Pozvánka: Co není udržitelný rozvoj

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
29. 5. 2016 9:12

A to jsem se vyspal do růžova, pak otevřu OM a hned se rozpálím doběla! Ignoranští idioti se zase shlukují, kážou bludy. Ačkoli mají akademicky ozdobené tituly, měli by vrátit nejen diplomy, ale i maturitní vysvědčení! Sousloví „trvale udržitelný rozvoj“ je asi tak dosažitelné jako „trvale udržitelné perpetuum mobile“. Je to naprosto rigorózní důkaz, že dotyční nepochopili z termodynamiky naprosto nic a ještě na této ignoranci staví „teorii“! Pro ty se základním vzděláním (protože všichni ostatní se to ve škole učili): Jestliže jev obsahu nevratné procesy, netrvá věčně ani teoreticky. Entropie se dříve či později dostane na nějaké maximum a… Číst vice »

cnemo
29. 5. 2016 9:15

BTW, jsou tam špatně ty odkazy.

Sio
Sio
29. 5. 2016 10:31

cnemo napsal A to jsem se vyspal do růžova, pak otevřu OM a hned se rozpálím doběla! Ignoranští idioti se zase shlukují, kážou bludy. Ačkoli mají akademicky ozdobené tituly, měli by vrátit nejen diplomy, ale i maturitní vysvědčení! Sousloví „trvale udržitelný rozvoj“ je asi tak dosažitelné jako „trvale udržitelné perpetuum mobile“. Je to naprosto rigorózní důkaz, že dotyční nepochopili z termodynamiky naprosto nic a ještě na této ignoranci staví „teorii“! Pro ty se základním vzděláním (protože všichni ostatní se to ve škole učili): Jestliže jev obsahu nevratné procesy, netrvá věčně ani teoreticky. Entropie se dříve či později dostane na nějaké… Číst vice »

Bety
Bety
29. 5. 2016 11:12

Cnemo, souhlas. Je to slogan, který dobře zní, ale v praxi to může znamenat např. odůvodnění toho, že já, západní stát, se budu dál rozvíjet, a ty, africký státe, se koukej vrátit zpátky na stromy, protože je třeba udržet určitou hranici celosvětového znečištění a ty máš stejně houby. Narazila jsem i na zelené, kteří hlásají, že je třeba zredukovat v zájmu přírody lidstvo – samozřejmě, protože oni jsou ti dobří ochránci a jsou tedy nutní pro matičku Zemi, budou zachováni hlavně zelení. Nic proti ochraně životního prostředí, ale jim se z toho nějak vytrácí to „životní“. Cnemo, jinak bych se… Číst vice »

hudryper
hudryper
29. 5. 2016 11:19

Nejsem sice cnemo a také ne spáč do růžova,ale odpovím Vám,paní Bety, následujícím linkem.
Podle mého názoru jde o velmi seriózní dokument vypracovaný italskými odborníky :

http://www.nwoo.org/2016/05/27/chemtrails-tajna-vojna/

cnemo
29. 5. 2016 12:34

Sio napsal Tentokrát váš příspěvek nedává moc smysl. Jde přece o to, jak dlouho proces trvá. Z praktického hlediska, udržení solidního životního prostředí po dobu 1000 let můžeme brát jako „trvale udržitelný rozvoj“, pokud nebudeme rajtovat na tom, že 1000 let je málo, protože „trvale“ znamená „nekonečno“. Naprosto nesouhlasím! Dáváte něčemu název podle nejzásadnější vlastnosti, kterou nemůže nikdy splnit a to ani teoreticky. Podle Vás vznikne perpetuum mobile tak, když tohoto „ptáka“ postavím na břeh moře, kde si bude máčet zobák. http://old.vscht.cz/fch/pokusy/24.html Je to hodně vody a než se všechna odpaří… „věčnost“, že ano. Jenže ve skutečnosti ho budete muset… Číst vice »

cnemo
29. 5. 2016 12:46

Bety napsal Narazila jsem i na zelené, kteří hlásají, že je třeba zredukovat v zájmu přírody lidstvo – samozřejmě, protože oni jsou ti dobří ochránci a jsou tedy nutní pro matičku Zemi, budou zachováni hlavně zelení. Nic proti ochraně životního prostředí, ale jim se z toho nějak vytrácí to „životní“. Cnemo, jinak bych se vás už delší dobu chtěla zeptat jako člověka, který se v tom dobře orientuje na to, co si myslíte o chemtrails. Něco jsem o tom přečetla a abych pravdu řekla, stále nevím, co si o tom mám myslet. Děje se to, nebo je to jen další… Číst vice »

bergpora
bergpora
29. 5. 2016 13:16

Nevim proc vyvracite moznost trvale udrzitelneho rozvoje, kdyz o nem neni v clanku ani slovo :-)

petr jihlava
petr jihlava
29. 5. 2016 13:30

Většinu čtenářů tohoto webu tahle pozvánka pochopitelně nemá čím oslovit.
Jejich alternativa je vláda pevné ruky a příklon ke kapitalistickému Rusku.
Pozvánka na setkání s nějakým krajně pravicovým populistou či ultranacionalistickým autoritářem by byla pro tuhle část názorových čtenářů jistě jiná káva.
Zveřejněním téhle pozvánky došlo ze strany webu OM pouze omylem.

Bety
Bety
29. 5. 2016 13:41

hudryper napsal Podle mého názoru jde o velmi seriózní dokument vypracovaný italskými odborníky : Celé jsem si to vyposlechla a vypadá to velmi přesvědčivě. Jenže já nemám technické vzdělání, takže nevím jak si ověřit, že podle nich bychom kondenzační pásy za letadly normálně prakticky neměli vidět- například. Pokud to sedí, tak nechápu jednu věc. To otravování celé planety. Musela bych pak nutně dojít k závěru, že ti, kdo to vymysleli a provozují a to včetně vlád, které nad tím drží ochranou ruku, jsou naprostí dementi a šílenci, protože i když jim na jiných lidech vůbec nezáleží, tak tím přece otravují… Číst vice »

cnemo
29. 5. 2016 14:00

bergpora napsal
Nevim proc vyvracite moznost trvale udrzitelneho rozvoje, kdyz o nem neni v clanku ani slovo

Protože správná odpověď, k jejímuž dosažení je dostačující středoškolské vzdělání, je: Neexistuje žádný „trvale udržitelný rozvoj“. Proto je zcela nesmyslné zvát někoho na „setkání“, kde se bude řešit, co jím je a co jím není:)

Asi založím nějakou alternativazboku.cz a uspořádám „setkání“ na téma co je a co není hranatý kruh. Myslíte, že to někdo zafinancuje?:)

Sio
Sio
29. 5. 2016 14:00

cnemo napsal Naprosto nesouhlasím! Dáváte něčemu název podle nejzásadnější vlastnosti, kterou nemůže nikdy splnit a to ani teoreticky. Podle Vás vznikne perpetuum mobile tak, když tohoto „ptáka“ postavím na břeh moře, kde si bude máčet zobák. http://old.vscht.cz/fch/pokusy/24.html Je to hodně vody a než se všechna odpaří… „věčnost“, že ano. Jenže ve skutečnosti ho budete muset udržovat, na zobáku třeba vykrystalizuje sůl, bude kolísat teplota, kroupy ho rozbijí… A to je krátkodobý horizont.Pak se ložiska rozpadnou, ještě pak ho smete tsunami … Budete muset mít pořád stejně rozvinutý průmysl, abyste si „ptáka“ opět postavil. Tohle vše vyvolá pravděpodobně větší eko škody,… Číst vice »

PPK
PPK
29. 5. 2016 14:20

Souhlasím s názorem pana cnemo a s jeho odůvodněním, že formulace „udržitelný ROZVOJ“ je fyzikálně definiční nesmysl. Nicméně, alespoň formulačně jiná a logičtější akce spolku AZ by to byla, pokud by dotyční aktivisté oznámili, že chtějí bojovat proti trvalému vojenskému výzkumu čehokoliv, co škodí životu a zdraví lidí. Tam však nastane problém, protože jednak je každý vojenský výzkum na ničení života a zdraví lidí zaměřen především, jednak vojenského výzkumu politici imperialistických států a jejich „spojenci“ nikdy dobrovolně nezanechají, ledaže by všichni hromadně zemřeli při nějaké přírodní katastrofě, nebo jim nějaká mimozemská kosmická VOJENSKÁ síla zlikvidovala jejich vlastní ekonomicko politický systém… Číst vice »

bergpora
bergpora
29. 5. 2016 14:44

cnemo napsal
Protože správná odpověď, k jejímuž dosažení je dostačující středoškolské vzdělání

Vy jste tedy lidovy rozumbrada, cnemo…jakmile se na stredni skole seznamite s osudem nasi galaxie, muzete jeste dale nazyvat magnet ve fyzikalnim kabinetu jako trvaly? Kde udelali soudruzi fyzici chybu?
Podle meho vest diskuzi o budoucnosti udrzitelnosti vyvoje je na miste- vedu nezastavite, rozvoj je otazkou definice, nemusi hned znamenat vice lokomotiv.

Martin (už bez taky m)
29. 5. 2016 15:04

Z definice popíračů TUR je rozvoj možný jen jako neudržitelný, respektive „každý je povinně neudržitelný“. To bych se pak ale musel začít ohrazovat i proti slovu „rozvoj“… Tento názor mám ale za chybný. Rozvoj méně kořistnický, myslící na budoucnost jinak než že „musíme na jiné planety po vybydlení této“ (to mám za hloupost, bez ohledu že samozřejmě „Můžeme, ba měli bychom ,také…“ – ovšem ne že „MUSÍME“…) je jistě možný. Přírodní systémy i populace mají vedle dynamických okamžiků velmi rychlého vývoje také své pasáže (období) rovnovážných stavů. A do přírody patří toto vše. Myslím že jde o exaltovaný spor o… Číst vice »

cnemo
29. 5. 2016 15:22

Prostě pojmenovat bílou kouli jako červenou krychli nejde. Ale prakticky: – nebyla řeč o energetické náročnosti, nebyla o hnojivech a půdě. – vyšší organismy musí mít motivaci žít. Tou evoluční fintou je slast, často dosahovaná pomocí zábavy. Několik mých kytar vyžaduje metalurgii, kácení lesů, strojírenství, chemický průmysl… Chcete zakázat hudbu? A co ještě? – člověk se člověkem, až začal jíst maso, které je daleko zdravější než jakákoli zelenina. Už zase přišli na to, že je zdravý tuk, což tvrdím už 30 let:) Důkazem je rozdíl zdraví neolitických lovců a zemědělců. Nutriční úroveň čistě rostlinné stravy je dost tristní. Kdyby pánbůh… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
29. 5. 2016 17:09

PPK napsal Souhlasím s názorem pana cnemo a s jeho odůvodněním, že formulace „udržitelný ROZVOJ“ je fyzikálně definiční nesmysl. Nicméně, alespoň formulačně jiná a logičtější akce spolku AZ by to byla, pokud by dotyční aktivisté oznámili, že chtějí bojovat proti trvalému vojenskému výzkumu čehokoliv, co škodí životu a zdraví lidí. Tam však nastane problém, protože jednak je každý vojenský výzkum na ničení života a zdraví lidí zaměřen především, jednak vojenského výzkumu politici imperialistických států a jejich „spojenci“ nikdy dobrovolně nezanechají, ledaže by všichni hromadně zemřeli při nějaké přírodní katastrofě, nebo jim nějaká mimozemská kosmická VOJENSKÁ síla zlikvidovala jejich vlastní ekonomicko… Číst vice »

Bety
Bety
29. 5. 2016 17:27

Martin (už bez taky m) napsal
Myslím že by zdejší auditorium mohlo poněkud ubrat na onom odmítání všeho k přírodě citlivějšího…
Co bude obsahem samotné akce ovšem moc nevím

Myslím, že zdejší auditorium neodmítá všechno k přírodě citlivější… Spíš mám dojem, že odmítá instituce, které se na zeleném programu dobře přiživují a nějaké výsledky jsou v nedohlednu. Navíc trvají na svém, přestože by mnohé měly přehodnotit a podle mého často diskreditují právě snahu těch obětavých lidí, kteří chtějí přírodě opravdu pomáhat.

