Poradce Johna McCaina: Teroristi, píchněte nám!

Vysoký poradce kandidáta na prezidenta Johna McCaina se omluvil za to, že se veřejně vyjádřil, že teroristický útok na americké půdě by byl "obrovskou výhodou" pro předvolební kampaň republikánského kandidáta. Charlie Black posléze vyjádřil politování nad svými "nevhodnými" výroky a McCain zdůraznil, že s jeho výroky nesouhlasí.V rozhovoru pro časopis Fortune dostal Black otázku, jaký vliv by měl na McCainovu kandidaturu případný další teroristický útok na USA. "Bylo by to pro něho obrovskou výhodou," odpověděl Black.

Dodal, že zavraždění bývalé pákistánské premiérky Benazír Bhuttové loni v prosinci bylo "politováníhodnou událostí", ale McCainovi to pomohlo zvítězit v primárkách ve státě New Hampshire, a tak si zajistil svou kandidaturu.

John McCain se k tomu vyjádřil: "Nedovedu si představit, proč něco takového řekl. Není to pravda. Neúnavně usiluji od 11. září o to, abych zabránil dalšímu útoku na USA."   Black k tomu dodal: "Hluboce lituji svých výroků. Byly nevhodné. Uznávám, že John McCain věnoval celý svůj dospělý život ochraně své země a dává bezpečnosti své země daleko větší přednost než čemukoliv jinému."

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments