Prezident ČR musí být 9. května na Rudém náměstí

Máme zákon na to, abychom udržovali na živu historickou paměť národa. Proto nelze lhát o paměti virtuální, kterou dělají politikové a média na tu či onu mocenskou objednávku.

Začneme suchým výčtem Ministerstva obrany, které se týká válečných hrobů na území ČR. Zákon č.122/2004 Sb. definuje válečný hrob jako „místo, kde jsou pohřbeny ostatky osob, které zahynuly v důsledku aktivní účasti ve vojenské operaci nebo v důsledku válečného zajetí, anebo ostatky osob, které zahynuly v důsledku účasti v odboji nebo vojenské operaci v době války. Válečným hrobem je i pietní místo, kterým se rozumí pamětní deska, pomník, památník nebo obdobný symbol připomínající válečné události a jejich oběti.“ Citovaný web MO ČR pokračuje následující statistikou:

Ke dni 6. 11. 2014 je na území České republiky evidováno celkem 34 185 válečných hrobů. Z tohoto počtu je 21 231 jednotlivých nebo hromadných válečných hrobů, ve kterých jsou pohřbeny ostatky osob, které zahynuly v důsledku aktivní účasti ve vojenské operaci nebo v důsledku válečného zajetí, anebo ostatky osob, které zahynuly v důsledku účasti v odboji nebo vojenské operaci v době války a 12 954 pietních míst, které připomínají válečné události a oběti, které zahynuly v důsledku aktivní účasti ve vojenské operaci nebo v důsledku válečného zajetí, anebo oběti osob, které zahynuly v důsledku účasti v odboji nebo vojenské operaci v době války. Uvedená čísla nejsou konečná. Evidence válečných hrobů je trvale zpřesňována a doplňována o nově zjištěné informace.

Takže máme zákon na to, abychom udržovali na živu historickou paměť národa. Proto nelze lhát o paměti virtuální, kterou dělají politikové a média na tu či onu mocenskou objednávku. Jako bývalý politický vězeň za Husáka také nerad vidím všechny lži, které o protikomunistickém odboji trousí lidé, kteří za Husáka rýžovali a lhali stejně bezohledně jako dnes. A z tohoto prostého důvodu stejně slepě slouží komukoliv, kdo je platí, jako to dělali i tehdy.

A nyní k věcnému důvodu, proč prezident Zeman musí dne 9. května reprezentovat všechny občany ČR na Rudém náměstí při oslavě Dne vítězství nad hitlerovským Německem, sedmdesát let po konci druhé světové války. Dejme slovo historikům z Vojenského ústavu :

Koncem roku 1944 osvobodila sovětská vojska po těžkých bojích východní část Československé republiky. Odpor nacistů však neustával. Operacemi na území ČSR byla pověřena tři vojenská uskupení (fronty), kterým veleli maršálové Koněv a Malinovskij a generál Rybalko. Tato uskupení uskutečnila od září 1944 do května 1945 celkem šest vojenských operací. Nejvýznamnější byly bratislavsko-brněnská, ostravská a pražská operace. Při osvobozování ČSR celkem padlo na 144.000 sovětských vojáků.

Dne 18. dubna 1945 překročily bývalé západní hranice Československa jednotky americké 3. armády pod velením generála George Smithe Pattona. Ačkoliv byl Patton připraven postupovat směrem na Prahu, nemohl tuto operaci uskutečnit. Po jednání se sovětskou stranou, která si osvobození hlavního města nárokovala, byl nucen zaujmout postavení na předem dohodnuté linii, kterou tvořily města Karlovy Vary – Plzeň – České Budějovice. Američané tuto dohodu přísně dodržovali. Sověti jim totiž slíbili, že po kapitulaci Německa na oplátku vstoupí po boku USA do války s Japonskem.

Proto není zcela pravdivá věta na Wikipedii : „Z politických důvodů však sovětské vedení další postup Američanů do nitra Čech zakázalo.“ Američané do 10. května obsadili zbytek území, která byla situována uvnitř dohodnuté demarkační linie. Podle citovaného článku ve Wikipedii „při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných.“ Americké i sovětské jednotky opustily Československo do listopadu 1945.