cnemo
29. 5. 2016 17:32

petr jihlava napsal O financování neziskovek máte zkreslené představy.Pokud si myslíte,že pracovat v neziskovkách je zlatý důl máte možnost si to v praxi vyzkoušet. :) Zlatý důl ne, ale veget a naprosto žádná zodpovědnost za své činy. Bohužel NO většinou propagují společenský devastující věci, jako buzerantismus, multikulturní fašismus, feminismus, tmavozelené zvrácenosti nebo rozvracení školství. Jejich propojení s globálními grázly typ Soros, US či norské vlivové fondy je odporné. Celkem závidím Rusům, že s tohle špínou dokázali vypořádat. Když VŠ po 89 zrušily ústava marxismu-lenismu řekl jsem si, že snad bude klid od pitomé propagandy. Jak jsem moc jsem se spletl!… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
29. 5. 2016 17:42

cnemo napsal Zlatý důl ne, ale veget a naprosto žádná zodpovědnost za své činy. Bohužel NO většinou propagují společenský devastující věci, jako buzerantismus, multikulturní fašismus, feminismus,tmavozelené zvrácenosti nebo rozvracení školství.Jejich propojení s globálními grázly typ Soros,US či norské vlivové fondy je odporné.Celkem závidím Rusům, že s tohle špínou dokázali vypořádat. Když VŠ po 89 zrušily ústava marxismu-lenismu řekl jsem si, že snad bude klid od pitomé propagandy. Jak jsem moc jsem se spletl! Dnes jsou všechny humanitní fakulty z větší části ideologickými ústavy globálních zvráceností a produkují neužitečné, jinde nezaměstnatelné, politické komisaře, kteří za peníze globálních vlivových organizací či dokonce… Číst vice »

Alena
Alena
29. 5. 2016 17:47

jak jsou neziskovky propojeny se státními institucemi, mediálními partnery a průmyslovými lobisty je vidět na příkladu protlačování TTIP bez ohledu na přání , názory či obavy občanů. Klasická ukázka skutečné politiky, kde občané jsou pouze stafáž
http://wertyzreport.cz/clanek/ttip-studie-amo-kellner-mpo

Sio
Sio
29. 5. 2016 17:56

cnemo napsal Prostě pojmenovat bílou kouli jako červenou krychli nejde. Ale prakticky: – nebyla řeč o energetické náročnosti, nebyla o hnojivech a půdě. – vyšší organismy musí mít motivaci žít. Tou evoluční fintou je slast, často dosahovaná pomocí zábavy. Několik mých kytar vyžaduje metalurgii, kácení lesů, strojírenství, chemický průmysl… Chcete zakázat hudbu? A co ještě?– člověk se člověkem, až začal jíst maso, které je daleko zdravější než jakákoli zelenina. Už zase přišli na to, že je zdravý tuk, což tvrdím už 30 let:) Důkazem je rozdíl zdraví neolitických lovců a zemědělců. Nutriční úroveň čistě rostlinné stravy je dost tristní. Kdyby… Číst vice »

cnemo
29. 5. 2016 18:07

petr jihlava napsal
Je vidět,že jste velký příznivce konspiračních teorií.
Co se týče financování a fungování neziskovek čerpáte lživá tvrzení pana Hampla,Petra Hájka a pofidérních webů Parlamentních listů,Protiproudu,ale už i deníku Právo.

Nikoli příteli. Dám hodně hodně na vlastní průzkumu, je to docela snadné. 3 články odtud:

https://nautilus2.wordpress.com//?s=soros&search=Prov%C3%A9st

Pak ještě malá analýzy profi cikánského aktivisty a jeho zvrácené neziskovky:

https://nautilus2.wordpress.com/2015/01/20/pitva-parazita/

Je kontraproduktivní nazývat konspiračními teoriemi něco, co lze prokázat z veřejných zdrojů za hodinu. A vůbec žijeme v době, kdy se v minulých potíraných konspiračních teorií stávají stránky učebnic dějepisu:)

