Popletený poplatek

Návrh na znovuzavedení poplatku za tzv. ubytování ve špitálu má, kromě asociálních rysů, problém. V režimu bývalé pravicové vlády si lékaři třicetikorunové příjmy v hotovosti nechávali a dotovali jimi opravdu třebas sestru, nebo provoz ordinace. Nemocnice, zejména a.s. a spol. s r. o vybíraly poplatek hned u brány, plošně. Kdo nezaplatil, nebyl ošetřen- protizákonně, kdo nezaplatil následně, byl předhozen exekutorovi.

Ministr Pelikán při bilanci své vlády přiznal, že exekutor z dlužné tisícovky vymůže tisícovek patnáct, ale v budoucnu snad jen osm. Nedivme se, obrat exekutorského úřadu v Přerově byl za exekutora Váni  1,6 miliardy Kč.  Ano, chudým důchodcům ona žebrácká hůl hrozí, přestože první důchodce země je transparentně podporován exekutory – viz. transparentní prezidentský účet. Pan Babiš to ale jistí. Dnes může každý trvat na účtence za lůžkoden ve špitále, snad i slosovatelné, protože výběr peněz bez dokladů a EET „je predsa kradnutie“. Běžný špitál má pár set nocležníků, ten páně Ludvíkův pár tisíc. Už vidím, jak před vizitami běhají sanitáři a všem doručují výstupy z EET, totiž online účtenky. Sedmdesát na každém oddělení, stovky sumárně… Půjdou soukromé špitály za této situace do akce?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
krajtl
krajtl
19. 2. 2017 4:36

Co takhle položit si otázku proč máme pro výběr zdravotnické daně desítky soukromých finančních úřadů?

Alena
Alena
19. 2. 2017 6:37

Zákon o EET v § 12 vylučuje příspěvkové nemocnice z povinnosti mít účtenku s fiskálním kódem, takže tato povinnost zůstává soukromým nemocnicím.
Dlouhodobí pacienti dostanou zřejmě místo účtenky fakturu, kterou proplatí jednorázově bankou či v hotovosti. Takže bude stačit jedna účtenka za celou dobu pobytu.
I dříve byla povinnost poplatek zahrnout do výnosů. Pokud tak doktoři nečinili, obcházeli zákon o dani z příjmu