Poděkování za podporu cíle Pravdy o Vodě (PoV) v roce 2017

Radek NovotnýZdravím Kapky. Děkuji všem, kteří čtete mé články, přemýšlíte a dumáte nad rozsudky, postupy policie, nad jednáním politiků a nad daty z vodáren. Poděkovat chci také všem 23 lidem, kteří se rozhodli mi s PoV pomoct i finančně. Některé z vás vůbec neznám. O některých vím jen to, že léta sledujete pravduovode.cz, je mezi vámi např. básník a původem vodař. Jiní jste fanoušky Vody na facebooku VODA LIDEM a s některými z vás se znám osobně, např. z Aikida nebo Mužských kruhů. K nápravě je třeba jednat ve světě virtuálním a také ve světě reálném. V obou stojí má práce při obraně vody jedinou měnu, kterou nelze získat zpět a to je čas a v tom reálném světě navíc ještě peníze a vy to chápete.

Děkuji všem, kteří informace šíříte, sdílíte a přeposíláte e-maly, i vám, kteří jste přispěli finančně, bez ohledu na to, jakou částkou. Nedávno se mi jeden člověk omlouval, že poslal „jen“ 50 Kč, že si více nemůže dovolit. Je to pro mne stejně hodnotná pomoc jako u vyšších částek a rozhodně je to nejhodnotnější padesátikoruna, kterou jsem kdy dostal. Věřím, že rozumíte, co tím chci říct.

Děkuji každé Kapce, která postupně se mnou tvoří moře, které politici již nyní jen stěží ignorují. Věřím, že dál nás již ignorovat raději nebudou a to povede k nápravě.

Mám pro vás i úvahu o Přání

Začnu otázkou. Jaké je Vaše skutečné Přání? Napadne vás auto, dům, splatit hypotéku … ale to není Přání, to je Potřeba. Zamyslete se nad Přáním. Proč? Protože naše životy buď jedou na autopilota a řídí se tak nějak samy a Přání si splníme „AŽPAKnebo život bereme do vlastních rukou, protože si Přání chceme plnit.  

Nedávno jsem si v letadle všiml, že 80% dospělých hledělo na střílečky nebo na pohádky. Číňani na čínské, Indové na indické, Rusi na americké (ruské v nabídce nebyly). Zbylých 20% lidí popíjelo jedno vínko za druhým. Proklikal jsem všechny střílečky a … bylo to totéž. Pohádky, kde si hrdina se vším a všemi darebáky poradí jen s nějakým tím šrámem na nose a přitom ještě k lásce přišel. Cítíme u toho emoce, napětí a nakonec radost a chvíli štěstí. Protože vlastně všichni toužíme zažít v reálném  životě totéž, být silní, porazit zlo, mít lásku, pomoct spravedlnosti a zažít, že darebáci tahají za kratší provaz, i když jsme neměli mít šanci.

Co děláme v reálném světě? Mnozí jsem přepnuli na Autopilota! Necítíme nic a nic neděláme. :-(  Dali jsme své životy do rukou politiků, ať vše řeší. A co ti s našimi životy a životy našich rodin dělají? Rozdávají je finančním skupinám a koncernům. Díky Naší naivitě, lenosti a neznalosti. Autopilota nevypneme, i když víc než jen tušíme, že dělají lumpárny, které jdou na úkor nás a našich Přání. Česká republika se proto za 30 let stala kolonií. Umíte si vysvětlit, proč ho nevypneme? Změní se něco, když dál pojede vše na Autopilota? Ne!

Jedno za těch 17 let, co se věnuji obraně vody vím. Je to Metrix (dobrá střílečka nebo dobrý návod). Když Autopilota vypne pár lidí, tak to Metrix “ustojí”, ale když ho začne vypínat více lidí, tak se Metrix hroutí. Čím více lidí se odpojuje = věnuje vodě pozornost,požaduje nápravu a pomáhá mi přes soudy bránit vodu a vodárny, na zastupitelstvech se ptá a požaduje z očí do očí po anti-politikcích vysvětlení, proč z našich studní mají českou vodu prodávat Trautenberkové, tím více se Metrix hroutí. Anti-politici se zaplétají se do svých lží a napovrch vyplouvá jejich kolaborace.  Mají strach. Odmítají odpovídat i médiím a schovávají se za tiskové mluvčí, PR agentury a nejdou do hospody, aby nedostali pár facek.