PPK
PPK
29. 5. 2016 18:41

petr jihlava napsal petr jihlava • Veget a žádná zodpovědnost jsou typické markanty nejen u všech normálně nezaměstnatelných nemakačenků, společenských parazitů, smluvních trollů a samozvanců ze sorošovských a dalších NGO, ale jsou příznačné i pro všechny účelově vytvářené koaliční vlády a zastupitelstva, sestavované tzv. povolebními dohodami, zejména pak intrikami různých zákulisních poradcovských a nikým nevolených aparátčíků. Na rozdíl od bývalé „totality“ je totiž přece úžasné a báječné, nemít ani tu zodpovědnost stranickou (natož osobní) a moci se při špatných rozhodnutích vymlouvat na stanoviska „partnerů“ a jejich úředníků často z pofidérních a různě uměle vytvořených ministerstev „pro věci zbytečné“. Z toho… Číst vice »

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 8:09

trvale udrzitelne neni nic, vse se meni, z kosmickeho ci geologickeho hlediska neni co resit. pokud bys se diskutovalo snizeni/zruseni zavyslosti lidstva na neobnovitelnych zdrojich a zastaveni degradace/ revitalizace tech obnovitelnych ( puda, voda napr.) tak krome te vedecko technicke revoluce pana nema se jedna prave (jen ) o depopulaci, zastaveni rustu zivotni urove a jeji pokles, snizeni doby doziti atd. Ide by mohla byt ta ze pokud to provedeme ted bude proces plynulejsi a propad mene hluboky. Kdybychom teoreticky rekli ze do toho jdem, jako myslenkovy experiment :), tak nejvetsi problem je rozstristenost vedeni. Svetova vlada je jeden z… Číst vice »

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 8:14

cele otazka se tyka preziti druhu, rodiny a preziti jedince tou merou ze je velka snaha jak vedoma tak i podvedoma cely problem vytesnit a zaobalit do racionalizaci. Stanovo reply

„Pokud neexistuje, pak alternativou je trvale udržitelný úpadek? V tom případě – proč nespáchat hromadnou sebevraždu hned? Nebo to myslíte tak, že jednoho krásného dne za několik set mld. let náš vesmír vychladne a rozplyne se v nicotě?“

hloubku propasti hezky ilustruje

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 9:04

lomikel napsal trvale udrzitelne neni nic, vse se meni, z kosmickeho ci geologickeho hlediska neni co resit. Hlavne si nemyslet, ze soudruzi z Alternativy zdola resi nejaky fyzikalni problem :-) Udrzitelny rozvoj je politicke heslo a jako takove je treba ho brat a zacit se predne bavit o tom, jakym vyznamem naplnit slova „udrzitelny“ a „rozvoj“. Ze neco musi stale rust ve smyslu rustu ekonomickych ukazatelu je dle meho patologicka myslenka a z hlediska lidske spolecnosti pomerne nova (cirka 150 let). Pokud chteji Alternativci urzitelny hospodarsky rust, pak nedelaji nic jineho, nezli ze resi agentu globalistu. Me se treba osobne… Číst vice »

fajt
30. 5. 2016 9:09

kdyby se lidi raději přestali držet náboženství druhých a žili podle sebe – zdravá civilizace je utopie, tak proč furt skákat někomu na špek a chovat se a skákat jako idiot. ..)

fajt
30. 5. 2016 9:17

https://www.youtube.com/watch?v=khPDenVGVhs – na tohle se alespoň hezky čumí. ..)

zedd
zedd
30. 5. 2016 10:15

@cnemo: Musím říct, že jste mne pěkně nadzvednul. Snahu o „trvale udržitelný rozvoj“ beru právě jako uvědomění si termodynamických zákonů. Konec konců jsou tady jen tři dlouhodobé zdroje energie: radiace Slunce, rozpad některých nestabilních prvků v tělese Země a slapové síly. Kosmické záření a gravitační efekty na úrovni galaxie a dál snad můžem v energetické bilanci zanedbat. Osobně jsem velmi nerad, že většina naší spotřeby energie je kryta pálením fosílií. Nedělá mi vrásky stoupající podíl CO2 v atmosféře, ale prostý fakt, že nastupujícím generacím tento zdroj bude chybět. A jsem přesvědčen, že ho budou schopny zužitkovat daleko efektivněji, než my.… Číst vice »

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 10:21

bergpora – clovek je zije z prirody a vzdy zit bude, jedine co lze parametrizovat ( castecne, nikod nema kontrolu nad procesy) je pocet lidi a jejich impakt na obnovitelne a neobnovitelne zdroje.

