Přední hrobař ČSSD Zaorálek straší Východem

Ano, ale přímým a otevřeným pohledem se přitom do kamery nepodívá. A ví dobře proč. Před pár hodinami, to je po půl třetí pondělního odpoledne, jsem jej sledoval při rozhovoru s redaktorem ČT, který se jej u příležitosti bruselského jednání o obranné politice EU zeptal, jaké stanovisko k problému zaujímá ČR – a tudiž on, Zaorálek. No a tomu je pochopitelně vše jasné. Ta nejhrozivější hrozba, které dnes státy EU – samozřejmě včetně naši republiky – čelí, je podle dobrozdání páně ministrova hrozba z východu (nepatrné zbytky studu v něm mu přece jen zabránily vyslovit přímo Rusko, i když to měl samozřejmě na mysli). Toto stanovisko o skutečném nebezpečí pro státy EU na ose východ – západ hájil prý na jednání vedle dalších zahraničních ministrů i on, i když prý řada států uvažovala prý spíš o nebezpečí na ose jih – sever, čili spíš o jakési hrozbě z oblasti Balkánu. S tímto postojem prý on ale souhlas nevyjádřil, protože on vidí hrozbu jasně na ose východ – západ a s tímto jeho přesvědčením prý zkrátka nikdo nehne.

Ale pozor: tenhle kdysi (ještě než se stal ministrem) snad nejvášnivější odpůrce amerického radaru u nás nevidí ono nebezpečí na východozápadní ose ani tak moc v oblasti vojenské, ale víc – jak z jeho řeči vyplývalo – jej děsí hrozba ideologická. Protože proruská propaganda se prý na té východozápadní ose prohání jako divá (pochopitelně i skrze naší republiku), a nikdo ji dosud nenasadil chomout, jak by prý bylo potřeba.

Takže milí zlatí, jestliže státníci EU, jako Merkelová, Juncker a Macron jsou v zápolení s tzv. proruskou propagandou příliš měkcí a nevýkonní, je zde nyní on, sociální demokrat z relativně malého státu, kdysi protiamerický agitátor nepřehlednutelných gest i nepřehlednutelného formátu, který je dnes hotov se této zodpovědné role chopit. A to v úzké souvislosti se svým dosavadním dílem, jímž je totální vymazání jedné z nejtradičnějších stran z politické mapy českého státu.

 

17
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Autoři komentářů
peter.AlešGattafajtAdmirál Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
peter.
Člen

comment image?w=800&h=450

senil
Člen
senil

Hrozbou je spíš neomarxistický Západ a EU. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Ti teď škodí nejvíc.

http://www.epshark.cz/clanek/198/nova-hrozba-z-eu

Gatta
Člen
Gatta

Pan Zaorálek vykazuje dlouhodobě všechny znaky do ČSSD nasazeného agenta.

fajt
Člen
M.C.
Člen

fajt napsal http://forum24.cz/otevreny-dopis-pane-prezidente-umoznete-panu-hradilkovi-zit/ Typicky havlistický blábol hrající na city a překrucující situaci. Je to napsáno jako by Miloš Zeman držel pana Hradílka v samovazbě a mučil ho tam hlady. Že je to se zdravím MZ poslabší, to víme všichni, ale náš politický systém dosud nedokázal vygenerovat mladšího člověka jeho formátu. Nebo lepšího, protože MZ taky není dokonalý. Proto, ač bych mu jinak odpočinek na Vysočině přál (nedávno byl na jeho oblíbeném rybníku výlov), pociťuju jako nezbytné, aby na Hradě vydržel ještě aspoň rok nebo dva, než se to bruselským …doplňte dle vlastního uvážení… rozsype pod rukama. Zemanovi protikandidáti jsou sice… Číst vice »

racek
Člen
racek

No ano, před volbami se to Zvorálek neodvážil říci. Je to jen lhář a pokrytec. Ted už ví, že jde od válu tak ve bývajících týdnech bude ještě lhát a škodit, jak může. Pochopitelně, byl od Bakalů a siokavárny mocně chválen. Bohužel, téměř všichni současní zbývající posranci socanů jsou jeho a Sobotkova vyznání.

racek
Člen
racek

ééé … poslanci, samozřejmě, že ano.

Admirál
Člen
Admirál

racek napsal

No ano, před volbami se to Zvorálek neodvážil říci. Je to jen lhář a pokrytec. Ted už ví, že jde od válu tak ve bývajících týdnech bude ještě lhát a škodit, jak může. Pochopitelně, byl od Bakalů a siokavárny mocně chválen. Bohužel, téměř všichni současní zbývající posranci socanů jsou jeho a Sobotkova vyznání.

Přesně tak. Sobotka s a spol. a jejich bakalíci dopředu zablokovali jakoukoli možnost změny ČSSD po katastrofě, kterou tušili.

fajt
Člen
fajt

comment image?oh=96ae59833fc7c403a96c2bc3746e58cd&oe=5AAE993D

peter.
Člen

Tragédiou ČSSD je,že medzi novozvolenými poslancami sú prakticky všetci tí,ktorí majú najväčšiu zásluhu na páde strany.Ak má ČSSD v budúcnosti ešte zohrávať v českej politike nejakú významnejšiu úlohu tak tí ktorým na tom záleží by mali urobiť nasledovné kroky.
– Urýchlene,ešte v tomto roku zvolať mimoriadny zjazd ČSSD.
– Na zjazde požiadať Sobotku,Zaorálka,Chovanca a Valachovú,aby sa vzdali svojich poslaneckých mandátov a nahradiť ich dôveryhodnými členmi strany.
-Keď to odmietnu,treba ich zo strany vylúčiť.
Keď to ČSSD neurobí,stane sa z nej bezvýznamná strana,na hrane zvoliteľnosti.

fajt
Člen
fajt

peter. napsal TragédiouČSSD je,že medzi novozvolenými poslancami sú prakticky všetci tí,ktorí majú najväčšiu zásluhu na páde strany.Ak má ČSSD v budúcnosti ešte zohrávať v českej politike nejakú významnejšiu úlohu tak tí ktorým na tom záleží by mali urobiť nasledovné kroky. – Urýchlene,ešte v tomto roku zvolať mimoriadny zjazd ČSSD. – Na zjazde požiadať Sobotku,Zaorálka,Chovanca a Valachovú,aby sa vzdali svojich poslaneckých mandátov a nahradiť ich dôveryhodnými členmi strany. -Keď to odmietnu,treba ich zo strany vylúčiť. Keď to ČSSD neurobí,stane sa z nej bezvýznamná strana,na hrane zvoliteľnosti. čím déle tam budou, tím více všichni zabřednou do bahna, obecně to kazí charakter a… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

fajt napsal

comment image?oh=96ae59833fc7c403a96c2bc3746e58cd&oe=5AAE993D

Na těchto volbách vidím jednu věc vyloženě pozitivně.
Lidi (kteří šli volit a možná i ti co volit nešli), tedy lidi zjistili, že svými hlasy mnoha politikům docela povedeně „hodili vidle“ do jejich představ o pohodlné budoucnosti.
A že bez těch hlasů jsou všichni ti nepostradatelní arogantní potentáti trapní, jak generálové bez armády.
A příště … příště to třeba zkusí ještě povedeněji a s větší chutí…

peter.
Člen

Predseda Národnej Rady SR Andrej Danko predniesol v dolnej komore ruského parlamentu prejav:
http://www.srspol.sk/clanek-danko-bez-silneho-ruska-nie-je-mozny-mier-vo-svete-15477.html