Povolební kocovina a věčné téma popřevratové normalizace

Od té doby, co boriš umí po skalinách a kníže je lidu blíže, mě už nic nepřekvapuje, jen jsem musel přidat svoji šifru mistra maskota, která byla náhražkou vulgární litanie.

Populističtí tragédi vysvětlují své volební neúspěchy tím, že jejich voliči zůstali doma a nikoho ani nenapadne, že doma zůstali voliči názorové protistrany a jejich účastí by propad byl ještě horší. Tragédy ovšem alespoň v některých krajích zůstali samotní voliči, když si zvolili staronové tyrany pod novým názvem v koale se závisláky, kteří samozřejmě sami sebe označují za nezávislé. A aby toho nebylo málo, tito závisláci rádi obviňují názorové protistrany z porušování demokracie, totality, ohrožování svobody. Obzvláště pokud jde o nějaký názor nebo cokoliv, co se týká komunistů, Ruska, Číny a od prezidentské volby i prezidenta…

Bílá nemoc jako vyšitá, obzvláště když člověk vidí těmto „lidem“ pod pokličku. Dle nich je demokratické sebrat volební lístky mentálně postiženým a slaboduchým příbuzným a občanům a vložit do obálek hlasy těm, pro které pracují… Stejně tak se nikdo z nich nepídí po rozpočtové zodpovědnosti těch, kdo rozvěsili statisíce billboardů jejich subjektů a kandidátů. Kolik to stálo? Je demokratické, když zaměstnanci, především dělníci, svojí pracovní dobou mají problém stíhat volby? Znám několik případů voličů levice, kteří nemohli k volbám kvůli práci…

Babišovy firmy přijdou o dotace. To je správné, i když asi proces, kterým k tomu došlo, nikoliv. Ale podstatné je, jak fungují penězovody jinde. Kolik měst, obcí, ROPů, MASů, magistrátů, poslanců, senátorů a zatupitelů má na sebe navázány firmy a subjekty, kterým zajišťují nadstandartní přístup ke zdrojům včetně dotací, finančním tokům a informacím? Takže když to dělá politik jiné strany než ANO, je to dovoleno?

Voliči rádi zapomínají i na další radosti dob nedávno minulých. Jak jinak lze vnímat to, že část občanů skočila na jednoduchý slogan „Zjednodušme to“. Není to náhodou parafráze na „Jste dostatečně hloupí na to, abychom z vás i nadále mohli dělat blbce, ale dostatečně chytří na to, abyste nám to aktivně umožnili.“

Pojďme k jiným stranám, ke kterým snad část osazenstva OM mohla upínat aspoň některé naděje.

Neúspěch ČSSD okomentoval příznačně prezident. Souvisí s celostátní politikou. V Olomouckém kraji mělo dle analýzy větší vliv na výsledek než kauzy Vidkun a Mačák (zpronevěra milionů z účtu strany pro vlastní kampaň a potřebu) právě chování ČSSD na státní úrovni. A evidentně jedna z nosných myšlenek, které se vyskytují u bývalého krajského koaličního partnera, a ve volebním programu se ta myšlenka vyskytla i v krajských volbách, je vystoupení ČR z NATO.

Vedení ČSSD se tu zatím k jejich vlastní škodě drží tvrdé „proamerické“ linie. A to se po vytřizlívění z povolební kocoviny pokusím naznačit přátelům v sociální demokracii, že za tohle si můžou sami, měli jako členská základna tlačit a v tomto změnit program. Dokud to neudělají, volit je nebudu a nějaké procenta mladších to dělají podobně jako já.

Lži, že voličská základna KSČM vymře, neplatí. Ano, kdyby starší neumírali, už by možná i vyhráli volby. Ale co s tím dělá vedení strany? Po totálním fiasku v senátních volbách by měl odstoupit předseda strany, ale tomu je u koryta evidentně dobře. Možná nečekaně bude hledat chyby. Ale určitě ne u sebe. Jak chtějí předkládat jako opoziční strana návrhy, když v Senátu nebudou mít žádnou podporu a v parlamentu horko těžko budou hledat pořebný počet hlasů? Kdyby tohle Filipovi vadilo, odstoupí.

