Presstitutky zamlčují zprávu OSN o Venezuele

Nepokládáte za podezřelé, když si presstitutky vymyslí příběh o „humanitární krizi“ ve Venezuele a přitom obě oči i uši zavřou před skutečnou humanitární krizí v Jemenu a v Gaze?

Nemyslíte si, že je podivné, když expert Alfred Naurice de Zayas vyslaný OSN do Venezuely, aby zjistil, jaká situace tam skutečně je a OSN o tom informoval, najednou shledává, že o jeho svědectví nemá zájem ani jedno západní médium a ani jedna západní vláda?

Nemáte za to, že je za hranou, když Washington ukradne Venezuele 21 miliard dolarů, uvrhne na ni hospodářské sankce s cílem tuto zemi destabilizovat a dostat ji do kolen, a obviní venezuelský socialismus a konkrétně pak jeho znárodněný ropný průmysl z toho, že přinesl lidu jen hlad? A pak nabídne Venezuele humanitární „pomoc“ ve výši žalostných 21 milionů dolarů?

Pokud jde o domnělý hlad a humanitární krizi ve Venezuele, uvádí se v de Zayasově zprávě pro OSN tohle: „Organizace OSN pro výživu a zemědělství uvádí ve své zprávě z prosince 2017 a března 2018 37 zemí, trpících nedostatkem potravin. Bolivarská republika Venezuela mezi nimi není“.

V roce 2017 požadala Venezuela Globální fond pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií o pomoc ve formě dodávky léků. Její žádost však byla odmítnura s tím, že Venezuela zůstává bohatou zemí a jako taková nemá na tuto pomoc nárok.

„Krizi ve Venezuele nelze ani v nejmenší přirovnat ke krizi v Gaze, Jemenu, Libyi, Syrské demokratické republice, Iráku, Středoaafrické republice, Somálsku a na Haiti“, píše se v Zayasově zprávě pro OSN. A v paragrafu 37 své zprávy de Zayas uvádí: „Současné hospodářské sankce lze přirovnat ke středověkým obklíčením měst, vedených s úmyslem přimět tato města ke kapitulaci. Sankce 21. století nesměřují ovšem k tomu, aby se vzdala města, ale suverénní státy. A další rozdíl spočívá v tom, že sankce 21. století doprovází manipulace veřejného mínění s pomocí falešných a vymyšlených zpráv a pseudohumanitické rétoriky, jež jsou šířeny s úmyslem posílit ve veřejnosti názor, že „porušování“ lidských práv ospravelňuje použití kriminálních prostředků coby odpovědi. Lidská práva se tak v rukou mocných stávají zbraní proti méně mocným rivalům“.

Bez ohledu na to, že Zayasova zpráva o Venezuele pro OSN byla první takovou zprávou o Venezuele za posledních 21 let, nesetkala se podle názoru jejího autora s takovým ohlasem, jaký by si zasloužila. Ignorovala ji nejen OSN a média a nevyvolala významnější debatu ani v Radě OSN pro lidská práva.

A. N. de Zayas pro to má logické vysvětlení: „Je ignorována proto, protože jde proti oficální západní linii tvrdící, že Venezuela potřebuje změnu režimu“.

A co je za tím vším ještě hlouběji?

A. N. De Zayas má i zde jasno: „Venezuela má nejen největší přírodní zásoby ropy na světě, ale vlastní i bohatá ložiska zlata, bauxitu a koltanu. Za vlády Madura však není toto bohatství volně přístupné americkým či nadnárodním korporacím“.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
10. 3. 2019 16:28

Nevěděla jsem, k čemu je ten koltan. A hele – elektronika!
Soukromé vlastnictví je sice nanejvýš posvátné, ale u států to zřejmě neplatí.
Ty mají prostě smůlu, že na jejich úkor se soukromé vlastnictví může podstatně
zvětšit – sankce, válka, cokoli – vše je dovoleno.

Dana
Dana
10. 3. 2019 16:33

Meli by se ti papouskove o ukradeni 21 miliard dolaru informovat o tom, z ktere statni organizace byly tyto finance ukradeny, protoze venezuelska statni kasa ma jen dluhy a dluhy. Ta venezuelska ministryne Rodriguez uz zebra u Rusu a Cinanu nekolik let, vyjednava odklad uveru, proc teda madurova vlada nesebrala neco z tech 21 miliard a nesplatila alespon cast dluhu, to uz se neresi. :-) Posledni sankce jdou proti mafianum, kteri sedi na statnich penezich a odklaneji si svou cast pro sve potreby. To uz se resilo delsi dobu. Koho by detaily zajimaly, zde je odkaz: https://www.reuters.com/article/uk-usa-venezuela-sanctions/u-s-sanctions-venezuelan-insiders-for-currency-scheme-idUSKCN1P21YC Dedek Roberts se… Číst vice »

Rudolf_K
Rudolf_K
10. 3. 2019 18:33

Dana napsal Meli by se ti papouskove o ukradeni 21 miliard dolaru informovat o tom, z ktere statni organizace byly tyto finance ukradeny, protoze venezuelska statni kasa ma jen dluhy a dluhy. Ta venezuelska ministryneRodriguezuz zebra u Rusu a Cinanu nekolik let, vyjednava odklad uveru, proc teda madurova vlada nesebrala neco z tech 21 miliard a nesplatila alespon cast dluhu, to uz se neresi. Posledni sankce jdou proti mafianum,kteri sedi na statnich penezich a odklaneji si svou cast pro sve potreby. To uz se resilodelsi dobu. Koho by detaily zajimaly, zde je odkaz: https://www.reuters.com/article/uk-usa-venezuela-sanctions/u-s-sanctions-venezuelan-insiders-for-currency-scheme-idUSKCN1P21YC Dedek Roberts se opira ve svem… Číst vice »