Co to přináší? 

 • Lidé již ví, že kolabornati a strany ze kterých vzešli – jsou Nevolitlení.
 • Mezi anti-politiky roste panika a finanční skupiny ztrácí glanc tvořený PR agenturou. Image údajných “strategických investorů” se hroutí na základě důkazů a rozsudků.
 • Informovaní a odpojení lidé jsou Svobodní. Platí to pro systém Autopilota, stejně jako dříve pro církve a – ismy (feudalismy, socialismy a komunismy).
 • Anti-politici dělají chyby a soudy je již začínají odhalovat a definovat jako protiprávní, nemravné a hanebné.
 • Proto přichází snaha nás na Autopilota zpět napojit. Korupcí = nabídka na odkup www.pravdaovode.cz za 49 miliónů = tady máš  a napoj se. Strachem = připoj se jinak zaplatíme těm, kdo provedou – fyzický útok, žhářství, křivé obvinění či soudní útoky. Svůj strach a se snaží hodit na nás.
 • Politik se bojí jen voleb a veřejného mínění. Lidé, požadující vysvětlení a nápravu jsou pro ně pohromu. Nelze uzavírat koloniální smlouvy a sát z lidí peníze, když lidí ví, o co jde. S informovanými nelze manipulovat.

co je pravda - media

Jedno Přání v souvislosti s tím a s Vodou mne napadá hned …

Čtu knížku. V ní autor chce, abych si představil, co chci a udělám, když mám neomezené množství peněz. Opakovaně jsem toto přeskočil. Důvod? Je to blbost, to nenastane. Několik dnů poté se mne na totéž obdobně zeptal kamarád a potřetí tutéž větu řekl někdo v rádiu. Tak jsem se k tomu vrátil a … byl jsem v pytli.

Neomezené možnosti a množství peněz?

Jako asi každého, mne v první chvíli napadaly věci. Napsal jsem si jejich seznam. Po dvou dnech jsem se k němu vrátil a začal škrtat, protože šlo vlastně jen o krásnější možná novější věci = Potřeby, které mám nebo třeba i nemám, ale vlastně je nepotřebuji, protože žiju pěkný život i bez nich.

Toto bylo pro mne hodně zajímavé uvědomění.

Vím léta, že vše začíná myšlenkou. Tím myslím to, že až když jsem si něco uměl představit, tak pak to vzniklo.

 • Vítězství v tenise nad člověkem, který mne do té doby drtil.
 • Ta holka se mnou šla na rande a dostal jsem i pusu.
 • Mám dům a u něho již z dětství vysněnou smečku psů.
 • Mám dobrou rodinu a děti, kterých si vážím, když se z nich stávají dospělí lidé.
 • Mám vedle sebe léta Ženu, kterou miluji a již 30 let spolu stárneme.
 • To, co dělám smysl má pro mne i pro lidi a možná i pro vesmír.
 • Koupím si koloběžku, i když jsem dospělý :-)

Takže OK, co chci a udělám, když mám neomezené možnosti a množství peněz?  To fakt není špatná otázka!

penizeNapadlo, že koupím koncerny – Veolii, Suez, Aqualii a Energie Bohemii

Udělám z nich veřejně prospěšné společnosti s podílem státu, s předmětem činnosti zajištění čisté vody, obnovy infrastruktury a zajištění dostatečných vodních zdrojů.  Tím jednou akcí zlikviduji kšeftaření s vodou i kolaboraci politiků. Paráda. :-)

Po dlouhém přemýšlení byl pro mne závěr potěšující. Dělal bych dál to, co dělám jen s většími možnostmi. Vše:

 • Aby se legislativně zajistilo, že Voda je a bude veřejnou službou a ne kšeft.
 • Aby média, lidé a školství věnovali Vodě pozornost, kterou si zaslouží – rostl počet informovaných a odpojených.
 • Aby lidé přistupovali k Vodě s respektem, protože Voda je život a ne samozřejmost.
 • Aby Voda a vše co s ní souvisí, byly v rukou samospráv / státu a ne překupníků.

Sice nemám neomezené možnosti a množství peněz, ale výsledky mám a stále mnoho věcí udělat mohu. Ano, problém je kolaborace anti-politiků. Ano, koncerny se české Vody drží jako klíště, ale jejich pozice slábne. Proč? Protože lidé jsou informovaní a vypínají autopilota. Takže to co dělám smysl má.