Po volbách jsem rád kvůli jedné věci. Že jsem se nenechal zlákat žádnou poblitickou stranou a nemusím se léčit z kocoviny, která není moje. Ani teď nehodlám sledovat koaliční tanečky, kdy jsou politici kvůli korytům schopni se spolčit i se samotným ďáblem. Já jsem zcela střízliv zvolil vystoupení ČR z NATO. Nečekám od toho samozřejmě žádné zázraky, ale je to další krůček, kterým se blížíme k ozdravení naší nejen politické scény. Budu se asi už trapně opakovat: JINÉ CESTY Z TOHO NENÍ.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zamp1
zamp1
11. 10. 2016 15:58

Jsou dvě základní poučky. 1. Kdyby volby mohly něco změnit, byly by už dávno zakázány. 2.Jestliže se předseda vlády chová jako agent cizí mocnosti, je to agent cizí mocnosti. Socani byli VŽDY ve službách kapitálu a VŽDY pracující zradili! Z naší nebližší minulosti: opoziční smlouva, OKD, IPB, Paroubek a Topolánek, atd. atd. Kromě toho se socani pokouší zničit český národ. Likvidace školství, multi-kulti politika a imigrace zničí národ do 20 -30-ti let. Všechny vládní strany jim v tom ze všech sil pomáhají, včetně komunistů! V tomhle systému je volič VŽDY zklamán. 1. Hned po volbách – jeho strana nevyhrála. 2.… Číst vice »

fra
fra
11. 10. 2016 16:03

Jak hlásají všichni vyznavači demokracie a jak uvádí Wikipedie: „Volby jsou hlavním mechanismem zastupitelské demokracie, kterým občané vybírají vládnoucí politiky a podílejí se na chodu země.“ Definice je celkem v pořádku a nelze jí nic vytknout, ale to co na jejím základě už několik desetiletí vzniká v pořádku není. Chudák poctivý volič prostuduje programy stran, někoho si vybere a jde s nadějí k volbám. Po volbách zjistí prakticky pravidelně, že volební program který volil nebude naplněn protože k tomu není vůle ve vládnoucí koalici. A tak to běží od voleb k volbám. Ti zvolení kašlou na volební program a nahradí… Číst vice »

Admirál
Admirál
11. 10. 2016 19:25

Největší „chucpe“ socialistů bylo, když si do předvolebních letáčků dali, že zabrání privatizaci majetku krajů (zdravotnictví).

To už takhle zabránili církevním restitucím. Hlavní předvolební tahák.

Přitom jim stačil ve sněmovně jeden den obstrukcí. Člověk se ptá: Neschopnost či záměr?

O povolebním „zabraňování“ restitucím s lidovci už ani nemluvím.

Aleš
Aleš
11. 10. 2016 20:19

Smutné je, když sociální demokracie se chová asociálněji než hnutí oligarchy Babiše. Smutné je, když kvůli vlastním korytům podporují takové zlodějny jako restituce. Smutné je, když jediná její alternativa asi ani o voliče nestojí, za to její vedení asi stojí o koryta. Ještě smutnější je, když sociální demokracie pohrdá přirozenými koaličními partnery či merdii méně skloňovanými subjekty a blábolí o programových shodách s asociálními fašizujícími subjekty. Vrcholem nesvéprávnosti je, když výbor sněmovny pro obranu dělá vše pro ohrožení naší republiky i zbytku světa vojenským konfliktem. Ostudou je dlohodobě práce našeho ministerstva zahraničí, Zadolárek bohužel na rozdíl od spacího pytle moc… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 10. 2016 23:42

Na Bruntálsku prošel kandidát Komančů do druhého kola proti ANO. Bude to zajímavé, disciplína a souboj „chuti“ proti „touhám“. Od Krajských voleb nic moc k lepšímu nečekám – dokud I PO Volbách nebudou ti zvolení stát zvolení o názory občanů – na celé funkční období – stejně jako stáli o hlasy voličů před svým zvolením. Jsem zvědav, jak se naplní tvrzení ANO o tom, že chtějí kraje bez klientelismu… Uvidíme. Sny o volbě ideálu zůstávají sny. Co poněkud odkráčelo do historie jsou antagonistické ideologie, i když jako propaganda se objevují nové snahy a protikladné zájmy pochopitelně zůstaly. Je dobré občas… Číst vice »

