter,

ŘKC islamizaci Evropy nebrání ale žádá její zintenzivnění.

Na internete sú k dispozícii videá s príhovormi prof.Piťhu,známy je postoj viacerých kňazov zo Slovenska k islamizácii a ešte aj ten nenávidený kardinál Duka zaujal k islamizácii jednoznačne negatívny postoj.A viete čo Béda?.Ak mi bude horieť dom,tak mi bude šumafuk akú ideológiu bude vyznávať ten,kto mi bude pomáhať pri hasení.
Prajem všetko najlepšie v Novom roku.

peter.
31. 12. 2016 8:54

peter. napsal
s príhovormi prof.Piťhu,

Béda!
Počúvajte dobre a celé!
https://www.youtube.com/watch?v=MwRYpmWolWQ

Béda
31. 12. 2016 9:02

peter. napsal
Na internete sú k dispozícii videá s príhovormi prof.Piťhu,známy je postoj viacerých kňazov zo Slovenska k islamizácii a ešte aj ten nenávidený kardinál Duka zaujal k islamizácii jednoznačne negatívny postoj.A viete čo Béda?.Ak mi bude horieť dom,tak mi bude šumafuk akú ideológiu bude vyznávať ten,kto mi bude pomáhať pri hasení.
Prajem všetko najlepšie v Novom roku.

Pozor, abyste si jako hasiče nepozval domů pyromana.

https://www.google.cz/search?q=duka+v+afghánistánu+foto&biw=1053&bih=481&tbm=isch&imgil=hj6GvgeHsxe1EM%253A%253BbGWvn1j3yN9S0M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.lidovky.cz%25252Fduka-povzbudil-vojaky-v-afghanistanu-branite-nase-domovy-rekl-pbz-%25252Fzpravy-svet.aspx%25253Fc%2525253DA101218_155430_ln_zahranici_mev&source=iu&pf=m&fir=hj6GvgeHsxe1EM%253A%252CbGWvn1j3yN9S0M%252C_&usg=__Ki053e2lUfV1vVWRpxJx5dmVCbo%3D&ved=0ahUKEwi2mfLliJ7RAhWIdFAKHZIbAEMQyjcIOQ&ei=q3NnWPaXIojpwQKSt4CYBA#imgrc=ebqd4_h3c1ludM%3A