Pojišťovácký podvod století

 

Kapitola 2

Daňovým dlužníkem díky pojišťovně? Snadno a rychle!

Snižovali jste si daňový základ o uhrazené pojistné na životním pojištění? Dle stanovisek Ministerstva financí a oslovených daňových poradců je čerpání daňové výhody v případech neplatných pojistných smluv životního pojištění neoprávněné! Problém možné neplatnosti se přitom týká naprosté většiny smluv životního pojištění uzavřených v letech 2005 až 2013 (a mnohdy i novějších).

Co na to Finanční správa?

Finanční správa již problém řeší v rámci plošných akcí. Klienti pojišťoven, aniž by cokoli zavinili, se dozvídají zdrcující zprávu, že v souvislosti se svou životní pojistkou dluží státu peníze z neodvedených daní. A vysoké penále k tomu. S ohledem na stav státní pokladny lze očekávat, že Finanční správa v tomto svém tažení bude velmi pečlivá a osloví postupně všechny majitele neplatných pojistných smluv, a to včetně těch již ukončených!

Černý scénář pro zaměstnavatele…

Celá tato kauza způsobená pojišťovnami a nečinností ČNB má ještě jeden tragický rozměr. Ten se týká zaměstnavatelů, kteří v rámci zaměstnaneckých benefitů přispívali svým zaměstnancům často právě na smlouvy životních pojistek.

Pokud totiž zaměstnavatelé hradili příspěvky na neplatné pojistné smlouvy, pak neodvedli ve správné výši ani daně z příjmu, ani odvody plateb sociálního a zdravotního pojištění! Úřady mohou doměřit dlužné platby až 10 let zpětně a k tomu penále dosahující astronomických bezmála 20 % za každý rok prodlení. Zaměstnavatelé jednající v dobré víře tak sami sobě vrazili pořádnou kudlu do zad. A bohužel i svým zaměstnancům.

Je třeba věc řešit, dokud je ještě čas!

Každý zná někoho, kdo v minulosti uzavřel životní pojištění. Můžete to být Vy, někdo z rodiny, přátelé, kamarádi, spolupracovníci. Pojišťovny blokují všechny ze svého pohledu negativní informace, a proto je třeba o tomhle průšvihu neplatných životek mluvit s co největším počtem lidí ve svém okolí. Aby všichni dotčení dostali šanci svůj problém řešit.

Přijaté pojistné na neplatnou pojistnou smlouvu musí pojišťovna vrátit. A stejně tak musí nést zodpovědnost za škodu způsobenou nesprávným režimem úhrady daní a odvodů na sociální a zdravotní pojistné!

Nečekejte na nic, protože čas hraje jen ve prospěch pojišťoven. Stát nikomu z postižených spotřebitelů nepomůže, tak jako v žádné jiné velké kauze!!! Naopak, aktuálně jsme všichni svědky snahy vykleštit evropskou směrnici o hromadných žalobách s cílem upřít českým spotřebitelům i ty poslední šance využít tento institut ve svůj prospěch. Zkušenosti lidí z přístupu státu v kauzách H-systém, krachů kampeliček, Bohemia Energy, Volkswagen a spousty dalších, jsou přitom tristní. Každý si musel pomoci sám…

Vyčerpávající informace k problému neplatných smluv životního pojištění pro veřejnost uvolňuje například neziskový projekt Podvedení klienti, vč. aplikace k provedení jednoduchého testu platnosti pojistné smlouvy. Pomoc je možné též hledat u spotřebitelských organizací, v problému se již angažuje například Asociace občanských poraden. A s ohledem na své angažmá v akci Milostivé léto nepochybně disponuje potřebnými odborníky i Člověk v tísni.

V příštích kapitolách se mimo jiné dočtete:

  • o kauze Dynamik České pojišťovny
  • o pokusech pojišťoven znemožnit klientům obranu uzavíráním dodatků k problémovým smlouvám
  • o střetu zájmů ČNB a její roli v celé kauze problémových pojistek
  • jak finanční poradci a zprostředkovatelé dělají mrtvé brouky a nechávají své klienty v průšvihu kvůli obavě ze storen provizí
  • o zlobbování legislativního procesu zákona o hromadném řízení

Již zveřejněné kapitoly je možné najít na webových stránkách www.pojistnovnykradou.com

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
19. 11. 2022 21:41

To je snad jen vtip, ne … ???

Bety
Bety
Reply to  Gatta
20. 11. 2022 10:44

No nevím. Obávám se, že je to další forma finanční politiky udělat ze všech dlužníky.

PPK
PPK
Reply to  Bety
20. 11. 2022 12:46

Ano, je to historicky stále stejná metoda, jak ty druhé okrádat, když se to předem „ošetří“ správně vymyšlenými zákony, jejich doplňky a novelami.

.Kdo zlikvidoval po roce 1989 české podniky povinnými dluhy? Jakou roli hráli V. Klaus a V. Dlouhý? Koncepce řízení a likvidace národů pomocí dluhu?
Posted on16/Listopad/2022

https://ceskavec.com/2022/11/kdo-zlikvidoval-po-roce-1989-ceske-podniky-povinnymi-dluhy-jakou-roli-hrali-v-klaus-a-v-dlouhy-koncepce-rizeni-a-likvidace-pomoci-dluhu

a to v článku ještě jakoby zapomněli“ na podíl toho jezevce na Hradě

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
20. 11. 2022 16:24

Zítra začnu zjišťovat, neboť se mě to patrně týká přímo osobně. Jen mám obavu, že jediné co se dozvím bude, že „se zatím nic neví“. Jo, jedna věc je uvrhnout do dluhů lidi i firmy a zkasírovat nedoplatky zdravoniho a sociálního plus penále, na druhe straně tím v podnikánní podstatně poškodit pojišťovny s převážně zahraničním vlastnictvím. To zase měl někdo „právní lidovou tvořivostní chvilku“, parlament „to“ schválil netuše co schvaluje, pojišťovny v dobré víře a s očekáváním zisku nic neprověřovaly a nasmlouvaly statisíce pseudoživotních investičních pojistek. Pak možná nějaká „okresni“ soudkyně, nebo soudce si ten zákon přecětl celý a pořádně… Číst vice »

Last edited 10 dní před by Gatta