Alena
Alena
12. 10. 2016 4:28

myslet si, že oligarcha přijde o své dotace, je naivita. V lepším případě je dá do fondu, v horším se zachová jako ostatní- jeho firmy koupí bílý kůň.( proč k tomu nedošlo už dříve? očividně se jedná o člověka, pro kterého je okázalé hromadění majetku koníčkem). Na krajích z toho bude po dalších volbách velký pláč, když se penězovody a průtokáče definitivně přesunou do těch správných rukou Nikdy jsem si nepomyslela, že k umění dělat politiku patří i herecké řemeslo. Po dokonalém výstupu ve sdělovacích prostředcích si v klidu poklábosíme se svými oponenty u pivka. Pokud by naši politici chtěli… Číst vice »

Alena
Alena
12. 10. 2016 5:00

probíhá příprava na parlamentní volby 2017, ti zloději nechcú pustiť kraje!!
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vitezka-jermanova-se-nastvala-ze-ji-babis-obetoval-3159

fajt
fajt
12. 10. 2016 5:24

žijeme v té nejhorší době co mohla českou ovci potkat a žádné další fašistické volby nevolby to nespraví a ani nespasí, ti nahoře mají svůj neotřesitelný mocenský kult smrti a dav dole je neopravitelně bez odvahy a pudu sebezáchovy, lobotomie po staletí prováděná na ovci je více než dokonalá, takže úslužnost těch otrocky nejbystřejších neprodyšně betonuje i jenom náznak pokroku kdekoliv na planetě. ..

Gatta
Gatta
12. 10. 2016 6:44

Po delší době skutečná diskuze … Re zamp 1 a ostatní nevoliči: „Kdyby volby mohly něco změnit, byly by už dávno zakázány.“ – Jistě, něco na tom je. Na druhou stranu, jak říkal kamarád: „Hlavně si to nějak vysvětlit, aby si člověk nepřipadal jako blbec“. Nebo ještě něco horšího … Demokracie není žádná „dobromyslný spolek spravelivých“ – demokracie je pouze šance se podílet na moci a tím i na benefitech z toho plynoucích. (pozn. – na rozdíl od aristokacií, kde se do této možnosti jedině „musíte narodit“) Tedy, kdo nenejde ani těch 20 minut jít hodit papír do kastlíku –… Číst vice »

zamp1
zamp1
12. 10. 2016 7:51

Martin bez m napsal:“Bez aktivity jsme jen pasivní obětí..“
To platí na 1000%!
Ale ta aktivita by určitě neměla znamenat, jít jednou za 4 roky k volbám.
Ti aktivní by měli jít proti těm co jsou agenty cizích mocností a ničí nás a naši zem!
Jak to dělat – to už je téma k diskusi!

Patrick73
Patrick73
13. 10. 2016 6:22

Stan napsal

Odkaz na ty Svitavy?

Ve Svitavách jako celku bylo 32%, ale v jejich okrsku č. 18 skutečně přišly volit jen 2,34%, což představuje pouhých 13 voličů z celkem 555, kteří tam bydlí. To by stálo za průzkum, proč tomu tak bylo. Ve zbývajících 17 okrscích Svitav byla účast mezi 27% až 44%.

Alena
Alena
13. 10. 2016 7:07

Gatta napsal
Re Alena: – krajské volby nejsou důležité až tak pro to, co se udělá lidi, jako pro množství krajských veřejných zakázek

to ano, ale při potenciálu Babišových podniků se v podstatě státní správa bude privatizovat.
Jak jsem napsala jinde- např. čelní představitel ANO je ředitel jednoho z podniků agrofertu, je v představenstvu plynárenské a energetické společnosti.
Dostanou města slevu na elektřinu, nebo spíše se např. elektřina zdraží na úkor škrtů v sociální oblasti?
Z Česka se stane něco jako knížectví ve feudálním stylu- Babišovo

Gatta
Gatta
13. 10. 2016 7:27

Re Alena – v podstatě ano, jen bych řekl, že: „Státní správa se přizpůsobí soukromému sektoru – neboť ten je tvůrcem hodnot a tedy je nutno mu neklást překážky“. A to ani na krajské úrovni. Nakonec – nic nového. Tedy takový „hybridní novofeudalismus“ – „demokratická oligarchie“- kombinace státní obálky se soukromým obsahem. No, ale když vidím a čtu projevy mnoha našich spoluobčanů – viz třeba to odmítání voleb – tak si říkám, že si nic jiného nezaslouží. Bohužel to postihne nás všechny. Myslím, že se snížením vlivu v krajích nastanou ČSSD stranické finančně těžké časy. Uvidíme, jak a kdy začnou… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 7:30