Zajímá vás, co chystám v roce 2018?

 1. Spojení jednotlivých KAPEK v MOŘE a vytvoření veřejného mínění – VODA PATŘÍ VÝHRADNĚ DO RUKOU MĚST/STÁTU, které bude vidět a slyšet.
 2. VÝZVU KAPEK politikům a nepůjde jen o podpisy, protože nebudeme jen čekat až politici začnou jednat. Rovnou budeme dělat kroky, které vedou k cíli.
 3. Zakládám Nadaci nebo Nadační fond. Po více než roce uvažování, po konzultacích s právníky, s lidmi z protikorupčních a nadačních fondů, z médií a také s příznivci PRAVDY O VODĚ, jsem se rozhodl PoV zastřešit pod organizaci jakou je nadace. Jako jednotlivec jsem dokázal hodně, ale nadace bude schopna dokázat více. Může VODU více zviditelnit, je to subjekt s jasným cílem. Voda je tak velká a důležitá, že lidi požádám o pomoc, protože to nemohu celé táhnout do budoucna sám finančně, časově ani organizačně.

Cílem pro rok 2018 je:

 • Vrátit vodu do pozice Veřejné služby. Obrana občanů a vody. Vytvoření precedentu, že protiprávní tunely lze přes soudy ukončit.
 • Rozšíření dostupnosti dat a informací o Vodě, ZDARMA přístupným všem na pravdeovode.cz
 • Mediální šíření informací o dění kolem vody všemi kanály po celé České a Slovenské republice.
 • Obrana těch, kteří vodu brání před Trautenberky, koncernofily a oligarchy, kteří nás různě zastrašují anebo nám vyhrožují.

Každý se bude moci podpořit to, co je mu blízké a tím vypne svého autopilota. :-)

Doporučuji přečíst v roce 2018 tuto novou a opravdu pěknou knihu o vodě:

Kniha - voda a krajina

Zdroj: Pravda o vodě

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
1. 1. 2018 12:36

Pane Radku Novotný:
ať Vám vydrží síly, zdraví, rodina a Vaše přesvědčení nejen v roce 2018 –
ale i v těch dalších!
Země a lidé potřebují lidi jako Vy.
Lidi, kteří „hlodají“ jako kapky vody ve skalách,
až je nasytí a prohlodají…
Kapku po kapce –
až vytvoří
proud
nejen
VODY,
který
živí a životní prostor poskytuje,
krajinu spoluvytváří a napájí látkami i energií,
prosvěcuje a rozsvěcuje,
a bez nějž
Život a naděje není.
Tak ať jste, ať jsme a
ať je VODA S NÁMI.
Nejen v roce 2018,
ale:
Na věčné časy – a nikdy jinak!

zajoch
1. 1. 2018 13:25

Pane Radku Novotný, připojuji se k přání Martina.
Navíc Vám ještě přeji hodně nominací do novinářské soutěže
http://www.novinarskacena.cz/dlazdice/prihlaseni-do-souteze/

Martin (už bez taky m)
1. 1. 2018 13:43

paní zajoch víte co mne štve?? Že tu novinářskou cenu prý podporuje jako „partner“ US embassy…
Některé zdroje a lidi v „Č“R kdyby takto podporovala třeba ambasáda RF – no to by byl poprask…

zajoch
1. 1. 2018 14:02

Martine, já nevím, že cenu podporuje SSA. Ale tím tuplem bych myslela, že by ji měl dostat někdo kdo svými činy jedná proti nim. Anebo by takový člověk měl být alespoň hodně podpořen. Co myslíte?

Martin (už bez taky m)
1. 1. 2018 14:19

Určitě, nebojte, taky jsem jej nominoval.
:-)
Jejich „kancelář pro aplikaci barevných revolucí“ ve formě státních převratů je v spodní č. Vámi uvedené stránky mezi „partnery“…

zajoch
1. 1. 2018 15:44

Ano, ano, máte pravdu, podívala jsem se a jsou hned jako první. I kdybych si toho bývala všimla, také by mne to neodradilo, stejně jako vás. Když už toho jako jednotlivci moc nezmůžeme, musíme alespoň dát to málo co jde, tu podporu tam, kde se něco dobrého děje.

Aleš
Aleš
3. 1. 2018 7:51

Připojuji se k poděkování, byť zatím jen verbálně, snad brzy najdeme nějakou možnost se připojit i s finanční podporou.