Přeřvat pravdu

Na první pohled to skoro to vypadá, že tématem číslo jedna, které plní zprávy i komentáře, je dnes ukrajinská krize. Ale ač by tomu tak být mělo, protože máloco je důležitější, než občanská válka za humny, tak ve skutečnosti se o Ukrajině mluví velice málo a místo toho se mluví – o Rusku: hrozí se Ruskem, straší se Ruskem, Rusko se posuzuje, Rusko se odsuzuje, proti Rusku se pod záminkou ukrajinské krize vede systematická kampaň. A proč? Možná právě proto, aby se nemuselo mluvit o Ukrajině, o démonech probuzených rámusem Majdanu, o angažmá Západu a o jeho zájmech.

A tak se hodně křičí o Rusku a v tom rámusu zanikají přinejmenším dvě podstatné pravdy, jedna velká, principiální a v zásadě ne až tak důležitá, a jedna malá, všední, ale naprosto zásadní.

Ta první velká pravda zní, že ať už Rusko dělá na Ukrajině cokoliv, pouze si vybírá bianco šek, který mu vystavil Západ svým počínáním v Kosovu, Iráku, Sýrii atd. atp. Západ jistě může Rusku oponovat, že mu Rusko leze do zelí, ale neexistuje jediný důvod, proč by Rusko mělo respektovat zájmy Západu, když Západ nerespektuje ty jeho. Tohle není dobro proti zlu, dokonce to není ani my versus oni, ale prostě oni versus oni, jedni imperialisti proti druhým.

Ta druhá malá pravda zní, že na východě Ukrajiny umírají lidé. Nejenom vojáci v poli, ale jsou i civilisté, ženy, děti, starci a další extrémně nebezpečně nebezpeční „teroristé“. A umírají rukou Ukrajinců, protože jsou to Ukrajinci, kdo pálí z děl a raketometů na města, jsou to Ukrajinci, kdo čistí dobytá území, jsou to Ukrajinci, kdo páchá válečné zločiny, o kterých nechce na západ od Slavjanska nikdo nic vědět. Možná, že kdyby povstalci stáli před branami Kyjeva, tak by to bylo naopak, ale teď je to tak, že jsou to Ukrajinci, kdo se s morální (a s největší pravděpodobností i materiální) podporou Západu snaží dobýt zpět města, která již nechtěla být ukrajinská, a to je fakt. Ani Rusové (русские), ani „Rusáci“ (российские), ale Ukrajinci.

Ovšem když se tvoří dějiny, tak takovéhle banální pravdy zajímají jen málokoho, a když už, tak jedině proto, aby věděl, jestli křičí dost nahlas, aby je přeřval.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
28. 11. 2014 17:23

Podľa tohoto ukrajinského zdroja,prijal Český rozhlas opatrenie,ktorým zakazuje priame prenosy z vystúpení prvého prezidenta ČR,zvoleného v priamej voľbe, Miloša Zemana.Jeho vystúpenia majú byť vysielané vždy len zo záznamu.
http://112.ua/mir/prezidenta-chehii-otstranili-ot-pryamyh-efirov-iz-za-necenzurnyh-vyrazheniy-152832.html
A ČT tiež nezaostáva
http://weissbach-info.webnode.cz/news/orgie-nadrazenosti-medii-nad-realitou-/
Nevie niekto o tom viac?Ukrajincom ja neverím.

