Porošenkova „západní fronta“

Ztráty Porošenkovy „protiteroristické operace“ rychle rostou. Proto už „třetí vlna mobilizace“. Naráží na stále tvrdší odpor. Zvlášť frapantní je to v regionech, jež Kyjev vydává za své bašty.

Krmivem pro kanóny chce být málokdo i tu. Do zákulisí nahlíží Alexandr Doněckij:

Kyjev si koleduje „hlavně na samém západě Ukrajiny – v Zakarpatské oblasti“. Nedávný „pohřeb 70 padlých v Donbasu tu vyvolal protiválečné bouře, hraničící s lidovým povstáním“.

Někdejší součást Rakouska-Uherska – a pak Československa a dalších zemí po jeho kapitulaci – má pestrou národnostní strukturu. Žije tu početná maďarská, slovenská, rumunská i rómská komunita. Hlavně však  Rusíni, jimž Kyjev – „na rozdíl od Evropy a USA“ – „přiznat status svébytného etnika trucovitě odmítá“.

Region „prezidentovi, pohánějícími do války proti jiným občanům Ukrajiny, vyhlásil neposlušnost“. Lidé tu „začali organizovat blokády silnic“, a to i „mezinárodních tras“. „Okupovat mobilizační střediska a administrativní budovy. Ženy a děti mužů, kteří dostali povolávací rozkaz do války, zablokovali silnici v obci Těrebljaťjačevském okrese. Blokáda zatarasila i trasu Mukačevo-Rogjatin v sousední vesnici Bedevlja. V obci Siněvir mežgorském okrese lidé šéfovi místní správy, který je 30. června přesvědčoval celou noc, aby povolávací rozkazy uposlechli, rozřezali pneumatiky…“

Zdroj: Střípky ze světa

Celý článek najdete zde.

Originál článku v ruštině zde.

Námět: Hudryper

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 8. 2014 6:30

„Hlídací psy demokracie“ anebo spíš lži a podvodu nezajímá, co je pravdy na tom, že o azyl v Rusku požádalo víc než 400 vojáků kyjevského režimu. Nemíní se zatěžovat ověřováním fakt, případně pohovořit s těmito vojáky o důvodech své kapitulace a dezerce, anebo o podmínkách za kterých válčili. http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_06/Americti-novinari-odmitli-letet-do-Rostova-7014/

Jedná se o „hlídače“ ze CNN, NYT, Washington Post, Cristian Science Monitor.

Béda
6. 8. 2014 6:50

Co ještě nezajímá „hlídací psy demokracie“? Nezajímá je genocida a humanitární katastrofa na jihovýchodě Ukrajiny. Jak by také mohla, když je ke prospěchu jejich mecenášů a ti stojí za jejich realizací? Humanitární katastrofa na JV Ukrajiny je totiž přímým důsledkem „pokojného“ Majdanu s následkem násilného neústavního fašistického puče, o kterém tak střehlbitě referovali (ovšem jenom selektivně aby se náhodou někdo nezačal pídit po původcích a podobnosti střelby na dvě strany s jhinými barevnými „revolucemi) a prováděli jeho PR.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_06/Curkin-Na-vychode-Ukrajiny-se-v-pasmu-bojovych-akci-nachazeji-4-miliony-lidi-6858/

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 7:31

Béda napsal „Hlídací psy demokracie“ anebo spíš lži a podvodu nezajímá, co je pravdy na tom, že o azyl v Rusku požádalo víc než 400 vojáků kyjevského režimu. Nemíní se zatěžovat ověřováním fakt, případně pohovořit s těmito vojáky o důvodech své kapitulace a dezerce, anebo o podmínkách za kterých válčili. http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_06/Americti-novinari-odmitli-letet-do-Rostova-7014/ Jedná se o „hlídače“ ze CNN, NYT, Washington Post, Cristian Science Monitor. Buďte rád, že můžete vy psát vaše články, že evropský liberalismus vám dává možnost projevovat nacionalistickou slovanskou proruskou antizápadní zášť a ulevovat si verbální agresí na úkor režimu, který vám vše toto dovoluje. Liberálové v Rusku tuto… Číst vice »

Béda
6. 8. 2014 7:40

Atlantis,

co by se asi dělo v „centrech demokracie“ kdyby v nich nějaká pátá kolona cizího státu (propojena finančně na cizí fondy, resp. agentury) vybízela k pořádání pochodů vedoucích k rozpadu země? Mimochodem, co dělá kyjevská „demokratická“ fašistická junta se „separatisty“ kteří původně usilovali o jazykovou a rovnoprávnost a rovnost všech menšin před zákonem a federalizaci země? Proč ji vlastně západní demokradé podporují proti „separatistům“ a v Ruzsku podporují separatisty? Pohovořte, pane Atlantisi, ať vnesete trochu světla do problému.

Béda
6. 8. 2014 8:08

p. Atlantis,

jelikož máme na síti odborníka naslovo vzatého (vás) chtěl bych se taky zeptat, jak je možné, že západní demokradé (kterým jde hlavně o demokracii – vládu lidu, ochranu lidských práv, humanitu etc) od začátku podporovali, iniciovali a režírovali na Ukrajině protiústavní, násilný puč s parlamentním podvodem a kakto, že „hlídací psy“ (kdovíčeho) se od začátku nepídili po podstatě střalby na majdanu (která byla iniciátorem protistátního převratu) až do vyvozění odpovědnosti a trestu? Nuže pohovořte, pane. jak je to možné?

Béda
6. 8. 2014 8:10

dovětek,

a taky, co vlasně dělá CIA na západoukrajinském MV v Kyjevě ovládaném piučisty? Hrají tam piškvorky, hlídají lidská práva na jihovýchodě země anebo virtuálně střílejí na 2 strany a sestřelují letadla, odpalují rakety?

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 8:24

Nic o Západě nevíte. Co by dělali? Inu už dělají. V Británii je umožněno se osamostatnit Skotsku, v Kanadě se je to podobné na úrovni petic a referend v provincii Quebec, to samé v Belgii v případě Valonska a Vlámska. Nikdo za reportáž o tom, že tyto aktivity probíhají nezakazuje media jako je britský The Daily Telegraph nebo National Post v Kanadě. Vaše argumentace je vážně poplatná totalitarismu 20.století, nemajíc ani potuchy o tom, jak funguje svoboda slova na Západě. Tam mohou psát vážně o čem chtějí. Všude může vycházet rusky psaný deník a ten si může jako vy tady,… Číst vice »

Alena
Alena
6. 8. 2014 8:27

a taky by se měl vyšetřit masakr v Oděse. Ticho po pěšině. Hlídací psi demokracie jsou na svačince

Alena
Alena
6. 8. 2014 8:30

Atlantis napsal Nic o Západě nevíte. Co by dělali? Inu už dělají. V Británii je umožněno se osamostatnit Skotsku, v Kanadě se je to podobné na úrovni petic a referend v provincii Quebec, to samé v Belgii v případě Valonska a Vlámska. Nikdo za reportáž o tom, že tyto aktivity probíhají nezakazuje media jako je britský The Daily Telegraph nebo National Post v Kanadě. Vaše argumentace je vážně poplatná totalitarismu 20.století, nemajíc ani potuchy o tom, jak funguje svoboda slova na Západě. Tam mohou psát vážně o čem chtějí. Všude může vycházet rusky psaný deník a ten si může jako… Číst vice »

Béda
6. 8. 2014 8:31

Atlantis, milý pane, já jsem se ptal, co by se stalo, KDYBY NĚJAKÁ PÁTÁ KOLONA CIZÍHO STÁTU propojena finančně a organizačně se zpravodajskou agenturou cizího státu cíleně organizovala rozpad jiného státu. To důležíté jsem zvýtraznil velkým písmenem. Nevím, jestli s tím co jste popsal mají něco společného Rusové ale zcela bezpečně vím, že s pučem na Ukrajině a tažením fašistů a teroristů proti vzbouřencům (proti pučistické neústavní vládě) a s podvracením riského režimu mají co společného CIZÍ VLIVOVÉ AGENTURY. Takže o tom zkuste pohovořit. A taky o tom, jak to, že cizí velmoci a jejich agentury )zpravodajci, páté placené kolony… Číst vice »

Alena
Alena
6. 8. 2014 8:31

pokud se nemýlím, v jihovýchodní Ukrajině proběhlo referendum, kde 90 % obyvatel nesouhlasí s tamní vládou. Proč tedy ty krvavé boje, doporučte vládě Ukrajiny, USA ať se tato Nová Rus osamostatní

Admirál
Admirál
6. 8. 2014 8:37

Atlantis napsal Nic o Západě nevíte. Co by dělali? Inu už dělají. V Británii je umožněno se osamostatnit Skotsku, v Kanadě se je to podobné na úrovni petic a referend v provincii Quebec, to samé v Belgii v případě Valonska a Vlámska. Nikdo za reportáž o tom, že tyto aktivity probíhají nezakazuje media jako je britský The Daily Telegraph nebo National Post v Kanadě. Vaše argumentace je vážně poplatná totalitarismu 20.století, nemajíc ani potuchy o tom, jak funguje svoboda slova na Západě. Tam mohou psát vážně o čem chtějí. Všude může vycházet rusky psaný deník a ten si může jako… Číst vice »

Béda
6. 8. 2014 8:45

Alena, jenom bych doplnil: kde cca 90% obyvatel nesouhlasí s PROTIÚSTAVNÍ vládou, která se dostala k moci KONSPIRACÍ, NÁSILÍM A PODVODEM. Zdá se, že právě referendum se zdá být velkou hrozbou korporátní (skorumpované a koupené) „demokracie“. Přitom DEMOKRACIE JE VLÁDA LIDU. Lid „demokraté“ považují s výjimkou doby parlamentních voleb za nesvéprávnou lůzu. Poslední: zajímavé, že odtržení Kosova od Srbska, porušení územní celistvosti a státní suverenity Srbska byly v pořádku i bez referenda a v rozporu s rezolucí OSN. Naproti tomu na Ukrajině nevadí protiústavní, násilný a podvodný puč a vadí referendum regionů o odtržení, resp. federalizaci. Kurňa, jak je to… Číst vice »

Irena
6. 8. 2014 8:45

Atlantis – a poslechněte si ty realistické zprávy našich médií. Doporučuji třeba radiožurnál. Tam ovšem nikdo neřekne nahlas pravdu o tom, že Obama je fašista (viz. Libye, Irák, Afghánistán, Ukrajina….) Ve všech médiích se striktně starají o názorovou čistotu svých novinářů. Ovšem na ulici můžete svobodně vykřikovat, co chcete. Tam kde vás nikdo neslyší. Proč se teď nikdo nestará o lidská práva Libyjců? To raději i odvolali svého velvyslance, ze státu, který fakticky zlikvidovali. Tam se jich zeptejte, jak funguje západní demokracie.

Sugar Ray
Sugar Ray
6. 8. 2014 8:49

Atlanťan ignoruje jasně položený otázky , argumenty nebere na vědomí , ten člověk balí lži a manipulace do hezkých , kultivovaných slov , vypadá to tak vznešeně , inteligetně , pravdivě …. no ale ten člověk je evidetní svině a lhář , hodil by se do politiky to je takovej ODSáček , TOPáček , frikulínek že by jste ho nejradši kladivem umlátily. Nevim jestli to dělá schválně , nebo je fakt tak mimo realitu . Když už tady píšeš takový traktáty tak aspoň odpovídej na otázky hňupe , to neni diskuze pak , to je jak když by se chtěl… Číst vice »

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 8:55

No Admirále jste živoucí důkaz toho, co tady píšu:-) Vážně Vy i případně zde žijící Severní Korejci, Muslimové, Komunisté či Nacisté – můžete psát podobně urážlivé a difamující projevy a nikdo vám nic neudělá (krom toho že sám sebe snižujete tím, že předvádíte že vám rodiče nedokázali dát slušné vychování). Podívejte se na obskurní nacistický web Délský potapěč – kde je pravidelný korespondent pan Dugin někdejší činovník Národně Bolševické strany Ruska a ideový guru Putinova režimu, jak na tomto náckovském webu píše o smrti liberalismu – pak jste krásný důkaz o tom, že mávat slovíčkem fašismus můžete jak rudou fanglí,… Číst vice »

Béda
6. 8. 2014 8:59

Atlantis,

a ještě lehčí otázečku. Jak je to s lidskými právy? Oč jsou lidská práva ruskojazyčných Ukrajinců jiná než lidská práva kosovských Albánců? Proč západ, který si tolik zakládá na lidských právech nebrání vojensky Ukrajince – civilisty na jihovýchodu země (alespoň tak jak chránil kosovské Albánce), proč nechrání libyjské civilisty poté co v Libyi s jeho pomocí zvítězila „demokracie“ proč nechrání Bahrajnské a saudské civilisty a neochraňuje jejich lidská a politická práva, proč nechrání po vítězstvu „demokracie“ předc sebou samým civilisty v Afghánistánu a Pákistánu?

Admirál
Admirál
6. 8. 2014 9:06

Atlantis napsal No Admirále jste živoucí důkaz toho, co tady píšu:-) Vážně Vy i případně zde žijící Severní Korejci, Muslimové, Komunisté či Nacisté – můžete psát podobně urážlivé a difamující projevy a nikdo vám nic neudělá (krom toho že sám sebe snižujete tím, že předvádíte že vám rodiče nedokázali dát slušné vychování). Podívejte se na obskurní nacistický web Délský potapěč – kde je pravidelný korespondent pan Dugin někdejší činovník Národně Bolševické strany Ruska a ideový guru Putinova režimu, jak na tomto náckovském webu píše o smrti liberalismu – pak jste krásný důkaz o tom, že mávat slovíčkem fašismus můžete jak… Číst vice »

ms
ms
6. 8. 2014 9:14

Atlantis zde
overborne u Tribuna http://tribun.name/2014/07/23/pro-pouceni-generacim-pristim/
zajímavě shodné označování Délského potapěče, na netu unikátní

a tamnější overborne vel gora je zde známý fakan, spláchněte ho do háje ignorováním

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 9:14

Béda napsal Atlantis, milý pane, já jsem se ptal, co by se stalo, KDYBY NĚJAKÁ PÁTÁ KOLONA CIZÍHO STÁTU propojena finančně a organizačně se zpravodajskou agenturou cizího státu cíleně organizovala rozpad jiného státu. To důležíté jsem zvýtraznil velkým písmenem. Nevím, jestli s tím co jste popsal mají něco společného Rusové ale zcela bezpečně vím, že s pučem na Ukrajině a tažením fašistů a teroristů proti vzbouřencům (proti pučistické neústavní vládě) a s podvracením riského režimu mají co společného CIZÍ VLIVOVÉ AGENTURY. Takže o tom zkuste pohovořit. A taky o tom, jak to, že cizí velmoci a jejich agentury )zpravodajci, páté… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
6. 8. 2014 9:16

Atlanťane nastala doba kdy se ti už může stát že ti někdo až zase spustíš ty svoje lži někde zabodne šroubovák do krku , to je dost možný .
Povědomí lidí o tom co se skutečně děje a jak s náma fašisti tvýho druhu manipulovaly totiž stoupá .

Béda
6. 8. 2014 9:24

Atlantis,

jako obvykle zavádíte od merita věci, pane. PÁTÁ KOLONA = c ciziny placená a instruovaná organizace, která cíleně podkopává režim a územní integritu daného státu. To vámi jmenované menšiny v západních státech nejsou. Odstředivé tendence ve vámi jmenovaných západních státech jsou výsledkem vnitřních procesů v daných státech BEZ ÚČASTI RUSKA A JEHO ORGANIZACÍ. Na rozdíl od procesů na Ukrajině a v Rusku.

Béda
6. 8. 2014 9:28

dovětek: pokud jde o to, co proběhlo na Krymu. Tomu předcházelo to, co proběhlo prokazatelně s přispěním cizích peněz, cizích politiků, cizích vlivových agentur, cizích západních států v Kyjevě. Bez podvodného násilného, neústavního puče a procesů, které spustil vůči menšinám by zajisté nebylo ani referenda a odtržení Krymu, ani tažení teroristů a fašistů proti vzbouřencům proti svému režimu, ani genocidních procesů a následného odštěpenectví na jv původní Ukrajiny.

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 9:32

ms napsal Atlantis zde overborne u Tribuna http://tribun.name/2014/07/23/pro-pouceni-generacim-pristim/ zajímavě shodné označování Délského potapěče, na netu unikátní a tamnější overborne vel gora je zde známý fakan, spláchněte ho do háje ignorováním Inu, dáte-li si do google slova „Dugin liberalismus“, jako první odkaz vyjede Délský potapěč. Nevím jestli jste přítel tohoto webu, pakliže ano, pak pro 99% lidí mé označení „obskurní nacistické“ je to jediné, co je jako vhodné adjektivum napadne. Vás možná překvapí. Jestli hodnotíte lidi podle podezřele často se opakujících sousloví např. typu „Dobrý den“, pak vám ty nicky za které jste mě označil musí splývat i s ostatními lidmi… Číst vice »

