Po gruzínském prezidentu Saakašvilim bylo vyhlášeno pátrání

 

Agentura ITAR-TASS s odkazem na zdroje v gruzínské Generální prokuratuře sdělila, že bylo vyhlášeno vnitrostátní pátrání po bývalém gruzínském prezidentu Michailu Saakašvilim. Rozhodnutí o něm již bylo předáno orgánům ministerstva vnitra. Už dříve byl na něj v souvislosti s předchozími obviněními vydán zatykač. Exprezident, který se v současnosti zdržuje v USA a ignoroval výzvy gruzínského soudu k podání vysvětlení, bude zatčen v okamžiku, kdy překročí hranice Gruzie.

Saakašvili byl obviněn ze tří trestných činů. Patří mezi ně násilné rozehnání opozičního mítinku v roce 2007, nezákonné zabavení majetku gruzínského podnikatele a použití státních prostředků v hodnotě více než 5 mil. dolarů na osobní potřeby. Vyšetřuje se také amnestie, kterou udělil skupině zaměstnanců gruzínského ministerstva vnitra, obviněných z vraždy bankéře Gingvrljaniho.

Dá se očekávat, že dalším krokem gruzínské prokuratury bude vydání mezinárodního zatykače. Nedá se očekávat, že by Saakašvili byl americkou justicí vydán.

Zdroje:

http://newsgeorgia.ru/politics/20140812/216870212.html

http://russian.rt.com/article/45413#ixzz3AOHYUgyY

Foto: zdroj

2
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Autoři komentářů
peter.hudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hudryper
Člen
hudryper

Zdá se,že Spojené státy při instalaci svých zkurvysynů v třetích zemích často spolupracují s bývalými imigranty z těchto zemí v USA.V každém případě jde o lidi,kteří se neštítí jakéhokoliv zločinu,neboť plní zadané úkoly v mafiánském módu,kdy chyba či zrada je trestána absolutně.( Noriega ,bin Ladin a dlouhá řada dalších.)
Konečně máme s tím i vlastní českou zkušenost z období po 89.Čím více
takových zločinců hledaných mezinárodním zatykačem přibude k těm,co si už nějakou chvíli netroufnou někam cestovat,tím lépe.

peter.
Člen

Po ataku na j.Osetiu sa Putin vyjadril,že by Saakašviliho najradšej obesil za vajcia.Za vajcia obesiť by mal aj Porošenka,Obamu…a asi 10 -tich ďalších zkurvysynov,aby to malo nejaký efekt.Povedané s klasikom:Chce se mi blít,vašnosti!