Nyní žijeme ve zvláštním čase, kdy korporátní ideologie jednoho procenta začíná tolerovat skutečný neofašismus v různých částech Evropy, včetně teroru, lokálních válek a nacionalistické propagandy podané jako neoficiální „Drang nach Osten„. Tuto děsivou a totalitní etapu evropské historie v dobrém i ve zlém shrnuje datum „9. květen 1945“. Jistěže jsou i jiná data, jako třeba „21. srpen 1968“. Ale i v tomto případě platí výše uvedená věta, že Československo sovětské vojenské jednotky opustily. Dokonce zanikl i původní vojenský pakt Varšavské smlouvy, kterého jsme byli součástí. Ten druhý pakt naopak existuje, a má se čile k světu. Kvůli oněm 144 000 sovětským vojákům, jejichž hroby pietně a úctou udržujeme podle platného zákona na našem území, má náš prezident morální a politickou povinnost být dne 9. května 2015 na Rudém náměstí. Musí tam být mimo jiné i proto, že po 70 letech opět přichází do módy nové formy nacionálního fašismu a jejich fanatičtí vyznavači opět začali v Evropě vraždit nevinné oběti, včetně žen a dětí. A jistěže má prezident ČR podobnou povinnost i k oněm 116 padlým americkým vojákům, o tom není pochyb.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
2. 4. 2015 13:23

Celkem se Umlaufovi nedivim, neni v tom sam. Oba patrime ke generaci, ktera nezazila horkou valku, ale je od narozeni pod palbou ideologii. On je na tom ale jeste hure. Je verici.
Ja byl take. Napriklad, ze operacni system Android ma neco spolecneho s komunikaci. A to mi jeste ke vsemu nekomunikuje novy monitor s PC.

peter.
2. 4. 2015 13:34

Sto krát lepší Zeman ako úžerník Kiska
comment image

orinoko
2. 4. 2015 13:40

Pokud Hejkal prezije A TAKY /a/pojede, ma sanci, ze mu budu odebirat minusy. Deti moje, meni se nam valecne fronty. Hizballah je ted na roztrhani. Chteji ho u Mosulu a ted uz i v Jemenu. Sklanim se pred iranskym ctenim budoucich dejin. Soucasne trojsprezi RIC koplo do zidozapadnich kouli emerickeho cikose s uterakem na lysine, se nam to vsechno najednou veseli na Arabskem poloostrove.

hudryper
hudryper
2. 4. 2015 14:50

orinoko napsal
Deti moje, meni se nam valecne fronty

V této situaci očekávám překvapivou reakci Německa a Francie na sundání Airbusu 320. Mělo by se to projevit i v nárůstu nadějí,že se podaří utlumit občanskou válku na Ukrajině a s využitím faktoru času posléze „změnit formát vlády“ v Kyjevě, jak s oblibou praví soudruh Pjakin.

orinoko
2. 4. 2015 14:53

Pred zmdrvichvstani Jezise , stareho revolucionare, je nutno nahlednouti do historie starych kraslic. My vsichni jsme kraslice, a Jezis si to tak pral … proste a jednoduse: Damy maji nachazet veskera vajcja kolem sebe a maji je radne zmalovat. A zmasirovat.
Nase tzv. pravice … rozumej emericka indulona pro vse koltacke … takto vubec neuvazuje. Domnivate se doopravdy, ze ma na pameti Jezise Krista, pana naseho? Ale kdez, jejim jedinym zivotnim osudem je … mavani cizimi vlajkami. Prave ted jsou v kurzu pruhy. My tady uz zname pristi mavatka ceske pravice.

orinoko
2. 4. 2015 15:13

Hudrypere, tim si nejsem ani galakticky jist. Kompletne vsichni letime v pruseru a pruserem … a nikdo nestiha nasi znamou soudruzku ANAL y lizu.
Vsimni si jedne veci: zapadni dement hodil do Jemenu ruskou kopii Krymu. Ale je v tom rozdil. Na Krymu vitano, v Jemenu nevitano. Uz ted jsou oddily Hizballahu na miste v Jemenu. Pokud se Saudove odalahuji k pozemni invazi do Jemenu, tak naplni svuj osud. Ostatne … ten nadefinovali pruhovani lehoviste. Saudska Arabie bude rozdelena do tri teritorii. Saudove hraji o svoje CO? Sami to nevedi. Leccos se zvrtne , ale Cina tam posila svoji letadlovku.

mirror
mirror
2. 4. 2015 15:21

Pamatuji si, jak Zeman inicializoval přesun svátku osvobození z 9. na 8 května. Tehdy to bylo možné číst jako pohrdání osvobození Prahy Rudou armádou. Volno na 1. a 8. znamená, že ze školního rozvrhu vypadnou stejné dny v týdnu se stejnými předměty. Byla to pěkná blbost. Proč tak náhle obrátil? Myslí si, že tím napraví, co udělal katastrofálně špatně?

peter.
2. 4. 2015 15:45

V sobotu bude minister ZV RF p.Lavrov v Bratislave.Na Slavíne položí veniec padlým sovietskym vojakom a pokloní sa ich pamiatke.Sprevádzať ho bude premiér Fico.Slovensko navštívi významný politik celosvetovo uznávaný a vážený.Znepokojuje ma,že jeho návštevu môžu zneužiť Šebejovské hovadá s urážlivými transparentami a túto významnú udalosť znevážia.Len dúfam,že v Blave žijú aj ľudia a nie iba svine a voly.

leho
leho
2. 4. 2015 15:58

mirror napsal Pamatuji si, jak Zeman inicializoval přesun svátku osvobození z 9. na 8 května. Tehdy to bylo možné číst jako pohrdání osvobození Prahy Rudou armádou. Volno na 1. a 8. znamená, že ze školního rozvrhu vypadnou stejné dny v týdnu se stejnými předměty. Byla to pěkná blbost. Proč tak náhle obrátil? Myslí si, že tím napraví, co udělal katastrofálně špatně? Především Rudá armáda Prahu neosvobodila, Rudá armáda Prahu zabrala pro komunisty a Sovětský svaz. Rusové vjeli do Prahy už svobodné a počet obětí na straně Rudé armády dne 9. května 1945 o tom jasně svědčí. Prakticky žádné boje mezi… Číst vice »

aram
aram
2. 4. 2015 16:31

mirror napsal Pamatuji si, jak Zeman inicializoval přesun svátku osvobození z 9. na 8 května. Tehdy to bylo možné číst jako pohrdání osvobození Prahy Rudou armádou. Volno na 1. a 8. znamená, že ze školního rozvrhu vypadnou stejné dny v týdnu se stejnými předměty. Byla to pěkná blbost. Proč tak náhle obrátil? Myslí si, že tím napraví, co udělal katastrofálně špatně? Myslím, že školní rozvrh neležel na srdci už vůbec nikomu. :-) Já nechápu, proč rok co rok musíme mlátit už x-krát vymlácenou slámu. Kapitulace Německa byla podepsána 8.května 1945 ve 23.01 středoevropského času což je o dvě hodiny víc… Číst vice »

peter.
2. 4. 2015 17:00

Ardeny Počas prvých dní nemeckej ofenzívy bola situácia taká hrozivá,že americký prezident Roosevelt a britský premiér Churchill museli požiadať Sovietsky zväz o predčasná zahájenie ofenzívy Červenej armády na východnom fronte,aby tým odľahčila situáciu spojencom.Stalin im vyšiel v ústrety a už 4 januára museli Nemci z boja stiahnuť 6.pancierovú armádu ktorá do vtedy niesla hlavnú ťarchu útoku.Začal jej presun na východný front. Straty spojencov – okolo 85 000 mužov zabitých,27 600 zranených a 41 000 nezvestných. A po 70 – tich rokoch sa ozvú(nechce sa mi hrubo vyjadriť) ako nejaký emigrantík leho a začnú kydať špinu na Sovietsky zväz a špeciálne… Číst vice »

zajoch
2. 4. 2015 17:07

Mirrore, fakt byla změna na 8. květen práce Zemana? Měla jsem zato, že to byla Havlova věc a matně si pamatuji, že to v TV i nějak vysvětloval. Ale krk za to samozřejmě nedám.

aram
aram
2. 4. 2015 17:10

zdravím zajochu, podle zdrojů s tím opravdu přišel v parlamentu v roce 1990 Zeman.

