Pospěšme do ostravského Mošnova oslavit NATO

A jeho leteckou složku, která se tak skvěle proslavila při rozchvácení Jugoslávie. Vzpomínáte na šum, který jsme slýchali od 24. března 1999 do 1. května stejného roku? To v závratné výšce nad našimi hlavami směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich velkou Jugoslávií je konec. Že je třeba ji rozčvrtit a rozosminkovat do co nejmenších částeček, aby tak na jedné z nich, zvané Kosovo, mohla vzniknout největší vojenská základna USA v Evropě. Bude na ní sloužit 5000 příslušníků americké armády, bude mít témě 50 heliportů, a k jejímu zřízení bude třeba – protože tehdejší jugoslávské vedení potřebu téhle základny pro NATO stále nedokázalo pochopit – zbombardovat 3 500 tehdy ještě jugoslávských továren, svrhnout do ulic jejích měst 700 000 tun třaskaých pum všeho druhu (včetně těch s ochuzeným uranem 238), a 2500 křižujících raket. Prostě udělat bengál jak o svatojánské noci, než se to konečně zdařilo a američtí hoši v khaki uniformách si osobně mohli dojít za prezidentem téhle vzpurné i málochápavé země, aby ho zatkli a následně coby válečného zločince dopravilii k soudu do Haagu.

Přijďte tedy v co největším počtu na mošnovské letiště, abyste si v řevu leteckých motorů tehdejší slavnou ságu letectva NATO připomněli, či dokonce zde natrefili možnost spatřit zrovna ty typy letadel, či dokonce – při trošce štěstí – zrovna ta letadla, která Jugoslávii tzv. humanitárně bombardovala. A též proto, aby ve vás ten řev ohlušil vzpomínku na skutečnost, že ty pumy a křižující rakety z těch letadel dopadaly tehdy na hlavy těch obyvatel Bělehraďu, kteří jediní na celém světě zaplnili v roce 1938 své Náměstí republiky, aby na něm protestovali proti mnichovskému diktátu nad námi, a v roce 1968 opět na stejném místě proti vstupu vojsk k nám. My, vlastně naše tehdejší vláda, aby tuhle kromobyčejně prožívanou přízeň jugoslávských bratrů k naší zemi a lidem nějak oplatila, dala tehdejšího jara 1999  velení NATO svůj souhlas k tomu, aby jeho letadla na své trase směrem k Jugoslávii přelétala téměř výhradně přes náš výsostný letecký prostor.

Ale samozřejmě, tohle všechno hoďte o tomhle víkendu za hlavu a běžte se na tu leteckou přehlídku podívat. Je to opravdu balada.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
20. 9. 2015 8:58

Dobrá připomínkatoho,proč jsme byli tak nakvap připojeni k NATO. Byl jsem na jakémsi setkání zainteresovaných lidí s exministrem zahraničí v době zločinného humanitárního bombardování
Srbska Janem Kavanem. Vyprávěl o sobě a své práci ministra a později ředitele zeměkoule v NY,
tedy o tom roce,kdy působil jako předseda valného shromáždění OSN. Samé kladné příběhy….
A tak jsem mu položil otázku,jestli se někdy zastyděl za to,když na zasedání vlády ,které byl ministrem,odsouhlasil společně s ostatními ono humanitární bombardování. K mému překvapení
se nijak nevykroucel,přiznal,že se za to dodnes stydí.

Vlastimil
Vlastimil
20. 9. 2015 9:46

Opravdu hořká nedělní káva. Co bychom měli dělat mnozí víme, ale jak se zbavit lidí, co sejmou prezidentský prapor se střechy hradu a pověsí tam trenýrky? Kdo asi podá žalobu na nečinnost policie, která se to asi bude snažit zamést pod koberec? To není recese, to je vandalství a signál pro svět, že s čechy už nelze v ničem počítat. Nazývat prasečiny performancí, na to jsou mnozí vysazení a tak to tu vypadá i v mnohém jiném. Stali jsme se národem čumělců, kteří zírají na dálnici na otlučené transportéry, na příšerné seroše. Tak si tu hořkou kávu budeme muset vypít.… Číst vice »

fajt
fajt
20. 9. 2015 9:55

Vlastimil napsal Opravdu hořká nedělní káva. Co bychom měli dělat mnozí víme, ale jak se zbavit lidí, co sejmou prezidentský prapor se střechy hradu a pověsí tam trenýrky? Kdo asi podá žalobu na nečinnost policie, která se to asi bude snažit zamést pod koberec? To není recese, to je vandalství a signál pro svět, že s čechy už nelze v ničem počítat. Nazývat prasečiny performancí, na to jsou mnozí vysazení a tak to tu vypadá i v mnohém jiném. Stali jsme se národem čumělců, kteří zírají na dálnici na otlučené transportéry, na příšerné seroše. Tak si tu hořkou kávu budeme… Číst vice »

Viky
Viky
20. 9. 2015 10:21

„“Opravdu hořká nedělní káva. Co bychom měli dělat mnozí víme, ale jak se zbavit lidí, co sejmou prezidentský prapor se střechy hradu a pověsí tam trenýrky?““ Zbavit??? Proč? Co takhle 1500 hodin veřejně prospěšných prací pro každého. Kdo by odmítl, vyhýbal se, náhle onemocněl, případně mu chyběly odpracované hodiny – může si část nebo celek odbručet. (děleno 8 hodin)Protože by byl narušen režim alternativního trestu, nelze trest odnětí svobody prominout či zkrátit. Taková performance.
A vůbec. V Mošnově je prý B-52. Tak prý slíbili ukázku bombardování. Aby nestál zbytečně a lidé z toho taky něco měli.

aram
aram
20. 9. 2015 10:36

jaa napsal

No víte, ale zase na druhé straně je fajn se dozvědět, že to s tím nejchudším regionem není tak zlé a že se asi jedná o vylepšující dotace. Nebylo psáno – že by se rozdávaly koblihy, hambáče či hotdogy, takže dopravu, vstupné, potravu, záchody, pití…. všechno z vlastní kapsy. při těch davech lidí se tam točily miliony…. No řekněte – mohli by si tohle dovolit lidi v nejchudším kraji????

Tak tomu se říká rána na komoru.

aram
aram
20. 9. 2015 10:43

Viky napsal
V Mošnově je prý B-52. Tak prý slíbili ukázku bombardování. Aby nestál zbytečně a lidé z toho taky něco měli.

Chlubí se tím ve všech zprávách, tak to bude fakt. Jde zřejmě o vrcholné číslo realityšou pro pitomce.

Viky
Viky
20. 9. 2015 11:05

Ale Aram uznejte, že v daném případě by i kvalitní imitace bomb v blízkosti diváků způsobily pravý ekonomický zázrak. Ve spotřebě pracích prášků by rázem region vyskočil do čela tabulek.

fajt
fajt
20. 9. 2015 11:38

Viky napsal

Ale Aram uznejte, že v daném případě by i kvalitní imitace bomb v blízkosti diváků způsobily pravý ekonomický zázrak. Ve spotřebě pracích prášků by rázem region vyskočil do čela tabulek.

i kdyby dnešní čumily B 52 krmily napalmem, tak ten zbytek přeživších by příští rok přišel znova, to už tak mezi blázny bývá, že se nikdy z ničeho nepoučí a jedou si forever svou zblbou mantru. ..)

Sio
Sio
20. 9. 2015 12:04

Kdysi předtím býval na Mošnově „letecký den“. Nejmenovalo se to „Den Waršavské smlouvy“ A bylo to mnohem střízlivější, rachot už tenkrát místní moc nesnášeli. Dnes je to malé peklo. Tři dny to lítá nad náma co pár minut. Asi abychom získali představu, jaké je to při bombardování. Radši jsem zůstal v Praze a manželka přijela za mnou. U nás, co bydlíme nedaleko od Mošnova je to zkažený víkend.

fajt
fajt
20. 9. 2015 12:16

http://www.lidovky.cz/byvaly-prezidentuv-bodyguard-o-trenkach-hradni-straz-fatalne-selhala-1kq-/zpravy-domov.aspx?c=A150920_130657_ln_domov_ele – co to říci takhle, ve věci červených trenek bezpečnostní složky šly na ruku vandalům a proti zájmům prezidenta a zájmům země – není možné, aby se tak lehce na střechu Hradu dostala trojice drbanů jako nic a ještě se nechali v klídku fotit ( ty snajperské pušky dostala hradní stráž na co, aby si je někde v temné komoře bobani leštili do zblbnutí ? ) jestli to je elita, tak jak asi vypadá norma, pak se ani nedivím, že neoconům stačí zopár islámistů s válečnými zkušenostmi, aby povalili celou evropskou kolonii. ..)

Petrpavel
Petrpavel
20. 9. 2015 12:28

S hlubokou úctou děkuji za tento článek.
Stydím se za těch 155 tisíc kreténů ….

Vaska
Vaska
20. 9. 2015 13:07

pro Fajta – máš naprostou pravdu – soudruzi z STB o tom museli vědět – hrad je hlídanej , takže několik fašizoidních havlojdů se tam ne může jen tak poflakovat – osobně bych tu akci odhadoval tak že to organizoval zastupující říšský protektor soudruh shapiro

fajt
fajt
20. 9. 2015 13:08

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-nedele-20-zari-uprchlici/r~cfc66afe5abe11e5b6b20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-3 – Česko může poslat k Sýrii tisíce vojáků, podle Stropnického by pomáhali v táborech – chápe ten tupoun, že takhle může být čezko zneužito američany pro válku s Ruskem – za tohle by měl mazat z ministerstva války jak namydlený blesk. ..

Vaska
Vaska
20. 9. 2015 13:36

tak tohle kafe je opravdu hodně silné – http://www.stalo-se.cz/?p=74774 – nakonec jím to ještě budeme platit my – a na naše děti dál skládat víčka z pet lahví !!!!

Sio
Sio
20. 9. 2015 14:32

Vaska napsal

tak tohle kafe je opravdu hodně silné –http://www.stalo-se.cz/?p=74774 –nakonec jím to ještě budeme platit my–a na naše děti dál skládat víčka z pet lahví!!!!

Proč mi to zní jako dobrá zpráva?

Bety
Bety
20. 9. 2015 19:14

Jak jsem se dočetla, je za těmi trenýrkami skupina Ztohoven. Zdá se mi, že je v počátečním písmenu závažná tisková chyba. Nemělo tam být velké S ???