Rudolf_K
Rudolf_K
10. 3. 2019 18:35
Dana
Dana
10. 3. 2019 19:54

Rudolf: „Co teda Spojene Staty zmrazily, kdyz Venezuela nic nema? Kdo povolal Spojene Staty rozhodovat o tom, zda v jinych zemich sedi na statnich penezich „mafiani“. (Jak muzou sedet na penzich, kdyz Venezuela ma jenom pasiva?) Kdo povolal Spojene Staty rozhodovat o tom, ktere volby jsou legitimni?“ Spojene Staty zmrazily, mimo tech kont papalasu, co maji rodiny v Americe, predevsim konta u Citgo. Citgo ma 49%, Venezuela po znarodneni 51% akcii PDVSA. (Bolivarian Missions) . Od minuleho mesice na toto konto nejde ani dolar, protoze USA venezuelskou ropu nekupuji. Ciliz ani na Wallstreetu neni zajemce, ktery by Citgo aktivy kupoval.… Číst vice »

g.hrosik
g.hrosik
11. 3. 2019 14:06

Pindosové, podobně jako v řadě případů dosud, se opět pokouší vrtěti psem…Velmi nedávno přece bylo veliký huráá kolem Madurem zapálenýho náklaďáku s humanitárkou… Dokonce i NYT nyní poněkud couvly, když se ze záběru zjistilo, že panáček, který v houfu bezbranných demonstrantů házel předměty po policii (a zřejmě omylem molotovovým koktejlem trefil náklaďák, který shořel), o pár záběrů později evidentně cíleně vrhal další koktejl na další náklaďák… No, a ve světových masméídiích, která prof. Fursov zove SMRAD (systém masové reklamy, agitace a dezinformace) – je ticho po pěšině…

Dana
Dana
12. 3. 2019 3:11

No hrosiku,
ten nakladak mohl klidne zapalit nejaky provokater za ucelem, aby se lidi zacli bourit, nebo frustrovany nenavistnik , co si preje, aby lidi hladoveli jako on, at tedy taky trpi jini. Nebo proste spratek, kteremu se libi delat bordel. Nekteri lidi si v tom libuji.
New York Times casto vypousti „fake news“, takze na jinych TV serverech na zapalovani molotovoym koktejlem reagovali skepticky.
Propaganda je na obou stranach – ale treba al-Jazeera pozoruje chaos ve Venezuele jako divadlo a je dost neutralni.
https://youtu.be/oXdO5lXbz94
Vsimnete si „kolektivos“, statnich, ozbrojenych motocyklovych gangu…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 3. 2019 8:45

Je to zajímavé- ta „proměna“ „hlídacích psů“ j“dem-o“ krást i je. Místo kdys popularizovaných jako např. CNN dnes za louží „letí“ Al- Jazeera… Je vůbec zajímavé, že „dost neutrální“ byla nejspíše i část hlavounů Al Káidy- dokud údajně neshodili 2+1 barák/y kde zahynulo spousta nevinných. Stejně zajímavě „dost neutrální“ byli mudžáhedíni v Afghánistánu. Nebo „bojovníci proti režimu“ v mnoha zemích, naposledy v Sýrii… Přičemž USA nikdy nevadilo PŘÍMO PODPOROVAT vražedné monarchie vedené nepochybnými diktátory. Nejspíše „až tak nevadí“ když občas nějakého „hlídacího psa“ rozřežou či rozpustí v kyselině… „Bylo – nebylo“, „hledej a trhej!“ Nejen od 11. 9. už ale… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 3. 2019 9:19

Jako človíček s určitou těžko opakovatelnou, těžko napodobitelnou životní zkušeností si myslím, že riziko „zKALIBRování“ už mnohým „vyvoleným“ mnohé nedovoluje. Ty „pidiloďky Kaspické flotily udělaly něco mnohem více, nežli to že odpálily pár „šípů pomsty“ na cíle teroristů v Sýrii… Vystřelily ve skutečnosti „šípy“ které letí nejen v sakra reálných představách, „šípy“ které představují „poněkud jiný kalibr“. Artemidiny „Avantgard“, „Poseidon“, „Burevestnik“ či „Kinžal“ atp., pak představují další -PO ČERTECH REÁLNÉ- nástroje Nemesis… https://cs.wikipedia.org/wiki/Spravedlnost Ač „hlídací psi“ ideologie j-dem-o krást i je nejen zamlčují skutečné dění -nejen ve Venezuele- ačkoliv se ví, že „prohlížeče“ (ve skutečnosti spíše „schovávače“) konají mnohdy čistě… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 3. 2019 13:48

Soudruzi z USA mají tyhle věci zmáknuté a jelikož v roce 2005 modernizovala systém řízení elektrárny firma ABB a celé to běží na Windows 95, nebyl problém to hacknout. Hodní demograté jsou na podobné prasárny dobře připraveni, viz například operace Nitro Zeus, kterou chtěli zlikvidovat elektrickou síť v Íránu. Virus Stuxnet. Není divu, že Rusové chtějí získat pod kontrolu svůj internet.