Pokud s námi nebudete jednat, uděláme v Sýrii pořádek sami

 

Překlad a titulky V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
23. 3. 2016 7:16

…někde je chyba – nejde mi to zobrazit.

asym
asym
23. 3. 2016 7:27

Už je to dostupné.
RF má recht, po částečném vyčištění SAR mají právo dané jim voleným prezidentem na zbavení země od terorismu. Ať se amíci klidně pose.ou.

M.C.
23. 3. 2016 8:15

Jedna zpráva mimo téma:
Buď Hitlary neví co mluví, nebo ví co mluví.
Obě možnosti jsou ve svých důsledcích zajímavé.
http://oppps.ru/xillari-klinton-ssha-rassmatrivayut-territoriyu-ukrainy-kak-mesto-dlya-pereezda.html

Irena
23. 3. 2016 8:30

M.C. napsal

Jedna zpráva mimo téma:
Buď Hitlary neví co mluví, nebo ví co mluví.
Obě možnosti jsou ve svých důsledcích zajímavé.
http://oppps.ru/xillari-klinton-ssha-rassmatrivayut-territoriyu-ukrainy-kak-mesto-dlya-pereezda.html

Ať jen si tu svoji zas..nou státnost nechají, kde ji mají.
Teď, když u nich všechno půjde dolů vodou, kvůli jejich chamtivosti, bezcharakternosti a zku…nosti, se budou vymlouvat na Yellowstone.

Martin (už bez taky m)
23. 3. 2016 9:19

Irena napsal Ať jen si tu svoji zas..nou státnost nechají, kde ji mají. Teď, když u nich všechno půjde dolů vodou, kvůli jejich chamtivosti, bezcharakternosti a zku…nosti, se budou vymlouvat na Yellowstone. Irena, M.C.: ano, souhlas. Nějak se Hitlary zapomněla zeptat zda je tam chtějí… Co se týče STRACHU Yellowstone, tak proplýtvání „aquiferu Ogallala“ je postihne ještě mnohem dříve… A zlom San Andreas by měl být jen „Kalifornsko-Japonskou“ záležitostí… To se spíš obávám dalších tsunami a „vrozené Japonské Tepco-preciznosti“ v případě jejich pobřežních JE… U Yellowstone samotného bychom si všichni měli přát, aby následky nebyly katastrofické pokud k něčemu dojde.… Číst vice »

peter.
23. 3. 2016 9:35

M.C. napsal

Jedna zpráva mimo téma:
Buď Hitlary neví co mluví, nebo ví co mluví.
Obě možnosti jsou ve svých důsledcích zajímavé.
http://oppps.ru/xillari-klinton-ssha-rassmatrivayut-territoriyu-ukrainy-kak-mesto-dlya-pereezda.html

Neviem do akej miery akútne nebezpečná je hrozba, ktorú predstavuje Yellowstonský supervulkán.Keď je to tak ako o tom čítam na internete,tak H.C. ako potenciálna prezidentka USA sa týmto problémom zaoberať musí.Len neverím,že nejaká sopka môže zničiť USA tak,aby sa tam už nedalo žiť.A ak áno,tak práve na Ukrajinu by asi veľa Američanov nezamierilo.
http://polahoda.cz/index.php?nma=news&fla=stat&nums=238

nikdo
nikdo
23. 3. 2016 10:02

M.C. napsal

Jedna zpráva mimo téma:
Buď Hitlary neví co mluví, nebo ví co mluví.
Obě možnosti jsou ve svých důsledcích zajímavé.
http://oppps.ru/xillari-klinton-ssha-rassmatrivayut-territoriyu-ukrainy-kak-mesto-dlya-pereezda.html

Ta stránka Optimist nevypadá zrovna jako zpravodajská, a jeden z tagů toho článku je humor…

Béda
23. 3. 2016 10:31
orinoko
23. 3. 2016 10:41

Popravde receno, ja osobne nejake primeri v Syrii neberu moc vazne. Tam je treba krome allahakbaristu poradne zamest i s izrazidem. Obyvatelstvo toho uzemi neuveritelne mentalne upada. Droguje a chlasta se tam jak o zivot pejzy nepejzy. Vsechny nabozenske ideologie vedou do septiku naproste vylizanosti. Jen tak mimochodem – nekolik letadlovych lodi emerickych teroristu a imperialistu muselo byt stazeno kvuli zasadnim provoznim problemum. Takovy srotovy Yellowstone na vode. USA army prochazi nejakym kritickym obdobim. Co v ni funguje ale bezpecne, je naprosta debilita. V pokrokove Emerice uz nevite , kdo je vypatlanejsi – jestli politik nebo vojak. Krcni krevni tucnici… Číst vice »

orinoko
23. 3. 2016 11:08

V Syrii se na stredozapade zacina rysovat jakasi truce zona. Od severu k jihu. Truce je pro primeri velmi vhodne slovo z hlediska ceskeho mysleni.
V Tadmuru – Palmyre byl dobyt vladnimi vojsky jakysi triangl – vubec netusim , o co jde.
Od pytlackych izrazidovskych hranic Daes rozsiruje svoje uzemi na mista, kde jsou tzv. umirneni hrdlorezove a saudsky pravek milovany izrazidem.
V jejich cele se plizi plesnivak s uterkou na hlave Bibi Net a Jahve.
Zahledl jsem bruSELSKY smutek. Divadylko.
Vazeni, konzum je na odpis. I s hnijicimi banany.

orinoko
23. 3. 2016 11:16

Zahledl jsem dalsi masivni kolony syrske armady smerujici k Palmyre. A spoustu ceskych letadel ALCA na syrske zakladne pripravenych k akci.
Jen tak na okraj – Cesko se mozna stane vyrobcem ruskeho letadla. Kez by. Ve hre je Slovensko, Nemecko-Drazdany a Cesko.

Irena
23. 3. 2016 11:26

orinoko napsal
vladnimi vojsky jakysi triangl

křižovatka cest v podobě trojúhelníku

viz 12:00 zde
http://voicesevas.ru/news/21642-operativnaya-lenta-voyny-na-blizhnem-vostoke-za-23032016.html

Sio
Sio
23. 3. 2016 12:32

M.C. napsal

Jedna zpráva mimo téma:
Buď Hitlary neví co mluví, nebo ví co mluví.
Obě možnosti jsou ve svých důsledcích zajímavé.
http://oppps.ru/xillari-klinton-ssha-rassmatrivayut-territoriyu-ukrainy-kak-mesto-dlya-pereezda.html

No tak to je opravdu síla! Normální fašistická ideologie z úst Hillary Clinton. Obsazení Ukrajiny, Polska a Maďarska ušáky jako „nového životního prostoru“? Vystěhování části obyvatel do Afriky? Nemám slov!

Béda
23. 3. 2016 19:07

Video http://www.novarepublika.cz/2016/03/turecko-rozpoutalo-genocidu-kurdskeho.html

Co na to Makrela a Mogheriniová? (už pláče?)

Béda
23. 3. 2016 19:37

Další de*il na cestě do Bílého domu. Alternativa neexistuje. Krvežíznivá čarodejnice Hitlary alternativou k bláznovství taky není. http://www.instory.cz/2626-nejobavanejsi-politik-je-jako-rozjety-tank-jasne-oznacil-nejvetsiho-sponzora-terorismu-na-svete.html

Současný žhavý favorit mezi uchazeči o republikánskou nominaci se ve svém projevu soustředil hlavně na Írán a prohlásil: „Írán je největším sponzorem terorismu po celém světě.“

Trump dále v projevu kritizoval i Organizaci spojených národů když řekl, že OSN není přítelem demokracie, svobody, Spojených států a ani Izraele. Uchazeč o Bílý dům dodal, že pokud v prezidentských volbách zvítězí, bude vetovat každý pokus OSN vnutit židovskému státu svou vůli. Donald Trump se těší mimořádné podpoře židovské komunity po celých Spojených státech.

Béda
23. 3. 2016 19:46

Béda napsal Další de*il na cestě do Bílého domu. Alternativa neexistuje. Krvežíznivá čarodejnice Hitlary alternativou k bláznovství taky není. http://www.instory.cz/2626-nejobavanejsi-politik-je-jako-rozjety-tank-jasne-oznacil-nejvetsiho-sponzora-terorismu-na-svete.html Současný žhavý favorit mezi uchazeči o republikánskou nominaci se ve svém projevu soustředil hlavně na Írán a prohlásil: „Írán je největším sponzorem terorismu po celém světě.“ Trump dále v projevu kritizoval i Organizaci spojených národů když řekl, že OSN není přítelem demokracie, svobody, Spojených států a ani Izraele. Uchazeč o Bílý dům dodal, že pokud v prezidentských volbách zvítězí, bude vetovat každý pokus OSN vnutit židovskému státu svou vůli. Donald Trump se těší mimořádné podpoře židovské komunity po celých Spojených… Číst vice »

orinoko
23. 3. 2016 23:47

Letos, vazeni, nad Rudym namestim pri vojenske prehlidce proletnou ve formaci letadla, ktera se zucastnila syrske kampane. Prakticke veskere ruske vybaveni je vystaveno v Syrii dost agresivnimu prostredi predevsim pisecnemu. To muze Rusko sice doma simulovat docela uspesne, ale neni nad ostry zaprah. Ruska uspesna akce v Syrii je predevsim ukazka uspesneho servisu a logistiky. Uz neni “ rusish system“ – nekde neco pridelaneho na kusu dratu. Pamatujte si – presne pred timto ukazem se cely slavny Zapad ale uplne a zcela posral. Jen v ramci dobyvani Lybie se Evropska army v podobe zabich hnupu a doutnikovych kostitrasu ocitla zcela… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 3. 2016 6:49

orinoko napsal Zahledl jsem dalsi masivni kolony syrske armady smerujici k Palmyre. A spoustu ceskych letadel ALCA na syrske zakladne pripravenych k akci. Jen tak na okraj – Cesko se mozna stane vyrobcem ruskeho letadla. Kez by. Ve hre je Slovensko, Nemecko-Drazdany a Cesko. Situaci sleduji dost usilovně. http://militarymaps.info/?lat=35.1277085&lng=36.4952489&z=10 Zajímavý je fakt, že se nějak podařilo přimět IS ke změně bojiště. Už od toho „slavného “ přerušení silnice Damašek – Aleppo se bojuje hlavně v poušti. Možná je to tím, že je pro tyto operace přízná roční doba, ale každopádně se boje přenesly z měst do odlehlých oblastí, kde se… Číst vice »

fajt
24. 3. 2016 7:32

В Латакии пленён расчёт TOW, который 24 ноября уничтожил на земле российский поисковый вертолёт Ми-8АМТШ. ..

Starý doktor
24. 3. 2016 9:30

Na webových stránkách televizního kanálu RT byly uveřejněny dokumenty IS (v Rusku zakázán) a výpovědi jeho zajatých teroristů o ropném odvětví islamistů a o exportu ropy do sousedního Turecka. Natáčecí skupina RT, která pracovala na dokumentárním vyšetřování, se nacházela na služební cestě v syrském Kurdistánu od 27. února do 15. března ve městech Šaddádí, Rumilan, Kámišlí a Tell Abiad a natáčela film o tom, jak Islámský stát obchoduje s ropou a o jeho možných vztazích s Tureckem. Natáčení se odehrávalo také v domech, které byly dříve okupované veliteli IS, kde byly nalezeny opuštěné dokumenty o těžbě a prodeji ropy, poznámky… Číst vice »

karpi
karpi
24. 3. 2016 9:42

..dnes jsem narazil na sputniku na mapu výsledků Syrské operace:

http://cz.sputniknews.com/infografika/20160321/2635347/vysledky-cinnost-sily-rusko-syrie.html

…a musím tedy říct, že mě překvapilo, kolik toho má isil ještě v držení…
..a jak slabě jsou na tom syřané. Jimi kontrolovaná plocha je taky dost roztahaná a roztrhaná. Oproti semknutým a jasně definovaným plochám isilu. Je ale vidět, nakolik od loňského září i tak narostla – ta červená. Jak je to s černou, zda (to snad ano), ani nakolik se zmenšila, to v mapě uvedeno není.

No ale .. prostě Takhle úplně jsem si vyčištěnou zemi a „splněnou misi“ nepředstavoval…

Starý doktor
24. 3. 2016 10:03

“Ústava hovorí, že človek má praktizovať svoju vieru do tej miery, aby nebola v rozpore s morálkou alebo aby neznepokojovala verejný poriadok,” povedal hovorca Dánskej ľudovej strany Martin Henriksen pre domáce noviny Berlingske. “Keď imámovia schvaľujú či odporúčajú ukameňovanie alebo keď imám hovorí, že žena sa má podriadiť násiliu svojho manžela, možno to považovať za podvratné reči narušujúce verejný poriadok. Niektorí z týchto imámov sú dánski občania, a tak si myslíme, že by sme ich mali zbaviť občianstva,” dodal. Ide najmä o osobu Abu Bilala, hlavného imáma mešity Grimhoj v meste Aarhus, ktorý podľa nedávneho dokumentu obhajoval kameňovanie cudzoložníc a… Číst vice »

orinoko
24. 3. 2016 11:27

Pad Palmyry se ocekava v prubehu pristich 24 hodin. Operaci komplikuje pisecna boure. Spousta ohavovych kujebaku vzala nohy na ramena a v Toyotach prcha smerem na Rakka. Nejzurivejsi cerny dobytek se opevnil v hotelovych zahradach , pricem hotel Semiramis byl uz dobyt. Bojuje se ve meste , je snaha omezit lidske ztraty , ale i skody na historickych pamatkach. Plynova pole presla pod kontrolu syrske armady. Turecky Erda si sel ulevit a te emericke cerne grotesce nemuze prijit na jmeno. Izrazid dale posiluje svoje zidovske hranice svymi muslimskymi hulibrky v ramci obrezaneho spojenectvi. Nikoho nezivit. Vytezit a vyvesit na izrahranicich.… Číst vice »

M.C.
24. 3. 2016 12:02

karpi napsal ..dnes jsem narazil na sputniku na mapu výsledků Syrské operace: http://cz.sputniknews.com/infografika/20160321/2635347/vysledky-cinnost-sily-rusko-syrie.html …a musím tedy říct, že mě překvapilo, kolik toho má isil ještě v držení… ..a jak slabě jsou na tom syřané. Jimi kontrolovaná plocha je taky dost roztahaná a roztrhaná. Oproti semknutým a jasně definovaným plochám isilu. Je ale vidět, nakolik od loňského září i tak narostla – ta červená. Jak je to s černou, zda (to snad ano), ani nakolik se zmenšila, to v mapě uvedeno není. No ale .. prostě Takhle úplně jsem si vyčištěnou zemi a „splněnou misi“ nepředstavoval… Tu mapu dělal nějaký diletant,… Číst vice »

peter.
24. 3. 2016 14:45

História sa opakuje.Len tentokrát to nie sú Arméni,ale Kurdi žijúci v Turecku.
http://colonelcassad.livejournal.com/2671326.html

orinoko
25. 3. 2016 12:30

Miluju syrsky bureVJESTNIK Damaska. Co s tim vsim budeme delat? Emericky plesaty hovnival na zamini vubec nejevi nadseni , ze ISIL Palmyra mele z posledniho. Iracka armada s pesmergy miri na Mosul, a tak emericky chcipak posila svoje namorni teplouse , aby pry ochranili ropna pole. Pred kym? Ze by pred praseci chripkou nebo izrazidem? Erdovi v Turkach pry uz delsi dobu nestoji ani co by za nehet vlezlo. V Saudech udajne islamsti vedci dosli k neuveritelnemu poznatku – ZENA je pry savec. – Ja bych rekl , ze u Saudu spise psanec , ale nest… Soudruh Veskrna pry sebou… Číst vice »

peter.
25. 3. 2016 15:19

Ľudia v Pobaltí a v iných postsoc.štátoch!Otvorte oči a pozrite sa,čo za debilov ste si zvolili :
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusove-nechteji-valcit-tak-za-to-nam-budou-muset-zaplatit/

Starý doktor
25. 3. 2016 16:14

Velmi zajímavé – Правда и ложь о Великой Отечественной Войне. 1941 – 1945.
https://www.youtube.com/watch?v=u2gA1vqDS-E

peter.
25. 3. 2016 17:01

Starý doktor napsal Velmi zajímavé – Правда и ложь о Великой Отечественной Войне. 1941 – 1945. https://www.youtube.com/watch?v=u2gA1vqDS-E Ak si niekto chce podrobiť iný národ,národ ktorý sa môže oprieť o svoje slávne tradície a hrdosť ktorú tieto tradície v ňom vzbudzujú,tak v prvom rade musí pošpiniť,znevážiť a spochybniť práve túto hrdosť národa.Lebo národ bez hrdosti a bez tradícií je porazený už vtedy,keď skutočná vojna ešte ani nezačala.Je smutné,že úlohy okydávačov ruských tradícií a hrdinskej éry ruského národa,zobrali na seba intelektuáli z radov samotných Rusov.A prístup ruskej vládnej moci tomu napomáha svojou absolútnou benevolenciou k tým,čo tieto jedovaté myšlienky zasievajú do myslí… Číst vice »

peter.
25. 3. 2016 18:04

U nás existuje mládežnícka organizácia „Paneurópska mládež“.Ako vzor sú jej predkladané názory p.Coudenhave-Kalergiho.
http://www.paneuropa.sk/mladez/index.php/component/content/article/1-kto-sme/38-co-je-to-paneuropa
Len neviem,či je táto mládež oboznámená aj s prácou Kalergiho ktorú vydal pod názvom „Praktický idealizmus“(Kalergiho plán).
Toto je príklad toho,ako dospieť k cieľu tou“správnou“výchovou.

peter.
26. 3. 2016 15:57

Starý doktor napsal

Velmi zajímavé – Правда и ложь о Великой Отечественной Войне. 1941 – 1945.
https://www.youtube.com/watch?v=u2gA1vqDS-E

Situácia s výchovou mladej generácie v Rusku k vlastenectvu a hrdosti na svoju históriu má väčšie trhliny ako som predpokladal:
http://eadaily.com/ru/news/2016/03/17/geroizaciya-bez-razbora-pochemu-na-kubani-uvekovechivayut-pamyat-nacistskih-posobnikov
Je potrebné zmieniť sa o tom,že Kubáň môže byť silne ovplyvnená ukrajinským nacionalizmom.Už aj preto,že dnešní Kubánski kozáci sú potomkovia Záporožských kozákov,ktorých na Kubáň presídlila Katarína Veľká.Malo sa tým zamedziť kontaktu Záporožcov s Poliakmi a tým pádom neustálym vzájomným potýčkam.

Sio
Sio
26. 3. 2016 16:33

Starý doktor napsal

Velmi zajímavé – Правда и ложь о Великой Отечественной Войне. 1941 – 1945.
https://www.youtube.com/watch?v=u2gA1vqDS-E

Stručné, jasné, pravdivé.

Sio
Sio
26. 3. 2016 17:33

peter. napsal
Situácia s výchovou mladej generácie v Rusku k vlastenectvu a hrdosti na svoju históriu má väčšie trhliny ako som predpokladal:
http://eadaily.com/ru/news/2016/03/17/geroizaciya-bez-razbora-pochemu-na-kubani-uvekovechivayut-pamyat-nacistskih-posobnikov
Je potrebné zmieniť sa o tom,že Kubáň môže byť silne ovplyvnená ukrajinským nacionalizmom.Už aj preto,že dnešní Kubánski kozáci sú potomkovia Záporožských kozákov,ktorých na Kubáň presídlila Katarína Veľká.Malo sa tým zamedziť kontaktu Záporožcov s Poliakmi a tým pádom neustálym vzájomnýmpotýčkam.

https://www.youtube.com/watch?v=W-Mr76lN8zU#t=57.355873