Udzritelny byl lidsky druh v historii proto ze 1. pouzival primarne obnovitelne zdroje 2. v globalu je nevycerpaval za jejich mez zhrouceni.

Ted je to jinak, a zadne vase poravaniny poslane chudym s tim nic neudelaji, jen to zhorsi ;).

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 10:40

lomikel napsal
zadne vase poravaniny poslane chudym s tim nic neudelaji

Natoz vase plosne vrazdeni v ramci parametrizace poctu lidi…obcas si prectete, na co odpovidate, anebo se alepson abstrahujte od toho, co mi myslite, ze pisu :-)

Sio
Sio
30. 5. 2016 10:48

1000 let je 35 – 50 generací, za tu dobu se může hodně změnit. Pokud by například byla zavedena politika jednoho dítěte, tak už během 4 generací nás bude jen půl miliardy, za 13 generací méně než milión, po dvaceti generacích méně než 7000 lidí.
Není to až tak nedosažitelný cíl a cesta k němu je relativně humánní ve srovnání s genocidními metodami o kterých se zmiňuje NWO.

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 10:57

Z hlediska korporaci je rozvoj vzdy udrzitelny, minimalne od okamziku, kdy se jejich pocet zuzi na monopolisty, pak si mohu urcit parametry rozvoje podle svych potreb. Vsichni Alternativci chodi okolo horke kase, protoze kdyby s tim chteli opravdu neco udelat, budou muset sahnout na same jadro kapitaloveho podnikani. Snem kazdeho kapitaloveho podnikatele je vyrobek bud o co nejnizsi dobe zivotnosti (stay, lednicky atd.), anebo, moderneji, nepostradatelny vyrobek, jehoz zivotnost je umele ohranicena a musi se prodluzovat obnovovanim jeho komponent (pocitace). Cilem udrzitelneho vyvoje je vyrabet vyrobky s nejdelsi zivotnosti (to myslim obecne), coz v usledku znamena nizsi zisky az zadne… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 11:04

Sio napsal
Pokud by například byla zavedena politika jednoho dítěte, tak už během 4 generací nás bude jen půl miliardy

Coz znamena ztratu odbytu, bohuzel…tak daleko to dojit nenechaji.
A jiste, Sio, tech moznosti, jak to zkrotit, by v normalne rizene spolecnosti bylo neurekom a byly by velmi ucinne a navic v kratke dobe, jak pisete, jen to chce prehodit vyhybku, coz je ten problem. Tedy najit dost vyhybkaru, kteri by zmenu chapali (protoze tam budou obeti) a take ji podporili.

PPK
PPK
30. 5. 2016 11:10

lomikel napsal jedine co lze parametrizovat ( castecne, nikod nema kontrolu nad procesy) je pocet lidi a jejich impakt na obnovitelne a neobnovitelne zdroje Ano pánové, jen pěkně zase skákejte na špeky těm chytřejším, než jste vy sami! Ona totiž právě ta snaha o nové rozdělení světa záborem dosud málo obydlených území CIZÍCH států, území s bohatými surovinovými zdroji, zrodila myšlenku, shrnutou v zavádějící frázi „trvale udržitelný rozvoj“, za níž je skryt úmysl otevření dalších dobyvačných válek a politicky vnucovaných byznys „smluv“ s utajeně dobyvačným cílem. Proč? Protože při útoku pomocí nějaké manipulační ideologie je vždy psychologicky využíván ten základní… Číst vice »

Gatta
Gatta
30. 5. 2016 11:23

„Udržitelný rozvoj“ … otázkou tedy je: „Co vlastně chceme rozvíjet ?“

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 11:31

jeste poznamka, to ziti v souladu – v prvem planu, je prave uzivani obnovitelnych zdroju a jejich lokalni neprecerpavani. To us se dnes nedeje skoro nikde, snad Krovaci, nebo nektere kmeny v Amazonii, pastevci sobu na Sibiri. U nas je soulad viden v tom ze se nebudou destruovat neobnovitelne zdroje, puda, voda atd. ale technologie bude drzena skrze dotace z neobnovitelnych zdroju. To je docela hezky model, jen neni jasne kde je ta hranice, kazdy ji vidi jinde a lide se mnozi … Taky je docela problem v tom jak ohodnotit dopady technologii na zivotni prostredi (obnovitelne zdroje) pred tim… Číst vice »

