Praha se podle piráta Hřiba osvobodila sama

Právě se od ing. Jana Žižky dovídám o další sprostotě pirátů, tentokrát pirátského primátora Prahy Hřiba, a jak vidno muže, jako jsou ostatně piráti všichni, nadmíru vzdělaného a ve věcech historie a vojenství mimořádně informovaného. Takže veškerými vědomostmi o daném problému vyzbrojen, odmítl tento pirát umístit na pražské radnici znovu pamětní desku vzdávající hold našim osvoboditelům, protože Praha prý se osvobodila sama.

Má tedy primátor Hřib za to, že povstání Pražanů 5. května 1945 by bylo i na jediný krátký okamžik myslitelné, kdyby sovětská armáda onoho dne neměla za sebou předlouhou cestu od Leningradu, Stalingradu a Kavkazu do centra Evropy, kterou zaplatilo životy 12 milionů jejích vojáků? Že by na pražské povstání kdokoli zdravý pomyslel, kdyby onoho 5. května nebyl Hitler už pět dní mrtvý, kdyby Berlín nespočíval už tři dny v sovětském držení a kdyby Rudá armáda na sever od Prahy nestála v podhůří Krušných hor a na východ od Prahy nepostupovala od osvobozeného už Brna Českomoravskou vysočinou směrem k hlavnímu městu?

Nu a jestliže bez toho všeho bylo povstání Pražanů nemyslitelné, jak může mozkem obdařený člověk a navíc též úředně nejvyšší Pražan prohlásit, že Praha se osvobodila sama? A když už je tak prakticky zaměřený, že o těchto historických věcech nic neví, kde pobral tu drzost, že se k nim vyslovuje? A to za celou Prahu a snad i za celou republiku, která dnes jen zírá, k jakým koncům a k jakým duchovním velikánům jsme to od sametu dodneška až dotáhli.

Možná by nás pan primátor dokázal poučit, jak si správně ubalit džointa, ale historie a povšechný rozhled po světě a dějinách mu rozhodně nejdou. Takže by k nim měl pokorně mlčet.

Protože jedině když budou všichni mlčet, mají tihle běsi už nejen moří, ale i pevnin a států, šanci zůstat učenci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
18. 8. 2019 10:57

Pražané sobe!! Darovali si Piraty, že prý už mají dost korupce a těch zglajsaltovanych partaji. Pirati jsou těmi vyVOLEnymi. Když Prazak sáhne do volebního osudi, tak jen dokazuje , že v celé republice je tím největším volebním debilem. A lepší už to nebude. Ačkoli čeští voliči nemají jaksi rádi Prazaky, pricemz Rakušané mimo Vídeň nemiluji Videnaky, tak volební výsledky mívají Praha a Vídeň naprosto odlisne. Praha těžce otomuje, shlizi se v západním obludariu, žádná západní debilita není dost velká NATO, aby soudruha Prazaka zvyklala v jeho víře atd., atp. Viden, pokud si dobře vzpomínám , byla ve své době dlouho… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 11:02

Opravuji slovo vyklat. Samozřejmě má být viklat. Ovšem vyklaDAt se to ruzne.

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 13:08

A co takhle jinak? OM je takové skoupe na tzv. vládní krizi. Nejvyšší cas , aby socani táhli do liberální p.DELE. Babis se bez nich obejde. A mně konečně snad došlo , proč Zeman koná tak , jak kona. Mel problém s Pochem. Věděl svoje. Poche je tezkotonazni hovado. Tak nastal komproMYS. A přišlo jiné hovado z téže dilny. Pozitivně lustrovany Pospisil. Ani nevim, jestli to jméno nekomolim. /jehlanem/ A teď jde o totez. A tak se Zeman ztoporil. Ztoporil se i Babis. SOCANI, táHNETE … Vaše současná existence je naprostým blitim na někdejší světlou stránku této partaje. Takova socanska… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
18. 8. 2019 16:57

Jojo. Praha se osvobodila sama, protože Němci utekli před postupující Sovětskou armádou.

Bety
Bety
18. 8. 2019 17:19

Pro Orinoka. Právě jsem zachytila ve zprávách reakci Kateřiny Valachové (ČSSD)
na Babišův návrh, že by se Šmarda měl vzdát kandidatury na ministra.
Ale o to nejde. Prohlásila, že takovéto způsoby v politice nejsou tolerovány:
„NIKDE NA PLANETĚ ZEMI A POKUD VÍM, ANI V GALAXII!!!!!“
A my se tady dohadujeme, zda byli, či nebyli Američané na Měsíci.
Tak teď už víme, koho jsme se měli zeptat. Přece paní Valachové, ta má zprávy
přímo z Mléčné dráhy!