Po gruzínském prezidentu Saakašvilim bylo vyhlášeno pátrání

Agentura ITAR-TASS s odkazem na zdroje v gruzínské Generální prokuratuře sdělila, že bylo vyhlášeno vnitrostátní pátrání po bývalém gruzínském prezidentu Michailu Saakašvilim. Rozhodnutí o něm již bylo předáno orgánům ministerstva vnitra. Už dříve byl na něj v souvislosti s předchozími obviněními vydán zatykač. Exprezident, který se v současnosti zdržuje v USA a ignoroval výzvy gruzínského soudu k podání vysvětlení, bude zatčen v okamžiku, kdy překročí hranice Gruzie.

Saakašvili byl obviněn ze tří trestných činů. Patří mezi ně násilné rozehnání opozičního mítinku v roce 2007, nezákonné zabavení majetku gruzínského podnikatele a použití státních prostředků v hodnotě více než 5 mil. dolarů na osobní potřeby. Vyšetřuje se také amnestie, kterou udělil skupině zaměstnanců gruzínského ministerstva vnitra, obviněných z vraždy bankéře Gingvrljaniho.

Dá se očekávat, že dalším krokem gruzínské prokuratury bude vydání mezinárodního zatykače. Nedá se očekávat, že by Saakašvili byl americkou justicí vydán.

Zdroje:

http://newsgeorgia.ru/politics/20140812/216870212.html

http://russian.rt.com/article/45413#ixzz3AOHYUgyY

Foto: zdroj

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře