Předvolební výzva rožnovských lékařů


http://infomorava.cz/fotky/obr.php?name=P1010068.jpg&id=8645&width=610Vážení občané,


rožnovská poliklinika byla postavena v 80. letech , především brigádnicky úsilím občanů a financována tehdejšími rožnovskými podniky, převážně Teslou. V roce 1996 došlo k převodu polikliniky z majetku OÚNZ do majetku města Rožnov pod Radoštěm a ordinace byly postupně pronajímány privátním lékařům. Bylo vybudováno zdravotnické zařízení, kde společně pracují praktičtí a odborní lékaři,  přístrojové vybavení ordinací a vyšetřovacího komplementu je na vysoké úrovni. Hospodářský provoz zajišťuje město Rožnov prostřednictvím firmy Komerční domy. Poliklinika není ztrátová, naopak jsou získávány prostředky i na velké investice do rozvoje objektu. Rožnovská poliklinika poskytuje komplexní péči v rozsahu a úrovni, která je ve městech srovnatelné velikosti ojedinělá. To je jedním z důvodů, proč se stala cílem pro tzv. zdravotnické monopoly – "podnikatele", jejichž snahou je zmocnit se lékařských praxí, udělat z lékařů poslušné zaměstnance a vydělávat i v podmínkách celkově podfinancovaného zdravotnictví. My, kteří do budování svých ordinací vkládáme všechny své schopnosti a umění, jsme v minulém období několikrát bránili snaze polikliniku prodat a uchvátit naše lékařské praxe.


Prodej polikliniky by nás donutil z objektu odejít a shánět prostory jinde, což by vedlo k zásadnímu poklesu kvality naší práce, poklesu komfortu pro pacienty, mnohdy i k ohrožení jejich zdraví.


Před třemi léty se objevila fáma, že poliklinika je zátěží pro město, je zdevastována, lékaři odmítají zvýšení nájmů a nejlepším řešením bude polikliniku prodat. Byl zhotoven posudek o komerční hodnotě objektu. Záměr byl prozrazen a proti připravenému prodeji vznikl rozhodný odpor občanů a většina zastupitelů města prodej odmítla.


Prodej polikliniky byl i podkladem k pokusu o převrat na radnici, kdy měli být z vedení města odstraněni právě ti zastupúitelé, kteří se proti prodeji postavili.


V té době se zformovala tzv.opozice, skupina zastupitelů jejichž společnou vlastností je putování po různých politických stranách – snad nikdo nevěří, že za účelem prospěchu občanů. Znovu byl prodej polikliniky otevřen v souvislosti s kauzou rožnovských bytů, kdy bylo zneužito těžké situace a nejistoty majitelů bytů – bylo jim nereálně slibováno, že prodejem městského majetku budou uspokojeny nároky "privatizátorů".


Jsme svědky neustálého organizovaného lživého napadání a zostuzování představitelů města a zastupitelů, kteří v minulosti prodeji polikliniky zabránili. V rámci pomlouvačné kampaně jsou vytvářeny různé kauzy a to i prostřednictvím bulvárního tisku. Seriozním objasněním se ovšem nikdo nezabývá. Občanům je vnucován dojem, že ať je pravda jakákoliv, změna na radnici je nutná. Za voláním po změně stojí ovšem staří známí, kteří se nyní takticky rozdělili do nových politických stran a hnutí.


Prosíme zvažte, komu dáte svůj hlas v obecních volbách, které budou zásadní pro budoucnost nejen zdravotnictví našeho města.


Podepsáno třiceti lékaři, kteří mají své ordinace na poliklinice v Rožnově.


Námět: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments