Přesvědčila mě podpora lidí, řekl Zeman

Předvolební kampaň vést nehodlá

Prezident Miloš Zeman v pátek dopoledne na tiskové konferenci veřejně potvrdil své rozhodnutí obhajovat mandát. Řekl, že proti kandidatuře hovořil jeho věk a touha po odpočinku. K dalším volbám ho však přesvědčila podpora veřejnosti a to, že funkci vykonává rád. Zavázal se také, že nepovede kampaň a nebude útočit na protikandidáty.

Považoval by za zbabělé, kdyby opustil lidi, kteří ho podporují. Řekl, že funkci prezidenta vykonává rád. Nepovažuje se ale za favorita voleb. Zeman to řekl na dnešní tiskové konferenci. Kandidaturu oznámil už ve čtvrtek ve Španělském sále při setkání se svými podporovateli. Plánem zúčastnit se prezidentské volby už ve čtvrtek večer seznámil své podporovatele na Pražském hradě. Ve Španělském sále se sešli na oslavě čtyř let od Zemanovy inaugurace.

Zeman prozradil, že argumentem proti další kandidatuře byl jeho věk. „Je mi 73 let, příští rok mi bude 74. Podle statistiků je dožití průměrného českého muže 75 let,“ uvedl prezident s tím, že jsou samozřejmě i výjimky. Druhým faktorem proti obhajobě byla pro prezidenta „únava a touha po odpočinku, která se stupňuje s věkem“.

Prezident promluvil také o svém zdravotním stavu: „Mám dvě nemoci. Polyfunkční neuropatii a cukrovku“. Dodal, že jeho stav se nezhoršuje, ani nezlepšuje.
„Mým programem bude kontinuita výkonu prezidentské funkce,“ ohlásil Zeman. Zeman se zároveň veřejně zavázal, že nebude vést kampaň. Příští týden nicméně prezident začne pravidelně vystupovat v televizi Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. Zeman v pátek konstatoval, že nebude útočit na protikandidáty, ani odpovídat na případné útoky jiných kandidátů.

Po dotazu ruské novinářky prezident žertoval v ruštině, že je označován za agenta Kremlu, Číny a nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, nakonec však uvedl, že je pouze agent České republiky.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments