Právě jsem to podepsal: Evropané proti válce

Evropané proti válce

European Parliament            
The President of the European Parliament
Rue Wiertz
B-1047 BRUSSELS

 

Na východ od nás probíhá již půl roku válka mezi ukrajinskými nacionalisty a na druhé straně ruskojazyčnými Ukrajinci a Rusy. Jejím dosavadním výsledkem jsou tisíce mrtvých, desetitisíce zraněných, téměř milion uprchlíků, zničená města a vesnice, těžce poškozená infrastruktura, školy a zdravotnická zařízení. Válka rozsévá nenávist, země se dostává do katastrofálních sociálních a ekonomických problémů.

Evropskou unii tvoříme my, Evropané. Stejně jako občané jiných států jsme vstupovali do EU s nadějí, že budeme společně usilovat o naplnění ideálů humanismu a mírové spolupráce. Že budeme budovat sociální stát. Blahobyt. Místo toho jsme dnes zrazováni našimi politickými představiteli, kteří podporují válečné běsnění a asociální politiku na straně ukrajinské vlády s pochybnou legalitou. Zatímco na východě Ukrajiny vrcholí humanitární krize, uprchlické tábory v Rusku praskají ve švech, Evropa nechce nést za důsledky své politiky odpovědnost.

Žalujeme proto Evropskou radu, která je vrcholným politickým orgánem EU, z toho, že se pokouší nás, Evropany, degradovat na manipulovatelnou, lhostejnou a sobeckou masu. My však nechceme válku! Nedáme se otrávit jedem válečné propagandy! Rusové nejsou naši nepřátelé, ale Evropané toužící stejně jako my po životě v míru. Budoucnost naší Evropy musí být postavena na vzájemném respektu, míru a spolupráci.

Žádáme okamžité zastavení jakékoli podpory vládě Ukrajiny ve věci probíhající občanské války, zastavení bojových akcí a jednání o sporných otázkách pod záštitou EU.

Žádáme ustavení evropské komise pro vyšetření válečných zločinů na Ukrajině a s výjimkou kontrolované humanitární pomoci zastavení jakékoli materiální podpory EU všem válčícím stranám.

Žádáme o zrušení všech sankčních opatření vůči Rusku, protože jsou neopodstatněná a vedou jen k vyvolávání nepřátelství mezi národy Evropy.

Na důkaz své vůle připojujeme své podpisy.

Členové petičního výboru:
Milan Daniel (Česko), Naděžda Bonaventurová (Česko), Lenka Procházková (Česko), Milan Neubert (Česko), Marek Řezanka (Česko), Eva Novotná (Česko)

Prohlášení o ochraně soukromí: V souladu s článkem 10 směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES ze dne 24. října 1995 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů budou osobní údaje uvedené v tomto formuláři zpřístupněny příslušným úřadům pouze za účelem ověření a potvrzení počtu obdržených platných podpisů vyjadřujících podporu této petici.  Údaje nesmějí být použity k žádnému jinému účelu. Subjekty údajů jsou oprávněny získat ke svým osobním údajům přístup. Všechny údaje o podpoře budou zničeny do dvanácti měsíců po dni ukončeníé sběru podpisů vyjadřujících podporu.

Připojte svůj podpis zde

Stanův komentář: K podpisu petice je třeba se nejprve zaregistrovat na webové stránce, která se vám objeví po kliknutí na odkaz.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
29. 3. 2015 20:18

To je to samé jako podepsat Mnichovskou dohodu. Můžete přidat mé rozhodné NE podpisu. Vlastně, já do tohohle už nemám co kecat když jsem byl zbaven vašeho občanství soudružkou matrikářkou na Praze 1…

aram
aram
29. 3. 2015 20:28

leho, no to máte vyjímečně pravdu. Nemáte, protože dokonce nejste ani občan Evropy. A pokud jste byl zbaven českého státního občanství (soudružka nesoudružka), tak to bylo zajisté proto, že jste si sám a svobodně vybral.

40/1993 Sb.
ZÁKON
České národní rady
ze dne 29. prosince 1992
o nabývání a pozbývání státního občanství České republiky
§ 17

Nabytím cizího státního občanství

Státní občan České republiky pozbývá státní občanství České
republiky okamžikem, kdy na vlastní žádost nabyl cizí státní
občanství s výjimkou, kdy cizí státní občanství nabyl v
souvislosti s uzavřením manželství nebo narozením.

long
long
29. 3. 2015 20:30

Vyhnali jsme rusáky, vyženeme američany i jejich kolaboranty zpátky za oceán. WW2 skončila před 70 lety, rusáci odtáhli. Co tady pořád smrdíte?
Žádné imperium neroste do nekonečna, vše je dočasné.

https://www.youtube.com/watch?v=w5QtOTk-PeU

fajt
fajt
29. 3. 2015 20:32

aram napsal leho, no to máte vyjímečně pravdu. Nemáte, protože dokonce nejste ani občan Evropy. A pokud jste byl zbaven českého státního občanství (soudružka nesoudružka), tak to bylo zajisté proto, že jste si sám a svobodně vybral. 40/1993 Sb. ZÁKON České národní rady ze dne 29. prosince 1992 o nabývání a pozbývání státního občanství České republiky§ 17 Nabytím cizího státního občanství Státní občan České republiky pozbývá státní občanství České republiky okamžikem, kdy na vlastní žádost nabyl cizí státní občanství s výjimkou, kdy cizí státní občanství nabyl v souvislosti s uzavřením manželství nebo narozením. nebojte, lehovista se už celý třepe až… Číst vice »

K. J.
K. J.
29. 3. 2015 20:33

I já jsem Evropanem proti válce.
:-)

Silentpysk
Silentpysk
29. 3. 2015 20:48

aram napsal leho, no to máte vyjímečně pravdu. Nemáte, protože dokonce nejste ani občan Evropy. A pokud jste byl zbaven českého státního občanství (soudružka nesoudružka), tak to bylo zajisté proto, že jste si sám a svobodně vybral. 40/1993 Sb. ZÁKON České národní rady ze dne 29. prosince 1992 o nabývání a pozbývání státního občanství České republiky§ 17 Nabytím cizího státního občanství Státní občan České republiky pozbývá státní občanství České republiky okamžikem, kdy na vlastní žádost nabyl cizí státní občanství s výjimkou, kdy cizí státní občanství nabyl v souvislosti s uzavřením manželství nebo narozením. Ale nesmysl, tak jednoduché to nebylo. A… Číst vice »

Silentpysk
Silentpysk
29. 3. 2015 20:52

„o nabývání a pozbývání státního občanství České republiky§ 17 Nabytím cizího státního občanství“ ::: Navíc jsi uvedl neodpovídající zákon…

aram
aram
29. 3. 2015 21:02

je to samozřejmě správný zákon
40/1993 Sb.
ZÁKON
České národní rady
ze dne 29. prosince 1992
o nabývání a pozbývání státního občanství České republiky
Změna: 272/1993 Sb.
Změna: 337/1993 Sb.
Změna: 140/1995 Sb.
Změna: 139/1996 Sb.
Změna: 194/1999 Sb.
Změna: 320/2002 Sb.

A ty jsi Čech nebo Slovák ( když už si tedy tykáme a mmch na tebe to směřováno nebylo) nebo jenom kradeš nicky?

Silentpysk • 26. Červenec 2014
Ty fotki su super! To si robil ve Fotošope?

peter.
29. 3. 2015 21:03

long napsal

Vyhnali jsme rusáky, vyženeme američany i jejich kolaboranty zpátky za oceán. WW2 skončila před 70 lety, rusáci odtáhli. Co tady pořád smrdíte?
Žádné imperium neroste do nekonečna, vše je dočasné.

https://www.youtube.com/watch?v=w5QtOTk-PeU

Vďaka za to video.+++++

mirror
mirror
29. 3. 2015 22:02

Možná, že vás bude zajímat tento serial
https://www.youtube.com/watch?v=HgaD8uT2cfg

mirror
mirror
29. 3. 2015 22:49

mirror napsal
Možná, že vás bude zajímat tento serial

Možná, že vás bude zajímat tento seriál

ray
ray
29. 3. 2015 23:22

aram: vtipné :-)

moje jméno
moje jméno
30. 3. 2015 5:09

tohle není totéž, jako ne válce od německých osobností podepsané z loňského roku? Tam už můj podpis je

fajt
fajt
30. 3. 2015 6:41

odpustek, neurazí, zahřeje a podpoří, ale taky nic podstatného nevyřeší. ..)

Tomik
Tomik
30. 3. 2015 7:00

DŮLEŽITÉ
Záznamník černé skříňky z havarovaného letadla Germanwings je na světě.
http://prvopodstata.blog.cz/1503/holandsko-ponoreno-do-tmy-dalsi-test-tekuteho-laseru
Rychle si to poslechněte, než ho vymažou.

bbb
bbb
30. 3. 2015 7:23

leho napsal
když jsem byl zbaven vašeho občanství

Pokud má – leho – americké občanství, tuším, nikdo dál nerozhodoval o ztrátě občanství československého, nemusel ho zbavovat. Bývalo známo, že už zákonem z 1. republiky byl občan automaticky zbaven čs. občanství, pokud nabyl občanství právě amerického. A fungoval to i v ČSSR. Jaksi to snižovalo fungující trestuhodnost ze strany opuštěné diktatury? Ale to asi jiní znají přesněji.

fajt
fajt
30. 3. 2015 7:35

http://cizinci.poradna-prava.cz/novy-zakon-o-statnim-obcanstvi.html – dnes, kdy si věrchuška odhlasovala nový zákon o občanství, který dovoluje ( tedy zase jenom některým, kteří na to maj) dva i více občanství ( je dobré patřit pod jinou judikaturu, než te, kde pantáta mafián kradl jako straka, že), je tahle debata dost marná – ale i tak, vše fungovalo ne jenom podle místního zákona, ale podle individuálního posouzení, jak za Husáka, tak i za Havla byli zde lidé, kteří měli více než české ( československé) občanství a úřády tento stav museli ignorovat, protože mezinárodní úmluvy ( a dohody i mocností) hovořily jasně – samozřejmě u plebsu… Číst vice »