Amenre
Amenre
2. 4. 2015 17:24

I kdyz si jiste lze povazovat pamatky padlých Americanu, kteri na nase uzemi zabloudili pri prozkoumavani Bavorkeho lesa, tak nevidim duvod, abych maval jejich vlajkou jako nejaky kriplik. Nemaval jsem za komacu sovetskou vlajkou, nebudu tedka zacinat ani s americkou.

I kdyz mam k Zemanovi mnoho vyhrad, tak pokud pojede na Ruska na oslavu, tak ma u me kladny bod. Je treba si pripomenout za koho, za co a proc ti vojaci padli.

aram
aram
2. 4. 2015 17:29

Amenre, souhlas. Co bylo bylo. Krom toho při představě, že by byl z božího dopuštění prezidentem v této době Šváca dostávám kopřivku. Ten by byl schopen prsit se leda tak plackou „Putine k noze“ což mmch svědčí o jeho vyjímečné inteligenci.

peter.
2. 4. 2015 17:31

Celá táto diskusia by mala skôr patriť ku článku o sviniach a voloch.Tzv.spojenci vyčkávali a nechali ZSSR krvácať až do vtedy,kým nebolo o výsledku vojny rozhodnuté.Potom sa vylodili a otvorili druhý front aby zabránili Červenej armáde oslobodiť celú Európu..Tí,čo hovoria o materiálnej pomoci pre Červenú armádu zabúdajú dodať,že k tejto pristúpili spojenci až po porážke Nemcov pod Moskvou a skutočne významnou sa stala až po Stalingrade.Treba vedieť aj to,že po vojne si tú pomoc „spojenci“vyúčtovali a od vojnou zničeného ZSSR si to aj nechali zaplatiť do posledného Jeepu.Málokto vie,že aj naša republika musela V.Británii zaplatiť za našich vojakov ktorí umierali… Číst vice »

Amenre
Amenre
2. 4. 2015 17:31

peter.
Nedávno jsem si opět přecetl vybornou klnihu „Monte Cassino“ , kterou napsal Matthew Parker. Vyborne pocteni o americkem „Stalingradu“, o jejich mrhani vojaky. Doporucuji, pokud jste ji necetl.
http://www.kosmas.cz/knihy/125294/monte-cassino/

peter.
2. 4. 2015 17:38

Amenre napsal

peter.
Nedávno jsem si opět přecetl vybornou klnihu „Monte Cassino“ , kterou napsal Matthew Parker. Vyborne pocteni o americkem „Stalingradu“, o jejich mrhani vojaky. Doporucuji, pokud jste ji necetl.
http://www.kosmas.cz/knihy/125294/monte-cassino/

Ďakujem,prečítam si.Ale aj to Monte Cassino museli dobiť Poliaci s Marokáncami,lebo Amíci,Angláni ani Novozélanďania na to jednoducho nemali.

PPK
PPK
2. 4. 2015 17:51

leho napsal Především Rudá armáda Prahu neosvobodila, Rudá armáda Prahu zabrala pro komunisty a Sovětský svaz. Rusové vjeli do Prahy už svobodné a počet obětí na straně Rudé armády dne 9. května 1945 o tom jasně svědčí. Prakticky žádné boje mezi Rudou armádou a zbytkami německých jednotek v ten den v Praze neprobíhaly. Nebo může zde někdo zdokumentovat odpor německých okupantů 9. května 1945 v Praze? Těžko. Takže historický fakt je ten, že žádné osvobození Prahy Rudou armádou se nekonalo. Jedná se tedy o komunistickou propagandistickou lež. Kromě toho, že Praha byla 9. května už svobodná,německá kapitulace byla podepsána předchozí… Číst vice »

zajoch
2. 4. 2015 19:50

Aram, dík za vyjasnění mé nevědomosti. Také zdravím.
Peter, právě na vaše téma jsem měla před léty, když ještě chodil na OM, velký spor s Vlkem. Nejdřív nechtěl nějak uznat, že jsme museli všechno ve válce spotřebované u Britů jim po válce zaplatit a nakonec napsal, že to bylo přece podle smlouvy a tak co! Kdepak Anglosasové, za ně musíte i bojovat na vlastní náklady.

peter.
2. 4. 2015 19:56

zajoch napsal
Kdepak Anglosasové, za ně musíte i bojovat na vlastní náklady.

Aj zomierať.