Atlantis
Atlantis
6. 8. 2014 9:41

Sugar Ray napsal Atlanťane nastala doba kdy se ti už může stát že ti někdo až zase spustíš ty svoje lži někde zabodne šroubovák do krku , to je dost možný . Povědomí lidí o tom co se skutečně děje a jak s náma fašisti tvýho druhu manipulovaly totiž stoupá . Vyhrožovat, když jste anonymní nicka na webu, je snazší než důstojný život v realitě. Ten kdo důstojně nežije, nelze od něj čekat kultivovanější projev. Až se vrátíte do reality zjistíte, počet psychppatů zabodávající našincům šroubováky do krku, je asi tak častý jak často takováto hypertrofovaná agresivita se projeví v… Číst vice »

peter.
6. 8. 2014 9:44

Atlantis napsal Cizí vlivová agentura anektovala Krym. Tak nazýváte zemi jménem Rusko? Že tam bylo referendum? No to v Baskicku taky. Jinak „cizí vlivová agentura“ jsou ruské menšiny usazené asi v 10 zemích Evropy. Zakazují tamní státy vydávat jejich regionální deníky, které o aktivitách ruských menšin informují třeba v Estonsku, Litvě nebo Rumunsku? Nakonec člen páté kolony je i samotný člen liberální vlády Estonska, Jevgeni Ossinovski. Pane, vy ze sebe děláte vážně blbce. V EU nejen že mají ony vaše „páté kolony“ (tento termín použivali nacisté a komunisté o židovských lobby a imperialistech) vlastní deníky, ale jsou i členy vlády.… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
6. 8. 2014 9:58

Atlanťane to bylo jenom varování , což si nepochopil při svý ohromný inteligenci nikoliv výhrůžka , prostě jsem tě varoval abys všude nevytruboval ty svoje lži protože někde , někdy se může stát že narazí kosa na kámen – doba pokročila hňupe zabedněnej , ty tvym světě bych jméno mít fakt nechtěl ichtyle , btw – kdy odpovíš na otázky ? a do toho Dugina si se zamiloval nebo co ? Jsi buzík ?

orinoko
orinoko
6. 8. 2014 10:13

Levičák je opravdu katastrofální exot. Je to vlastně nekonečný krmič různých existencí, které se ve svém liberalismu ani náhodou neobejdou bez role smluvního webového nádeníka, aby měly co do huby, když poutě do Al Kompostárny už nenesou. A nenesou. Ani v zatáčce na Kamýk.

Alena
Alena
6. 8. 2014 10:37

ke své velké lítosti Vám Orinoko musím dát za pravdu

fajt
fajt
6. 8. 2014 10:43

http://www.nwoo.org/2014/08/06/cech-oldrich-grund-dostal-v-novorossii-vyznamenani-od-strelkova/ – ne jenom Ivan Stejskal , ale i další bojují na východě Ukrajiny proti us banderovcům. možná se tady budují nové české legie jako základ budoucího státu – ten dnešní asi bude muset porojít velmi bolestnou katarzi – a to je stále ta lepší verze budoucnosti. ..

Sugar Ray
Sugar Ray
6. 8. 2014 10:51

Atlanťane zbal flašinet hoď ho na hřbet a táhni zpátky do Mordoru !!

Sugar Ray
Sugar Ray
6. 8. 2014 10:58

Tuhle minci měl Atlanťan na mysli ? Pro tu skákal na zem ?
Atlantida , Člověk v plísni a Český hákový kříž si zřejmě na ten dar složily . A pak miska pro Obamova čokla , OMG .
http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/cr-je-v-top-5-nejlepsich-daru-pro-obamu-diky-misce-pro-psa/r~e3ca51661ca111e49669002590604f2e/

Další dar bude celá Atlantida kterou nakrmí kulky a rakety teroristů co se chtěj separovat od západní demokracie , mazej do války to je smysl tvýho života .

VK
VK
6. 8. 2014 11:10

Práce pánů Atlantis a spol. Kolego „stupide“ na video koukněte do konce, hlavně si poslechněte co tam emotivně říká jeden z těch kteří musí následky Kyjevské USA-demokracie uklízet. Je to sice Rusky, ale rozumět tomu musí každý kdo ovládá jakýkoliv Slovanský jazyk!
http://cassad.net/tv/videos/671/

mirror
mirror
6. 8. 2014 11:23

VK napsal
Kolego „stupide“ na video koukněte do konce

To video by se mělo poslat našim ústavním činitelům s dotazem, zda se necítí vinni.

Sio
Sio
6. 8. 2014 12:32

Že se s těmi stupidními AtlanPisy bavíte. Pindat něco o svobodě slova tady nebo v Rusku. Ať se postaví před Bílý dům a s nápisem „Obama je vrah“, jak dlouho to asi vydrží. Na internetu si relativně každý může skoro cokoli plkat, pokud se schová třeba za nick Atlantis.
Mimochodem, podařený nick, protokuje budoucnost US, asi skončí jako ta Atlantida.

Alena
Alena
6. 8. 2014 13:01

dle tohoto článku bude válka dlouhá, pro Američany výhodná, je mi z toho špatně
http://czech.ruvr.ru/2014_08_06/Ukrajinu-bez-konfliktu-Washington-nepotrebuje-9156/

Béda
6. 8. 2014 13:25

Alena,

to je přece samosebou. Jediný, kdo nemá absolutně žádný zájem o urovnání tohoto konfliktu jsou přece ti co jej naplánovali a uvedli do praxe -tedy USA. Jedině jim může vyhovovat konflikt na pomezí konkurentů, ohrožující transportné trasy a surovinovou bezpečnost Evropy a životní ekonomické zájmy Ruska. Jedině ony jsou tím, kdo z toho bude profitovat – pakliže konflikt zůstane regionální a nesvrhne se v jadernou apokalypsu, která by smetla i samotného inženýra geopolitického plánování a piklení. To samé přece dělají v celém širokém okolí Evropy a Ruska – šíření řetězce násilí a válek, chaosu, destabilizace v zásobování surovinami…

aram
aram
6. 8. 2014 13:36

orinoko napsal

Levičák je opravdu katastrofální exot. Je to vlastně nekonečný krmič různých existencí, které se ve svém liberalismu ani náhodou neobejdou bez role smluvního webového nádeníka, aby měly co do huby, když poutě do Al Kompostárny už nenesou. A nenesou. Ani v zatáčce na Kamýk.

Moje řeč. Vítr vane od Kamýku.

orinoko
orinoko
6. 8. 2014 15:46

Někde jinde byl vážen a shledán vhodným. Dokonce i jako autor. Majitel stránek byl varován. Nedbal. Dneska tam tzv. diskuse neexistuje. Ta dnešní tady má hodně namále. S podnětným Kamýkem v zádech pak brzy vznikne její ale úplný NEdostatek. Bude řeč o diskusních výmolech. Stejně jako na české webové silnici. Nicméně českou rezistenci vůči cikánským bílým expanzivním průjmům řadím ke velmi nadějným realitám současného světa.

Rado Miko
7. 8. 2014 6:33

<font><font>Atlantis</font></font> napsal Buďte rád, že můžete vy psát vaše články, že evropský liberalismus vám dává možnost projevovat nacionalistickou slovanskou proruskou antizápadní zášť a ulevovat si verbální agresí na úkor režimu, který vám vše toto dovoluje. Liberálové v Rusku tuto možnost nemají. Jejich stránky jsou blokovány, jejich protagonisté mají domácí vězení, pak jdou sedět natvrdo. Ve vězení umirají na „akutní zánět slepého střeva“. Nebo jsou zabíjeni před svými domy, údajně jako loupežné přepadení pro 100 rublů. Jména si k těmto případům dosaďte sám. Moskva uvažuje, že zablokuje ruské stránky BBC Ruské úřady zvažují zablokování britské veřejnoprávní korporace BBC. Důvod je rozhovor… Číst vice »

Viky
Viky
7. 8. 2014 8:29

Ono je to s tím odporem poněkud složitější. Lidé se ozývají především proto, že na ně nějakým způsobem dolehla mobilizace a případně smrt, či zranění. Takže se neozývá logické „zastavte válku“, ale ozývá se ještě logičtější „proč Vasyl, proč Stěpan…?“ I z jiných míst se ozývá odpor proti špatně zabezpečené armádě, proti poměrům v armádě. Lidem vadí především to, že by tohle debilní krvavé dobrodružství mohli odnést oni, než sám fakt války a utrpení jiných. A tšéchiše zprvodajství? Já ho prostě myluju. (já ho myluju hezky tvrdě, ne jako, měkce) V poslední době zvlášť rozhlas. Z Kijeva nás nás obětavě… Číst vice »

Viky
Viky
7. 8. 2014 9:12

/pokr./orientovaný (přímo neuvědomělý) občan třeba oloupit, nebo jenom okrást. Nebo by mohl chytit nějakou ošklivou chorobu, „údajně“ se na některé i umírá. Na Donbas ne-e. Tam se „údajně“ střílí, ale zlé to není, ti správní vyhrávaj, říkala UNIAN. Že v Kijevě neteče teplá voda je opravdová tragédie. A že rozstříleli desetitisícům střechu nad hlavou prkotina, kterou Pavel Novák ani neviděl, ani UNIAN nehlásila. Ani Psaki to nemá potvrzené.