Pravda o vodě: Drahá voda, systém je protiprávní, justice pomalá a policie nefunkční…

Záznam z přednášky v jámě lvové – ve sněmovně ze dne 7.9.2020, o 20 let trvající nefunkčnosti policie a soudů v ČR při obraně vody, lidí a vodáren měst.

To, že se něco mění, je evidentní, před 10lety bych informovat poslance určitě ve sněmovně nemohl. Tlak informované veřejnosti politiky nutí i k činům. Proto tolik práce věnujeme osvětě. Samozřejmě, že jsem politikům nedal jen informace. Rovnou je veřejně vybízím, aby začali s nápravou a pomohli nám a ukazuji jak jde systém napravit.

Poděkovat chci i Institutu Aleny Vitáskové a paní A. Vitáskové, se kterou jsme se domluvili na spolupráci, a ona zorganizovala seminář ve sněmovně, kde stav soudů a policie otevře řada lidí z různých odvětví…

Boj o vodu v ČR začal již po roce 1993. Lidé to netuší a netuší, že netuší.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
20. 9. 2020 10:31

Proč by ČR, ve které pramení několik říčních toků, měla dávat vodu zdarma okolním států, kudy ony toky protékají??? Nám přece také nikdo nic zdarma nedává, například ropu, plyn, natož svobodu a demokracii! Proč bychom my Češi (zvláště ti bohatí) nemohli nehorázně bohatnout jako ti různí Arašídové díky zdrojům Země, které vlastně patří všem? Určitě by s tím byl menší problém, než s ropou.

Gatta
Gatta
Reply to  Lena
20. 9. 2020 14:29

Jako nàpad zajímave – na BV se o vodu hàdají už dlouho.
Ale s takovou by se třeba takové Rumunsko za Dunaj nedoplatilo. Nebo by také ale mohli chtít poplatky za tranzit cizích odpadních vd.
A co v případě škod z povodní „naší vodou“ za hranicemi?

Prostě si nemíme zadržet a udržet tolik vody, kolik potřebujeme – a to i když jsou srážky dostatečné. A je to jenom náš problém.
Stejně jako nekompenzujeme Dánsku grónskou zimu … … … a srážky z mořské vlhkosti z Atlantiku.

Lena
Lena
Reply to  Gatta
20. 9. 2020 18:31

Myslím, že kdybychom to střelili Američanům, že by si již snadno se vším a všemi poradili. A určitě bychom jim platili poplatky i my. Hned by jim přihálo na smeč mnoho Vyskočilů. Raději to nebudeme rozvíjet, aby se toho někdo nechopil, jestli už dávno něco takového nepřipravují. Za přírodní katastrofy neručíme. Voda od hranic by byla odpadní, což už dávno stejně je. Jenom té chemie, hormónů, pesticidů a drog, co od nás teče. Od hranic bychom mohli přidat biofekál, a dělat ze sebe blbce, jako je dělají oni ze sebe, když si stěžujeme na nějaké rozdíly, třeba v platech nebo… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Lena
20. 9. 2020 20:28

Copak Američani, ti prodávají i pozemky na Měsíci – kokonce znám osobně jednu šťastnou majitelku.
To jsou prostě Američané a svět to žere.

Komukoliv jinému by se lidi vysmáli.