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 11:35

PPK, bergpora – ja ted neresim ideologi, ideologie vam moc nepomuze, je to jen PR kterym ridite davy. Ja vam pisi svuj pohled na otazku udrzitelnosti, ze se vam nelibi chapu, me se taky nelibi. Plati stejne chudeho i bohateto, rozdil v tom ze bohaty si docasne koupi lepsi byti, docasne muze byt i nekolik generaci, ale finale ( protazeni soucasnych trendu do budoucnosti) bude stejne pro vsechny.

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 11:44

bergpora napsal Z hlediska korporaci je rozvoj vzdy udrzitelny, minimalne od okamziku, kdy se jejich pocet zuzi na monopolisty, pak si mohu urcit parametry rozvoje podle svych potreb. Vsichni Alternativci chodi okolo horke kase, protoze kdyby s tim chteli opravdu neco udelat, budou muset sahnout na same jadro kapitaloveho podnikani. Snem kazdeho kapitaloveho podnikatele je vyrobek bud o co nejnizsi dobe zivotnosti (stay, lednicky atd.), anebo, moderneji, nepostradatelny vyrobek, jehoz zivotnost je umele ohranicena a musi se prodluzovat obnovovanim jeho komponent (pocitace). Cilem udrzitelneho vyvoje je vyrabet vyrobky s nejdelsi zivotnosti (to myslim obecne), coz v usledku znamena nizsi zisky… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 12:02

lomikel napsal ze se vam nelibi chapu, me se taky nelibi Podle meho mame 2 moznosti: bud to nechat byt (k cemuz patri i pouhe omezeni, tedy onen udrzitelny rozvoj), anebo se to bude muset od zakladu predelat s akcentem na kategorii zisku (a s tim souvisejici konkurence plus vznikle socialni problemy z nedostatku danovych prijmu)….tedy jit do jadra. „Prace“ s poctem obyvatel ci zdroji je jen kosmeticka, nic neresici uprava. Podle meho se z toho evolucne nejde vybabrat…normalne by revoluce nebyla treba, proste by se to reorganizovalo, ovsem dnes sedi na prameni skupina, ktere jde o vsechno a reorganizaci… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 12:07

Samozrejme nemohu vedet, jestli Alternativa tohle take nevi a po zvazeni svych moznosti usoudila, ze na zmenu nema, takze bude jen brzdit. Mozne to je, ja to nectu.

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 13:02

reseni to nema, lidska povaha, male souperici skupiny, atd. Usetrit jde pokud unifikujete, ne jen vyrobky ale i technoligie a idee, zrusite/utlumite konkurencni boje, natsavite povolenou hladinu spotreby. Bez centralizace to nejde, je jedno v jakem systemu, bez depolulace take ne. Zadni levicovi nebo pravicovi pindalove ( tim nemyslim nikoho v zde pisicoho) to neresi, resin jen sve ideologicke tanecky. Otazka kardinalni pak je , co udela centralni svetova vlada se svou moci, ja ekologicky a udrzitelne je bude aplikovat. Veskera nadstavba idelogicko/filosoficka je zalozena na zrani a vymesovani, na topeni a chlazeni atd. Maximalne se toho chopi nejaky parchant… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 13:29

lomikel napsal reseni to nema, lidska povaha, male souperici skupiny, atd. Usetrit jde pokud unifikujete, ne jen vyrobky ale i technoligie a idee, zrusite/utlumite konkurencni boje, natsavite povolenou hladinu spotreby. Presne tak, timhle smerem to nepujde, protoze docilit zde rovnovazneho stavu je diky povaze, sdruzene navic ve skupinach, jak pisete, nemozne. Jakakoliv dobrovolna skromnost, pusobici timhle smerem, byla do dnesnich dob z 99% „dobrovolna“, tj. nebyla vynucovana aparatem, ale dela se prez vychovu. A to uz dnes neni, takze zbyva jen ten aparat. Dale pak: „Takze bud celoplanetarni lager s eutanazii nebo chaos valek o zdroje a nerizeny rozpad, tedy… Číst vice »

lomikel
lomikel
30. 5. 2016 14:24

bergpora – bohuum zel jsem dospeli k zaveru ze nejaka forma globalizace je nevyhnutelne. Kterou preferujete ?