Volby jsou o důvěře, to je jasné Gatto. Jen nahazuju úhly pohledu, proč může někdo, kdo evidentně má od prostějších lidí dál, vzbuzovat větší důvěru. A narážím pořád na ne nevýznamná procenta těch, kteří to pořád hážou subjektům, jejiž cílem je konečné vyřešení české otázky. Triky s přejmenovávání stran a zakládání nových se starými tvářemi a stejným kapitálem v pozadí… http://outsidermedia.cz/za-co-to-politiky-cssd-volici-potrestali-za-zradu/ Poučí se z toho straníci? Neměl být už dávnou předsedou takový pan Foldyna? Setrvačnost procesů je bohužel velká a zpětná vazba je vždy pokřivena vůlí kapitálu a slabou vůlí rozhodujících. S takovou bude nadějí v parlamentních volbách koalice ANO… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
13. 10. 2016 7:48

Aleš napsal
S takovou bude nadějí v parlamentních volbách koalice ANO a KSČM a případně SPO-SPD.

V příštích parlamentních volbách se KSČM (v případě, že se zásadně nevymění její vedení) propadne do naprosté marginality. Pokud by jí Babiš opravdu přizval do vlády, tak je to její definitivní politická smrt.

Gatta
Gatta
13. 10. 2016 8:02

Re Aleš – by jsme si rozuměli – já se s Vámi nepřu.

Kdysi jsem četl, že dělali výzkum o množství prosázených peněz v loterii v zhledem k hospodářské situaci země. Tuším se jednalo o Brazílii.
Jednoznačný výsledek: „Čím horší ekonomická situace – tím vyšší obrat loterií“.
Prostě v zoufalých situacíchzkouší lidé cokoliv.

To, že se do té zoufalé situace naši občané dostali vlastní hloupostí a vlastní pohodlností – to už je jiná kapitola.

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:03

Alena: Novofeudalismus tady ovšem nezavedl Babiš, on je jedním z desítek tisíc popřevratových zbohatlíků a k moci se dostal až volbami. Využil konexe (úplně stejně jako ostatní) a znalost prostředí z před převratu. To, že dokázal minimalizovat negativní dopad růstu „svého“ bohatství na okolí a u toho růst maximalizovat efektivněji, vyvolává vlnu závisti a samozřejmě vztek u tvůrců rozpadu našeho státu a hlavně jejich loutkovodičů. Chtěli, aby kapitál spadl do klína zdarma cizákům…To se v tomto případě nestalo. Proto tolik povyku. Rád budu naslouchat vašim argumentům kritickým. Živnostníci jsou po zemědělcích našim druhým takřka klíčovým (použiju dnes oblíbené slovo) resortem… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
13. 10. 2016 8:07

KSČM je dnes jednou ze stran sbírající tzv. protestní hlasy. Již ne jedinou ale „jednou z více“… I to je důvod propadu, vedle zejména pohodlného vysedávání v Parlamentech… Nepohodlní a sví (jako např. M. Ransdorf) „byli odejiti“ (různými způsoby). Ve vedení měl být mnohem spíše pan Skála. Ne v nějaké koalici ale v zatuchlosti stávajícího vedení je problém KSČM. Současné vedení vylučuje souhlas mnoha mladších lidí jít alespoň na jejich kandidátku pro mnohé (výjimky samozřejmě jsou). Stávající vedení udržuje iluzi strany a vyčerpalo dávno svůj kredit a možnost odejít bez obviňování ze spoluúčasti na současném politickém marasmu. To vedení KDU… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:12

Dolmen: Skutečnou nadějí by mohlo být, kdyby KSČM na základě propadu ve volbách udělala mimořádný sjezd a nové volby vedení. Pan Skála je osobností, která by tento trend mohla obrátit. Myslím, že si rozumíme. Ani mladí kariéristi ani zazobaní papaláši tipu Filip ani stará garda chlápků s titulem RSDr. neumí reagovat na proměny v dnešním světě.

Admirál
Admirál
13. 10. 2016 8:23

Aleš napsal Volby jsou o důvěře, to je jasné Gatto. Jen nahazuju úhly pohledu, proč může někdo, kdo evidentně má od prostějších lidí dál, vzbuzovat větší důvěru. A narážím pořád na ne nevýznamná procenta těch, kteří to pořád hážou subjektům, jejiž cílem je konečné vyřešení české otázky. Triky s přejmenovávání stran a zakládání nových se starými tvářemi a stejným kapitálem v pozadí… http://outsidermedia.cz/za-co-to-politiky-cssd-volici-potrestali-za-zradu/ Poučí se z toho straníci? Neměl být už dávnou předsedou takový pan Foldyna? Setrvačnost procesů je bohužel velká a zpětná vazba je vždy pokřivena vůlí kapitálu a slabou vůlí rozhodujících. S takovou bude nadějí v parlamentních volbách… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:33

Martin: Farizejem se člověk naštěstí nerodí, ale stává…
Gatta: Nejsme vepři.

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 8:36

Admirál: Pro mne je též větší osobností pan Ludvík Hovorka.

fra
fra
13. 10. 2016 9:13

Vážený pane Gatta, protože Vaše repliky míří zřejmě na můj příspěvek tak se pokusím o menší vysvětlení, pokud to je vůbec možné. 1. To že někdo to hází 20 let jedné partaji svědčí o tom, že je konzistentní ve svých názorech a současně možná asi naivní, že se přece jen dočká od té strany zázraku. 2. Ti kdož to hází pokaždé jiné partaji tak také doufají v zázrak, říká se tomu volit změnu. Skončíte to maximálně u jiných tváří. Lidí naláká nová partaj a neotřelé sliby nejlépe prezentované slušivými blondýnkami (stálo nás to 140 miliard). Dnes je to ANO vedené… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 10. 2016 9:39

Re fra – Neberte to ale prosím osobně, jen občas mám k něčemu vyhraněné postoje. Jedna věc je konzistentnost – druhá věc poučitelnost o účelnosti svého chování. Jakou má asi motivaci ke změně strana, která sice opakovaně neplní své sliby, ale pořád má dost hlasů ??? Já o ČSSD ztratil iluze uzavřením opoziční smlouvy a v následném období. Od té doby ji považuji pouze za menší zlo. A to ještě jen občas. Sexy blondýny ani podnikatelské záměry nevolím. Občas je to těžká volba – ale půjdu volit pokaždé, dokud budu moci. A když nebude koho volit pozitivně, tak protestně –… Číst vice »

Alena
Alena
13. 10. 2016 9:54

Aleši jsem daleka jakékoliv závisti proti domácímu či zahraničnímu kapitálu. Má profese mi dovolí kouknout se dovnitř firem, takže nevidím jen to pozlátko- , ale i těžkosti, které firmy doprovázejí- získávání úvěrů , celkové zadlužení firem, těžkosti při shánění kvalitních zaměstnanců,atd. Domnívám se, že podnikatel, ať již domácí či zahraniční ,nemá v politice co pohledávat, je to obrovský střet zájmů. Kontroly na fú mne poučily, že čím menší firma, tím větší kontrola. Je to jednoduché podržet si ze zákona měsíc pár šanonů na fú a kontrolovat a kontrolovat. Na velké firmy si fú netroufnou, zkontrolovat např. všechny pobočky makro v… Číst vice »

peter.
13. 10. 2016 10:22

fra napsal svědčí o tom, že je konzistentní ve svých názorech a současně možná asi naivní, že se přece jen dočká od té strany zázraku. 2. Ti kdož to hází pokaždé jiné partaji tak také doufají v zázrak, říká se tomu volit změnu. fra: Vidíte to správne.Dovolím si opakovane uviesť môj názor na to,ako donútiť politikov k zmene postoja ku svojmu elektorátu a k tomu,aby začali pracovať pre blaho občanov svojho štátu v záujme štátu a nie pre záujmy cudziny a svoj vlastný prospech. Jediné čo môžu ľudia pre to urobiť je,že buď demonštratívne odmietnu ísť k voľbám alebo ako… Číst vice »

peter.
13. 10. 2016 11:48

peter. napsal
demonštratívne odmietnu ísť k voľbám alebo ako to tu už niekto navrhol, ísť k nim vo veľkom počte a do urny vhodiť znehodnotené-neplatné volebné lístky.Som si vedomý,že parlament a vláda by

V tomto by mohli napomôcť sociálne siete(FB a Twitter) a alternatívne internetové médiá.

Gatta
Gatta
13. 10. 2016 12:09

Re peter – taky mě napadla ta organizovaná neplatnost volby – u refefenda – jako oficiální možnost odmítnout jeho závaznost.

Aleš
Aleš
13. 10. 2016 12:16

Rozumím, ale to nadržování velkým a bohatým a bič na obyčejné lidi, to není písnička, kterou jakkoliv Babiš vymyslel či tu instaloval. To je zničující systémový znak imperialismu, který musí být zničen.