Bety
Bety
2. 4. 2015 20:21

Ještě jste nezmínili státní zlatý poklad, který Beneš dovezl do Anglie. Ti dali půlku Němcům a tu druhou půlku jsme z nich tahali desetiletí. No teď už je to stejně jedno, když Tošovský ten současný vyměnil za finanční bublinu.

Sio
Sio
2. 4. 2015 20:44

fajt napsal

http://politikus.ru/v-rossii/47107-ukraincam-oskorblyayuschim-rossiyu-mogut-zapretit-v-ney-obogaschatsya.html

V US by si taky neškrtnul někdo, kdo by podněcoval k násilnostem proti amíkům.

Sio
Sio
2. 4. 2015 20:48

Zeman to, Zeman ono … ale jede na oslavy. Každý něco to nebo ono. Kdo je bez hříchu ať první hodí kamenem. Ale kdo z těch politiků, které mají Zemanovi kritici v oblibě, tedy udělal pro nápravu česko-ruských vztahů víc, než Zeman? Umírám zvědavostí, jak uslyším ta jména.

peter.
2. 4. 2015 21:11

fajt napsal

http://politikus.ru/v-rossii/47107-ukraincam-oskorblyayuschim-rossiyu-mogut-zapretit-v-ney-obogaschatsya.html

To je normálne.Kto by kŕmil smrada,ktorý ho obsiera a vyhráža sa mu smrťou.V Rusku si zarábajú cca 4 milióny Ukrajincov ktorí sa môžu stať pre RF potenciálnym nebezpečenstvom.Minule som čítal o dievčine,ktorá sa na majdane producírovala s plagátom na ktorom bol nápis.“Ja dévuška.Chcem nosiť čipkované nohavičky.nechcem TC(bezcolná únia),chcem byť v EU“.Dnes hľadá robotu v Rusku.Rusi by mali vykopnúť z Ruska všetkých Ukrov z pravobrežnej Ukrajiny a tých,ktorí bojovali alebo sa vyjadrovali za edino Ukrainu a proti Rusku.Nech makajú vo vytúženej Amerike alebo v EU.

mirror
mirror
3. 4. 2015 6:47

Sio napsal

Zeman to, Zeman ono … ale jede na oslavy. Každý něco to nebo ono. Kdo je bez hříchu ať první hodí kamenem. Ale kdo z těch politiků, které mají Zemanovi kritici v oblibě, tedy udělal pro nápravu česko-ruských vztahů víc, než Zeman? Umírám zvědavostí, jak uslyším ta jména.

Sio, krajané, pošramocené vztahy s Ruském byste dal do pořádku lépe než Zeman. S ruštinou jste na tom lépe než on a neztratil jste důvěru zašantročením českých bank do ciziny. Uvažte kolego, nemáme lepší politiky než Zeman, kteří nejsou zatížení konverzi samostatné hrdé ČSSR na kolonii?

hudryper
hudryper
3. 4. 2015 7:19

Je dobře,že většina zde diskutujících nereaguje na stupidní pokusy trollů provokovat hloupými pokusy poučovat vzdělané lidi o jejich historii. Doporučuji všem seznámit se s jedinou natočenou
památkou na posléze zamlčovanou událost v Berlíně :

Последний парад союзников – vzácný historický snímek z
vojenské přehlídky spojenců v r. 1945 v Berlíně…

,

https://docs.google.com/file/d/0B-LRICABERF4OEJBdnRodzlxVE0/edit?pli=1

=

zajoch
3. 4. 2015 7:35

Heršvec mirrore o čem se tu pořád hádáte? Zeman byl takovej, makovej. Byl. Ale teď není. Vy jste jako naši milí občané, kteří ve vztahu k Rusku ustrnuli na roce 1968. Pro ně je to jediný obraz Ruska, ten z doby přes 40 let starých událostí. Vlastně mi připadáte jako ti studentští fešáci, kteří na něj vyplazovali červené karty a házeli to co se obvykle hází. Víte dobře jak to bylo při prezidentské volbě a jaké jsme měli možnosti. Tak když už byla možnost jediného člověka pro nás přijatelného a když naštěstí vyšla, tak proč ho ještě nyní otravovat. Kdyby… Číst vice »

fajt
3. 4. 2015 8:04

Sio napsal
V US by si taky neškrtnul někdo, kdo by podněcoval k násilnostem proti amíkům.