zedd
zedd
28. 11. 2014 17:52

Ano, co do ČRo tak to proběhlo zdejšími médii: „Pokud není hlava státu schopná respektovat kodex veřejnoprávního média, nemusí být na jeho vlnách živě. Hovory z Lán mohou pokračovat v soukromém rádiu, říká šéf Rady ČRo Michal Stehlík.“ http://video.aktualne.cz/dvtv/pokud-zeman-nemluvi-slusne-nema-byt-v-cro-rika-sef-rady/r~fcf15522764711e49bec0025900fea04/ Následovat bude krok, kdy vysílání bude mezi studiem a vysílačem zpožděno o 20 – 30 sekund, aby měl dohled čas stream utnout, pokud by nastal problém. V US už to tak funguje. Důvodem zavedení téhle technologie tam byla údajně odhalená prsní bradavka kohosi v jakémsi pořadu s enormní sledovaností. U nás bude ofigo důvodem Zeman. Samozřejmě, že nejde o vulgaritu či… Číst vice »

zedd
zedd
28. 11. 2014 18:00

Mimochodem: Díky zpravodajství ČRo mám vynikající motivaci jezdit do práce včas. Přehled zpráv na Vltavě končí v 7:33, kdy nasedám do auta, a další blok začíná v 8:00, kdy z něj vystupuju. Pokud po cestě nepotkám víc než obvyklou dávku přetížených kamionů, vychází mi to na minutu přesně.

Alice
Alice
28. 11. 2014 18:25

Ano, Tribune. Člověk se tak musí ptát, kde jsou všichni ti zastánci lidských práv, nevadí jim, že tam umírají děti, ženy, staří lidé? Kolika dětem či zraněným nabídli pomoc? Viz: A.cz Kurdy zraněné islamisty ať léčí Češi, navrhl Zaorálek …Nevím, asi když civilisty zraňuje a vraždí vlastní vláda, tak zřejmě netrpí. Už jen čekám, kdy Zaorálek řekne, že tak je to v pořádku. Skutečnost, že „za všechno může Putin“ se nakonec obrátí proti nim. Je stále více lidí, (i ti, kteří se zajímají jen okrajově), jejichž sympatie se přiklání právě kvůli té nechutné propagandě k Rusku. Ono stačí dát si… Číst vice »

peter.
28. 11. 2014 18:31

zedd napsal Ano, co do ČRo tak to proběhlo zdejšími médii: „Pokud není hlava státu schopná respektovat kodex veřejnoprávního média, nemusí být na jeho vlnách živě. Hovory z Lán mohou pokračovat v soukromém rádiu, říká šéf Rady ČRo Michal Stehlík.“ http://video.aktualne.cz/dvtv/pokud-zeman-nemluvi-slusne-nema-byt-v-cro-rika-sef-rady/r~fcf15522764711e49bec0025900fea04/ Následovat bude krok, kdy vysílání bude mezi studiem a vysílačem zpožděno o 20 – 30 sekund, aby měl dohled čas stream utnout, pokud by nastal problém. V US už to tak funguje. Důvodem zavedení téhle technologie tam byla údajně odhalená prsní bradavka kohosi v jakémsi pořadu s enormní sledovaností. U nás bude ofigo důvodem Zeman. Samozřejmě, že nejde o… Číst vice »

peter.
28. 11. 2014 19:25

Alice napsal
Peter – tedy řekněte

Je to nie veľmi známy web.Okrem toho na východe žije veľa repatriantov z Ukrajiny a Ruska,medzi nimi mám dosť známych a tí mi vždy niečo prepošlú.Od nás je to na Ukrajinu blizučko,tak aj nálady sú tu o niečo hektickejšie ako u vás a ja som už vyše mesiaca na dôchodku,tak aby som sa nenudil.Teším sa,že vás to zaujalo.

zedd
zedd
28. 11. 2014 19:31

Média veřejné služby zemřela v CZ nejpozději s nástupem Duhana do čela ČRo. ČT nikdy svou zákonem danou funkci pořádně neplnila. Minimálně posledních 10 let slouží jako dojná kráva pro klaku kolem Hubače. Výrobní kapacity ČT jsou zneužívány pro soukromé kšefty, zatímco výroba pořadů pro vysílání ČT je zhusta outsourceována směrem ke spřáteleným studiím. Všichni o tom vědí a všichni drží hubu, protože výměnou za tenhle kšeft produkuje politikům ČT zpravodajství na míru. Rozhlas byl dlouho považován za odpískané médium, takže tlak tam nebyl tak silný. Pominu-li zpravodajství, pak Rozhlas udělal za posledních 25 let opravdu hodně dobré prace. Vznikly… Číst vice »

peter.
28. 11. 2014 20:26

Na Slovensku sa 7.februára 2015 uskutoční referendum,kde občania budú odpovedať na tieto 3 otázky:
1- Súhlasíte s tým,aby sa manželstvom mohol nazývať iba zväzok jedného muža a jednej ženy?
2- Súhlasíte s tým,aby si homosexuálne páry nemohli nárokovať adopciu detí?
3- Súhlasíte s tým,aby rodičia mohli rozhodovať o spôsobe výchovy a vzdelávania svojich detí v školách,pri citlivých kultúrno- etických veciach,ako je sexuálne správanie alebo eutanázia?
Referendum je už vypísané a v nasledujúcich mesiacoch rozpútajú ľudskoprávnici,buzeranti a lesby peklo,len aby dosiahli zrušenie tohoto referenda.Bude zaujímavé sledovať to.
http://www.hlavnespravy.sk/premier-urcite-odporucime-nasim-volicom-zucastnit-sa-na-referende/455199

Sio
Sio
28. 11. 2014 21:18

Ano, přesně tak to na mě působí. Mediální ohlušující řev. Lži, sprostota, zastrašování.

Sio
Sio
29. 11. 2014 13:34

Jo, tohle tu čteme pořád. Začínám už to chápat tak, že se snaží rozbít stát, vzbudit komplex viny a vztek na stát. Ale pozor. Ne Češi přitáhli do EU otroctví, bylo to obráceně. A pokud tu nějací otroci jsou, tak to budou nejspíše převážně cizinci. Nelze samozřejmě vyloučit zločinecké excesy, jako třeba s tou Kampushovou, ty se dějí všude.
Je to hnus, ať s takovými statistikami podle republik jdou do pr..

Béda
29. 11. 2014 13:58

Sio napsal Jo, tohle tu čteme pořád. Začínám už to chápat tak, že se snaží rozbít stát, vzbudit komplex viny a vztek na stát. Ale pozor. Ne Češi přitáhli do EU otroctví, bylo to obráceně. A pokud tu nějací otroci jsou, tak to budou nejspíše převážně cizinci. Nelze samozřejmě vyloučit zločinecké excesy, jako třeba s tou Kampushovou, ty se dějí všude. Je to hnus, ať s takovými statistikami podle republik jdou do pr.. Za to můžou taky: 1) komunisti 2) Putin 3) Al Kájda 4 ISIL Ti mohou za všechno co je špatné. Někdy o tom ani nevědí potvory (alespoň… Číst vice »

Sio
Sio
29. 11. 2014 16:08

No, vemte si jenom ty splašené kundy. Odkud pocháze? Z Ruska! A kdo je teď za Rusy odpovědný? Putin! Takže ty poskakující pizdy – za ty může on. A ten náš sprosťák na hradě mu za to snad ještě tleská, paní Horáčková!

Béda
29. 11. 2014 16:12

Sio,

svatá pravda. Ovšem kdyby tam seděl místo Putina Jelcin….?! :)

Sio
Sio
29. 11. 2014 18:43

Jojo, kdyby pana prezidenta Jelcina Putin neuchlastal k smrti vodkou Gorbatschov … to by v Rusku konečně zavládla Svoboda, Pravda a Láska, paní Horáčková.

Béda
29. 11. 2014 18:45

Sio napsal

Jojo, kdyby pana prezidenta Jelcina Putin neuchlastal k smrti vodkou Gorbatschov … to by v Rusku konečně zavládla Svoboda, Pravda a Láska, paní Horáčková.

Sio,

Chcete snad naznačit… že by tam zavládly Pussynky?