Btw. lze to trochu vylepsit tim ze budu soucasti nejake lokalni pospolitost nadrodineho rozmeru ( to beru jako samozdrejmou nutnost). Pojivo je dulezite, ale ne jeho povaze az tak nezalezi, jen musi drzet – btw. inetova diskuse to neni :)

Sio
Sio
30. 5. 2016 14:33

bergpora napsal Coz znamena ztratu odbytu, bohuzel…tak daleko to dojit nenechaji. A jiste, Sio, tech moznosti, jak to zkrotit, by v normalne rizene spolecnosti bylo neurekom a byly by velmi ucinne a navic v kratke dobe, jak pisete, jen to chce prehodit vyhybku, coz je ten problem. Tedy najit dost vyhybkaru, kteri by zmenu chapali (protoze tam budou obeti) a take ji podporili. No dobře, ale směřujeme k neofeudalismu, tzn. že klasická tržní pravidla fungovat nebudou. Feudálové si prostě vezmou, co chtějí, v podstatě to už dělají. Navíc – nevím, na jakém počtu je dobré t o z hlediska životního… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 14:41

lomikel napsal Kterou preferujete ? Valku nechci, takze se chapu Lagru :-) Jedine, co jde delat, je vybrusovat blizsi pospolitost, jak rikate. Trosku jako za komunistu, je tu urcite na co navazovat :-) Ona totalita nikdy az na dno nedosahne a jeji prsty budou zasahovat predevsim do „komfortu“, coz znamena nad ramec beznych zivotnich potreb. Uvidite, ze nejvice budou vriskat oportunisti, hajici heslo „socialisticky pracovat, kaptalisticky zit“, kdo sve potreby udrzi na lajne, ten s tim zas nejake extra problemy mit nebude (rekl bych). V zasade pujde o „zdravy“ trend, ovsem provadeny nasilnymi prostredky. Urcite se s tim nejak vyrovname,… Číst vice »

bergpora
bergpora
30. 5. 2016 14:49

Sio napsal No dobře, ale směřujeme k neofeudalismu, tzn. že klasická tržní pravidla fungovat nebudou. Feudálové si prostě vezmou, co chtějí, v podstatě to už dělají. To si myslim take, nechci ale torpedovat nici levicovou aktivitu, protoze kazda kapka se zde pocita. Nekteri navrhuji sice uplne nesmysly (coz se netyka nikoho tady v diskuzi), ale ve vetsine revolucnich navrhu nejake zrnko realne moznosti vzdy je. Protivnik je zkratka prilis silny a jeho moc zasahuje i prirozene spojence, s tim je treba pocitat. Jak zde kdysi padlo, malokdo si je vedom svych zajmu, obvykle lidi s ulevou dokonce voli proti sobe… Číst vice »

peter.
30. 5. 2016 15:29

Aj toto nám bolo nanútené Bruselom :
https://cont.ws/post/282266

fra
fra
30. 5. 2016 15:34

Je to sice hezké zamýšlet se nad budoucností, ale všichni bez rozdílu a to i uvedené iniciativy věnující svůj čas a mysl udržitelnému rozvoji lidstva, prostě všichni vlastně děláme účet bez hostinského. Nehodlám brát nikomu iluze ani šířit beznaděj, ono totiž vypovídat se je někdy ozdravující. Sio udeřil ve svém posledním příspěvku „hřebík na hlavičku“. Nezadržitelně se totiž blíží tzv. 4 průmyslová revoluce. Ráno od 5 hodin pravidelně poslouchám čr Brno, tam jsou velmi krátké zprávy (to mně nenaštve) a krátký přehled tisku. Dnes tam právě byla zmíněna ona 4 průmyslová revoluce s konstatováním, že připraví přes 50% lidí o… Číst vice »