Posledni zaznamy a fotky z mirove Oděsy

 

Okolo mě jezdi vlaky plne těžke techniky ze zemi NATO. Transporty tanku a dalšich valečnych hraček hlasili v poslednich dňach Slovaci. Ukrajinsky srandovni synek, nainstalovany do pozice prezidenta, upozornil obyvatelstvo  na to, že se bude muset připravit na partyzansky zpusob vedeni valky.

Obdobne transporty su hlašene z druhe strany – z kerčskeho mosta na Krym, z Krasnodaru, Rostova na Donu. Zda se, že do zahajeni valky chybi už enem zastiraci akce pod cizi vlajkou. Valky? Jake valky? Prochazam se jarni Oděsou a všude je mir. V divadle hraju Chačatur Jana, male pivovary vaři pivko, lidi ho piju jak zamlada, kdy se to mohlo aji u nas, kavarenske zahradky su plne a muzikanti v podzemni vyhlašene knajpě Gambrinus hraju svoje odrhovačky jako by se par kilaku nešikovala vojska k masivnimu zahajeni valečnych operaci.

Novy amerycky prezidentsky maskot Bidet pry rozhodnul, že doba, v kere Ukrajina dostavala vojensku pomoc v hodnotě 2 miliard dolaru skončila a fčil je třeba vyzkušat, jak su ty nove kvery efektyvni. Nikdo samozřejmě nezačne valku enem tak, sam od sebe. To neni dobre z hlediska valečne propagandy. Adolf měl svuj glajvic, Nixon svuj zaliv vojaka Čonkina, Azerbajdžan v pul roku zapomenute valce zas obvinil druhu stranu z agrese, aby mohl vyslat drony a rakety na uzemi, kde už pětadvacet roku byl klid a mir. Vitěza se pak nikdo nepta, jak to vlastně bylo.

Pokud se chystate na dovolenku kajsik k teplemu mořu do Asie, doporučoval bych se podivat, jestli ten let nepovede přes Donbas. Bo jestli Bidet připravuje to, co se tady povida, pak bude odevřena široka fronta proti Rusku. Od Syrie přes Donbas, Krym, Abchazii, Podněstři až po Karabach.

Kdybysem byl byval valečny zpravodaj, asi by se mi v Oděse libilo, připravy na valku su ve slovach ukrajinskych polityku na dennim pořadku. Ale ja nejsem valečny zpravodaj. Naposled sem se prošel ulicama teho namořnickeho města, kere vypadalo klidně jak Brest v červnu jednaštyrycateho, sednul sem na vlak a zmizel zpatky na zapad do Ivano-Frankovska.

PS:

  • Jaro 2020 – Ukrajina oficialně odmitla udělit Donbasu zvlaštni status ve svoji ustavě, jak to po ni požaduju Minske dohody, kere podepsala…
  • 24. března 2021 ukrajinsky prezident Zelensky podepsal vynos 117/2021, kery aktyvuje armadu k dobyti a sjednoceni Ukrajiny s autonomni oblasti Krym. Ukrajinšti občane v medyjach informovani nebyli. Tento vynos se praktycky rovna vyhlašeni valky Rusku…
  • středa 31.3.2021 oznamil šef ukrajinske armady, že ozbrojene sily zahaji rozsahlu ofenzivu s cilem zničit separatystycke rebely na Donbase…
  • čtvrtek 1.4.2021 byl most přes Kerčsku užinu uzavřeny a prohlašeny za vojenskou zonu.
  • patek 2.4.2021 specialni jednotka ruske armady, 56. vysadkova brigada dorazila na Krym. Tato specialni jednotka, s historyckyma zkušenostma z boju z Afghanistanu a Čečenska, nebyva obvykle určena k obrannym bojum…
  • patek 2.4.2021 Evropske veleni ozbrojenych sil USA vyhlasilo stav nejvyšši bojove pohotovosti diky aktyvnimu pohybu ruskych sil na ruskem uzemi… (kura, to nevymysliš. Takže USA v okupovanem Německu vyhlasily nejvyšši bojovu pohotovost kvuli pohybu Rusa na ruskem uzemi… kdyby k valce nechyběly už enem jakesik Gliwice, byla by to nadherna absurdni sranda).
  • …ozbrojene sily Ukrajiny zahajily dělostřelecku palbu na pozice obrancu samozvane Luhanske lidove republiky.
  • ukrajinska delegace si stěžovala Radě bezpečnosti OSN na agresivni akce Ruska, včetně eskalace na kontaktni linyji a zvyšeni ruske vojenske přitomnosti v blizkosti hranic
  • … ukrajinsky minystr zahraničí zavolal německemu minystrovi zahraniči a informoval ho o ruskych pokusach zničit mirovy proces. Poděkoval Německu za jeho neochvějnou podporu Ukrajiny a ujistil o uplne oddanosti Ukrajiny polityckym a dyplomatyckym řešenim. Německy minyster ujistil, že Německo pečlivě sleduje situaci a sdila pevny postoj Ukrajiny k potřebě deeskalace a opětovneho potvrzeni zavazku přiměři.

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768459

4.6 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 4. 2021 14:40

Amíci jsou připravení bojovat s Ruskem do posledního Evropana. A proč ? Jednak zámořskému kaganátu už dávno došly zdroje na roli světového hegemona a na marnotratný provoz svého impéria, jednak kaganát a vlastně celý Západ už zcela ovládají chazarské „elity“ vykopané z Ruska už v 11. století pro jejich chamtivost, křiváctví a krutost. Peníze, které FED a ECB emitují už jen klávesnicemi převážně nosatých vlastníků ve virtuální podobě a v gigantických objemech, a to jen ze začouzeného luftu, neukazují jejich moc, nýbrž zoufalství. Velké riziko pro současný svět jsou kognitivní schopnosti vládce ?? Bílého domu, který i přes zjevné příznaky… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
4. 4. 2021 15:46

Atomová bomba na Rusko je prakticky vyloučena. Už jsem to psal – zamořené území nelze exploatovat bez následného krchova.
A jak je zachud blbej, tak zase něco projel. Rusko dostalo důvod ke znásobení vojenské přítomnosti na Krymu. Především te pěchotní. Nezamýšlené důsledky válečných příprav Haliče.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
6. 4. 2021 14:53

Ve shonu jsem úplně zapomněl na hlavní událost 5. dubna.
Tento den si Rusy připomínají 789. výročí vítězství Ruské armády pod vedením Svatého požehnaného Alexandra Něvského u Čudského jezera. Skopčáci, švédy a jiní, ehm,… nositelé civilizace to tvrdě schytali.V roce 800. výročí velkovévody je tato událost nejvýznamnější.
comment image

Tohle je pro Tebe:
Nebe Slovanů, rock https://www.youtube.com/watch?v=41fHusqKwPA&t=7s

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 4. 2021 9:10

Tento článek má pokračování: – ponděli 5.4.2021 situace po vikendu vypada klidnějši, bohužel enem na oko. Putin pry chysta „gruzinsky scenař“, kdy vyprovokuje druhu stranu k utoku, aby pak zasahnul na „ochranu“ obyvatel Donbasu. … podle ukrajinskych zdroju Rusko připravuje utok z Krymu s cilem obnovit dodavky vody z krymskeho kanalu, kery poskytoval Krymu 85% zdroju vody. To ma podle lidovek za nasledek ukončeni pěstovani ryže na Krymu, což asi ruske zelene mužiky velice trapi …koncem dubna se připravuje cvičení NATO – přes 30 tisic vojaku v obastech okolo Kaliningradu a Krymu. Pokud tedy ma k čemusik dojit, moc času sudruhu Putinovi nezbyva – utery 6.4.2021 prezident… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
6. 4. 2021 10:24

Nevím, jak to má Halič s ruským plynem, ale žádná sláva to asi nebude. Voda pro Krym se řeší, to opravdu problém je, ale o grandiozním problému Haliče se kupodivu vůbec nemluví: Dněpr je dneska obří kanalizační sběrna, jakou se může stát jen ve státě, který už projebal skoro všechno. Voda v té řece začíná být toxická jako aktiva Piráta JP Morgana. Být Rusem stopnu veškerý plyn na Halič s odůvodněním, že nějaké ukroprase poškodilo roury. Teplo právě není, tak ať si fašouni užijí jako za uncle Hitlera. Paulusův druhý pozdní sběr není tak úplně od věci. A propos nějaké… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
6. 4. 2021 14:33

Do vítězství, latiníku, je ještě daleko, kobyla kope jak zběsilá :-)
Ani Sov. svaz, ani Rusko nikoho nikdy s dodávkami plynu či ropy nevydíralo.
Plní řádně své závazky, „sedí tiše u řeky a čeká než kolem něj propluje mrtvola jeho nepřítele“ .

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
6. 4. 2021 12:37

Hodně se děje v Barmě takto Myanmaru. Sorosův záchud zkouší měkký podbřišek Číny potažmo Ruska. Další majdan má problém. Nevyšel na Bělidle, tak se inscenuje Burma.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
6. 4. 2021 14:43

Tam se nikdo nemusí přetvařovat, tam to nefunguje, armáda necouvla – kosa spadla na kamen a záchud má na svědomí dalších 550 mrtvých.
Umíš si představit dopad začínající ukro-války na ČR?