byl by označen za teroristu a pak by šel na Guantanámo, kde by mu zvedli pitný režim přes hadru. ..)

peter.
3. 4. 2015 8:53

Doporučujem všetkým ktorí neznášajú svojho prezidenta v ČR, aby si prečítali,čo za chuja máme vo funkcii prezidenta na Slovensku
https://dennikn.sk/89370/bratislava-lavrova-na-oslavy-nepozvala-fico-aj-pellegrini-s-nim-pojdu-na-slavin/

Martin (už bez taky m)
3. 4. 2015 9:04

https://www.youtube.com/watch?v=y4OI4jtcd5E Potrvá to, ale Evropa se spojí. Spojí LIDI. Od Lisabonu po Ural (Vladivostok)… Přehlídka 9. května bude i přehlídkou Vítězství nad fanatiky připravujícími 3 světovou – resp. tu poslední. Ta nastat nesmí, ale skutečnou svobodu je třeba hájit – třeba i se zbraní v ruce. Pro někoho je to puška, pro jiného tužka. Věc i vědomost. Důležité je vrahounům zemi nedat zadarmo. Vymytými mozky se netřeba zabývat. I tak je té užitečné práce dost, dokud mozek i ruce neochabnou a nenastane konec… Každý konec je ale pro čestné i novým začátkem. Je důležité připomínat si a nezapomínat vítězství nad… Číst vice »

mirror
mirror
4. 4. 2015 8:37

zajoch napsal Heršvec mirrore o čem se tu pořád hádáte? Zeman byl takovej, makovej. Byl. Ale teď není. Paní zajoch, je sobota ráno a mohu se vám věnovat více než jindy. Na nové republice napsal někdo o Zemanovi, že je to standardní polistopadový politik. Mnoho komentátorů uvádí, že jeho volba bylo menší zlo. Docházím k závěru, že žádná volba by bylo žádné zlo. Zeman je inteligentní, to je pravda. Přesto před převratem si nenašel svoje místo ve společnosti. Moji kolegové, které vyloučili ze strany, mají za sebou z období totality velké množství článků. Zeman mohl publikovat odborné texty, ale máme… Číst vice »

mirror
mirror
4. 4. 2015 8:38

mirror napsal
Jen ať ho nepostaví blízko severokorejského vůdce.

pokračování …
Kdyby byl Zeman opravdu široce vzdělaný ekonom prognostik, pak bude psát odborné knížky s množstvím rozborů a prognóz nebo bude přednášet na univerzitě. Ničeho takového není schopen.
Zemana kritizuji, i když jsem ho volil. V prvém kole jsem byl zblbnutý alternativními weby a dal jsem hlas Dienstbierovi. Bylo to naposled, kdy jsem vzal na milost jeho stranu.

zajoch
4. 4. 2015 9:18

Mirrore, náš rozhovor zde je typicky podle hesla: jeden o voze a druhý o koze. Nechce se mi sumírovat zde své argumenty proti Vašemu tvrzení, protože Vás bych stejně nepřesvědčila. Vy máte svůj postoj jednou daný, vy jste člověk zásadový a v takovém případě bych zbytečně ztrácela čas. Naštěstí moc nezáleží na tom co si každý z nás dvou o Zemanovi myslíme a pokud zase dojde k jakýmkoliv volbám, budeme pravděpodobně volit, i přes tuto naši neshodu, stejně. Klidně si Zemana kritizujte za jeho nedostatečnou činnost v jeho ekonomické odbornosti a já jej zase budu hájit za jeho současné politické… Číst vice »

aram
aram
4. 4. 2015 9:35

Rozhodnutí jet do Moskvy dodalo Miloši Zemanovi popularity
http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150404/206535.html
Domnívám se, že bychom měli okopávání Zemanových kotníků přenechat těm, kteří jsou za to placeni.

Alena
Alena
4. 4. 2015 10:59

Varianta, že to bude v důsledku 3.světové poslední oslava vítězství ve 2. světové je pořád ve hře. Je dobře, že tam budeme mít svého představitele

hudryper
hudryper
4. 4. 2015 11:31

Zajoch : Výborně navrženo a řečeno. Moje řeč.